עושה רושם שהמדינה לא רוצה לנצח - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עושה רושם שהמדינה לא רוצה לנצח

Kukishin

Recommended Posts

אתה צודק, אבל תחשוב על זה רגע הצליחו להרגיל אותך שאנשים נהרגים פה בגלל שהם יהודים וזה סבבה... נראה לך שזה נורמלי שבמדינה שלך זה שהורגים אותך זה סבבה?

זה שנהרגים פחות לא אומר שזה צריך להתקבל על הדעת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

להשיג 100% ביטחון?

כנראה לא תצליח אף פעם, אבל יש מרחק עצום בין 100% ביטחון לבין מדינה שיורים עליה עשרות רקטות ביום, ונתונה לגחמות של ארגון טרור קיקיוני שיושב ברצועה של 30 ק"מ על גבולה ואין לו אפילו רק"מ אחד!

זו פשוט בושה אם הייתי תושב הדרום הייתי מכין רקטות ויורה בחזרה מרוב תסכול, ואני רציני לגמרי.

המדינה פשוט יורקת להם בפנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור. אם תשמיד אותם תקבל 100% ביטחון אין על זה וויכוח, אבל כפי שאמרת אתה לא הולך להשמיד אותם אז בוא נהיה ראליים ונשיג 99% בטחון באמצעים "כשרים".

אני כותב "כשרים", כי מבחינתי ירי ארטילרי ללב רצועת עזה בתגובה לירי שלהם הוא כשר באותה מידה, אולי אפילו יותר כי הוא יחסוך אבדות בטווח הארוך גם לנו, וגם להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב בגדה רחוק מ 99%, והוא גם מאוד נפיץ זה לא שהפלסתינאים רגועים שם ובונים לעצמם חיים הם מחפשים תמיד הזדמנות לפגוע ולפגע (אולי לא כולם אבל מספיק בשביל להזיק) כרגע קשה להם נכון כי הצבא שם אבל לך תדע כמה זמן זה יחזיק.

זה עצוב אבל זו המציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב בגדה גם רחוק ב99% מהמצב ברצועה וזה מה שחשוב.

המילה נפיץ במזרח התיכון קצת מצחיקה. אם נסתכל מסביב נראה שבכל אחת ממדינות ערב המצב נפיץ בלי קשר אלינו. אז גם פה נפיץ אפשר לחיות עם זה כל עוד מטפלים בבעיות שהם קטנות ועם 0 סובלנות.

כמו שאמרת זה עצוב, אבל זו המציאות שלנו, ושל האזור הזה.

הבעיה של הפלסטינים עם עצמם מדאיגה אותי הרבה פחות מבעית החרדים או ערביי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבין שאתה מתייחס למצב בגדה ביחס למצב בעזה, ז"א שהמצב בעזה יקבע כמה אנחנו מסוגלים לספוג ולאט לאט בלי לשים לב אנחנו מפתחים ספיגה שזה ביזיון!

עזוב את החרדים, בעיה אחרת ולא חושב שאפשר להשוות בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא הכוונה שלי.

מבחינתי בעזה יכול לשרור רק מצב אחד והוא אפס, ואני חוזר אפס ירי מכל סוג שהוא לכיוון . מרקטה לטווח 160 ק"מ ועד כדור של קלאצ'ניקוב.

זה המצב היחיד בעזה שאני מוכן לסבול.

אתה פשוט מתאר את המצב בגדה כנפיץ, וכאשליה של שקט. אז אני אומר הלוואי שהמצב בעזה יהיה דומה.

כדי להשיג את המצב הזה דרוש קרקעי נרחב.

לא מוגבל כמו שמציעים אלה נרחב. גם אם ייקח שנה, וגם אם יעלה בחיי אדם כי אי אפשר להתעלם מהבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים חייב לטהר עם פינצטה בשביל לקבל שקט, אבל מה הלאה?

אני רואה שרים יוצאים עכשיו בהצהרות: "לכבוש את עזה" אבל כשאומרים את זה ככה זה רק כדי לצבור נק' לבחירות הבאות. לא אמורים לדבר אלא לחשוב ולתכנן ולבצע בלי לדבר.

כשאני אומר מה הלאה הכוונה שצריך לחשוב מה קורה ברגע שניקיתי את הרצועה מה התרחישים האפשריים?

העולם לוחץ עליך לצאת ואז אתה משקה את המוטיבציה של הטרוריסטים האלה עוד הפעם. כי כרגיל "גירשנו את הציונים" בלה בלה..

