מישהו השתמש בסכיני גילוח מסוג Dorco/Xblade/M5? - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו השתמש בסכיני גילוח מסוג Dorco/Xblade/M5?

yoni_h

Recommended Posts

לרבים יש כאן טעות, בד הג'ינס אינו מחדד את הלהבים אלא מנקה אותם. שאנחנו מתגלחים מצטבר שומן על הלהבים שהעור שלנו מפריש עם הזיעה, וכך נוצר על הלהבים שכבת שומן אשר גורמת ללהבים להיות פחות חדים.

אני תמיד עובר עם הבוהן על הלהבים בכיוון הפוך תחת מים פושרים, וכך מסיר את השומן שהצטבר עליהם ותאמינו לי זה עובד גם בלי ג'ינס...

ועוד התנסתי ב Xblade ולדעתי הם עומדים במבחן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
עוד פתרון הוא דווקא להתגלח בתדירות גבוהה יותר. גילוח כשהזיפים עדיין קצרים למדי הוא גילוח קל יותר. מבחינתי אפילו בצורה משמעותית.

קשה לי להאמין ש DE יפחית לו את החתכים. אז אולי באמת מכונה הוא פתרון טוב פה (אם כי לרוב בעייתי עבור זיפים ארוכים).

למה לא? זה כולה יציבות יד ואימון.. הסיבה שאני מאמין שאנשים נחתכים בגלל גילוח עם סכין רגילה בגלל שהם ממשיכים להתגלח הרבה מעבר לזמן ההחלפה של סכין. הרי האבסורד שהם בונים סכין עם חמישה להבים בזוית מסוימת כאשר בפועל זה הורס מהר יותר את הסכין, להב יחיד (מאך 3? מאך 2?) יחזיק יותר זמן מחמישה להבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאזמין מאיביי סכינים של מאך 3 כדי לראות איך הם. באסה ששניים עולים 20 ושמונה עולים 54. מה אני אזמין שמונה? אם הם לא ימצאו חן בעיניי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון, הסכיני גילוח של xBlade פשוט זוועה, עדיף גילט למרות ששניהם זבל לדעתי.

תקרא על גילוח DE. יש פה כמה דיונים גדולים על הנושא אוו תנסה גילוח עם מכונה.. כולה אחת לשבועיים..

חיפשתי על הנושא רבות וראיתי כי אתה ממש בקיא בתחום עוד מלפני כמה שנים טובות.

לא מצאתי שום מקום שמדבר על איך להתחיל, מה לקנות, איזה קרם שמים על המברשת הזאת וכו'.

זה מאוד מעניין אותי והייתי רוצה להתחיל להשתמש בDE אבל אני לא יודע איך וממה להתחיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שוב - הסכין של סופר פארם, M5 (מיוצר על ידי פרסונה) הוא די אחלה. לדעתי כדאי לנסות. המחיר מאוד הוגן.

2. לדעתי כדי להתחיל מידיות DE "פושטיות", בשביל להבין את העקרון. יש כאלה של ג'ילט ויש גם של יצרניות אחרות.

- - - תגובה אוחדה: - - -

1. שוב - הסכין של סופר פארם, M5 (מיוצר על ידי פרסונה) הוא די אחלה. לדעתי כדאי לנסות. המחיר מאוד הוגן.

2. לדעתי כדי להתחיל מידיות DE "פושטיות", בשביל להבין את העקרון. יש כאלה של ג'ילט ויש גם של יצרניות אחרות.

אתה יכול להזמין את זה רק בשביל להבין את הקטע:

http://www.ebay.com/itm/Gillette-7oclock-Super-Platinum-DE-Blade-Safety-Razor-SR-Smooth-Shave-5-Blades-/171237294453?pt=US_Shaving_Hair_Removal&hash=item27de89c175

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ניראה לי פשוט מידי לא?

אני מוכן להשקיע טיפה יותר להתחלה מכוון שאם אני אתחיל עם משהו ממש פשוט אז ככל הנראה זה לא יהיה חוויה כמו שאמור להיות ואז אני יהפוך לאנטי DE רק בגלל זה (אני מכיר את עצמי מספיק טוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה ממש צודק.

לידית טובה יש משקל עצום בגילוח ואין משהו יותר נוראי הסכינים החד פעמיות הללו.

מצד שני, אני מבין שלהשקיע כסף ואז לגלות שזה לא מתאים זה ממש מבאס.

בגדול יש לך את הפורום badger & blade יש שם הרבה מאוד ידע על הנושא ושוב, כזכור לי, די סיפקתי מספיק מידע בנושאים הקודמים שעלו פה.

לצערי, אני חושב שאין מנוס מלהשקיע כמה מאות שקלים בשביל הנסיון (יש לזכור שהידיות הללו הן לנצח נצחים)

וגם צריך כמות מסויימת של זמן על מנת למצוא את הלהבים שמתאימים לך אישית (יש כמה מאות סוגים שונים)

הכי טוב זה להתגלח כמה פעמים אצל חבר או מכר ולראות אם זה מדבר אליך.

