תשתשית בזק 100 מגה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תשתשית בזק 100 מגה

alfred3

Recommended Posts

לאחרונה שדרגתי את המהירות ל 100 מגה (לפני כן 40 -ספק בי"נל) בגלל שנאמר לי שאכן יש אפשרות/תשתית לכך.

אחרי שחוברתי עשיתי בדיקת מהירות והתברר שאני מגיע ל 25 מגה באלחוטי ו 45 מגה בחיבור קווי.

אחרי כמה וכמה שיחות .תואם לי הגעת טכנאי למחר כדי לבדוק את הנושא.

מה שרציתי להתייעץ/לבדוק אתכם לפני הגעת הטכנאי מחר הוא ככה.

1. הנציג מהתמיכה אמר שהוא רואה שיש תשתית של 100 מגה באזור אבל לא רואה אפשרות בקו שלי .

האם זה מעיד שמשהו אצלי לא בסדר או שבאזור זה משהו כללי מידי .

2. עוד נאמר שאני מרוחק כקילומטר מארון הסעף ,אני גר ברחוב דיי מרכזי ויש ארונות אפורים כל שני מטר

איך אפשר לבדוק מה המרחק לארון הסעף ,האם אפשר לזהות אחד כזה באופן עצמאי ? (אני מבין שיש גם ארונות של חברת חשמל עם כיתוב תא"ח ומספר כלשהו ).

3. הבניין שלי נבנה בתחילת שנות השמונים ואני מאמין שמאז היו הרבה נקודות תשתית חדשות ,יכול להיות שנשארתי תקוע באוטו ארון מרוחק ולכן הם רואים שאני ממש רחוק מארון הסעף?

אני יודע שהכל ברמת חצי תאוריה אבל בכל זאת אני רוצה לדעת היתכנות כללית לפני ביקור הטכנאי מחר .

תודה מראש על עצתם/דעתכם .

נ.ב מודם DL LINK 6740U

אלפרד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלו שאלות שלא ניתן לענות עליהן מבלי לראות את הפרטים במערכת של .

אותו "ארון סעף" יכול להיות גם חדר בתוך בניין עם ציוד אגריגציה אופטי כי היום כל תשתיות ה broadband של עברו ממרכזות ל"יחידות רחק" לפי הפילוסופיה של FTTC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עזבתי את אי שם ב2008. אין לי מושג אם הכל מתנהל שם באותה צורה היום.

אם אותו נציג הוא בעל הבנה בסיסית בתפעול השירות וגם לטכנאי בשטח יש הבנה, אז תקבל תשובה במקום.

המידע שמוצג על המסך של אותו נציג תמיכה בבזק גם ככה לא יגיד לך כלום מבלי שאתה מבין איך הטכנולוגיה הזאת עובדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK

היום ביקר הטכנאי ,אציין שהיה מקצועי ושרותי במיוחד ,אכן גילה תקלה בתוך הבית ואחרי שעה וחצי דיי פתר את הבעיה.

לצורך העניין הוא אמר שבלוח החיבורים של הבנין הוא רואה מהירות של 74M ועדן הבית עם קצת הנחתות וכו' אני מקבל בקווי 60M שזה כבר שיפור של 15M .

הבעיה שבלחוטי אני עדיין תקוע ב 25M .. אחרי כמה שיחות עם התמיכה הטכנית .אושר לי החלפה במסגרת האחריות לנתב דואל בנד .

שאלתי היא

1.מה עדיף לקחת

VEGN2610 של נטגיר או 6850 של D LINK

2. מה המהירות שאני אמור לקבל באלחוטי נוכח הנתונים הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאמרתי היה בהתייחסות לתקן 300Mbps.

בדקתי וראיתי שבנתבים האלה המהירות האלחוטית היא למעשה 600Mbps, כך שאתה אמור לקבל מהירות מקסימלית גבוהה יותר ממה שציינתי עם ציוד מתאים. כמה בדיוק? לא יודע. לא פי 2.

יש לך פה סקירה טובה של הנתבים:

http://www.hometheater.co.il/vt198591.%D7%91%D7%96%D7%A7-%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%A2%D7%94-%D7%93%D7%92%D7%9E%D7%99-%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9DVDSL-%D7%A8%D7%90%D7%95%D7%98%D7%A8DUAL-BAND.html

http://www.netcheif.com/blog/?p=4221

VEGN2610 כנראה עדיף במעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאמרתי היה בהתייחסות לתקן 300Mbps.

בדקתי וראיתי שבנתבים האלה המהירות האלחוטית היא למעשה 600Mbps, כך שאתה אמור לקבל מהירות מקסימלית גבוהה יותר ממה שציינתי עם ציוד מתאים. כמה בדיוק? לא יודע. לא פי 2.

יש לך פה סקירה טובה של הנתבים:

http://www.hometheater.co.il/vt198591.%D7%91%D7%96%D7%A7-%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%A2%D7%94-%D7%93%D7%92%D7%9E%D7%99-%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9DVDSL-%D7%A8%D7%90%D7%95%D7%98%D7%A8DUAL-BAND.html

http://www.netcheif.com/blog/?p=4221

VEGN2610 כנראה עדיף במעט.

תודה על ההארות .לפי הסקירה אני רואה שכלל לא כדאי להשקיע בנתבים של סטור היות שהיום זה כבר לא בחיוב זיכוי .