העולם לא לוחץ עליך לצאת אבל אז יש לך הרוגים במשך השהות שם, ולנצח אף אחד לא רוצה להישאר שם. תצא ועוד הפעם המירוץ הידוע.

אני מניח שיש עוד..

והשקט שתקבל הוא זמני. אבל הרעיון הוא שזה לא ישתנה אלא יתגלגל חזרה לאותו מקום.

לא יודע לי נראה שרק מלחמה של אתה או הם תפתור את זה, איך גורמים למצב להגיע למלחמה של אתה או הם בלי שאתה תתחיל זאת שאלת מליון הדולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו קולות דומים לפני חומת מגן.

גם שם שאלו מה יקרה אחרי.

אני לא יודע מה יקרה אחרי אני יודע דבר אחד.

אם לא נבצע יהיה בטוח גרוע יותר בסבב הבא ויהיה בטוח סבב הבא.

אני לא חושב שהרצועה תישאר בוואקום, מישהו ייקח שם את השלטון צריך רק לדאוג שהמישהו הזה יבין טוב מאוד מה הוא ירוויח אם הוא יחליט לא לפתח תשתיות טרור, ומה הוא יפסיד אם כן.

תזכור גם שמבצע כזה יגרום שם להרס אדיר, ולכמות עצומה של הרוגים כך שהזיכרון של האנשים שם, ושל כל גורם שיעלה לשלטון יהיה מאוד שחור וחד משמעי.

צריך גם לזכור שלאחר הניקיון יכולת השליטה שלך בשטח, כמויות המודיעין, ויכולות האיסוף שלך השתפרו עשרות מונים.

אם תידרש להיכנס לשכונה בעזה למבצע מעצרים נקודתי זה לא יהיה שונה ממבצע מעצרים ביו"ש.

כך שהיכולת שלך לנטרל איומים והתעצמות של גורמים קיצוניים שם תגדל גם עשרות מונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שאסור לתת להם להגיע לסבב הבא כשנק' ההכנה שלהם אליו היא המצב עכשיו, זו בוודאי טעות וחלמאות.

אבל להיכנס ללופ של מבצעי טיהור (עוד אזעקה....) כל כמה זמן כאשר יכולת השיא שלהם היא "רק" רקטות גם לא להיט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל זו בדיוק הנקודה שלי.

אם תבצע טיהור היכולת שלך למנוע מהם התחמשות מחודשת היא וודאית מכיוון שאתה שולט בנעשה שם גם אם לא בהכרח יושב שם.

כמו שאתה היום שולט ביו"ש ברמה המודיעינית והצבאית, ומונע מהם התעצמות ובניה של מערך רקטי, ומסכל את רוב הפיגועים שהם מנסים להוציא לפועל.

לא צריך סבב לחימה נוסף כדי לחסל תשתית טרור שמוקמת שם אלה מעצרים נקודתי, ולא יהיו בו רקטות כי אתה פשוט לא תיתן להם לבנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבין, אבל כשנצא (וזה כנראה בטוח יקרה מתישהו) חוזרים חזרה למירוצי החימוש וסבב פעם בשנה+-

בקיצור אין פיתרון קל (לא שהשהייה שם היא קלה היא תגבה את המחיר שזה גם כואב).

מלחמה אתה או הם לא מצליח להבין איך זה נפתר אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ לדעתי הגיע הזמן להתעלם מהמפגרים בחו"ל... חשבתי שזה פרופוגנדה אבל שיהיה... מישהו קישר א תהוידאו הזה:

https://www.youtube.com/watch?v=HRA0NKQ0k6E

כאן רואים דיווח בערוץ חדשות אמריקאי על כך שפלסטינים מהשטחים ומזרח ירושלים יוצא בחגיגות שמחה ומחלקים ממתקים אחרי הפיגועים של 11 בספטמבר. עכשיו תקראו את התגובות...

"המצאה"

"פרופוגנדה של היהודו-אמריקאים"

או האהוב עליי: "זה יהודים בוידאו"

הגעתי למסקנה שאנשים טיפשים יצאו מכלל פיקוח והגיע הזמן להחמיר עם פיקוח על ילודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה הולך ל 2001 ? תראה את התגובות על סרטוני צוק איתן ביוטיוב

"הקש בגג" = כי לא מעוניינים להרוג את הטרוריסטים (שמספיקים לברוח בגלל האזהרה) אלא רק להרוס בתים ולפגוע כלכלית באזרחים התמימים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...