אם אין בנמצא, אפשר אפילו לקנות בשלבים. בהתחלה רק ידית טובה ומספר סכינים ואז אם אתה מוצא את הגילוח מתאים, להתחיל להשקיע כספים במברשות/קערו/סבונים וכו'.

מצד שני, אם אתה בטוח בעצמך שאתה רוצה להשקיע בזה ורוצה לעבור לזה אחת ולתמיד אז גם אין סיבה לא לקנות בבת אחת את הכל. שוב, זו השקעה אחת גדולה לכל החיים.

שוב, הידית מאוד, מאוד חשובה ולמתגלח המתלבט, זה הדבר הראשון שצריך להשקיע בו כסף. אני אישית הייתי משקיע 200-300 שקל בשביל ידית מצוינת. אפשר אולי להוזיל וללכת על ידית ל-"עניים" (זולות יותר אך בעלות מוניטיון טוב). יצא לי להתגלח עם ידיות במאה שקל ויצא לי להתגלח עם ידיות ב-700 שקלים וההבדל פשוט בלתי נתפס. אפשר אולי ללכת על ידיות vintage שנמכרות באיביי. מדובר על ידיות במאה-מאה חמישים ש"ח שיוצרו לפני כמאה שנים ודאז היו פאר היצירה, הן מן הסתם גם טובות כיום. כאמור, הידית היא קניה לכל החיים.

אני עברתי להתגלח עם תער בגיל 14 כנגד כל המשפחה שלי ואז השימוש באינטרנט כמקור מידע עוד לא היה כה נפוץ (בשבילי לפחות). למדתי להשתמש לבד וכאשר עברתי לאחר מספר שנים לגילוח DE גם למדתי לבד. זה סתם נראה מסובך מהצד.

אגב הסיבה שעברתי ל-DE סופית ולא חזרתי לתער היא עצלנות גרידא. הרבה יותר פשוט להחליף להב ב-DE מאשר להשחיז להב בתער או רחמנא ליצלן לתקן להב שהתעקם

ולסיכום, בעקבותי, כל המשפחה שלי עברה ל-DE וכל החברים אשר מתגלחים בצורה יומ-יומית. כולם מרוצים (כניראה לא ברמה שלי כי אני באמת רואה בזה תחביב) אבל אף אחד לא חזר אחרונית.

המקום היחידי שבו לא הייתה לי הצלחה זה בפורום הזה..

אגב על פי החישובים שלי, מתגלח יום יומי, יחזיר לעצמו את ההשקעה דרך הסכינים תוך שנתיים לערך.

רק לשם ההשוואה, השקעתי בסביבות ה-1200 ש"ח לכמות של 2700-2900 סכינים שונות ומשונות.

זוהי אספקה המחזיקה לכחמישים שנה בגילוח יומי.

תחשב בעצמך, לכמה זמן יספיקו לך 1200 ש"ח בגילוחים רגילים (גם פחות נוחים, גם פחות טובים וגם פוגעניים יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי מג'ילט לשיק, שניהם גורמים לי לדימומים בכמות מכובדת באיזור הצוואר. עוד יותר גרוע, השיק מחזיק הרבה פחות גילוחים- אולי 4 או 5 פעמים, לעומת המאך 3 של ג'ילט שהחזיק פי 2 (ואני מתגלח אחת לשבועיים פלוס מינוס כי אני עצלן והשיערות שלי צומחות להן לאט). מחפש פיתרון אלגנטי :\ ובאופטימיות- שיעלה פחות.

קשה להתגבר על דימומים באיזור הצוואר כי מניסיון שלי לרוב זה נובע מצמיחה הפוכה של הזיפים ואיזור לא נוח לגילוח (גרוגרת). גם מכונה לרוב לא פותרת את הבעייה, אני שונא להתגלח עם מכונה כי אני מרגיש כאילו אני משייף את העור עם נייר זכוכית (מכונה טובה של פיליפס) אחי לעומת זאת ממש מעדיף מכונה ככה שזה עניין אישי. נסה להתגלח עם מכונה באיזור הצוואר ואז להשלים את שאר הגילוח עם סכין אם המכונה פותרת לך את הבעיות (או הכל עם מכונה...).

למי שטען שמדובר כאן על מיומנות או יציבות אז זו טעות, פשוט עניין של האיזור הספציפי הזה.

הג'ינס באמת יותר מנקה מאשר משחיז, אבל מה שהוא לא עושה זה לא משנה את העובדה שעשרות/מאות תגובות של אנשים מדברות על גילוח יומיומי של מעל חצי שנה עם אותה הסכין. בינתיים התגלחתי עוד פעמיים והכל פיקס. תנסו, מה כבר יש להפסיד.

גילוח DE נראה ממש מעניין, העניין הוא שזה באמת נראה "מורכב" למי שאין מושג בתחום. בהזדמנות אני אנסה גם, אולי אם אני אמצא הסברים מפורטים על התכשירים שצריך, עלויות, אופן שימוש, ומאיפה מזמינים כל דבר.

נראה לי שאזמין מאיביי סכינים של מאך 3 כדי לראות איך הם. באסה ששניים עולים 20 ושמונה עולים 54. מה אני אזמין שמונה? אם הם לא ימצאו חן בעיניי?

