דירה עם שותפים בתל אביב - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דירה עם שותפים בתל אביב

liorwohl

Recommended Posts

הגיל הנכון לצאת מהבית הוא הגיל שאתה יכול להחזיק את עצמך כלכלית. אני יצאתי מהבית בגיל 27. אין כמו לחזור לפינה שלך אחרי יום עבודה. אני חושב שחיים מחוץ לבית של ההורים יכולים לתת לך משמעת תקציבית, מוטיבציה להרוויח יותר כסף ובוסט רציני מאוד לחיים החברתיים והזוגיים שלך.

נכון שאם תגור אצל ההורים תוכל לחסוך הרבה מאוד כסף, אבל ממה שאני ראיתי רוב החבר'ה שגרים אצל ההורים לא חוסכים כסף אלא פשוט מבזבזים יותר כסף על שטויות כמו חדש, מותגים, יציאות וטיסות.

אני מסכים עם Ido.G. כדי לגור עם שותפים צריך אופי מאוד מסוים. לדעתי אם אתה צריך לבחור בין לגור עם שותפים או לגור אצל ההורים תישאר לגור אצל ההורים. לגור עם שותפים יכול להיות סיוט ברמה שאתה לא מתאר. לא יהיה לך שקט ופרטיות ותשלם אלפי שקלים בחודש כדי לגור בחדר עם דלת סגורה ואטמי אוזניים.

בנוגע לתקציב. אם אתה רוצה לגור לבד בתל אביב - שכח מזה. בשכונות הסבירות שכ"ד אסטרונומי. כלומר תצטרך להתפשר על השכונות הדרומיות של תל אביב. יד אליהו שכונה נחמדה מאוד בדרום בתל אביב, קרובה מאוד לנתיבי תחבורה ואזורי תעסוקה. המחירים ביד אליהו דומים לרמת גן כלומר בערך 3,500 בחודש לדירת שני חדרים.

בראשון אפשר למצוא דירת שני חדרים בין 2,800 - 3,000 ש"ח בחודש. בבוקר נוסע מראשון לתל אביב קו 222 שנכנס לתל אביב דרך הנתיב מהיר.

אני משלם 3,000 בחודש על דירת שני חדרים בראשון, אבל הסטנדרטים שלי בחיפוש דירה היו מאוד נוקשים:

א. רציתי גדולים עם הרבה אור ורוח

ב. רציתי מטבח טוב עם חיבור לגז

ג. רציתי דירה לא מחולקת ואם מחולקת אז בקירות בטון ולא גבס (אני גר בדירה מחולקת בקירות בטון)

ד. לא רציתי קומת גג ולא קומת קרקע. (אני גר בקומה שנייה על עמודים מתוך שלוש)

ה. רציתי דירה במצב סביר + כלומר רצפה חדשה יחסית, שירותים ואמבטיה תקינים ועוד.

ו. מרפסת שירות

ז. מזגן

מצאתי דירה כזאת, אבל כאמור אני משלם בהתאם.

אם אתה פחות נוקשה ממני מבחינת תנאים אתה יכול למצוא דירה שני חדרים ב-2,600-2,800 ש"ח. במערב ראשון אפשר למצוא יחידת דיור בווילה.

מבחינת תקציב בנוסף להוצאות השוטפות תצטרך להשקיע כסף ברכוש. חפש דירה עם מקרר, מכונת כביסה, ארון בגדים ותנור. ריהוט במצב סביר כמה שיותר. אם אתה מרגיש שאתה הולך לגור בדירה תקופה ארוכה תשקול לבצע שופינג באיקאה.

תקציב - אתה תזדקק בערך ל6,500 נטו כדי לחיות ברמה סבירה בלי .

אני פחות בררן בקטעים האלה מבחינתי שהבית יהיה חרא אחד גדול, רק שיהיה לי מיטה גדולה כמה מדפים לבגדים, מקום למחשב ומטבחון מינימלי ביותר (מקרר, מיקרו, טוסטר, כיור ושולחן) וכמובן שירותים.

שזה יראה סביר וזהו, מעבר לזה זה נחמד ואני אוהב שיש תנאים טובים אבל זה רק אקסטרה.

מצאתי כבר דירה של חדר אחד בראשון שנראית מעולה ב2300, והיו עוד כמה דירות\יחידות דיור שנראו סבבה. במחיר הזה בתל אביב יש רק עם שותפים.

