ניסיון לשפר את הקליטה והמהירות של האינטרנט האלחוטי בבית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניסיון לשפר את הקליטה והמהירות של האינטרנט האלחוטי בבית

fafoo

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני אתן הקדמה קצרה, לאחרונה עברתי לתשתית של הוט וספק הוטנט במהירות "מאה" מגה. לפני כן הייתי מחובר לבזק עם נטוויזן במהירות 15 מגה. כרגע אני מקבל בדיוק את אותה המהירות ברשת האלחוטית במקום בו אני גולש שזה סביב ה14mbps. מבחינת הקונפיגרציה הבית שלי הוא עם שלושה מפלסים בקומה התחתונה יש לי מחשב נייח שמחובר חוטית להוטבוקס (הוא מצליח לקבל בשעות טובות 80mbps) בקומה השנייה יש לי רפיטר של אדימקס שמגדיל את הטווח לקומה השלישית שבה אני גולש.

עכשיו לשאלות:

א. הבנתי שהרפיטרים מעצם דרך פעולתם הם איטיים. במידה ואני רוצה להיפטר ממנו עד כמה שיפור אני ארגיש בהתקנת נתב פרטי במקום ההוטבוקס (כרגע אני מקבל ממנו שני פסי סיגנל בקומה השלישית ורשום שיש קליטה "ענייה") בהנחה ששניהם ימוקמו בדיוק באותו מקום?

ב.במידה ואני אחליף את כרטיס הרשת בלפטופ שלי כרגע יש לי wireless-n 2230 לדגם חדיש יותר כגון 6300 או 7260 זה יתן לי שיפור משמעותי בקליטה?

טוב, זה יצא קצת ארוך. תודה למי שהגיע עד לכאן....אשמח לעזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ואתה רוצה לשפר איכות האינטרנט האלחוטי הדרך הטובה ביותר היא להשחיל כבל רשת בין הקומות ובכל קומה לחבר AP קווי אחד לפחות.

מידע נוסף על פתרונות רשת אלחוטית וקווית בשילוב מגדילי טווח ניתן למצוא בקישור הבא:

http://www.smartnetworks.co.il/#!wifi/cva3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה...בגדול אני מנסה להמנע מהשחלת כבלים בקירות כי זו פרוצידורה די מסובכת במצב הקיים (מבחינת מיקום הראוטר ומיקום הארון תקשורת). במידה ואני אחליט כן להשחיל האם ניתן להשחיל כבר cat5 ביחד עם כבל חשמל באותו צינור או שזה יגרום להפרעות? וכאמור חיפשתי בהרבה פורומים תשובה לשאלה עד כמה בעצם ראוטר חדש ישפר קליטה\מהירות בהשוואה להוט בוקס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אסור עפ"י התקן להשחיל בצינור חשמל כבלי תקשורת !

2. במידה ותחבר AP המחובר בכבל לנתב הראשי בהחלט תקבל מהירות זהה.

3. ייתכן שראוטר חדיש ישפר במעט את טווח הקליטה לעומת ה HOTBOX אך אל תצפה ליותר מדי, כל הנתבים משדרים פחות או יותר באותה עוצמה מכיוון שכולם צריכים לעמוד בתקנים, אתה לא רוצה אנטנה סלולרית בתוך הבית...:smiley1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז השחלות איט איז. כמה שאלות בעניין הזה...

א) איפה ניתן לקבל מחירים טובים על כבל איכותי? (נגיד מאה מטר)

ב)במידה ואני צריך להגיע עד לארון תקשורת וממנו להמשיך לחדר שבו נמצא הראוטר עדיף לחבר את שני הקצוות בארון תקשורת עם משהו או שפשוט להמשיך לרוץ עם הכבל? הכוונה היא שיהיה כבל שפשוט עובר דרך הארון תקשורת ששני הקצוות שלו במקומות שונים לגמרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז השחלות איט איז. כמה שאלות בעניין הזה...

א) איפה ניתן לקבל מחירים טובים על כבל איכותי? (נגיד מאה מטר)

ב)במידה ואני צריך להגיע עד לארון תקשורת וממנו להמשיך לחדר שבו נמצא הראוטר עדיף לחבר את שני הקצוות בארון תקשורת עם משהו או שפשוט להמשיך לרוץ עם הכבל? הכוונה היא שיהיה כבל שפשוט עובר דרך הארון תקשורת ששני הקצוות שלו במקומות שונים לגמרה.

1. אצל סיטונאי חשמל/תקשורת.

2. אם אתה רוצה להעביר כבל רק לאיזור אחד עדיף להמשיך עם הכבל מהארון תקשורת, במידה ויש כמה איזורים מחברים את קצוות הכבלים לסוויץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין גדול בפיזיקה של גלי רדיו אבל מה שאני יודע שה2.4 לא אוהב קירות בטון בעיקר עם יש בפנים רשת. אז אם הנתב שלך לא יושב בממד זה כבר טוב . בכל מקרה אם אתה מקבל 30-40 מגהביט זה די סבבה וזה יכול להתאים כמעט לכל דבר . 15mbps זה קצת גבולי לHD streaming אבל זה בעיקר תלוי מה המקור ( אם זה לרוב מדובר ב5mbps ) . המהירות שאתה צריך מאוד תלויה בשימוש שלך.

לי אין כמה מפלסים והיה לי נתב N שתי אנטנות אני חושב dir515 שעבד בסדר חוץ מהחדר שינה שהיה רחוק יותר מאחורי איזה 4-5 קירות פנימיים. היתה לנו בעיה לקלוט משהו בחדר שינה ורק בנקודה מאוד ספציפית בחדר היתה קליטה . אחרי שקניתי TL 1043 הבעיה הסתדרה ואני מקבל בערך 5-8 בחדר שינה שזה די מספיק ( אשתי לא עושה stream של 1080p לטלפון 480p מספיק לה ו720p זה מעל הראש) . אין כרגע שום בעיה של צפיה לא בסלון (30-40 mbps) ולא בכל מקום אחר בבית . יש לנו סטודיו לאומנות 4 קומות מתחת לחלון של הנתב וגם שם אפשר לקלוט רשת במידה ומשאירים את דלת הברזל פתוחה .

בשביל לקבל ביצועי רשת מיטביים ברור שכבל הרבה יותר טוב . repeater שמעתי שמוריד את רוחב הפס לחצי ואז השאלה היא חצי של מה. חוץ מזה רשת אלחוטית זה סביבה רועשת ממש לא מומלץ לשחק משחקים באלחוט כי גם הנתב/כרטיס רשת יכולים לחכות לתנאי אות/רעש מיטביים לפני השליחה.

כמו שsmartnetowrks אמר כדאי לשים switch ולחבר אותו עם כבל אחד לhotbox או מה שלא יהיה שם וממנו להגיע ליתר המחשבים שאתה רוצה לחבר. אתה יכול במקום switch לשים נתב בקומה השניה.

אני עדיין לא בטוח איפה בדיוק כדאי למקם את הנתב האל חוטי - אני ממקם את שלי מול מסדרון לחדרים כי לפי מה שהבנתי האות האלקטרומגנטי קופץ מקירות וככל שהדרך פנויה יותר יותר קל לסיגנאל להכנס. חוץ מזה אם אתה שם את הנתב ליד חלון האות חוזר אליך מבנינים סמוכים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...