פשוט תקנה רק את הידית (הרי אתה צריך ידית, ואם יש לך פשוט תבקש סכין מחבר או משהו כזה), היא אמורה להגיע עם סכין אחת כבר עליה, וכך תנסה. 8 סכינים ב-54 זה אחלה מחיר, 7 שקל לחודשיים (או יותר) של גילוח נשמע לי טוב. שים לב שאתה קונה ממוכר אמין עם ביקורות חיביות על המוצר הספציפי הזה!

קניתי מאיביי ידית עם רטט (Mach3 Power) מהמוכר הזה ספציפית, עלתה 45 ש"ח ואחרי זה ראיתי גם ב-35 ש"ח, מגיעה עם בפנים, הסכינים זהות. אני מרגיש הבדל קל, לא שמיים וארץ, אבל זה עוזר לסכין לא להיתקע במקומות כמו מעל השפתיים ששם אני מתגלח הפוך ולאט כדי לא להיפצע (ובטוח שלא מזיק).

מזל שאיביי הוא לא חנות בארץ, אחרת היו מאשימים אותי שאני שתול שלהם או של ג'ילט P:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לא יודע עד כמה זה עובד בגילוח רגיל אבל זה עובד עם תער / DE

תרכינו ראש לאחר ועם היד הפנויה תמשכו את עור הצוואר כלפי מטה

יווצר משטח ישר של עור מתוח אשר מתוכו הזיפים יבלטו. תעבירו את הלהב פעם אחת מטה-מעלה, פעם שניה מעלה-מטה, פעם שלישית שוב מטה מעלה עם תיקונים מהצדדים.

אתם אמורים לקבל גילוח נקי באזור ואין שום סיבה שתחתכו

שיערות הפוכות (גדלות אל מתחת לפני השטח) הן תוצאה של תלישה לא מכוונתולא מלאה של השיערה הגורם לה לצמוח אל מחוץ לתעלה שלה או כתוצאה מגירוי רב במקום הסותם לה את אזור היציאה.

יש אנשים שנוטים יותר לשיערות הפוכות ויש כאלה שפחות. כמו כן שיערה שצמחה הפוך כל עוד היא לא תיתלש, היא תמשיך לצמוח הפוך.

המלצה שלי, כל פעם שמזהים שיערה הפוכה, לתלוש אותה בעדינות מהשורש על ידי פינצטה ותת לה לצמוח מחדש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט תקנה רק את הידית (הרי אתה צריך ידית, ואם יש לך פשוט תבקש סכין מחבר או משהו כזה), היא אמורה להגיע עם סכין אחת כבר עליה, וכך תנסה. 8 סכינים ב-54 זה אחלה מחיר, 7 שקל לחודשיים (או יותר) של גילוח נשמע לי טוב. שים לב שאתה קונה ממוכר אמין עם ביקורות חיביות על המוצר הספציפי הזה!

קניתי מאיביי ידית עם רטט (Mach3 Power) מהמוכר הזה ספציפית, עלתה 45 ש"ח ואחרי זה ראיתי גם ב-35 ש"ח, מגיעה עם סוללה בפנים, הסכינים זהות. אני מרגיש הבדל קל, לא שמיים וארץ, אבל זה עוזר לסכין לא להיתקע במקומות כמו מעל השפתיים ששם אני מתגלח הפוך ולאט כדי לא להיפצע (ובטוח שלא מזיק).

מזל שאיביי הוא לא חנות בארץ, אחרת היו מאשימים אותי שאני שתול שלהם או של ג'ילט P:

יש לי ידית של ג'ילט POWER, זה לא יתאים לסכינים של מאך 3?

מה עדיף לדעתכם, מאך 3 או M5?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי ידית של ג'ילט POWER, זה לא יתאים לסכינים של מאך 3?

מה עדיף לדעתכם, מאך 3 או M5?

ידית של פיוז'ן לא תתאים, גם ג'ילט צריכה להתפרנס אל תהיה חוצפן.

אין לי ניסיון עם חברות אחרות, לא יכול להמליץ, אבל אני מעדיף את המאך3 על הפיוז'ן שלטעמי מסורבל וגדול מדיי.

סוג החומר, משקל, זוית ואיזון. אני עושה רוטציות בגילוח שלי כי עם כל ידית זו חוויה אחרת

אין דבר שאני יותר מעריך מאנשים שעושים טוויקים לכל פרט בחיים. היה נחמד אם היית כותב פוסט מסודר שמכיל:

מהו גילוח DE באופן כללי.

איך הוא מתבצע (סדר פעולות).

ציוד נדרש.

מחירים מוערכים.

המלצות לציוד ספציפי ונגיש לפי טעמך האישי במחירים סבירים.

אולי נסחפתי, אבל אני מבטיח לך שתגרום להרבה יותר אנשים להתנסות ככה, גם אני אשמח לנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה שני דיונים לפחות (מלפני שנה - שנתיים) עם כל מה שביקשת ויותר. לא רק ממני אלא מעוד שניים.

כמו כן בפורם שציינתי מקודם יש אינסוף מידע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...