שאר ההוצאות שלי כיום הם 1500+-, נגיד נכפיל את זה לדירה בחוץ נגיע ל3000, בקיצור אני יאכל טיפה מהחסכונות או יעבוד בנוסף לקבע, אבל זה לתקופה ממש קצרה של חצי שנה, אחרי זה אני ארוויח מעל 10 ברוטו (לפי חברים מאותו מסלול בדיוק כמו שלי שכבר השתחררו ועובדים בתכלס, ולא אחד כזה)

ככה ששוב אני אומר לספור שקלים כרגע לא קריטי, יש כסף זה לא הבעיה.

בדיוק מה שאני רציתי להגיד

קודם כל תבין ,שמשהו כמו הסדרה "חברים " ,לא קימת במציאות

שכנות צעירות ומטופחות ,שיש להן את כל הזמן שבעולם ,לפטפט איתך ,ולשתות קפה בבית קפה ביחד -לא המציאות בישראל ולא המציאות ברוב חלקי העולם

למעשה ,רוב האנשים שחים בתל אביב בשכירות עם שותפים ,הם תפרנים ,שעובדים הרבה ,לממן מגורים בדירה קטנה ומיתפוררת

אני היתי ממליץ לך לצפות בסידרה הרבה יותר מציאותית ומותאמת לישראל מהבחינה הזאת -20+

אומנם סדרה ישנה ,אבל הרבה מהבעיות ,תקפות גם היום

בכל מקרה גם לי לא נוח עם האמא ,למעשה בחורף הקרוב אני מתכנן נסיעה ארוכה למזרח ,ואני לא ילד כבר

המציאות בישראל למי שלא מרוויח הרבה או יש גב כלכלי ,מאוד מסריחה

למעשה לא מזמן פגשתי בחורה בגילי ,שגם חזרה לגור עם ההורים ,כי ניפרדה מהחבר ,ולא היה כסף

הכרתי אחרים תפרנים שחיים מהיד לפה

במשכורות של 4-7 אלף ,עדיף לך מידי פעם לצאת לחול לנקות את הראש ,ולא לשרוף הכל על דירה שבחיים לא תיהיה שלך

יש ארצות מאוד זולות ,שאפשר לזרוק פעם בשנה איזה 10 אלף שקל ,לחודש בחול

שוב אני לא הולך להיות תפרן, יש הרבה כסף שחסכתי והתקופה של משכורת נמוכה היא רק לחצי שנה, אחרי זה לא יהיו לי בעיות תקציב כל עוד אני מפרנס רק את עצמי.

ראיתי את הפרק שצירפת, דווקא נראה כיף רוב הזמן.

טיול למזרח לא מושך אותי

קרירין, אתה דוגמא קלאסית למה חייבים לצאת מהבית בגיל 25-26. נכון שמוציאים כסף על דירה שאף פעם לא תהיה שלך, אבל זה עדיף על לגור אצל ההורים באמצע שנות ה-30 לחיים עם דלת סגורה.

מסכים, עם ההורים אני לא אחיה עוד הרבה, אולי אני בהמשך יבין שאני כרגע לא מבין כלום מהחיים שלי ויחזור אליהם, אבל זה לא משהו שאני ישנה את הדיעה עליו מהפורום הזה, רק להתנסות בלגור לבד בפועל יגיד.

אתם מדברים על "חיסכון", אבל ההבדל בין לשלם לבנק משכנתא כל חודש לבין לחיות בשכירות הוא לא מהותי.

מי שיהנה מהדירה שעבדת כל חייך לממן יהיו בעיקר הדורות אחריך. לאדם שלא מתכנן על משפחה בעתיד אני לא בטוח שיש פה יתרון בכלל.

יש כמה דרכים להסתכל על אותו דבר ולכל אחת מהן יש את היתרונות והחסרונות שלהן.

לא חושב בכלל על זה כרגע וזה לא רלוונטי.

כמה הערות לגבי תל-אביב ועל ההערות שלכם על תל אביב וחיי הלילה בה:

1. ההבדל בין תל אביב לבין ראשון זה לא רק שבת"א יש יותר. היותר הזה הוא חלק ממה שגורם להבדל המהותי. מהו ההבדל המהותי הזה? אי אפשר להסביר בדיוק, כך שאני אשתמש במילה קלישאתית - "אווירה". זה מונח קצת דבילי, אבל במקרה הזה הוא נכון.

