התייעצות לגבי לימודים - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי לימודים

יניב 82

Recommended Posts

שלום לכולם, אני בן 32 אב לשניים וחושב על שינוי מקצועי.

אני עובד כטכנאי שירות של הרבה מאוד דברים ולאחרונה חשבתי לשנות את תחום העיסוק שלי ולנסות ללמוד דבר אחר בתחום המחשבים.

ייעצו לי שניהול יכול להיות דבר די טוב עבורי ממגוון סיבות.

האם יש כדאיות ללמוד את המקצוע הזה?

מה מהות העבודה בפועל בעיקר בהתחלה?

אשמח לקבל תשובות בנושא.

אם זה לא הפורום המתאים אקבל בהבנה אם תעבירו את הפוסט למקום המתאים ותכוונו אותי לשם.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזה טכנאי שירות של הרבה דברים? חומרה? הגדרות windows? שרתי מייקרוסופט?

ההגדרה של ניהול רשתות בארץ לדעתי היא רחבה מדיי. לרוב מתכוונים לניהול שרתי מייקרוסופט. זה בהרבה מקרים הצעד שאנשים לוקחים כי יש היכרות עם סביבת והצעד הזה הוא יותר קל מלעבור ישירות ללינוקס או לתחום של נטוורקינג או אבטחת מידע.

אם תמקד יותר מה אתה הצעד שאתה רוצה לקחת וללמוד ואם תגדיר מזה כדאיות בשבילך יהיה אפשר לתת לך תשובה. אם אתה מסתכל נטו משכורת, אולי לא. אם אתה מסתכל על אתגר ולרענן את העבודה היומיומית עם דברים חדשים, אולי כן.

ידע זה כח, אבל ידע אמיתי מגיע מניסיון. ללמוד זה טוב, אבל קח בחשבון שבגלל החוסר ניסיון יכול להיות שתצטרך לעשות ירידה לצורך עליה (אני לא יודע כמה אתה מרוויח היום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה, אז אעשה סדר.

טכנאי שירות של מערכות המתח הנמוך על הרבה מאוד רבדים.

זוהי עבודה פיזית ואינטנסיבית שהגוף שלי כבר לא עומד בה.

אני חושב ללמוד תחום מסויים במחשבים שיאפשר לי גם עבודה לא מנוונת ומעניינת גם אופק התקדמות הן בשכר והן מקצועית.

המקצוע הייעצו לי הוא מנהל עם הסמכה של מייקרוסופט mcsa

אני מקווה שהצלחתי לתת לך תמונה יותר מדוייקת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעזוב רגע את מה ש"ייעצו" לך. אני לגמרי בטוח שאותו יועץ רק רוצה לחלוב ממך כסף על עוד הסמכה מיותרת.

אני עדיין לא מבין מה נסיון העבודה שלך היום ומה זה "הרבה דברים"?

אתה לא יכול סתם ככה, ביום אחד, להחליט שאתה עושה הסבת מקצוע כאשר אתה מפרנס משפחה של שני ילדים ללא שום ידע בתחום שאליו אתה הולך.

מקריאה של הדרישות ל"טכנאי מתח נמוך" באתרי דרושים, אני יכול להבין שלא מדובר על עבודה מתוחכמת במיוחד.

אם אתה מחפש עבודה שלא דורשת הרבה מאמץ פיסי, אז אולי יש כיוון מסויים בתחום של מתח נמוך שיותר מתעסק בתכנון מאשר ביצוע.

שוב - הפורום הוא לא לשכת תעסוקה ולא מייעצים פה בתחומים שלא קשורים לנושאים שהם מחוץ לעולם המקצועי בתחום הIT. פשוט עושה רושם שאין לך אפילו קצה של קרחון במה שאתה מבקש וחבל שתבזבז משאבים על זה לפני שאתה לגמרי מבין מה הסיכונים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן לך דעה אחרת

גם אם אתה בן 32 ועם ילדים זה לא מאוחר ולא חסר אחריות לשנות מקצוע - במיוחד עם כמו שאתה מרגיש שאין לך כבר יכולת בתחום

