קניית סקופ - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית סקופ

Mike-

Recommended Posts

אהלן חבר'ה,

החלטתי סוף סוף, לקנות סקופ סופית.

לפני כשנה+ גם תכננתי לקנות סקופ, באותה הזמן די בניתי על הRigol DS1052.

עכשיו אחרי קצת בדיקה והתלבטויות בין ה Hantek DSO5102B, וה Owon SDS7102.

הHantek הונדס לאחור ע"י איזה בחור, הוא הפיק שרטוט של כל הסקופ וכתב הרבה מודים ופריצות תוכנתיות ושידרג את המכשיר לרוחב פס של 200MHz עם הרבה פיצ'רים מגניבים.

לדעתי החסרון של המכשיר הזה הוא שיש לו רק מהיר ו1MEG ארוך (איטי).

לעומתו הOwon סובל ממשק פחות טוב, אך יש לו עצום של 10MEG מהיר. החסרון שלו הוא שיש לו Waveform update rate נמוך מאוד.

אני די סגור על הOwon רק בגלל שלHantek יש זכרון כל כך קטן של .

אשמח לחוות דעת לגבי ההחלטה שלי והסקופים הנ"ל או סקופים חלופים בטווח המחיר הזה.

כמו כן, מאיפה כדאי לקנות אותם ? מצאתי אותם באייבי אצל "משווק מורשה" האם יש אלטרנטיבות לקניה באייבי ?

באיזה שיטת משלוח כדאי לבחור ? האם כדאי להשקיע במשלוח אקספרס או לקחת משלוח סטנדרטי עם מספר מעקב ?

בתודה מראש,

מייק.

עריכה:

לבסוף קניתי את הOwon SDS7102, הרגע הנחתי עליו את הידים :yelclap:.

יצא ששילמתי עליו 458$ בתוספת של בערך 400 שקל כתרומה למדינה ולDHL. סה"כ יצא בערך 1900-2000 שקל.

מחר כניראה אשחק ואלמד אותו, אם מישהו מעוניין בעוד תמונות/מידע, מה היה בחבילה/איך זה היה ארוז וכו' מוזמן לשאול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

תתחדש, סקופ זה צעצוע מאוד כיפי וכלי עבודה מועיל מאוד בעת ובעונה אחת.

אני את ה-DS1052E (שהיה קל מאוד לפרוץ ל-100MHz) קניתי לפני לא מעט שנים במחיר לא רחוק מזה (בערך 1800ש"ח אחרי כל העמלות והמיסים). אני רואה שמאז התעדכנו קצת ויש מסך גדול יותר וכמות גבוהה יותר במחירי דיי דומים, זה בהחלט שדרוג מועיל מאוד.

תלמד ותהנה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

Mike, האם רוחב הפס של הסקופ היה שיקול בשבילך? איך החלטת דווקא על הדגמים האלא ולא משהו מהיר או פשוט יותר?

שקלת סקופ במקום שולחני? ראיתי של-Hantek יש הרבה דגמים למחשב המקבילים לשולחניים...

לא רצית שיהיה לך גם לוג'יק באותה הקופסה?

אני גם חושב לקנות ומטלבט בין שולחני ל- ורוחב הפס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל טוב טוב על רוחב הפס ועל ה-sample rate של מכשירי ה- האלה, הם בדר"כ נמוכים משמעותית. לדעתי הם גם מאוד לא נוחים לשימוש ביחס לסקופ אמיתי. אם אתה רוצה לוגיק, יש גם סקופים שכוללים את זה, אך המחיר בהתאם :)

לגבי כמה רוחב פס צריך, אתה צריך להחליט לפי השימושים שלך. אם אתה עובד עם דברים דיגיטליים, כנראה שמשהו כמו פי 2-3 מהתדר המקסימלי שאתה עובד איתו יספיק לך. לרוב המוחלט של האנשים משהו באיזור ה-50-100MHz יותר ממספיק.