בתל אביב תמיד יש אנשים. בתל אביב יש מלא תיירים ותיירות. בתל אביב תמיד יש מסיבה. בתל אביב תמיד יש משהו קרוב. בתל אביב כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה ולהיות מה שהוא רוצה בלי שישפטו אותו. בגלל כל אלו - בתל אביב תמיד יש חברה צעירים שבאו לשם בשביל להכיר אנשים אחרים ולבלות.

בתל אביב יש, באופן חד משמעי, הרבה יותר אנשים שמחפשים... "הרפתקאות". יש אנשים שנמצאים בשלב שבו זה גם מה שהם מחפשים בעצמם ושם אפשר למצוא את זה, ובקלות.

יש כאלה שזה מתאים להם או לא מעניין אותם. אבל להגיד שאין הבדל או שההבדל מתמצא אך ורק בכך שבתל אביב יש "יותר", זו סתם עיוות של המציאות.

2. הבחור זיהה שכרגע הוא נמצא קצת מאחור מבחינת כישורים חברתיים או מבחינה חברתית באופן כללי. אני לא מסכים עם המסקנה שלכם כי דווקא בגלל זה אין לו מה לחפש בת"א. ההיפך. זה אחלה גיל לפתח כישורים חברתיים ולהגדיל את המעגל החברתי. מעבר לת"א יכול לעזור. (וכמובן שיכול גם לא)

אני עד אמצע השירות הצבאי שלי הייתי "חנון מת". הייתי הולך בימי שישי עם חברים לסרט. בצבא נפתחתי, התחלתי ללכת למסיבות, לשתות אלכוהול, להכיר בנות. זה היה טוב וזה היה חיוני. לפתח חיי חברה טובים זה דבר מבורך ואם צריך להשקיע בשביל שזה יתממש, הרי שזוהי מטרה ראויה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אני מסכים.

אין משהו ממש רע. אנשים פשוט החליטו שבן אדם שגר עם ההורים שלו הוא "לא בוגר", "לא עצמאי" וכל מני שטויות כאלו. לדעתי זה לא ממש נכון. אני מכיר הרבה "תינוקות" שגרים לבד. (הדירה שלהם לרוב נראית בהתאם)

אני לא למדתי המון מלגור לבד. סבבה, התעסקתי עם חרא בירוקרטי, חוזים, קניות בסופר, בישולים...

בתור בן אדם שכבר היה אחראי ועצמאי גם קודם לכן, זה לא שינה לי המון. זה אולי משנה לאנשים שהם ממש "ילדים של אמא" ושואפים להשתחרר מזה.

מבחינתי, החסרון היחיד בלגור עם ההורים זה עניין הבנות. (שהוא בעקרון עניין די חשוב בחיים)

אני מאוד מתחבר למה שאתה כותב על תל אביב, זה מה שאני רוצה, להשתפר בדברים האלה, לא להישאר כמו שאני מבואס שאני בקושי יוצא בסופשים למרות שיש לי כסף וזמן ואני בן 23.

אני גם עברתי את השלב שבו פתאום הבנתי שאלכוהול זה טוב ושלשבת בבאר זה דווקא נחמד וכיף, מה לעשות שהייתי ילד חשבתי שזה לערסים ומכורים והייתי יושב מול המחשב כל הזמן. עכשיו אני מחפש את הדברים האלה. גם אני מדבר עם בחורות בלי בעיה, רק שבצבא ובתחום שלי אני מכיר בחורה פעם בכמה חודשים, עוד משהו שהייתי שמח לשפר מאוד.

אני לא מחפש מסיבות ומועדונים אלא כל הדברים האחרים, אבל שוב השאלה היא אם אני לא יתאכזב רק מלעשות את זה בגיל 23 (בתל אביב רוב השוכרים מבוגרים יותר) ובלי אף מישהו שאני מכיר שמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
כשאנשים חיים אצל ההורים זה בעיקר במטרה לחסוך למשכנתא יום אחד, ולעבור לדירה קבועה משלך בשעת הכושר המתאימה.

הון עצמי מספק לרכישת דירה זה דבר נדיר, כך שלמעשה ההתלבטות נופלת לשכירות VS משכנתא.

ובמידה ואין מספיק הון עצמי באופק הקרוב, ואתה לא מתכנן על משכנתא או לגור עם ההורים תקופה מופרזת, גם אין לטעום לדחות את העניין במחשבה של "חסכון תמידי".

