שדרוג למערכת קירור המחשב. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג למערכת קירור המחשב.

djkobig

Recommended Posts

בוקר אור לכולם,

המפרט של המחשב שלי הוא כזה:

מארז: ANTEC P280 - נשאר במצבו המקורי 2 מאווררים למעלה ואחד מאחורה- כולם מוציאים אוויר.

לוח אם: ASUS sabertooth 990fx

מעבד: AMD FX8150 עובד ב OC ל 4GHZ

קירור מעבד: Scythe Mugen 3 - עובד עם מאוורר 1 שדוחף אוויר ללמעלה.

זיכרון: 2X8GB Corsair

כרטיס מסך: Gigabyte Geforce670gtx

ספק כוח: SeaSonic Gold X660

ו-5 כוננים קשיחים, 1 SSD והשאר רגילים.

בעת מאמץ קבלתי הודעה מ WINDOWS שהמעבד עבר את ה 65 במעלות בפועל הוא הגיע לסביבות ה 70-80 מעלות, בזמן מנוחה או בשימוש רגוע במחשב הוא בטווח של 35-50 מעלות. אני מעוניין לבצע שדרוג של כל מערכת הקירור.

אני מודע לזה שמעבד של 125W, והוא פולט המון חום, אך עדיין לא חשבתי שזה יהיה עד כדי כך חם.

קניתי את המוצרים הבאים:

משחה טרמית -

Arctic Silver

(מבדיקה שביצעתי, נראה כי כשהרכבתי את המחשב לא עבדתי בצורה תקינה ומקובלת עם המשחה, לכן קניתי חדשה ואמרח את המעבד מחדש לאחר שאנקה אותו מהקיימת)

4 מאווררים נוספים -

מאוורר למארז F29 120mm Led Silent

ביצעתי חיפוש בעבר אחר תוכנות שמנתרות ועוקבות אחר הטמפרטורה של מחשב באזורים נפרדים: GPU, CPU ובמארז עצמו ולא מצאתי אף תוכנה טובה וחינמית, אשמח לקבל המלצות. הטמפרטורות שכתבתי מעלה נמדדו עם הגאג'ט של ווינדואוס 7.

אשמח לקבל כל עזרה אפשרית וכל רעיון אפשרי שיאפשרו מקסימלי של המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מצאת שום תוכנה ? חיפוש בקטן בפורום היה מעלה לך את HWMONITOR.

לגבי הטמפ' המעבד שלך חם וטמפ' של 70-75 מעלות זה הגבול הסביר.

מה שכן אתה עם MUGEN 3 והטמפ' גבוהות יחסית לקירור, אחד בדקת שהוא על RPM מקסימלי בעת מאמץ ?

תתקין מאוורר בקידמת המארז שיכניס אוויר בדחיפות אתה יכול לוותר על אחד מהמאווררים בגג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתיחס לטמפ' התחתונה, והמון משחה יכולה לגרום לטמפ' גרועה, אבל שוב עד שלא תחליף לא תדע.

לגבי השליטה מאוד תלוי, תחבר אותם תחילה לספק תראה אם הרעש סביר לך ואם כן אין סיבה לא להשאיר אותם שמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מוזר שכל המאווררים אצלך מוציאים אוויר ...

אם יש ספק אין ספק...!

קנית כבר משחה טרמית אז תחליף אותה ותסדר את המאווררים שלפחות אחד יכניס אוויר ( ממליץ על לחץ חיובי במקרה שלך שתיים מכניסים אחד מוציא )

תפעל לפי מדריכים ביוטיוב כאלו ובסוף תהדק טוב את הקירור עם רגש כמובן ותעדכן אותנו איך יצאו הטמפרטורות

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על כל התגובות, אני לוקח את כל ההצעות ואיישם אותם כאשר אעבוד על המחשב:

אפרק את גוף הקירור ואנקה משם את כל המשחה הישנה.

אשים מעט משחה חדשה ואמרח אותה באמצעות חפץ שטוח וחלק (אלא אם יש הצעות טובות יותר, כך ראיתי שעובדים ברחבי הרשת)

ארכיב את גוף הקירור מחדש על המעבד.

בנוסף אתקין מספר מאווררים בחלק הקדמי התחתון של המארז על מנת לאפשר כניסה אוויר (כאן מתעוררת השאלה הראשונה)

כנראה שאעשה את כל זה ביום שבת מפאת אילוצים אחרים.

אני חוקר את האופציות שלי כמה שאני יכול והתעוררו אצלי עוד שאלות:

1. השאלה הראשונה, קניתי 4 מאווררים חדשים, ויש במארז מקום ל 4 מאווררים מקדימה, האם כדאי להתקין את כולם? (אם לא אשמח לקבל הצעות של כמה כן להתקין והיכן למקם)

אני מצרף פה תמונה של המארז בה מסומנים באדום המיקומים האפשריים של המאווררים:

ditltjmomzbr.jpg

2. חיפשתי באינטרנט על הלוח אם, מצאתי שיש לו תכונה שנקראת THERMAL RADAR המאפשרת מעקב אחר טמפרטורות במספר מקומות בלוח האם וויסות אוטומטי של המאווררים עפ"י מידות החום בנקודות אלו, רציתי לשאול האם מישהו התנסה בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכונים:

אז ככה פתחתי את המחשב ופירקתי את הקירור של המעבד:

1. שמצאתי שהמאוורר שעל הקירור הזרים אוויר לכיוון הפוך ממה שהוא היה צריך (טעות שביצעתי בהרכבה) אז כמובן שזה יטופל.

