ספק כוח(220v ל-5v) כרכיב/מודול - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק כוח(220v ל-5v) כרכיב/מודול

card

Recommended Posts

שלום

אחרי שאני בונה פרויקט, אם הוא אמור לפעול באופן מתמשך, אז אני משתמש בספק , שממיר מ-220v ל-5v.

הרבה פעמים אני רוצה שהספק ישב בתוך הקופסא של הפרויקט, ולא על השקע בקיר.

כלומר מהשקע בקיר יהיה תקע קטן של 2 פינים, עם כבל שיגיע עד המארז של הפרויקט,

ורק שם בפנים יהיה הספק עצמו.

עד כאן הכל בסדר,

הבעיה שכשרוצים לחבר את הכבל עם ה-220v אל 2 הפינים של הספק, קשה מאד לחבר אותם בצורה טובה,

כי מה שיתפוס את החוטים - הפינים של הספק אמורים להכנס לתוך שקע, ולא שיחברו אליהם חוטים.

אפשר כמובן ללפף סביב כל פין את החוט, ואז לעטוף עם איזולירבנד, אבל זה לא ממש איכותי כך, וגם לא הכי יציב - אם החוט נמשך בטעות, זה יכול להקרע ואז זה גם לא בטיחותי כבר.

זה גורם לי לתהות:

האם קיים רכיב או מודול כלשהו שעושה את אותה עבודה כמו ספק 5v, אבל בא במארז שיותר נוח לחבר אליו את מתח הכניסה(220v) ואת הצרכן(5v)?

(והאם הוא עולה מחיר סביר שדומה למחיר של ספקי USB?)

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיימים ספקים כאלה בצורת מעגל אם נקודות הלחמה / חיבורים לכניסה ויציאה. יש דיי הרבה כאלה ב ebay, ולא רק שם. או שתפרק את המעגל מתוך המטען הקיים שלך

אני ממליץ שלא תפרק אותו. המארז שלו נותן הגנה נוספת, וגם תוכל בהמשך להוציא אותו ולהשתמש בו שוב בתור ספק חיצוני. תחבר את החוטים על הפינים של הספק על ידיי טרמינלים http://s29.postimg.org/hq01dpmqf/70212388.jpg ואת כל הספק תחזיק במקום שלו במארז אם אזיקון

על מנת שהכבל לא יימשך הוא אמור להיות מוחזק בצורה אמינה בכניסה לקופסה הראשית - על ידיי אזיקונים לחורים של המגש הפנימי של הקופסה וכדומה. או שתשים על הקופסה חיבור IEC320 C8

ומה הבעיה שהקופסה תתחבר על ידיי ספק חיצוני ? תשים עליה חיבור B (המרובע, כמו של מדפסות) ותחבר אותה אם כבל מתאים לספק חיצוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי 1101

תודה על התשובה

קיימים ספקים כאלה בצורת מעגל אם נקודות הלחמה / חיבורים לכניסה ויציאה. יש דיי הרבה כאלה ב ebay, ולא רק שם.

איך לחפש את זה באיביי?

מה השם של זה באנגלית?

או שתפרק את המעגל מתוך המטען הקיים שלך

חשבתי על זה, הבעיה היא שהרבה ספקים אי אפשר בכלל לפרק - המארז פלסטיק שלהם בא מותך,

או שאם הוא מגיע עם ברגים, אז הם בצורה לא סטנדרטית ובעייתית כגון צורה משולשת בעייתית שקשה להשיג עבורה מברג מתאים.

אני ממליץ שלא תפרק אותו. המארז שלו נותן הגנה נוספת, וגם תוכל בהמשך להוציא אותו ולהשתמש בו שוב בתור ספק חיצוני.

תחבר את החוטים על הפינים של הספק על ידיי טרמינלים http://s29.postimg.org/hq01dpmqf/70212388.jpg ואת כל הספק תחזיק במקום שלו במארז אם אזיקון

הפינים של הספק, ייכנסו לתוך החורים של טרמינל כזה?

לרוב הטרמינלים יש חורים שמתאימים לחוט, ולא לפינים של שקע.. אז אתה אומר יש גם גדולים יותר ש-כן מתאימים?

ומה הבעיה שהקופסה תתחבר על ידיי ספק חיצוני ? תשים עליה חיבור B (המרובע, כמו של מדפסות) ותחבר אותה אם כבל מתאים לספק חיצוני

לפעמים הקוספא נמצאת במקום שיש בו כבר כבל 220v, ומנגד אין שם שקע..

אז מה שאני עושה זה מפצל את הכבל 220v הנ"ל הזה, ואז אמור לחבר אותו למגעים של הספק שאני משתמש בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• איביי :

• אם יש לך דרמל/ משורית / מברג שטוח/ סכין יפנית + אמצעי הגנה לידיים ולפנים + שכל ישר - הכי חשוב שכל

אין שום בעיה לפרק את אותם השנאים המותכים

ואין שום בורג שלא מפחד ממקדח מתאים ומקדחה

• יש טרמינלים גם בגדלים שטרם הכרת :) ניתן למצוא אותם בחנויות אספקה טכנית / חשמל לבניין / (פחות אבל יש) חניות מתמחות אלקטרוניקה.