ונאמר שאף אתה משלם להורים דמי שכירות, יוצא מכך שבכלל אין הבדל, ואתה פשוט מעדיף לגור שם (אין לי בעיה עם זה).

המחשבה בזמנו היתה להגיע ל350 אלף ,לקנות דירה זולה

המחירים קפצו ,ודירה כזאת עולה היום מעל מיליון

היום המחשבה להגר לארץ זולה במזרח ,עם החיסכון

עניין הטיולים ,זה חלק מהעניין ,הכוונה תוך כמה שנים להחזיק מספיק כסף ,שיאפשר לי להגר ,ולהקים משפחה במזרח ,בלי צורך לעבוד

אני פשוט לא רואה סיכוי להקים בישראל משפחה ,ברמת חיים סבירה

אין לי גם איזה ירושה גדולה בעתיד הקרוב ,ולא עבודה יציבה עם שכר שמתאים לישראל במצבה היום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מתחבר למה שאתה כותב על תל אביב, זה מה שאני רוצה, להשתפר בדברים האלה, לא להישאר כמו שאני מבואס שאני בקושי יוצא בסופשים למרות שיש לי כסף וזמן ואני בן 23.

נשמע שאתה מחפש מנה גדושה של הרפתקאות!

כך את המקל והתרמיל שעל גבך וסע למסע ברחבי העולם.

תחזור לאחר כשנה כשזה יצא לך מהמערכת, או כשריח גופך יאותת לך שהגיע הזמן להתרחץ.:character0305:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאנשים חיים אצל ההורים זה בעיקר במטרה לחסוך למשכנתא יום אחד, ולעבור לדירה קבועה משלך בשעת הכושר המתאימה.

הון עצמי מספק לרכישת דירה זה דבר נדיר, כך שלמעשה ההתלבטות נופלת לשכירות VS משכנתא.

ובמידה ואין מספיק הון עצמי באופק הקרוב, ואתה לא מתכנן על משכנתא או לגור עם ההורים תקופה מופרזת, גם אין לטעום לדחות את העניין במחשבה של "חסכון תמידי".

ונאמר שאף אתה משלם להורים דמי שכירות, יוצא מכך שבכלל אין הבדל, ואתה פשוט מעדיף לגור שם (אין לי בעיה עם זה).

יש על שמי דירה שאני מתכוון להשכירהחל משנה הבאה, בזמן שאני אמשיך לחיות עם ההורים.. איך זה משתלב לך עם התיאוריה :)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוואי... שליש אני (כל הכסף שאי פעם חסכתי ומדובר על מאות אלפים..), שני שליש "הלוואה" מההורים ועוד סכום מסויים הלוואה מהחברים..

אני אהיה מעל שלושים כאשר אסיים להחזיר לחברים... הרעיון הוא להמשיך לחסוך בזמן שאני גר עם ההורים..לחסוך למה? לעת צרה.

אינני רוצה לחיות מהיד לפה ואינני רוצה לחיות בחזירות אך לחיות בטוב, כפי שאני היום יספיק לי בהחלט..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע שאתה מחפש מנה גדושה של הרפתקאות!

כך את המקל והתרמיל שעל גבך וסע למסע ברחבי העולם.

תחזור לאחר כשנה כשזה יצא לך מהמערכת, או כשריח גופך יאותת לך שהגיע הזמן להתרחץ.:character0305:

להכיר את העולם זה בהחלט טוב.

אבל מהניסיון שלי, אפשר להנות ולעשות חיים גם בארץ. לא פחות ואפילו יותר. היתה לי תקופה בזמן הלימודים בה יצאתי המון - לת"א ולמקומות אחרים (אז גרתי בבית). הכרתי אנשים, ביליתי במסיבות, שתיתי - כל זה בשילוב עם החיים "האמיתיים", אשר דאז היו לימודים. אנשים אחרים שהכרתי עבדו, אני הבאתי משמרת מלצרות אחת בשבוע. היה יותר חשוב לי לצאת ולהנות.

אומנם בתקופה כזו מאוד קשה לחסוך כסף, אבל אפשר להיות מאוזן.

