עזרה בצביעה\פילוש אלומיניום למראה של כרום - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בצביעה\פילוש אלומיניום למראה של כרום

Tov_Tov

Recommended Posts

שלום לכולם, בקרוב אני מתחיל פרויקט של בניית מגבר, יש ברשותי חתיכת אלומיניום מוברש 30X30 שאני מעוניין להפוך אותה לכרום מבריק בצורה הטובה ביותר ..

יש לי גם AIRBRUSH ודרמל שאולי יכולים לסייע.

הבנתי שקיימות כמה דרכים להגיע לאפקט:

1)דרך שיוף הדרגתי מגס לעדין ואז פוליש עם משחת הברקה ובסוף צריך למצוא חומר שיגן על הכרום מפני טביעות אצבע, שריטות כו'.. הומלץ לי להשתמש במשהו כמו 2k urethane clear coat לשכבה הסופית (הבנתי שהוא מוריד מעט מהברק)

2) צביעה בAIR BRUSH שכבות שונות של צבעים שונים, אין לי מושג מה באמת אני צריך.. אני מאזור ירושלים ולא ממש מצאתי מקומות רצינים שמתעסקים בעניין או שאין או שאני פשוט לא מכיר ..

3) קניית פאנל חדש לחלוטין מאלומיניום שכבר מגיע עם אפקט הכרום ולעשת לו כרסום על מנת להתאים לו את כל הפתחים שאני צריך, שגם אין לי מושג איפה אפשר לקנות, זאת בעצם האופציה הפשוטה ביותר השאלה כמה היא תעלה לי ואם זה אפשרי.

בקיצור אשמח להצעות.. ואולי אפילו הפנייה למקומות מקצועים שיכלו לייעץ לי (עדיפות לאזור ירושלים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נתחיל מזה שאי אפשר להפוך אלומיניום לכרום... זו פשוט מתכת אחרת לכן המשפטים שלך "חומר שיגן על הכרום" קצת תמוהים. כרום לא צריך הגנה מכלום. אתה מתכוון להפוך את האלומיניום למבריק, וגרוע מזה, ליטוש אופטי לרמה של מראה.

אתה יכול לצפות את הלוח בכרום אמיתי, אבל זה יעלה לך, והרבה. אצל המשפץ למשל www.hameshapetz.co.il

או לנסות לעשות את זה בבית http://www.instructables.com/id/Chrome-Plating-of-Car-Headlights-and-Parts/?ALLSTEPS

לגבי ההצעות שלך, אלומניום לא הולך להגיע לרמה של באף שיטה, ככה שאין לי המלצה על דרך מועדפת.

גם אם תצליח להגיע לרמה הזו, אלומיניום מתחמצן במהירות, והוא יחזור להיות אפור. תצטרך להשתמש בציפויים ושאר ירקות שיוציאו את הפואנטה מהעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שבאמת לא הסברתי את עצמי נכון, המתכת שיש לי היא אלומיניום מוברש ואני רוצה להביא אותה למצב שבוא היא תראה כמו , כלומר דמוי מראה, ניקל מבריק או משהו בסגנון אבל אתן דוגמה בתמונות למראה הרצוי לעומת הקיים.

אותו בחור שעשה את זה בעצם עשה זאת ע"י האופציה הראשונה שציינתי אבל הוא נתקל בבעיות בשמירה על המראה הזה מבחינת רגישות גדולה לשריטות וטביעות אצבע.. לכן חיפשתי דרך קלה יותר ויעילה יותר.

תודה על המידע לגבי הציפוי, ידעתי שקיים משהו בסגנון אבל חשבתי שהוא 2 much בשבילי ולכן גם לא העליתי אותו כאופציה בכל מקרה אני מחר אתקשר לברר מחיר .. אני תוהה אם כל התהליך של ציפוי יכול לפגוע בהולכה של המתכת בצורה כלשהי.. כי הפלטה עשויה מחומר מוליך מסיבה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל שיטה של mirror finish תתאים לך אם כך..

קח ניירות שייוף מים 800,1000,1200,1500,2000 או משהו דומה לכך, שייף בהדרגה - שיוף רטוב,

לך לauto depot וקנה משחת פוליש של (כאלו של השלב האחרון של פוליש)

ובעזרת מטלית (לא האלא של השיש למטבח - עדיף שתיהיה שעירה כמו מגבת) תעשה פוליש עד לרמת הגימור הרצויה

דעתי האישית - יספיק לך למה שתרצה והחומר של הפוליש וכל השמנים והסינטטיקה שבו יגנו על הגימור יופי

אבל לא ימנעו תביעות אצבעות מרגיזות.

עוד בנושא:

https://www.google.co.il/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=aluminum%20mirror%20finish

עריכה :

ופעם הבאה אחרי שקראתי את ההודעה שלך עד הסוף :kopfpatsch:

אחרי שתגיע לmirror finish תן לו clear coat עבה(אפילו עם פחית ספריי ב10 שקל, לא חייב עם הAIRBRUSH)

ותחזור על התהליך של השיוף .. אבל הפעם רק בקטנה עם 1500 ו2000 ותעשה שוב פוליש

מה שזה יתן שהשכבה של הלקה תגן על האלומיניום ותיהיה מבריקה בעצמה. והיא צוברת פחות תביעות אצבעות ותיהיה קלה יותר לניקוי וגם עמידה בפני שריטות, ואם להיסחף תקנה קצת ממה שצובעים איתו רכבים וכך תיהיה ממש עמידה בפני שריטות.