• לא כל כך הבנתי את הפרוצדורה שתיארת שם

אני דיי מתקדם בעניין של הבנה איפה ואיך אני נוגע בחשמל ואלקטרוניקה ואיפה אני לא נוגע אז אני משתמש בספקים מתוך מטענים / שנאים / ספקי כוח מתוך אלקטרוניקה שונה :

באחד מהפרויקטים שלי אף השתמשתי במטען מצ'וקמק מאיביי כי הייתי צריך 5V .. בגלל שהמטען עלה 5 שקל העדפתי להשאיר אותו בקופסא שלו, הלחמתי לו לפינים שבמקור נכנסים לשקע 2 כבלים שהולכים לתקע ושמתי עליהים דבק חם ועל זה שרינק כך שגם אם אני זורק את הקופסא מהגג זה יהיה הדבר האחרון שיזוז או יתנתק. ומהUSB כבל רגיל מותאם לצרכיי.

בפרויקט אחר לקחתי את המעגל מתוך שנאי 12V וקיבעתי בתוך הפרויקט שלי כמו ששמים לוחות אם במחשב על ספייסרים עם ברגים

גם שמתי מיגון מפרספקס מעליו ומצדדיו כדי לא לדחוף אצבעות בטעות / בכוונה

לסיכום העניין עם הטרמינלים נורא מעניין הייתי אומר לך ללכת על זה !

הכי חשוב זה לשמור על עצמך ולסווג את הידע שלך לטכניקה שבה תשתמש (אמנם זה משפט שנשמע מתנשא אבל להתחשמל זה לא מצחיק)

מוצר מעניין שמצאתי : http://www.ebay.com/itm/5V-600mA-Isolated-Switch-Power-Module-LED-Power-AC-DC-220-to-5V-12V-/191151045805?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c817d7cad

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי Blinker

תודה על הלינק ב-eBay

אין שום בעיה לפרק את אותם השנאים המותכים

כן אבל השאיפה היא שהפירוק יהיה טוב, ולא יהרוס את המעגל שבפנים, מזה חששתי..

אבל כן אולי באמת לא אמורה להיות עם זה בעיה. אנסה עם ספק אחד ונראה..

לסיכום העניין עם הטרמינלים נורא מעניין הייתי אומר לך ללכת על זה !

אני אנסה לקנות באינטרנט משהו בגודל מתאים, במקום לחפש בחנויות

נראה ממש מגניב

תודה..

זה בערך פי 2 יותר יקר מספק רגיל..

אני אנסה לחפש אולי יש כאלה יותר זולים

זה נראה טוב, וטוב גם שזה מבודד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Switching power supply 5v?

כל מה שאתה קונה ב (וזה כולל מטעני USB זולים) יכול להיות בנוי בצורה לא בטיחותית. הסיכונים העיקריים הם בגלל מרחקים קטנים מידי ורכיבים קטנים מידי בחלקי המתח הגבוה של המעגל. הם יכולים להיפרץ או להביא לפירוק של החומר של המעגל המודפס. אם אלה 2 מוליכים בחלק המתח הגבוה, הוא עלול לעלות באש. אם אלה מוליך מתח גבוה ומוליך של 5V, אתה עלול לקבל 240V ביציאת ה 5V..... לכן אל תסמוך על מטענים מ לפניי שראית את המעגל ואיך הוא בנוי

כל מטען ניתן לפרק, ניתן לחתוך קצת את הפינות או סתם להכניס מברג בין 2 חלקים הפלסטיק (לא עמוק כדיי לא לפגוע במעגל שבפנים)

את כל המברגים המשולשים וכו' גם כן ניתן למצוא ב , ובכל מקרה את רוב הברגים מהסוגים האלה ניתן לפתוח על ידיי מברג שטוח פשוט שהוא בדיוק באורך המתאים לצלע המשולש, לאלכסון של הכוכב וכדומה

טרמינל רגיל No. 2 אמור להתאים לפינים של תקע

ומשהוא כללי על טרמינלים :

באלה שהכרנו עד עכשו (חברות כמו poka, weco, waisbord וכו - מתוצרת הארץ או ייבוא באיכות גבוהה), החלק הפנימי הוא יחידה אם נפח שמיוצרת על ידיי חריטה/קידוח, והוא עשוי מנחושת או פליז (לפעמים אם ציפוי מפני קורוזיה) וכדומה - מוליכים טובים

בזמן האחרון יש הרבה טרמינלים מיובאים שהחלק הפנימי שלהם מכופף מפח. והחומר שם הוא אכן פח, במקרה הטוב פלדה כלשהיא, אם סתם ציפוי בהיר כלשהוא שנמצא שם יותר כדיי לתת להם מראה של חומר שיכול להוליך חשמל ופחות כדיי להגן או משהוא. המוליכות שלהם הרבה יותר נמוכה מהאיכותיים (בגלל היחידה אם נפח vs היחידה מכופפת מפח דק, ובגלל החומר), מה שאומר שבזרם גבוה יש מצב שהם יתחממו הרבה יותר

חוצמזה בגלל כל המתכות השונות יש שם הרבה יותר מקומות פוטנציאליים לקורוזיה בהשפעת זרם חשמלי

בקיצור, למשהוא כמו לחבר פינים של מטען זה יכול לא להיות קריטי, אבל לא הייתי מתקרב אם טרמינלים כאלה למערכת חשמל של בית למשל (ואני מנחש שבהרבה בתים כבר יש דברים שהותקנו איתם, כולל מעגלים שמעבירים זרם גבוה כמו מזגנים ואטמורים....). אני בכלל לא משתמש אם החיבורים האלה - לכלום. אם בחנות אין חיבורים נורמליים אני הולך לחפש בחנות אחרת

איפה בדיוק אתה מתכוון לשים את זה ?