דרך אגב, אני כרגע לא יודע אם אני חוסך באופן חד משמעי לדירה, אבל לחסוך כסף זה פשוט דבר חשוב בחיים. אני הגעתי למצב בו בגיל 27 לא היה לי כסף בכלל (כמה אלפים או עשרות אלפים בודדים מאוד זה לא נחשב "כסף".) כרגע אני מתקרב לגיל 30 ומה לעשות, צריך כסף בצד. למה שלא יהיה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

הרעיון הוא להמשיך לחסוך בזמן שאני גר עם ההורים..לחסוך למה? לעת צרה.

כן. בדיוק.

החיים קשים, צריכים להיות מוכנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פחות בררן בקטעים האלה מבחינתי שהבית יהיה חרא אחד גדול, רק שיהיה לי מיטה גדולה כמה מדפים לבגדים, מקום למחשב ומטבחון מינימלי ביותר (מקרר, מיקרו, טוסטר, כיור ושולחן) וכמובן שירותים.

שזה יראה סביר וזהו, מעבר לזה זה נחמד ואני אוהב שיש תנאים טובים אבל זה רק אקסטרה.

תתחיל ללכת לראות דירות ותראה אם הדירה הממוצעת בת"א נחשבת מבחינתך "סבירה". תאמין לי שמהר מאוד אתה תגלה של"סביר" יש המון גוונים, רובם מאוד מאוד כהים (נגדיר את "שחור" כצד הרע).

אני ראיתי דירות בת"א שלא הבנתי איך אנשים לא מתביישים הן לגור בהן והן לשווק\להציע אותן. דירות שלא ראויות למגורי חזיר.

גם אני אדם "צנוע". מספיק לי מרחב קטן, בלי תנאים מיוחדים. אבל בן אדם צריך לחיות כמו בן אדם. לא חסרות דירות בלי תנאים של בני אדם. בלי יותר מחלון עלוב שבקושי נכנס דרכו אוויר, בלי מקלחת נורמלית, בלי צבע נורמלי על הקירות, בלי מרחב להכין בו אוכל בסיסי.

בקטע הזה בהחלט יש יתרון לדירות עם שותפים שכן דירות כאלו הן לרוב דירות "נורמליות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשבה בזמנו היתה להגיע ל350 אלף ,לקנות דירה זולה

המחירים קפצו ,ודירה כזאת עולה היום מעל מיליון

היום המחשבה להגר לארץ זולה במזרח ,עם החיסכון

עניין הטיולים ,זה חלק מהעניין ,הכוונה תוך כמה שנים להחזיק מספיק כסף ,שיאפשר לי להגר ,ולהקים משפחה במזרח ,בלי צורך לעבוד

אני פשוט לא רואה סיכוי להקים בישראל משפחה ,ברמת חיים סבירה

אין לי גם איזה ירושה גדולה בעתיד הקרוב ,ולא עבודה יציבה עם שכר שמתאים לישראל במצבה היום

אתה יכול לקנות דירה בהדר או באילת + יד שנייה, לא פתרון משהו אבל זאת אפשרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלא חברותי התכוונתי שיותר קשה ליצור קשרים, ושזה צריך להיות אנשים יחסית "חנונים"/"אשכנזים" (בתל אביב זה לא יהיה בעיה גדולה . נכתב במקור ע''י

liorwohl

נוסף לחתימה שלי.

לירוי- בקטע טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובקיצור אם לפני השרשור כל פעם הייתי ננעל על משהו, עכשיו כל האופציות מעניינות, כולל עם שותפים ברשל"צ ממש בזול בתור אופציה שלישית :cwm31:

אני מחר כנראה הולך לראות את הדירה הראשונה, בראשון לציון עם שותפה בגילי ועוד שותף מבוגר יותר (30), הדירה נראית קצת מיושנת והמחיר בהתאם אבל הבנאדם התחיל להביא לי רשימה של דיי הרבה בארים ומקומות שיש ממש קרוב.. וזה קרוב לבסיס

מעניין עד כמה מרכז ראשון ממזרח לכביש 4 מזכיר את תל אביב, ראיתי יש שמה כמה רחובות יפים עם מלא עסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה קורה בראשון, אבל אין כזה דבר לגור בראשון ולבלות בתל אביב. עדיף לגור בחור בתל אביב מאשר בדירה מסודרת בראשון, אבל זאת העדפה שלי. תל אביב מנצחת בכל מה שקשור לבילויים, עסקים, תרבות וכל דבר שאתה צריך בחיים. לא יודע כמה תיירות תראה בחוף הים של ראשון ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...