מה שכן הייתי ממליץ זה להתנסות על חתיכת אלומיניום אחרת לראות איך זה נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובלי קשר, לעולם לא אבין מייקרים של מגברי מנורות. במקום להכניס את המנורות והשנאים לתוך הקופסה, הם מוציאים את הכל החוצה.

אני יכול להבין הוצאה של מנורות, זה כזה וינטאג' ומרשים, ומעמיד בסכנה את המנורות שהן גם שבירות, גם לוהטות וגם יקרות. אבל שנאי..? מה יש בתוך הקופסה אם הכל בחוץ?

לא חסרים פתרונות המכניסים הכל פנימה ושומרים על המראה http://www.hometheater.co.il/vt200643

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב פניתי למשפץ, כצפוי המחיר הוא גבוה 400-500 שקל וגם התהליך הוא מורכב כי הם לא עושים ציפוי לאלומיניום צריך לצפות בנחושת ולאחר מכן רק ניתן לצפות בכרום.. בכל מקרה זה אובר קיל רציני..

לגבי הפוליש, לעשות אותו ביד כמו שאמרת או עם מברשת בסגנון הזה ביחד עם דרמל ? קיים הבדל בכלל ?

daad22__88578.1382439535.1280.1280.jpg?c=2

לגבי עניין מגברי מנורות זאת שאלה שאתה כעקרון צריך להפנות למי שהנדס את המגבר אני רק מרכיב אותו :P

בכל מקרה מתחת קיים כל המעגל החשמלי כולל קבלים וכו'..

אני מניח שיש פה איזה עניין של הפרדה כלשהי בין המעגל לשנאי ומניעה זמזומים ורחשים מיותרים שיכולים להיווצר בצליל, אני בספק אם זה עניין אסטטי.

speedball_upgrade.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

500₪ זה מחיר סביר ד"א. ציפיתי ליותר. אבל אם אתה בקטע של מגבר תקציבי, זה באמת לא מעט.

וואלה, עכשיו עם התמונות של "הלמטה" אני בכלל לא מבין את המתכנן. למעלה הכל יפה לכאורה, ולמטה... סדום ועמורה. קבלים ונגדים תלויים ברגליהם באוויר. קירורים הפוכים (!) הבונה של הדבר הזה לא השקיע שניה אחת של מחשבה על תכנון הנדסי, חשמלי ותרמי. הדבר היחיד שחשב זה "איך לדחוף את המנורות למעלה, ולגלגל את כל החיווט והדברים המכוערים למטה".

מבחינה חשמלית, לא היה קורה דבר אם השנאי היה מורכב כלפי מטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחשב בזה שהחלקים לבד עלו לי $400 לא כולל משלוח מיסים וכו' .. אני משתדל לחסוך בהוצאות שמסביב :>

תאמת שהנסיון שלי באלקטרוניקה מועט ולכן אין לי דעה בעניין ..

בחרתי במגבר הזה בגלל הרבה ביקורות טובות, התאמה לאוזניות שלי, עבודת בנייה יחסית קלה.. ויחס תמורה לכסף מאוד גבוה.

http://bottlehead.com/?product=crack-otl-headphone-amplifier-kit

אולי כאן זה נראה נורמלי יותר

500x1000px-LL-19023279_DSC_1967.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לשאלה שלך על גלגלי הפוליש של הדרמל .. בכללי כשאתה עושה פוליש אתה צריך לחץ קל ושטח מגע גדול כדי למנוע swirl marks .. כשניסיתי לעבוד על משטח גדול עם הגלגלים האלא זה כל מה שקיבלתי .. מלא סימנים ולקח לי עוד הרבה עבודה להגיע לגימור נורמלי ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה לקבל הצעת מחיר מ"כרום ניקל", הם עושים את רוב סוגי הציפויים, אולי משם תבוא הישועה.

לגבי הפוליש, יש לא מעט חברות טובות (אם אתה ירושלמי, תן קפיצה ואוכל לעזור לך עם הסרווילים, יש לי מכונה עם חומרים ייעודיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן ירושלמי, הייתי שמח להסבר מה זה סרווילים מכיוון שאני לא כל כך בקיא בתחום.

דווקא מהפוליש אני פחות דואג.. אני רק שואף לאפקט סופי מוצלח ועמיד בעיקר, אני לא רוצה לתחזק את הלוח הזה כל כמה חודשים, במיוחד שכאשר הכל יהיה מחובר זה גם לא יהיה אפשרי.

לגבי "כרום ניקל", זה השם של החברה? יש להם אתר? אני לא מצליח למצוא את המס' שלהם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה 1:

http://www.galvenomata.co.il/PAGE4.asp

חברה 2:

http://www.chromnickel.co.il/%D7%93%D7%A3_%D7%94%D7%91%D7%99%D7%AA

בהקשר זה יוער כי אין לי קשר עם החברות הללו, וכן מעולם לא נעזרתי בשירותיהם.

בנוגע לעזרה שלי,

אוכל לנסות לעזור לך להביא את האלומיניום לרמה המבריקה ביותר שאוכל ללא ציפוי, במידה וזה יניח את דעתך - אחלה. אם לא - תמיד תוכל לפנות לפתרון הציפוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...