אם אתה עם ראש טוב ולא פחות מזה רצון ו"תחת" לשבת ללמוד - אין לי שום ספק שאתה יכול ללמוד לבד - יש מדריכים ויש גם פורומים (גם את זה וגם אחרים) שבהם אתה יכול ללמוד לבד

אם אתה לא יכול - אז איזשהו קורס כניסה - ברמת או יסודות יכול לתת לך הבנה טובה של מה שאתה רוצה לעשות

במאמר מוסגר - אני עובד בתחום כבר יותר כ-20 שנה - היום אני אב ל-2 ואני בעצמי מחפש אופקים חדשים - זה נכון שאני טוב במה שאני עושה אבל אני מרגיע שהעבודה הזו לא מתגמלת אותי ומחפש משהו חדש - וכן אני גם יותר מבוגר ממך. אני לומד צילום (כרגע לבד - בהמשך אני גם אלך לאחת המכללות המובילות על מנת גם לקבל תעודה).

ולגבי סיכונים - מקסימום תבזבז כסף על קורס או שתיים - תבזבז זמן ואולי תאבד עבודה - אבל יכול להיות מצד שני שתמצא משהו שמתאים לך.

לך תדע אולי זה יתאים לך - ובכל מקרה בהצלחה גדולה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן לך דעה אחרת

גם אם אתה בן 32 ועם ילדים זה לא מאוחר ולא חסר אחריות לשנות מקצוע - במיוחד עם כמו שאתה מרגיש שאין לך כבר יכולת בתחום

אם אתה עם ראש טוב ולא פחות מזה רצון ו"תחת" לשבת ללמוד - אין לי שום ספק שאתה יכול ללמוד לבד - יש מדריכים ויש גם פורומים (גם את זה וגם אחרים) שבהם אתה יכול ללמוד לבד

אם אתה לא יכול - אז איזשהו קורס כניסה - ברמת או יסודות יכול לתת לך הבנה טובה של מה שאתה רוצה לעשות

במאמר מוסגר - אני עובד בתחום כבר יותר כ-20 שנה - היום אני אב ל-2 ואני בעצמי מחפש אופקים חדשים - זה נכון שאני טוב במה שאני עושה אבל אני מרגיע שהעבודה הזו לא מתגמלת אותי ומחפש משהו חדש - וכן אני גם יותר מבוגר ממך. אני לומד צילום (כרגע לבד - בהמשך אני גם אלך לאחת המכללות המובילות על מנת גם לקבל תעודה).

ולגבי סיכונים - מקסימום תבזבז כסף על קורס או שתיים - תבזבז זמן ואולי תאבד עבודה - אבל יכול להיות מצד שני שתמצא משהו שמתאים לך.

לך תדע אולי זה יתאים לך - ובכל מקרה בהצלחה גדולה,

גבריאל

תודה לך,

אבל ללכת ללמוד זה דבר מאוד קטן והתחלתי שגם הוא עולה סכום ואם אני אוהב וארצה להיכנס פנימה אז עדיין מהתחלה ניהול שזה עוד זמן ועוד כסף ושוב לרדת כדי לעלות. אני יודע שניהול זה הרבה לעשות ולזוז ממקום למקום ויש הקוראים לזה פיזי אבל יחסית לפיזי שאני מכיר... זה בקטנה. אני רוצה ללמוד משהו שהוא עצמו רחב ופוטנציאלי לעתיד לא נעול על ניהול רשתות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי אומר שטכנאי מחשבים וניהול רשתות הולך יד ביד.

אתה לא חייב לקחת קורס, יש מספיק חומר באינטרנט. אתה יכול להרים מעבדות וירטואליות בשביל ניסיון בסיסי.

זה פשוט לשבת על התחת וללמוד.

ניהול רשתות זה ל בהכרח לזוז ממקום למקום. זה כבר תלוי במקום העבודה. אם תעבוד באאוטסורסינג ותתן שירות לכמה עסקים קטנים אז כן, יש גם עבודות שהם במקום קבוע.

ניהול זה תחום רחב שאין לו סוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי אומר שטכנאי מחשבים וניהול רשתות הולך יד ביד.

