כרטיס חדש למשחקים פה ושם אך שיחזיק הרבה שנים - עד 750 ש"ח - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס חדש למשחקים פה ושם אך שיחזיק הרבה שנים - עד 750 ש"ח

akalithium

Recommended Posts

שלום לכולם,

הלך לי הכרטיס מסך ( HD4850 מגרסת ה GDDR5) ככה שאני רוצה לקנות אחד חדש.

אני כבר לא גיימר בצורה שוטפת אך עדיין משחק פה ושם ומעוניין בכרטיס מסך שיוכל להריץ את כלל המשחקים על הגדרות סבירות

ושיוכל לעשות זאת לא רק למשחקים שיש כיום אלא גם למשחקים שיהיו בשנים הבאות.

הכרטיס שהיה לי עשה סה"כ עבודה לא רעה בזה.

המערכת שיש לי היום כוללת : I5-3450, 8GB , ספק SEASONIC 500W.

התקציב הוא עד 750 - עם אפשרות לחריגה של עד 50 ש"ח, אך הייתי מעדיף להוציא סביב 600 ש"ח.

אשמח לקבל המלצות

האם 7850 מתאים לצרכים שלי ? ראיתי שיש כרגע ב 650 ש"ח . האם ה 7870 שווה בשבילי את ההשקעה הנוספת ? (עוד 100 ש"ח)

אם יש עוד רעיונות אשמח לשמוע

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום כרטיס לא יכול להבטיח לך X שנים. צריך לשדרג אחת לתקופה(שנה-שנתיים, תלוי ברמת הגדרות שאתה מציב לעצמך).

מה שכן, כשעם ה7850 תרד למצב של "מצגת שקופיות", לXT יש סיכוי טוב להיות קצת מעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה העיקרית היא מה ייתן לי לקחת את ה 7870xt? האם זה יגרום לכרטיס להחזיק שנה יותר?

ייתכן גם ששנה פחות. :) כרטיסים חזקים גם נוטים להתפגר יותר מהר. אין לי נתונים מפורטים ומדויקים סטטיסטית, אבל איכשהו אני רואה יותר הודעות בפורום "הלך לי ה"4850/7850/9800GTX מאשר "הלך לי 9600GT/GTX260/5770". הדוגמה האחרונה - אתה. אני אישית קונה רק כרטיסי mid-range ומעולם לא התפגר לי כרטיס מסך (יש לי אפילו 6600GT AGP עם פאסיבי שעדיין עובד במחשב ישן).

שום כרטיס לא יכול להבטיח לך X שנים. צריך לשדרג אחת לתקופה(שנה-שנתיים, תלוי ברמת הגדרות שאתה מציב לעצמך).

לא "צריך" שום דבר. אפשר גם להציב תנאי סף שיאפשרו לך להחזיק עם אותו כרטיס 5 שנים. מצד שני יש כאלה שמרגישים שהם חייבים תמיד להיות בטופ.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה כרטיס חזק יותר ממה שהיה לך אך ללכת יותר בכיוון של החסכון בכסף, יש לך gtx560 ב-450 ש"ח בפלונטר.

אם אתה רוצה כרטיס חזק יותר, לך על 7870xt ב-790 ש"ח ב-TMS.

אם אתה רוצה כרטיס חזק אף יותר, יש לך את r9-280x ב-1350 בוולקום.

אף אחד לא נביא ולא יודע כמה זמן כל אחד מהכרטיסים הללו יחזיקו לך ועל אילו הגדרות גראפיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכלל המשיבים.

בכל מקרה אני מבין ש 7850 ככל הנראה יספיק למה שאני צריך, אבל שאם אני יכול לשלם עוד קצת כדאי לקחת את ה 7870XT.

הסתכלתי קצת על העניין וזה כרטיס מאד ארוך - 275 מ"מ.

המארז שלי זה ONE ולפי המפרט באתר הוא יכול להכיל כרטיס באורך של עד 266 מ"מ - ככה שאני כנראה אצטרך לוותר על ה 7870XT (מישהו חושב שיש סיכוי שהוא יכנס ?)

האם גם ה 7870 הרגיל שווה את ה 100 ש"ח תוספת ? האם התוספת בביצועים גדולה מהתוספת במחיר ?

בטווח המחירים של 600-750 ש"ח - האם יש אפשרות טובה יותר מהשתיים הנ"ל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ערובה שהכרטיס יחזיק לך שנים הכל תלוי במפתחי המשחקים וכל משחק שיוצא דורש הגדרות גבוהות יותר בעיקר המשחקים

היותר טובים, אני היתי משקיע עוד קצת בכרטיס מסך ככה שיפעיל לך משחקים בהגדרות טובות עוד שנתיים לפחות.

בעיקרון במסגרת התקציב שלך יש את GTX750Ti של ניוודיה או R7 260X אגב שני הדגמים שהבאתי לך עברו מהחברה.

המחיר המובקש 750 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה חלקכם פספסתם את העובדה שאני לא יכול להכניס כרטיס ארוך למארז שלי... ה 7950 הוא לא אופציה ככל הנראה.

ההתלבטות כרגע היא בעיקר בין 7850 ל 7870.

במרכז ההתלבטות :

לטובת 7870

- כרטיס חזק יותר שייתן לי יותר גמישות, מה גם שהפעם הבאה שבה אחליף כרטיס תהיה בפעם הבאה שהכרטיס ימות לי (עוד 3-4 לפחות)

- ייתכן, אבל לא בטוח שבכרטיסים לשוק גבוהה יותר משתמשים ברכיבים (כמו קבלים) טובים יותר מה שיעזור לכרטיס לשרוד יותר זמן.

לטובת 7850

- ממש לא בטוח שאני צריך 7870

- כרטיס קטן יותר (פיזית) שצורך פחות הספק מה שאומר פחות חום שנוצר ופיזור יותר טוב של החום במארז (כרטיס גדול חוסם תנועת אוויר). אני מאמין שזה עוזר לכרטיס לשרוד יותר זמן

- עולה פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, האמתי שאני באמת מתקשה להחליט

למישהו יש איזה תובנה שיכולה להכריע את הכף ? איזה כרטיס נותן יחס מחיר/עלות יותר טוב ?

האם 7870 יעמיס על המארז בצורה כזו שתצריך תוספת של מאווררים נוספים ? (כרגע יש רק 2 מאווררים מקוריים של המארז - ONE)

האם העומס של 7870 על הספק (שהוא כבר ותיק בן 3) הוא מהותי (seasonic 500W)?

האם יש הבדל מהותי בין הכרטיסים גם ב (אני לא אשחק ביותר מזה בשנים הקרובות)1080P או שההבדל הוא בעיקר במעבר לרזולוציות גבוהות יותר ?

האם יש משחקים שכבר עכשיו ה 7850 הוא גבולי עבורם ?

היעד שהצבתי לי להחלטה הוא עד היום בערב - תעזרו לי לקבל את ההחלטה הטובה בשבילי :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני היתי הולך על ה r7 260X מבחינת ביצועים הוא חזק בטיפה מ gtx 750ti בנוסף יש עליהם 3 שנים אחריות

זה פחות או יותר נכנס בתקציב שלך.

אפשרות שניה זה לקנות כרטיס חזק יותר יד שניה "שימשוך שנים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...