המלצה שלילית: מכשירי סלולר ביבוא רישמי של רונלייט ועדכוני "FOTA" - אכזבה גדולה - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה שלילית: מכשירי סלולר ביבוא רישמי של רונלייט ועדכוני "FOTA" - אכזבה גדולה

Milford Cubicle

Recommended Posts

לפני כחצי שנה קניתי טלפון סלולרי G2 32GB.

בעקבות חוסר אמון בחנויות הפרטיות בישראל ובשיטת ה"קומבינה" המפורסמת של הישראלים, העדפתי לשלם מחיר גבוה יותר על מנת לקנות את המכשיר דרך היבואן הרישמי - רונלייט.

זאת על מנת להבטיח שירות ברמה של יבואן רישמי, מה גם שהם מתהדרים בגאון בתמיכה ה"בלעדית" של המכשירים שלהם ב-FOTA - עדכוני גירסה מהאוויר.

אז כפי שאתם יודעים..... לפני כחודשיים לאחר המתנה מרובה (וקצת מאכזבת מצד שהיו אמורים להיות "קרובים לצלחת" בעקבות הנקסוס 5) יצאה סוף סוף גירסת 4.4.2 קיטקט ל-G2 בכל רחבי העולם.

בכל רחבי העולם... מלבד אצל היבואן הרישמי בישראל.

כפי שניתן לראות בפורום אצלנו באתר, מכשירים שנקנו בחו"ל וגם מכשירים שנקנו בארץ בחנויות (יבוא מקביל) - התעדכנו כבר מזמן בגירסה החדשה.

אבל אנשים שקנו את המכשיר שלהם דרך היבואן הרישמי - בינתיים מקבלים בעיקר קדחת - הרבה תירוצים וסיפורי סבתא ודחיות חוזרות ונשנות שוב ושוב.

בלי להיתפס במילה וכתיאור מתוך הזיכרון בלבד - בתחילת מרץ זה היה "בקרוב", אח"כ זה היה "במהלך החודש" (מרץ), משם זה הפך ל"עד סוף החודש" וכשהגיע כבר אפריל זה נדחה שוב ל"במהלך אפריל, מקווים שלפני ליל הסדר".... עכשיו זה כבר "עד סוף החודש, 1 במאי" והם לא שכחו לציין "במידה ויהיה דחייה נוספת נעדכן". איזה יופי.

בסופו של דבר מדובר על דחיה של לכל הפחות (כי זה עדיין and counting) חודשיים שלמים מרגע שחרור הגירסה של העולמית ועד שהיבואן הרישמי ישחרר, בתקווה, את הגירסה "שלו".

כל התירוצים שלהם לגבי "התאמות מיוחדות" (כמו רשת דור 4 בישראל שלטענתם לכאורה לא נתמכת במכשירים שלא הגיעו מהם - נחיה ונראה) לא מחזיקים מים, במיוחד לא לאור העובדה שהנקסוס 5 שמיובא גם כן על ידם מקבל למיטב ידיעתי את העדכונים ישירות מגוגל כפי שהם ללא עיכובים מיותרים. האם שם לא צריך לעשות עדכון מיוחד ש"תומך בעברית" וב- "של ישראל"? :rolleyes:

נראה שהתירוצים האלה גם לא עושים רושם על הלקוחות שלהם - יש לציין שעמוד הפייסבוק שלהם (LG Mobile Israel) מפוצץ בתלונות מפה ועד להודעה חדשה בנושא.

אתמול ראיתי במקרה (קפץ לי ב- now בטלפון, כמה אירוני) חדשה על כך שה-G2 מסומן כ-end of life, אז הוספתי תגובה בעמוד שלהם בזו הלשון:

מזל טוב, הצלחתם לדחות את העדכון ל g2 כלכך הרבה זמן עד כדי כך שהמכשיר הזה כבר סיים את החיים שלו ואתם עדיין לא שחררתם את העדכון שיצא כבר לפני חודשיים בכל רחבי העולם.

זה פשוט ביזיון ואני לא אקנה יותר בחיים שום דבר דרככם.

מי שקנה את המכשיר בארץ ביבוא אפור גם שילם פחות וגם קיבל את העדכון כבר לפני חודש+.