בהרבה מקרים להתחבר סתם מחוטים של 240V שעוברים לייד יכולה להיות בעיה - של בטיחות (האם המעגל שלך מוגן מזרמי קצר שבהם הפיוז הפנימי שלו לא יוכל לנתק אותו ?), אמינות (אם הוא יקצר זה אומר שלא ניתן להרים את המפסק בלוח עד שלא תעיף אותו וצריך להישאר בלי חשמל ?), נזק אפשרי (האם על קו המתח הזה יש מכות מתח בגלל שהוא קו של מזגן ?) וכדומה

ככלל, דברים מהסוג הזה אמורים להיות מחוברים אם תקע לשקע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טרמינל רגיל No. 2 אמור להתאים לפינים של תקע

מבין האפשרויות ב-Tayda, אלה של ה-5mm אמורים להתאים נכון?

http://www.taydaelectronics.com/connectors-sockets/terminal-blocks/pcb-mount.html

ככלל, דברים מהסוג הזה אמורים להיות מחוברים אם תקע לשקע

אגב,

משהו שהיה יכול לעזור כאן, הוא אם היה מין שקע חיצוני קטן, שמיועד לשני פינים.

(בניגוד לשקעים חיצוניים הרגילים, שמיועדים ל-3)

הרי ממילא מה שיחובר לשקע הזה מכיל 2 פינים בלבד - זה .

האם יש דבר כזה שקע חיצוני, שכולל 2 פינים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כאלה, הרגילים שיש במערכות חשמל של בתים וניתן למצוא בחנויות חומרי בנייןאני לא חושב שתקע ל 2 פינים בארץ הוא תיקני. מפריע שתשים תקע של 3 (ותחבר לו אדמה כמו שצריך) ?הדבר הקרוב ביותר שאני מכיר הוא שקע/תקע 3 פינים איטלקי - הוא נראה בדיוק כמו תקע 2 פינים, אבל הוא אם 3 בשורה אחת. ניתן להזמין את השקע המתאים אליו של חברות של שקעים כמו gewiss - הוא בגודל של קוביה אחת ולא של 2 כמו שקע ישראלי, מה שאומר שניתן לשים במקום צפוף הרבה כאלה, אבל הפלסטיק החיצוני של השקע (שבו שמים את הקוביה) הוא עדיין גדול, ועדיין יהיה עדיף מכל הבחינות לשים שקע ישראלי רגיל מהסדרה הדקה של ניסקו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקע 2 פינים הוא תקני בארץ, מהסיבה שמוכרים בארץ מכפילי שקע שמכילים 2 פינים:

209j804.png

אני מבין את מה שאתה אומר לגבי שקעים חיצוניים, הבעיה שזה מתחיל לייקר את הסיפור, כשכל מה שרציתי הוא חיבור בין הספק לבין הכבל..

השאיפה היא מן הסתם לצמצם עלויות לא להיפך,

לכן אני חושב שהרעיון שהעליתי של שקע חיצוני הוא לא יהיה טוב בסופו של דבר.

אבדוק את הטרמינלים...

וכנראה גם אקנה כמה מהמודולים הנחמדים שהם ספק.

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקע 2 פינים הוא תקני בארץ, מהסיבה שמוכרים בארץ מכפילי שקע שמכילים 2 פינים:

209j804.png

אני מבין את מה שאתה אומר לגבי שקעים חיצוניים, הבעיה שזה מתחיל לייקר את הסיפור, כשכל מה שרציתי הוא חיבור בין הספק לבין הכבל..

השאיפה היא מן הסתם לצמצם עלויות לא להיפך,

לכן אני חושב שהרעיון שהעליתי של שקע חיצוני הוא לא יהיה טוב בסופו של דבר.

אבדוק את הטרמינלים...

וכנראה גם אקנה כמה מהמודולים הנחמדים שהם ספק.

תודה רבה

מחפש בנרות לקנות כזה מפצל .. איפה מישהוא ראה כזה פעם אחרונה בחנות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי את זה ברשת "CD1".

זו רשת של חנויות שיש להם חשמל, דברים למחשב, וכו'.

יש להם 3 סניפים.

2 כתובים כאן:

http://www.betesek.co.il/index.php/search/chains/id/mN8Qf

והשלישי נמצא בקניון של התחנה המרכזית החדשה של ראשון לציון, איך שנכנסים זו אחת החנויות הראשונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...