אתה לא חייב לקחת קורס, יש מספיק חומר באינטרנט. אתה יכול להרים מעבדות וירטואליות בשביל ניסיון בסיסי.

זה פשוט לשבת על התחת וללמוד.

ניהול רשתות זה ל בהכרח לזוז ממקום למקום. זה כבר תלוי במקום העבודה. אם תעבוד באאוטסורסינג ותתן שירות לכמה עסקים קטנים אז כן, יש גם עבודות שהם במקום קבוע.

ניהול זה תחום רחב שאין לו סוף.

תודה,

לצערי אני לא מסוג האנשים שמסוגלים לשבת ללמוד עצמאית ללא שום הדרכה או כיוון עד כמה שהייתי רוצה.

כי לשם השוואה, כטכנאי שירות של כלל מערכות המתח הנמוך יש אולי 4 שלבים להתקדם עם אותה הסמכה כי הרבה מאוד לומדים בשטח אבל עדיין, אתה טכנאי שירות.

ולמיטב הבנתי כמנהל לוקח זמן להגיע באמת לעבוד בתפקיד המלא לא? כלומר מתחילים מלמטה מפינה כלשהי ולא לאט מטפסים אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חושב שקורס זה הדרך בשבילך, אז אין בעיה. קח בחשבון שגם בקורס ייתנו לך בסיס, אתה עדיין תצטרך למקד שאלות וללמוד בעצמך דברים יותר לעומק.

יש תפקידי הלפדסק שאתה נותן שירות מרחוק, יש תפקידים שנותנים שירות קודם מרחוק ומגיעים רק כשיש צורך ואני גם לא ישלול מראש אפשרות לתפקיד בחברה שלה אתה נותן שירות. לעבוד ממקום קבוע לא אומר שזה תפקיד גבוה יותר. זה רק אופי התפקיד לפי הצרכים של המקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

שלום רב,

דבר ראשון, במחשבים רוב הלמידה היא עצמית, קורס ייתן לך בסיס וילמד אותך את המושגים ואין לבצע את הפעולות בשרת או בתחנה, אבל בשטח אתה

יושב וחוקר כי לא תמיד הפתרונות פשוטים.

לפני שאתה ניגש לקורס רשתות, האם יש לך ידע בסיסי ב רגיל? אתה מתמצא בחומרה , מערכת הפעלה?

ויש לך עוד אופציה, קצת מסוכנת ואני לא יודע האם רלוונטית כדאי לך לבדוק. בזמנו היו קורסים של משרד העבודה דרך לשכת התעסוקה, של טכנאי + רשתות . וזה היה כולל

אבטחת הכנסה לתקופת הקורס ועוד 3 חודשים אבטלה לאחר הקורס ומענק אם התחלת לעבוד במקצוע.

מקווה שעזרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקחת קורס בערב, פעם פעמיים בשבוע. הקורסים האלו יקרים למדי, וגם הבחינה עצמה עולה כסף

חוץ מזה, כדי להתחיל לצבור ניסיון יש סיכוי דיי גבוה שתטרך לעבטד תקופה קצרה באיזשהו help desk, עד שתוכל למצוא משרה טובה יותר

זה תלוי מאד בגישה שלך, אבל טכנאי זה מקצוע שאפשר לדרוך בו במקום במשך שנים, להתעסק באימג'ים ובתקלות טיפשיות של משתמשים, או שאפשר ללמוד תוך כדי תנועה, ולהתפתח לתחומים נוספים כמו אבטחת מידע, ניהול שרתים, וירטואליזציה וכד'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת...זה הכל תלוי בכמה נסיון יש לך בתחום המחשבים...אם אין לך...להתחיל בגיל כזה - זה ממש אבוד !

קח בחשבון שללא נסיון תעסוקתי בתחום, השכר נמוך !

דבר נוסף - אם אין לך תשוקה לתחום הזה....יהיה לך קשה מאוד !

והכי חשוב - צריך תשוקה לתחום....בלי תשוקה לא תצליח להתקדם ולהתפתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...