מפרט מחשב 2.5K לתכנות בעיקר - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מחשב 2.5K לתכנות בעיקר

DotC

Recommended Posts

. מה התקציב המקסימאלי? 2500

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? - תלוי עד כמה זה הכרחי

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? - תכנות, בעיקר משתמש ב Visual Studio, משחק לפעמים ב League Of Legends

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

Visual Studio בעיקר

Vmware

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. - לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? - כ.מסך בנתיים

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 6

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? - הרכבת מחשב בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. - אייבורי כי זה ליד הבית

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?- בזמן הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? אופציה להוסיף כרטיס מסך בעתיד

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: בנו לי כבר מפרט ואמרו לי לבנות עוד פעם

באשכול: http://hwzone.co.il/community/threads/547729-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%97-%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%98%D7%9C-%D7%94%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%9C-%D7%90%D7%A8%D7%91%D7%A2-%D7%9C%D7%99%D7%91%D7%95%D7%AA-Core%E2%84%A2-i5-4590-3-3GHz-Haswell#.U7Z2f0BqP5Q

quote_icon2.png

מפרט:

2X12CM שחור K282 COOLERMASTER מארז

A.PFC FSP500-60HCN FAN 12CM 500W FSP ספק כח

3.2GHz 6MB I5 1150 QUAD 4460 מעבד אינטל

ALPINE 11 REV2 COOLING מאוורר למעבד

1TB S3 7200 64MB דיסק קשיח פנימי

אין כונן אופטי

INTEL GRAPHICS מאיץ גרפי

GEIL EVO VELCOLE 8GB 1600MHz זכרון

HASWELL 1150 GA-H81M-D2V KUJ

מחיר 2400 שח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתכנות אתה צריך מעבד i5 ו 8GB זיכרון לפחות. למשחקים רצוי כרטיס מסך נפרד, אבל למשחק הספציפי הזה (League of Legends) נראה כי אפשר להשתמש בליבה הגרפית המובנית במעבד (אני לא 100% בטוח בכך, אבל המשחק דורש Shader version 2.0 capable video card ו Support for DirectX v9.0c or better, בעוד שהליבה הגרפית המובנית במעבדי ה i5, ה Intel HD Graphics 4600, תומכת ב Shader 5.0 וב 11.1). הבעיה היא עם הדרישה לרמת שקט 6 (מתוך 8), דבר שדורש מארז עם חומרים מבודדי רעשים, שקט למעבד וספק כח שקט, דבר שמעלה את המחיר. בעיה נוספת היא הדרישה לשמירה על אופק שידרוג לכרטיס מסך - בהנחה שתרצה כרטיס מסך חזק בעתיד, זה אומר שצריך ספק כח חזק וכן מארז מתאים (מאוורר עם פתחים בחלקו העליון וספק כח בחלקו התחתון). שתי בעיות אלו מעלות את המחיר. תוסיף לכך שמבחר הרכיבים באייבורי לא ממש גדול והמחירים קצת בעייתים, כך שיהיה קשה לעמוד בדרישות שלך בתקציב של 2500 ש"ח.

בקשר למחשב המוכן - המארז INWIN EC021 נראה דיי גנרי ולא ממש מתאים למשחקים (ספק כח בחלק העליון, אין פתח איוורור עליון, נראה כי יש לו מקום לשני מאווררים בלבד), ספק הכח הוא סביר, אבל אם תרצה כרטיס מסך נפרד חזק בעתיד כנראה תצטרך להחליף אותו, המעבד (Core i5-4590) והלוח (H87-HD3) מצויינים, הדיסק הקשיח (500GB) קטן מדיי, והזיכרון הוא בנפח 8GB אבל ב-2 מודולים במקום אחד (מגביל את אפשרות הרחבת הזיכרון בעתיד).

האפשרויות שעומדות בפניך הן:

א. הגדלת התקציב.

ב. הגדרה מחדש של הדרישות.

ג. קנייה מחנות אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מציע את המחשב הזה ב 2450 ש"ח (כולל "שידרוג לדיסק קשיח Western Digital Blue 1TB SATA2 / SATA3 7200RPM 64MBו- 60 "). אני אחזור על עצמי ואנתח שוב את המחשב הזה:

מעבד - כאן המעבד הוא Core i5-4590. מתאים לכל הדרישות. אין מה לשנות.

קירור למעבד - כאן הקירור למעבד הוא Arctic Cooling Alpine 11 Rev2 (מתאים למעבד בעל TDP של 95W) שהוא חביב, אך למעבד Core i5, ובפרט בטמפרטורות בארץ (הקיץ רק התחיל) עדיף לקחת קירור חזק יותר.

לוח אם - כאן הלוח הוא H87-HD3. לוח מצויין. אין מה לשנות.

זיכרון - זיכרון בנפח 8GB בתדר של 1600MHz.זה בסדר גמור. הבעיה היא שהוא מגיע ב-2 מודולים במקום באחד. נכון, הוא כנראה לא יצטרך יותר מ 24GB, אבל למה להגביל אותו? הלוח תומך בעד 32GB, אז אין שום סיבה לא להשאיר בפניו את האפשרות הזו פתוחה.

