צעדים ראשונים עם RAID - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צעדים ראשונים עם RAID

composite

Recommended Posts

זהו עולם שלם.

למשתמש הביתי הממוצע הייתי מציע לדבוק בדיסק גדול, ודיסק חיצוני שיסונכרן עם הגיבוי במחשב כתלות בתדירות עדכון המידע.

רייד 1 לא שווה את ההשקעה והכאבי ראש, הפתרון של כונן חיצוני פרקטי בהרבה, עמיד יותר במידה והמחשב הולך קפוט או כל דבר אחר.

אם כבר הולכים על מערכת לצרכי aka nas וכו כן הייתי בוחר בבקר חיצוני כלשהוא, והיום? הם כבר לא כאלה יקרים. איביי שוחה בהם.

אני מתכנן לעבור בקרוב למערך של רייד 6 עם 2 דיסקים יתירים ובכך ליצור מערכת אמינה במיוחד, כמובן שעדיין לא מדובר בתחליף לגיבוי חיצוני.

מה התקציב שלך ? ומלבד אכסון של 1 tb האם יש לך מטרות נוספות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מענה לשאלה השניה שלך:

לטובת גיבוי עדיף חד משמעית כונן חיצוני, מהסיבות הבאות:

א) במידה ותחבר את הכונן החיצוני למתח רק לטובת ביצוע גיבוי ואז תכבה אותו אז הוא יעבוד פחות זמן מאשר כונן פנימי וע"י כך תאריך את החיים שלו ועל הדרך תחסוך בחשמל ורעש.

ב) אם אתה משתמש בכונן חיצוני בעל ספק כח (power brick) אז הכונן מקבל אספקת חשמל נפרדת ובמקרה שיקרה משהו לספק כח של המחשב אז הכונן החיצוני אינו בסכנה.

ג) כונן חיצוני וזה יקל עליך להפריד את הגיבוי מהמחשב, וזה מאוד חשוב, תחשוב שאם הגיבוי מתבצע על כונן פנימי אז במקרה של שרפה חלילה גם ה- DATA וגם הגיבוי הולכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ויתרתי על RAID1. אני עדיין מתייעץ.

סה"כ מטרת הדיון היא למצוא אסטרטגיית גיבוי טובה.

כרגע, אני מגבה את כל המידע לכונן חיצוני (bare SATA drive, שאותו אני מחבר ומנתק בעת הצורך דרך מגירת hot swap).

אני משתמש ב- Crashplan - ממליץ בחום!

ברור שהמערך הזה חלש ופגיע: אין יתירות למקור, אין יתירות לגיבוי, אין גיבוי offsite ואין גיבוי רציף, רק באינטרבאלים של חיבור וניתוק...

כרגע אין לו תוכניות לשלם עבור מנוי לענן, אז בנתיים, חשבתי על התוכנית הזו:

מקור: הוספת כונן אחד או שניים והקמת RAID = עותק יתירות בזמן אמת

גיבוי 1: שני כוננים פנימיים או חיצוניים שמחוברים תמידית = גיבוי בזמן אמת

גיבוי 2, onsite אבל מרוחק מסביבת המחשב ובמקום מוסתר ובטוח: NAS \ כונן חיצוני (עדיפות לכפול, בשביל יתירות), חיבור דרך USB3 = גיבוי שבועי

גיבוי 3, offsite (יש לי מקום ייעודי לאפסן אותו) כונן חיצוני (שוב, עדיפות לכפול), חיבור דרך USB3 = גיבוי חודשי או דו-חודשי

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על ההתפרצות.

מעוניין גם בגיבוי למחשב , בלי חיצונים בלי עננים פשוט שני קשיחים שאחד 'ידאג' לשני.(אם הבנתי זה raid1?) אין לי צורך שיהיה יותר מ טרה-בייט של איכסון .

השאלה פשוט איך אני עושה את זה ואיזה קשיחים הכי מתאימים (ומשתלמים) לזה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפעם ה-1000, זה לא גיבוי אלא יתירות. האם תרצה שוירוס שיתקוף קשיח א' יתקוף גם את קשיח ב'?

אם תמחוק בטעות איזה קובץ מקשיח א', האם תרצה שימחק גם מקשיח ב'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן.

בגלל זה RAID 1 הוא לא תחליף לגיבוי, ואסור שיבוא על חשבונו.

תקלות לוגיות הרבה יותר נפוצות מתקלות טכניות בהרדיסקים.

וזה עוד לפני טעויות משתמש או חוסר מחשבה קדימה, שגם בשבילם כדאי מאוד שיהיה גיבוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את זה לחלוטין, ולא מתכוון לזנוח את הגיבויים, אבל אני כן מעוניין ליישם RAID לפחות בכוננים שמאחסנים את הקבצים המקוריים.

1) אז, באיזה רייד לבחור - לוח-אם, חומרה, תוכנה - ובאיזו גרסה שלו 1, 5, או לבחון משהו כמו Storage Spaces או SnapRAID?

2) האם יש טעם היום ל- RAID יתירות רגיל - 1, 5, 6 - כשיש פתרונות מתקדמים יותר כמו unRAID, RAID-Z וכו'?

3) באיזה RAID כל חברות ה- NAS הגדולות - QNAP, Synology וכו' - משתמשות? אני יודע למשל ש- Drobo מיישמים רייד מיוחד שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...