יש גם חוסר הבנה ניכר בכל הנוגע למדידות בתדרים גבוהים. כשמגיעים לעשות מגה-הרצים ומעלה זה כבר לא סתם לתקוע את הפרוב ולראות מה שיש על המסך. בתדרים האלה צריך לדעת איך לבצע את המדידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוחב הפס היה שיקול, וכמו כן קצב הדגימה וכמות הזכרון.

הגדרתי תקציב, וחיפשתי את המקסימום ביצועים בתקציב. קראתי ביקורות על הסקופים ובסוף החלטתי לקנות את הOwon.

מהר מאוד הבנתי שקופ USB לא מתאים לי.

הדגמים היחדים של סקופי הUSB של Hantek והם שקולים לסקופים שולחניים הם סדרת DSO3000 , שעולה בערך 400$ באייבי. לדעתי שאם כבר משקיעים סכום כזה עדיף ללכת על סקופ שולחני.

לוג'יק אנלייזר אפשר לקנות בנפרד בגרושים, אני לא מתלהב כל כך ממוצרים משולבים.

תעיף מבט על הסדרה החדשה של ריגול, DS1000Z. שמעתי עליהם הרבה דברים טובים, ניראה לי שגם בסדרה זו יש פריצה שמאפשרת להגדיל את רוחב הפס מ50MHz ל 100MHz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Mike, במרבית המקרים הייתי מסכים איתך לגבי זה שלא מוצלח לערבב 2 כלים באחד, אך דווקא במקרה הזה לדעתי אתה טועה. יש רווח גדול מאוד בשילוב של ערוצים דיגיטליים עם סקופ, ולמעשה בשוק הרציני יותר תמצא הרבה מאוד מכשירים שהם MSO ולא DSO. היכולת לדגום עד 8\16 ערוצים אנלוגים של 1ביט במקביל ל-2\4 ערוצים של 8ביט נותנת יכולות מאוד חזקות לכל מי שעובד עם מעגלים דיגיטליים\mixed. תחשוב איזה כלי חזק זה לראות סיגנלים אנלוגיים שנכנסים ל-ADC\DAC\כל דבר אחר ובמקביל לראות את המידע הדיגיטלי שזורם ממנו\אליו\לשליטה. היופי הגדול הוא שכשעובדים עם הכל באותו המכשיר, כל הסיגנלים מסונכרנים ומיושרים אחד לשני, ואפשר לעשות trigger מכל אחד מהם. למעשה במכשירים בינוניים ומעלה אפשר לעשות הרבה מעבר, כמו לדוגמא לעשות trigger רק כאשר הגיע פקודה כלשהי בקו דיגיטלי מסוים (והסקופ הרי מאזין כל הזמן).

אפשר להגיד שבמידה מסוימת זה שקול לתא נוסעים\תא מטען של . נקרא לערוצים האנלוגיים תא נוסעים, ולערוצים ה"דיגיטליים" תא מטען. עד היום כל הסקופים שאתה מכיר שקולים לרכב ללא תא מטען, ו-logic analyzer שקול לעגלה שקושרים לרכב מאחורה. ברגע שיש לך את שניהם באותו האחד אתה מקבל עם תא מטען גדול. נכון, יש מקרים שזה לא מספיק וצריך עוד עגלה, אבל ברוב הגדול של המקרים תא המטען הזה מספק לגמרי, והוא נותן הרבה ערך לרכב שאחרת לא יכולת להסיע בו דבר למעט נוסעים נטו.

אגב, אני גם ממליץ לבדוק את ה-DS1000Z של Rigol. אני שקלתי לאחרונה למכור את הסקופ שלי (DS1052E עם 100MHz) ולהחליף אותו באחד כזה אבל מסוג MSO ולא DSO. לצערי נראה לי שהוא עדיין לא לגמרי יענה על הדרישות שאני מציב היום לכן לא עשיתי זאת בינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...