מי שקנה דרככם גם שילם יותר וגם מקבל קדחת. שקרים על גבי שקרים. כל פעם אתם דוחים מחדש. עד סוף החודש, עד סוף השבוע, לפני ליל הסדר, במהלך החודש, בסוף החודש...... חלאס מה אתם חושבים שאנחנו מטומטמים??

http://mobilesyrup.com/2014/04/19/lg-g2-placed-on-bells-end-of-life-list-as-hints-of-a-summer-g3-announcement-surface

במקום להתמודד עם ההודעה (תוקפנית ככל שתהיה) הם בחרו להתעלם ממנה ולמחוק אותה בבוטות.

היום כשראיתי במקרה שהיא נמחקה, החלטתי לפרסם אותה שוב. תגובתם היתה למחוק אותה שוב ולחסום אותי מהעמוד שלהם.

אחלה שירות ואחלה לקיחת אחריות ללא ספק :)

תלונה נוספת (של גולש אחר) מתוך העמוד שלהם, שאני מזדהה איתה, מצ"ב:

בדרך כלל אני צרכן נבון, בודק חוות דעת לפני שאני קונה. הפעם פישלתי בגדול. אם הייתי מכיר את העמוד הזה ורואה כמה תלונות אתם מקבלים, הייתי קונה מיבואן לא רשמי.

לא יתכן שבכל העולם יצא עדכון ורק בישראל לא. אי אפשר להאשים את היצרן אלא רק אתכם. היצרן עשה את עבודתו נאמנה במדינות רבות עם שפות מגוונות. אתם פישלתם ולכן אני לעולם לא אחזור על הטעות שעשיתי לקנות דרככם איזה שהוא מוצר.

התגובה הנ"ל מסכמת את הנושא מבחינתי האישית בצורה הפשוטה ביותר.

מי שקנה את המכשיר דרך יבוא מקביל גם שילם פחות וגם מקבל עדכונים בזמן.

מי שקנה את המכשיר דרך היבואן הרישמי גם שילם יותר וגם מקבל קדחת במקום עדכונים בזמן.

האם פראייר מי שקונה דרך היבואן הרישמי? תחליטו אתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג למה שמישהו ישקול קניה של דבר כזה דרך יבואן רשמי.

אז לשאלתך בסוף - כן. בעבר חשבתי שמי שקונה מוצרים טכנולוגיים רבים דרך יבואן רשמי תחת הבטחות הוא פראייר, ואמשיך לחשוב כך.

כשלפני בערך שנתיים רציתי לקנות את הגלקסי אס 3 שלי, והייתי באחד ממרכזי השירות של הרשתות הסלולאריות (כלקוח, בטיפול בנושא אחר) שאלתי כמה יעלה לי לקנות את המכשיר מהם.

כשהמכשיר הופיע בחנויות המתחרות בזאפ ב-2750 שקלים, הם סיפרו לי שהם מוכרים את המכשיר ב-3800 שקלים "בלבד".

אמרתי לנציגה "שמעי, יש המון חנויות שמוכרות את המכשיר באלף שקלים פחות" והיא ענתה בלי להסס "הרי אתה יודע שזה הכל מזוייפים".

כמובן שהאמרה הזאת היא שקר מוחלט והטעיה. יש אנשים שמאוד לא רוצים לראות את היבוא המקבילי של מכשירים פורח והם מפחידים את הציבור עם שקרים בוטים.

אני לא מאשים את הנציגה, היא הרי לא מבינה בשוק הזה. זה האנשים שמעליה שהעבירו את ההוראה להגיד את זה כשלקוח מדבר על מחירים נמוכים של מכשירים שהם מוכרים.

זה בצד המחיר. בצד התמיכה גם כן יש את האיחורים הקלאסיים, ותאמין לי ש-G2 הוא רק אחד מבין מכשירים רבים שמאחרים לקבל את העדכונים הרשמיים. כשמדובר בעדכוני - אין להסתמך על אף גוף בישראל היום, כי אין אחד שמסוגל לבצע את זה בצורה אחראית ובזמן. יש לדעתי להסתמך אך ורק על הקהילה העולמית ולקחת ממנה את העדכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידע כללי, למה אתה צריך לחכות לעדכון של היבואן? בגלל סוג הרום המותקן אצלך במכשיר או מגבלה אזורית כלשהי?

