עשיתי CCNA R&S, מה הלאה? - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עשיתי CCNA R&S, מה הלאה?

Adi132

Recommended Posts

שלום לכולם!

לפני כמה שבועות השלמתי את הסמכת CCNA סוף סוף אחרי קצת יותר מחודשיים של חרישה על Jeremy, Sybex וכמה ספרי עזר מחברים.

רציתי לדעת מה כדאי לי להמשיך ללמוד מפה, ויש לי כרגע שתי אפשרויות בראש:

1- להתחיל ללמוד JNCIA R&S ולאחר מכן כבר להתחיל לחפש עבודה בתחום, וכמובן להמשיך ללמוד תוך כדי..

2- להתחיל ללמוד ל- CCNA Security ואז אם כבר להתעסק בתחום האבטחה אולי עוד כמה הסמכות של חברות שונות ורק אז לחפש עבודה בתחום הזה.

תודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה, אבל גם CCNA היא רק הסמכה אבל היא מקנה ידע מסוים שאיתו אפשר ללכת לעבוד.

עכשיו הכוונה שלי אולי לרכוש עוד קצת ידע (דרך הסמכה או שתיים) ואז ללכת לעבוד?

אם אני אתחיל לעבוד חודשיים אחרי אבל עם עוד אחת מההסמכות האלה אני לא ארוויח קצת יותר מאשר להכנס עם ההסמכה הכי בסיסית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר למדת וניגשת למבחן, אז אני לא צריך להסביר לך מה באמת נלמד שם ואיזה ידע אתה רוכש בפועל.

הקשר בין זה לבין להיות באמת מקצועי בעבודה הוא מזערי.

אתה צריך שום הסמכה כדי לעבוד ולהצליח בתחום. עושים את זה מאהבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

JNCIA היא הסמכת כניסה, היא לא ראוטינג ולא אבטחה. כמו CCENT. הדבר היחיד שתלמד ממנה זה איך עובד ציוד של ג'וניפר והגדרות בסיסיות שלו.

CCNA-SEC מדבר על כמה התקפות בודדות מתוך ה-LAN ואיך למנוע אותם, איך עובד , מזה Stateful firewall ובסיס של ASA (פיירוול של סיסקו).

תחליט אתה מה יותר מעניין אותך ללמוד ותלמד בשביל לדעת, לא בשביל ההסמכה. אני מכיר אנשים שיש להם CCNA ואין להם מושג ואני מכיר אנשים שאין להם CCNA אבל הם מבינים איך הרשת עובדת.

תתחיל לחפש עבודה עכשיו. תלמד מהעבודה עצמה. תוך כדי תוכל ללמוד להסמכה וליישם את מה שאתה לומד בעבודה ואם תרצה גם לעשות את ההסמכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על העצה,

דבר שני, כנראה שמשתמע מהדברים שלי שאני לומד בשביל ההסמכה, אז אני אחדד את עצמי - אני לומד קודם כל בשביל לדעת כי זה תחום מאוד מעניין וההסמכות באות לאחר מכן.

רציתי לשאול גם האם משתלם ללמוד CCNA-SEC או שעדיף כבר ללכת בכיוון של צ'ק פוינט? כי אני אישית מכיר יותר אנשים שלמדו CCNA והמשיכו לקורסים כאלה ואחרים באבטחת מידע של צ'ק פוינט או שהמשיכו ל-CCNP, ולא עשו CCNA-SEC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה לומד חומר להסמכה של יצרנית את לומד איך לעבוד עם הציוד של אותה חברה.

ללמוד זה טוב ויפה, אבל איך תדע מה באמת מעניין אותך לפני שהתעסקת בתחום?

תמצא עבודה, תתחיל לגעת בציוד, תלמד מהעבודה ותראה לאן אתה רוצה להתפתח.

אז כמו שרשמו מעליי

פשוט תתחיל לעבוד.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שיש לו CCNA, CCNA SEC, CCNA DC וCCNP.

שמע לי - תתחיל קודם לעבוד....שאר הCCNA נראים כמו סינית בלי נסיון....אני אישית למדתי אותם אחרי שהיה לי את הנסיון בתחום.

ואני יכול להגיד לך עובדתית שנסיון הרבה יותר חשוב מתעודה....גם עם CCIE ביד, בראיון יראו כמה נסיון והבנה יש לך....ואם יראו שאין אתה תגיד שלום.

אצלנו אגב לא קיבלו כמה 2 אנשים עם CCIE בגלל שבראיון הם הראו חוסר ידע ונסיון למרות התעודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...