מישהו השתמש בסכיני גילוח מסוג Dorco/Xblade/M5? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו השתמש בסכיני גילוח מסוג Dorco/Xblade/M5?

yoni_h

Recommended Posts

רציתי לשמוע חוות דעת על הסכינים האלו בהשוואה לסכינים של ג'ילט ושיק.

לי יש בבית גם ג'ילט POWER וגם שיק הידרו 5. הג'ילט מגלח טוב יותר, אך פחות עדין מהשיק.

רציתי לנסות אופציות אחרות זולות יותר, אולי הן לא יורדות באיכות. אז אשמח לשמוע מה דעתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הXBLADE פחות נוח מאשר מאך 3 של גילט.הרבה פחות נוח\עדין מהפיוזן,לפחות לטעמי.

אולי צריך להתרגל , אך אני השתמשתי בו רק פעם אחת.הדבר היחיד שמצא חן בעיניי זו הצורה של הידית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגיטימי לנצל"ש ולשאול באיזה מחיר אתה משיג כל להב של ה

שיק הידרו 5?

קניתי רק פעם אחת מזמן חבילה אחת. סביבות ה-60 ש"ח. אבל אפשר להשיג בפחות באיביי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני התגלחתי מאז ומתמיד בג'ילט אז אני לא יכול להעיד על שאר הסכינים אבל:

1. מכל הסכינים של ג'ילט הכי נוח בעיניי הוא המאך3 - הרבה יותר מהפיוז'ן המסורבל.

2. שמיניית סכינים של מאך 3 מאיביי עולה לי יותר זול מסכינים של XBLADE. לפני כחודשיים הזמנתי בפעם הראשונה, וממש לא מובן לי למה לא עשיתי את זה הרבה לפני. לא קשה להימנע מזיופים, פשוט תקנו ממוכר עם ביקורות טובות. אני קניתי כבר 24 יחידות, מחיר מוערך לשמינייה - 60 ש"ח, יצא לי גם לקנות שמינייה ב-48 ש"ח (רציתי להוסיף לינק אבל המוכר הפסיק למכור...).

3. במחקר הקטן שערכתי כשהחלטתי שאני משלם הרבה יותר מדיי על סכיני גילוח מצאתי את הסרטון הבא:

בעשרות סרטונים דומים, אנשים מדווחים על גילוח יומיומי של מעל חצי שנה עם אותה הסכין. בינתיים גם אני משתמש בשיטה - ייבוש של הסכין, "השחזה" בעזרת ג'ינס או אפילו חלוק, ושמירה בתוך קופסא קטנה אטומה, אבל אני לא מתגלח בתדירות מספיק גבוהה מכדי לדווח על תוצאות (עדיין). מה שכן, הסכין נשמרת נקייה, ובינתיים, אחרי 3-4 גילוחים בחודשיים של שימוש, בהחלט חדה כמו ביום הראשון שלה.

- - - - -

עריכה - בדיקת השיטה בעזרת מיקרוסקופ:

http://youtu.be/h-4bhVpfxJM?t=1m23s

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או פשוט לעבור לגילוח DE... זה מפחיד איזה הבדל מחירים יש בין השניים... להב מחברה מעולה עולה לי 70~ אגורות ומספיק לי שבעה גילוחים טובים (כל גילוח יותר טוב מגילוח עם פיוז'ן) ואם הייתי רוצה אז סביר להניח שהייתי מצליח להתגלח גם 10+ פעמים

מאז שהתחלתי להקשיב לפודקאסט בזמן הגילוח, אני פחות ממהר להתגלח מהר אך גילוח רגיל שלי לוקח לי בסביבות החמש דקות כולל ניקוי לכן זה לא בזבוז זמן משווע..

בטוח שזה עדיף על השחזת סכינים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ניסיתי DE ולא אהבתי. מעדיף לשלם יותר בשביל הנוחות של סכין "רגיל".

לא כל כך הצלחתי להבין מהתמונות האלה איך רואים את ההשחזה. זה פשוט נראה כאילו זה "מלוכלך" מול "נקי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טכנית ניתן להשחיז סכינים, בזמן מלחמות העולם היו משחיזים גם DE על ידי קערת זגוכית מיוחדת. אני לא חושב שיש השפעה בפועל על ההשחזה, בטח לא ברמה של ניתן לסחוב חצי שנה עם אותה סכין. יצור הלהבים הוא כה קשה עד שחברה לא ייכולה להתחייב לכך שכל להב יחזיק איקס גילוחים (לכן יש סכינים מאותה חברה שמחזיקים יותר מאחרים) קשה לי להאמין שהעברה על בד באמת יכולה להשחיז סכין.. הכי הרבה שסכין פיוז'ן החזיקה לי זה חודשיים עם שני גילוחים בשבוע והסכין הייתה מתה לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי מג'ילט לשיק, שניהם גורמים לי לדימומים בכמות מכובדת באיזור הצוואר. עוד יותר גרוע, השיק מחזיק הרבה פחות גילוחים- אולי 4 או 5 פעמים, לעומת המאך 3 של ג'ילט שהחזיק פי 2 (ואני מתגלח אחת לשבועיים פלוס מינוס כי אני עצלן והשיערות שלי צומחות להן לאט). מחפש פיתרון אלגנטי :\ ובאופטימיות- שיעלה פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פתרון הוא דווקא להתגלח בתדירות גבוהה יותר. גילוח כשהזיפים עדיין קצרים למדי הוא גילוח קל יותר. מבחינתי אפילו בצורה משמעותית.

קשה לי להאמין ש DE יפחית לו את החתכים. אז אולי באמת מכונה הוא פתרון טוב פה (אם כי לרוב בעייתי עבור זיפים ארוכים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...