2. בנוסף בדקתי את המשחה הטרמית ולא הייתה שם הרבה משחה כמו שציפיתי למצוא, בכל אופן היום אשים את המשחה החדשה שקניתי ואסגור את זה.

3. הרכבתי 2 מאווררים בחלק הפנימי יותר של המארז בתמונה למעלה (החלק שמודגש באדום)

4. לא הצלחתי להשיג ברגים בכדיי להתקין עוד 2 מאווררים בחלק החיצוני של המארז על מנת שיכניסו אוויר, אם אתם יודעים איפה אפשר למצוא ברגים כאלו אשמח לקבל עצות במקביל מאוחר יותר כשאתפנה אערוך חיפוש.

אז בינתיים נראה שהיו מספר סיבות לטמפרטורה הגבוהה, אני מקווה שאחרי שארכיב הערב את הכל ביחד זה יסתדר.

תודה על העזרה ויום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכונים:

אתמול בשעה טובה עבדתי על המחשב ובוצעו הדברים הבאים:

1. הסרה של הקירור של המעבד ניקוי משחה טרמית ישנה, חיטוי ע"י אלכוהול, מריחת שכבה דקה של משחה חדשה והחזרת הגוף למקום, הפיכת כיוון המאוורר שידחוף אוויר חם כלפי מעלה.

2. התקנת 4 מאווררים נוספים ב-2 המקומות המיועדים לכך.

3. כל המאווררים כרגע עובדים במצב המהיר ביותר שלהם, זה אמנם מעט רועש אבל כיוון שהמחשב בפינת עבודה זה לא מפריע.

4. כעת המחשב רץ והטמפרטורה במצב אידיאלי (עבודה רגילה לא משחקים וכו) והטמפרטורה נעה בין 20 ל 30 מעלות, שיפור ניכר של בין 100-150 אחוזים!!

5. בדיקות במצב של מאמץ ייעשו היום.

כעת זרימת האוויר במארז מתבצעת באופן הבא:

*כל חץ מעיד על מאוורר שממוקם בו, החיצים הכתומים הם מאווררים שלא שייכים למארז.

miy0zytnz2ta.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

יש כרגע 2 מאווררים שמכניסים אוויר מבחוץ, ובנוסף 2 מאווררים פנימיים במקביל אליהם יש עוד 2 מאווררים שדוחפים את האוויר שהראשונים מכניסים פנימה לחלל הלוח אם וכך יוצרים זרימת אוויר טובה יותר בתוך המארז.

הם לא צמודים לדפנות המארז אם כי ממוקמים לרוחבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי די מיותר השני מאוררים שיושבים על הקייג׳ של הקשיחים.

לדעתי אתה יכול להסתפק בשני מאוררים בקידמת המארז שיכניסו אויר קר ובמאורר אחד בחלק האחורי שיוציא אויר חם, כלומר ללא מאוררים בתקרה ובנוסף תסובב את המאורר של קולר המעבד ב 90 מעלות ימינה כך שהוא ידחוף אויר דרך הקולר והאויר החם יצא החוצה דרך המאורר האחורי.

אני אישית לא אוהב קונפיגורציה שבה מאורר של קולר מעבד נמצא מעל הכרטיס מסך כי ככה המאורר לוקח אויר חם מהכרטיס מסך ודוחף אותו לקולר של המעבד. תשים לב שהכרטיס מסך שלך מצויד במערכת די פתוחה (לא תצורת בלוור) ככה שנוצר הרבה חום סביב הכרטיס מסך אז על אחת כמה וכמה רצוי שהמאורר של המעבד לא יהיה מעל הכרטיס מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

sashakrik

sasharkrik - יכול להיות שאני יכול לוותר על המאווררים הפנימיים, אבל אין לי באמת סיבה לעשות את זה, מה ההבדל אם הם ישבו בצד או יעבדו בפנים?

אין לי גם סיבות להוריד מאווררים אחרים לדעתי, מקסימום להוריד RPM לכולם.

אני מזדהה איתך לגמריי לגבי העניין של המאוורר מעל הכרטיס מסך, לצערי להזיז אותו ימינה זה לא אפשרי כיוון שזיכרון ה בעל צלעות גבוהות למדי שמתנגשות בו, מה גם שאני לא חושב שזה רעיון טוב להסירו לגמריי בגלל שמדובר במעבד FX8150 עם הספק של 125W ורץ ב OC סביב ה 4Ghz, אז אני לא בטוח כמה טוב יהיה לוותר על בשבילו, מה גם שעדיין לא עשיתי בדיקות מאמץ למחשב, ייתכן ובאמת הוא לא יביא תועלת כמו שאמור בגלל הסיבה שציינת.

השלושה מאווררים שמוציאים אוויר הגיעו ככה עם המארז, לא ראיתי סיבה להוציאם.

none77 - יכול להיות שאני טועה, עכשיו שעצרתי לחשוב על זה, אף פעם לא בדקתי אם הוא מכניס או מוציא אוויר, האם מקובל שמאווררים בספקי כוח מכניסים אוויר?

שיהיה שבוע נהדר לכולם =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...