שוקל ברצינות לרכוש SSD - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שוקל ברצינות לרכוש SSD

saarxee

Recommended Posts

Art Tatum אתה כרגיל חופר וחופר גם כשאתה מדבר בעיקר רק עם עצמך....

כל הסיפורים והחפירות שכתבת לא מעניינות, זה לא משנה את העובדות שציינתי בתגובה הקודמת שלי.

2-3 דקות של כונן חופר ואיטיות במחשב לאחר עליית מערכת ההפעלה זאת לא תוצאה של HDD לעומת אלא תוצאה של זבל מיותר שעולה עם המחשב למרות שאין בו צורך.

ניקיון שלו בפירוש כן יפתור את הבעיה הזאת.

זה שכונן הוא מהיר יותר ומשדרג את תגובתיות המערכת - זה כמובן נכון אבל לא רלוונטי ואתה סתם מנהל ויכוח עם עצמך.

יש לך כנראה דעה מגובשת לגבי החיוניות של על מנת "להתקדם טכנולוגית" ואתה כלכך להוט להפיץ אותה שאתה בכלל לא שם לב שהיא לא מעניינת לפותח הדיון את הביצה כי הוא מדבר על נושא נקודתי אחר לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 144
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם שלי על SATA II.

תגוביות היא העיקר בSSD.

למרות שבפעולות רציפות המקסימום יהיה נמוך יותר משהיה עם בקר SATA III, את רוב היתרונות של הSSD תקבל גם עם בקר SATA II.

זאת לא סיבה לא לקנות .

אם אתה לא מרגיש צורך, אל תקנה.

אם אתה מרגיש שההרדיסק מעכב מגביל וכתוצאה מזה גם עולה לך על העצבים, שים ותגיד לכל אלו שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי המחשב יגיב יותר מהר כשתריץ דברים ותעבור בינהם.

תוכל לבצע סריקה עם האנטי וירוס או להתקין תוכנה או לפרוס קבצים מבלי שהדבר ישפיע על תגובתיות מערכת ההפעלה והתוכנות האחרות.

חופש מוחלט מחסרונות ההרדיסק.

קח שבוע שבועיים חודש חודשיים, כמה זמן שאתה צריך.

ונסה להיות מודע לעיכובים וקירטועים והגבלות שההרדיסק מציב בפניך.

נסה לעבוד באופן חופשי מבלי לנסות להימנע במודע ממערבולות קירטועים והאטות עם ההרדיסק.

ואז נסה להגיע למסקנה האם ישפר לך את החוויה.

SSD משחרר לגמרי את ההשפעה של פעילויות במחשב על פעילויות אחרות במחשב.

כל פעם שאתה ממתין כמה שניות במעבר בין תוכנות, או מריץ משהו ובנתיים רוצה לגלוש ומחכה כמה שניות עד שהדפדפן מופיע.

נסה לזכור מי אחראי לכך.

אם משהו עובד לאט, כשאתה יודע שבמצב אידיאלי אחר הוא היה עובד מהר, כמעט בטוח שזה בגלל ההרדיסק.

תחשוב שהכל יכול להגיב מיד, או גג תוך שניה.

הכל חוץ מדברים כבדים במיוחד, או שלהם טיימרים מובנים של מעברים ואנימציות, כמו משחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממורקס, אתה מוכן להפסיק להיות ילדותי?

אני עובד ואני מרוויח כסף בעצמי, ההורים לא ממנים לי כסף על דברים כאלו.

ולא, אלו לא ההורים שמנתקים את הכבל וזה קורה לעיתים מאוד רחוקות.

והעניין הוא שאני לא מחכה בכלל במעבר במולטיטסקינג וכד', אולי לעיתים די רחוקות.

הראש אומר שאני לא צריך אבל עדיין קצת מפנטז על זה... ומביקורות שקראתי, ה-M500 של קרושאל לא הכי שווה את זה, ולעיתים מפסיד בביצועים לקשיח רגיל. אז אני מבין שאני צריך להשקיע 400 שקל על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכתיבה רציפה ארוכה בתנאים אידיאלים הרדיסק ינצח 120GB M500 כי הוא מוגבל ל130MB/S.

אבל שלא כמו הרדיסק אתה תקבל אותם 130MB/S ללא שום קשר לדברים אחרים שמתרחשים.

ותוך כדי שהוא כותב אתה תוכל לקבל תגובתיות מיידית לקריאת(או כתיבת) דברים אחרים.

בהרדיסק מערכת הפעלה כמעט לעולם אין תנאים בהם הכונן יכול לכתוב ללא הפרעה.

לכן הביצועים שלו לעולם לא יגיעו למקסימום התיאורטי.

בקיצור, בפועל לא יהיו להרדיסק יתרונות מעשיים שיש טעם לדבר עליהם.

בשום רגע לא תרגיש שהSSD פחות מהיר מהרדיסק.

(אלה אם כן מדובר על כונן דור קודם בנפח 64GB, מאלה תמיד המלצתי להימנע. למרות שאם הייתי מקבל אחד בחינם עדיין הייתי מעדיף אותו ככונן מערכת הפעלה במקום הרדיסק כי יתרונותיו עולים על חסרונותיו).

בכל מקרה אני מעדיף להימנע מקניית בנפחים של 120GB ומטה.

גם כי המחיר שלהם פחות משתלם פר גיגה יחסית לנפחי 250GB, וגם כי יש 100% הבדל בביצועי המקסימום בכתיבה בין הנפחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב, גם הSSD שלי מוגבל בכתיבה בדומה לM500.

ובפעולות כתיבה ארוכות אפשר להבחין בכך.

וודאי שהייתי מעדיף כונן עם מקסימום כתיבה גבוה יותר, אבל לומר שהרדיסק עדיף? ממש לא.

95% מהפעולות על הSSD הם קריאה.

המעט פעולות כתיבה ברובם מאוד קצרות.

רק בהתקנות ארוכות שבכל מקרה הם עניין חד פעמי(ולא קריטי בזמן), יש הבדל קצת מורגש.

אבל בכל מקרה בזמן התקנות או פעולות כתיבה ארוכות אחרות, אני לא יושב ומחכה שהפעולה תסתיים.

אני עושה משהו אחר תוך כדי.

וSSD? מעולה בשביל לעשות משהו אחר תוך כדי!!!

כך שאפילו אם הרדיסק היה נותן בפועל ביצועי כתיבה רציפה גבוה פי 2 וממומשת, עדיין הייתי נהנה יותר עם באותם זמני כתיבה ארוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...