סידור רשת ביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סידור רשת ביתית

Ronen Mars

Recommended Posts

שלום,

יש לי בבית הוטבוקס במקום מרכזי (בשביל האלחוט) וממנו הולך כבל לחדר עם כמה מחשבים, בחדר הזה יש לי ראוטר מדגם level one wbr-3406tx, שמשמש כהאב.

כשאחד המחשבים מחובר להוטבוקס ישירות(בכבל או אלחוטי), אז הכל עובד בצורה תקינה.

כשהמחשבים מחוברים דרך levelone, אז אני לא יכול לגשת להוטבוקס בכתובת 192.168.1.1.

האם זה תקין וכיצד אני יכול לסדר את המערכת כך שאני אוכל לגשת להוטבוקס גם כשהמחשב מחובר דרך הראוטר ?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שייך לפורום רשתות ואינטרנט.

2. טוב, ה hotbox הזה הוא נתב/ראוטר (אני לא יודע אם יש לו שימושים אחרים). אני לא מבין מדוע יש לך צורך בשרשור נוסף אליו, אלא אם כן יש בעיה של קליטה. בכל מקרה, אם אתה משתמש בנתב שלך כנתב, הרי שזה המקור לבעיה - נראה כי ה hotbox נותן למכשירים המחוברים אליו כתובת IP המתחילה ב 192.168, ומכיוון שזו כתובת IP פרטית (מיועדת לשימוש בסגמנט המקומי), הרי שכברירת מחדל נתבים לא מנתבים אותה הלאה. לכן אתה לא יכול לגשת אליה. בנוסף, תבדוק איזה טווח כתובות הנתב שלך נותן למכשירים המחוברים - יכול להיות שגם הוא נותן כתובות מהטווח 192.168.1.1 עד 192.168.1.254, כך שנוצרת התנגשות. צריך לבדוק את ההגדרות של הנתב שלך ולראות האם ניתן להפעילו כ HUB או כ AP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@multicore

האם ההערה שלך כוונה אלי? אם כן אשמח אם תפרט.

בקשר ל hub ברשת חוטית (IEEE 802.3, כלומר Ethernet) - מדובר במכשיר מאד פשוט שכל מה שהוא עושה זה להעביר אות שנכנס פורט כלשהו לכל שאר הפורטים, בד"כ עם הגברה. כמובן שאם מגיע אות מ-2 פורטים בו זמנים אז יש התנגשות והמידע למעשה אובד. מכשיר כזה אפשר לתאר פשוט כחתיכת ברזל שמעבירה חשמל ואין שם שום חישוב ולכן הוא לא "חכם" יותר מכבל רשת.

Switch ברשת חוטית הוא מכשיר קצת יותר חכם שפועל בדומה ל hub, רק שהוא מחזיק את כתובות ה- של המכשירים המחוברים לכל פורט, ואז כאשר מגיעה חבילת מידע בפורט כלשהו, נבדקת כתובת ה של היעד והיא נשלחת רק לפורט המתאים ולא לכל הפורטים.

נתב או router הוא כבר מכשיר אחר לגמרי שמבצע ניתובים לפי כתובות IP ומסוגל להעביר מידע בין רשתות בעלות כתובות IP שונות. במכשיר כזה יש כבר עיבוד שכן עבור כל חבילה יש צורך לבדוק מהו היעד ולאן בדיוק יש להעבירה, וכן יש גם צורך בשינוי כתובות של היעד בחבילות.

בהודעה הראשונה של פותח הדיון הוא לא פירט בדיוק את טופולוגיית הרשת שלו - הוא כתב שיש לו HotBox (שאני מניח שמשמש כמודם וכנתב אלחוטי) ונתב נוסף של Level One, ושהוא מחבר מחשבים לכל אחד מהם (באופן חוטי או ל HotBox, אבל הוא לא פירט איך הוא מחבר את המחשבים לנתב השני ורשם שהוא משמש כ hub). מכיוון ש hub הוא מושג ששייך לרשת חוטית, הנחתי שהוא פשוט "שירשר" את הנתב השני עם כבל ל HotBox וחיבר אליו מחשבים עם כבלי רשת. אם הוא לא עשה דבר, הנתב השני אמור לתפקד כנתב, מה שאומר שבד"כ הוא לא יעביר כתובות רשת (כמו כתובות IP שמתחילות ב 192.168) מרשת אחת לאחרת, ולכן לא יהיה אפשר להתחבר לכתובת 192.168.1.1 ב HotBox.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של חכם או טיפש. מדובר על ציוד עם פונקציה אחרת לגמרי שגם עובד בשכבה שונה.