דיסק קשיח - כאן הדיסק הקשיח הוא Western Digital Caviar Blue 500GB. נחמד, אבל קטן לטעמי, מה גם ש 500GB היום ממש לא משתלמים (גם מבחינת יחס העלות לנפח וגם מבחינת המקום הנדרש). עדיף דיסק קשיח בנפח של 1TB לפחות. במקרה הזה הדבר גורר עלות נוספת של 60 ש"ח.

כונן SSD - לא כלול ולא נדרש.

כרטיס מסך - לא כלול ולא נדרש.

מארז - כאן המארז הוא INWIN EC021. אני לא מצליח למצוא מידע לגביו, מה שאומר שהוא כנראה גנרי או באיכות נמוכה (יש אתר של חברה בשם In Win שמייצרת מארזים, אבל הוא לא מופיע שם). לפי תמונות שמופיעות באינטרנט (בעיקר באתרים ברוסית כמו זה), לא נראה שמדובר במארז טוב, במיוחד אם נתחשב בכך שיש צורך בהוספת כרטיס מסך בעתיד:

א. ספק הכח ממוקם בחלקו העליון, מה שאומר שכל החום מכרטיס המסך העתידי יכנס לספק הכח, יעלה את הטמפרטורה שלו וייקצר את חייו.

ב. המארז הזה לא מאוורר במיוחד - יש לו רק 2 מקומות למאווררים - קידמי בגודל 80/92/120 מ"מ ואחורי בגודל 80/92 מ"מ. לא ברור עם כמה מאווררים הוא מגיע (אני מניח שרק עם אחד) ולא נראה שיש לו פתחי איוורור נוספים. יותר מזה, גם פתח כניסת האוויר הקדמי נראה דיי חסום. לא מתאים למארז שאמור להכיל כרטיס מסך בעתיד.

ג. אני בספק אם המארז הזה יצליח להגיע לרמת שקט 6 (מתוך 8), שכן הוא לא כולל חומרים סופגי רעשים. לא מתאים לרמת השקט הנדרשת.

ד. נראה שלמארז הזה יש חיבורי 2.0 USB בלבד ולא חיבורי USB 3.0. לא קריטי אבל פחות מומלץ.

ספק כח - כאן ספק הכח הוא Antec VP500 (אני מניח שמדובר ב VP500P). מדובר בספק כח נחמד, שיחזיק את המערכת, אבל אם נבדוק אותו לעומק (קישור) נראה שהוא בעל 2 מסילות של 12V, שכל אחת מסוגלת לספק עד 18A. אם בעתיד יותקן במחשב כרטיס מסך חזק, הרי שספק הכח הזה כנראה לא יספיק - לא מבחינת הזרם שהוא יכול לספק במסילה ולא מבחינת ההספק הכולל.

כונן אופטי - כונן אופטי של . זה לא רכיב קריטי בימינו, ולכן אין מה לשנות.

השינויים של המארז, ספק הכח והקירור למעבד כנראה יגרמו למפרט לעלות יותר מאשר מפרט חדש טוב יותר (השינוי בזיכרון למודול אחד אמור להוזיל את העלות, אבל אני בספק אם יאפשרו לך את זה). זאת בדיוק הסיבה שמבקשים לענות על השאלון - המטרה היא לתת לאנשים מפרט למחשב שמתאים לדרישות שלהם ולא רק לתקציב שלהם. במקרה הזה השילוב של הדרישות (רמת שקט 6, אפשרות להוספת כרטיס מסך, קנייה מאייבורי) לא מתאים לתקציב של 2500 ש"ח. בפורום הזה אני לא חושב שמישהו היה בונה מפרט חדש שנראה בדיוק כמו המפרט המדובר המוצע באייבורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון, אני גם לא ממליץ על המארז ושאר השדרוגים שעולים כמו מחשב בהרכבה עצמית, מכיוון שאתה נעול על אייבורי, תעלה את התקציב בכ-200-300 שקלים וניתן יהיה להרכיב משהו סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה לsmalul על הפירוט, וכל מי שהגיב כדי לעזור.

ייתכן שאני יכול להוסיף כ-300 שקל. מה אתם מציעים לי לעשות?

השינויים של המארז, ספק הכח והקירור למעבד כנראה יגרמו למפרט לעלות יותר מאשר מפרט חדש טוב יותר

האם להסתמך על המפרט הזה או שניתן לבנות לי מפרט אחר?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן, אך אחזור על ההמלצות לא להתעקש על איבורי.

מה הבעיה עם אייבורי?

עריכה: אם אתם מתעקשים אז תבנו לי מפרט בבקשה ואז אני יראה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

..

אין הצעות?

מישהו הציע לי את המפרט הזה:

WD10EZEX drive

i5 4440

Sapphire R7 265 Dual-X

ASRock H81M-DGS

LG GH24NSB0

Cooler Master N300

Pure Power L8 400W ATX 2.4

אמרו לי שאני יכול לקנות מחשב יותר טוב ממה שיש באיבורי במחיר של 2500 שקל.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...