עדכון מכשיר זה כמו אוויר לנשימה עבורנו. אם אתה מביא אותו באיחור רב, כבר לא שווה.. הנזק נעשה.

הכי קל רק למכור ולמכור ולהבטיח הבטחות ובלעדיות וביום שצריך לספק את ההבטחות בורחים. כרגיל...

מאחר והם מחקו את ההודעה שלך אצלם בפייסבוק, ההודעה כאן היא במקום בתקווה שהיא תופץ במקומות נוספים. שהיבואן ילמד לקח.

אני תמיד המלצתי ואמליץ לקנות מכשירים מחו"ל, גם עם המיסים יוצא יותר משתלם מאשר הארץ. אחריות והבטחות לא שוות כלום.

צר לי שנאלצת להבין זאת על בשרך עם המכשיר החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ביג דיל, יש את XDA, לא?

יש אנשים, כולל אנשים שיודעים ומסוגלים לעדכן לבד, שלא רוצים להתעסק עם זה ומעדיפים לקבל את זה באופן "רשמי", אם יש צורה כזו. אני מאמין שאתה כן מבין את הרעיון הזה, אז אני לא מבין את הקטע בהודעות שכאלו.

יש אנשים שיש להם דברים אחרים בחיים לעשות פרט ללגלוש ב XDA ולחפש רומים (ומי שאוהב את זה - לבריאות). קנית מכשיר מיבואן "רשמי" - אתה מצפה לקבל רומים כמו שצריך. פשוט מאוד.

Milford, אני מזדהה ומחזק. זו בעיה ידועה וזה עצוב.

אני פרסמתי משהו דומה לפני כמה חודשים לגבי סאני/סקיילקס. הם לא שונים במיוחד. פשוט ביזיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שעוקב(גם אם מרחוק) אחרי ההתרחשויות עם סאני והסמסונג גלקסיס, ועוד הרבה מוצרים אחרים אצלם לאוחר השנים(ומדובר באיזה 10-20 שנה של מוצרים וסיפורים), יודע שיבואן רשמי בארץ דואג קודם כל לעצמו, ואחר כך לעצמו, ובסוף רק לעצמו.

והלקוח? זין בעין.

ה"נציגים" ה"רשמיים" אוהבים לעשות תרגילים מסריחים עם תביעות על גרסאות עברית.

להפעיל לחץ(אולי גם שוחד) כדי לעקב מוצרים במכס לציבור הרחב בטענות סרק.

ועוד...

גם על היצרנים לא תמיד אפשר לסמוך.

הם מפסיקים תמיכה למוצרים אחרי שנה שנתיים(וגם בדרך הם לא תמיד עובדים במרץ...).

הם מקשים על יבוא מקביל וסחר חופשי, ומאפשרים ליבואנים וספקים מקומיים לשלוט בשוק על פי שאיפותם האגוצנטריות גם ובעיקר כשזה בא על חשבון הצרכנים.

הפיתרון המיידי ברמה האישית?

מוצר נפוץ ופופולרי + XDA.

ושהיצרן והיבואן ה"רשמי" יז**** ב***.

הפיתרון לטווח הארוך ברמה הציבורית?

להפעיל לחץ על נציגי הציבור שיפסיקו את ההתעמרות דרך המכס.

לקדם הקלות על יבוא מקביל ואישי.

לדרוס עם בולדוזר את כל מי שמפריע לתהליך להתרחש.

ומה המכס עושה?

קנסות על מי שהזמין מסין כדי להעניש את הציבור על תופעה שמחוץ לשליטתם.

שבאורח פלא עוזרת למי אם לא, ליבואן הרשמי...

אם היה לי רובה צלפים ועמדה טובה...

או טיל בזוקה...

או אולי איזה מטען נפץ נחמד עם הפעלה מרחוק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שכדאי להתעצבן. פשוט להצביע ברגליים (להבא) ולהזמין בחו"ל או לקנות מחנויות .

היה לי חוויה ממש סיוטית עם המעבדות ה"מהוללות" של סרב פרו. אחרי איום בתביעה והגשת כתב תביעה כמעט מוכן הם פתאום סידרו הכל תוך שעה(!!!) אחרי שחודשיים וחצי משכו אותי באף.