ברשת שהיא fast Ethernet אין שום משמעות להתשמש ב hub בגלל collision domains.

באמת שהחפירה הזאת היתה מיותרת לגמרי. :)

מה שפותח הדיון עשה זה בסה"כ לחבר את הציוד של לפורט הלא נכון בנתב LevelOne שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להגדיר את הנתב שיתפקד כ AP.

כלומר לבטל את ה DHCP ולשנות את כתובת ה LAN שתתאים ל HOTBOX (לדוגמא 192.168.1.200).

ביטלתי את הDHCP, הכל עובד תקין.

כשאני משנה את כתובת הLAN - הרשת מפסיקה לעבוד לי.

גם מה שכן - בWan Type רשום לי Dynamic IP Address

האם עליי לשנות את זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שעשיתי:

ההוטבוקס בכתובת: 192.168.1.1

הראוטר בכתובת: 192.168.123.253

ביטלתי DHCP

חיברתי את ההוטבוטקס לראוטר ביציאה 3 מתוך 4.

מה שקרה:

יכולתי להגיע לראוטר

לא יכולתי לגלוש

=\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חוזר שוב - אתה צריך לעבוד רק בשכבה השנייה. תשתמש במבואות LAN של הנתב בשביל מיתוג ברשת שלך לצורך הרחבה.

אם משהו לא מובן עד עכשיו אז עדיף שתרשום את זה ותקבל הסבר מורחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה מבואות LAN ?

אשמח אם תוכל להגיד לי תגדיר ככה וככה, אם אפשר לרדת לפרטים, צעדים פשוטים שבסיומם המערכת תפעל(בתקווה).

תסביר כמו לטיפש, אני בא מתחום התכנות, פחות בחור של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

יש לי בבית הוטבוקס במקום מרכזי (בשביל האלחוט) וממנו הולך כבל לחדר עם כמה מחשבים, בחדר הזה יש לי ראוטר מדגם level one wbr-3406tx, שמשמש כהאב.

כשאחד המחשבים מחובר להוטבוקס ישירות(בכבל או אלחוטי), אז הכל עובד בצורה תקינה.

כשהמחשבים מחוברים דרך levelone, אז אני לא יכול לגשת להוטבוקס בכתובת 192.168.1.1.

האם זה תקין וכיצד אני יכול לסדר את המערכת כך שאני אוכל לגשת להוטבוקס גם כשהמחשב מחובר דרך הראוטר ?

תודה מראש

רק עכשיו נתקלתי בשרשור הזה ואני מתקשה להבין כיצד על פני שני עמודים הצליחו לסבך אותך כל כך.

הפתרון לבעיה שלך מאוד פשוט - כל מה שאתה צריך לעשות זה לפעול עלפי הפרק האחרון של המדריך הזה --http://www.netcheif.com/Articles/RouterAsAP/RouterAsAP.htm

שם לב שאתה צריך ששני הנתבים שלך - גם ההוטבוקס וגם ה-LEVEL1 יהיו באותו סגמנט, כלומר אם ההוטבוקס שמשמש אותך כנתב נמצא בכתובת 192.168.1.1 הרי שה-LEVEL1 צריך להיות בכתובת: 192.168.1.253. את שרת ה-DHCP בהוטבוקס אתה צריך לכוון כך שיחלק כתובות בטווח 192.168.1.100 עד 192.168.1.199 ובנוסף, ב-LEVEL1 אתה צריך לבטל את שרת ה-DHCP. זה כל הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...