את הלקח למדתי ואני לא מתעצבן פשוט לא מגיע אליהם ובמידת האפשר מסביר על השירות ה"מהולל" שלהם.

אני מניח שהמעבדה הנ"ל מפורסמת בשירות הגרוע שלהם.

אחלה יום לכולנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היה לי רובה צלפים ועמדה טובה...

או טיל בזוקה...

או אולי איזה מטען נפץ נחמד עם הפעלה מרחוק...

אני טוען כבר מזמן שבתחומים בהם המצב הקיים טוב לכל אלו שבכוחם לשנותו (שמשתינים בקשת על רוב הציבור שממש לא מרוצה מהמצב הקיים הזה), שינוי ייתכן רק כאשר ייכנסו למשוואה גורמים נוספים, ובפרט כאשר יתברר כי המצב הקיים אולי טוב כלכלית לנהנים ממנו, אבל לא ממש טוב לשלומם או לתוחלת חייהם וחיי משפחתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט כל היבואנים "הרשמיים" באותה סירה.

רונלייט (LG) - יש אחריות בעיקר אם אתה "חבר" במקומות הנכונים, אין עדכונים.

סאני/סמסונג - יש אחריות בערך (הם משתדלים להתנער מבעיית ה- SDS הידועה לשימצה, רק מי שיודע במה מדובר אחרי מלחמות מקבל אחריות), עושים טובה שנותנים עדכונים.

טאצ' גרופ (HTC) - אין אחריות בכלל, אין שירות. יש עדכונים (למיטב ידעתי, אך עדיין באיחור), הם טוענים שהם רוצים לעשות שינוי לטובה, בינתיים לא נראה ככה.

ברס אלקטרוניקה (סוני) - עד כה נראה כי הרע במיעוטו, אפילו טוב (אני כנראה הולך לבחון אותם עם ה- Z2 אם המחיר יהיה סביר).

כל הנאמר לעיל זה מניסיון אישי וקריאה בנט.

עם המחירים הרשמיים שהם מפרסמים, אנחנו צריכים לקבל מינימום שירות ואחריות פרימיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר מדובר על דחיה של לכל הפחות (כי זה עדיין and counting) חודשיים שלמים מרגע שחרור הגירסה של העולמית ועד שהיבואן הרישמי ישחרר, בתקווה, את הגירסה "שלו".

אמרתי לך שזה יקח מינימום חודשיים.

ההתנהלות שלהם ממש מגוכחת. איחור של חודשיים+ זה כבר משהו שצפוי בישראל, אבל להבטיח שוב ושוב תאריכים ולא לעמוד בהם עם תירוצים של ילד בן שלוש ?! אבל לפחות זו לא סמסונג עם הנוקס החרא. אפשר לשים כל רום וכל רוט בלי לסמן שום דגל אחריות, והם לא מחביאים את העברית ברומים אחרים כמו בסמסונג.

אגב יצאה כבר גרסה עוד יותר חדשה בחלק מאירופה. 20C במקום 20B הקודמת.

אני כבר החלפתי לגרסה שמבוססת על הרשמית 20B אבל הרבה יותר טובה ממנה. תיקוני באגים, והמון שיפורים קטנים ואופציות קונפיגורציה שחסרות במקורית. עם אותה יציבות מעולה וחיי של הגרסה המקורית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישראבלוף במיטבו.

האחריות בארץ בכל מקרה לא שווה הרבה, בין אם קנית מיבואן רשמי ובין אם קנית מיבואן מקבילי. ה-SDS של הגלקסי S3 הוא דוגמה מצוינת לכך.

אין שום סיבה טובה לרכוש מכשיר מיבואן רשמי - משלמים יותר אבל מקבלים אותו הדבר (או אפילו פחות, במקרים מסוימים).

אני רואה את שלטי החוצות הענקיים באיילון של ה-G2 ושל הגלקסי, קורא על משכורות העתק של המנכ"לים, ומרחם קצת בלבי על כל הפראיירים שקנו מהיבואן הרשמי ומימנו את הדברים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום יצא קיטקט למכשירי G2 בייבוא רונלייט, נאמר שהעדכון הוא רק למכשירים בגרסה של ה- 32GB (אין לי מושג איך ולמה), והסתבר שבעצם זו הגרסה האירופאית שיוצאת עכשיו באירופה עם Knock Code... :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...