מה האופציה החלופית לרכישה באופן פרטי /אפשרי גם מחו"ל לנתב יותר מוצלח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזק יודעים שהם לא יכולים לתת 100MBS ב 90% מהמקומות בארץ כמו הוט אבל זה לא מפריעה להם וגם בגלל הגישה המגעילה שלהם

הם לא מתביישים להציעה את זה רק שתהייה לקוח שלהם השאר והבעיות זה כבר בעיה שלך נזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שכלל לא כדאי להשקיע בנתבים של סטור היות שהיום זה כבר לא בחיוב זיכוי .

מה האופציה החלופית לרכישה באופן פרטי /אפשרי גם מחו"ל לנתב יותר מוצלח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתבים בלי רשת קווית 1Gbit לא שווים בעיני. אם בזק נותנים לך בחינם - תקח.

אתה יכול לרכוש נתב טוב בארץ או בחו"ל באזור ה-400 ש"ח. אין לי דגמים בשבילך.

צ'יף הוא המומחה המקומי שלנו, אולי תהיה לו המלצה בשבילך.

נסה לבקר באתר שלו: http://netcheif.com/reviews.htm

חפש נתבים של cisco יש לי נסיון טוב איתם.

כדאי שתהיה גם תמיכה ב- DDWRT.

http://dd-wrt.com/site/support/router-database

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שיחות מרתוניות עם .. (נהיה להם שרות כמו :angryfire:) ההצעה היא כזאת .

כרגע אני עם המודם 6740 של D LINK .

הוצע לי להחליף ל דואל בנד 6850 של D LINK תמורת 40 ש"ח (העברת מסלול ) ובמקום 10 ש"ח לחודש חכירה כמו שנהוג בחבילות הנוכחיות למשך שנתיים חינם .

המודם הנוכחי שבבעלותי הוא במסלול חיוב זיכוי ועוד חודש ימים יהפוך להיות שלי כבר ללא צורך בהחזרה.

השאלה אם כדאי ההחלפה .האם ראוטר דואל בנד יכול לספק את הסחורה ולפתור את הבעיה של גלישה איטית באלחוטי (25MB במסלול של TOP 100ׂ)

או שלהשאיר את הקיים ולקנות ראוטר באופן פרטי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם תשלם את החודש ימים האחרון ותשמור את המודם/נתב שכבר שילמת עליו.

לאחר מכן, תחזור אליהם ותבקש שוב את ההצעה של השנתיים הראשונות חינם (לדעתי יתנו לך, אם כבר הציעו לך).

לאחר שנתיים תחזיר אותו, ותחזור למודם/נתב הישן שלך.

אל תתן להם לבלבל אותך עם כל מיני שינויי חבילה, החזרות והחלפות למינהן - זה הכל לטובתם.

אתה רושם מהירות גלישה של 25MB, שזה כתיב לא נכון, ואני מניח שאתה רק יכול להתכוון ל- Mbit, ולכן למהירות של 3MB לשניה שזה קצב מעט נמוך.

באלחוטי, באופן כללי, מהירות העברת הנתונים היא דבר בעייתי, ואם אתה לא נמצא בסמיכות מאוד קרובה לנתב (באותו חדר), אתה כנראה לא תנצל מהירות 100Mbit מלאה לעולם (למרות שבבזק המהירות בדרך כלל מגיעה רק לאזור ה-60~70Mbit בכל מקרה).

אם אתה מסתכל על הנתב שיש לך היום, הוא כבר בתקן N במהירות 300Mbit, כך שהייתי מצפה שתוכל לסחוט ממנו יותר.

אם אתה בודק מהירות כשאתה נמצא בחדר אחר, רחוק יחסית מהנתב, אז המהירות שאתה מקבל קרוב לוודאי תקינה.

כשאתה בודק מהירות תמיד תבדוק כשאתה נמצא ממש על הנתב.

לפעמים רשום שאתה גולש בתקן N, אבל המהירות האפקטיבית שאתה מחובר היא רק חצי מזה (150Mbit).

בדרך כלל, יש כל מיני הגדרות אלחוטיות כמו CHANNEL BONDING וכו', שמאפשרים לך לנצל את המירב מהרשת האלחוטיות שלך ולקבל חיבור מלא. כדאי שתבדוק אם יש לך משהו בדומה בנתב.

אם תקח את נתבי הדואל בנד האלה של בזק, אתה תצטרך גם לרכוש כרטיס רשת שתומך במהירויות הגבוהות יותר, ושהוא גם דואל בנד, בשביל לנצל את היתרונות שלהם.

אני לא מצפה שתרגיש שיפור ניכר, אלא אם כן תגלוש בתדר ה-5GHZ כשאתה באותו חדר עם המכשיר.

לתדר 5GHZ יש THROUGHPUT גבוהה יותר, אבל זה בא על חשבון טווח קצר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות המנומקות :xyxthumbs:

אתה רושם מהירות גלישה של 25MB, שזה כתיב לא נכון, ואני מניח שאתה רק יכול להתכוון ל- Mbit, ולכן למהירות של 3MB לשניה שזה קצב מעט נמוך.

לפי בדיקת המהירות של הורדה 25MB/S .

אם אתה בודק מהירות כשאתה נמצא בחדר אחר, רחוק יחסית מהנתב, אז המהירות שאתה מקבל קרוב לוודאי תקינה.

כשאתה בודק מהירות תמיד תבדוק כשאתה נמצא ממש על הנתב.

]

אני נמצא במרחק 3-4 מטר מהראוטר גם ממרחק אפס התוצאה דומה

לפעמים רשום שאתה גולש בתקן N, אבל המהירות האפקטיבית שאתה מחובר היא רק חצי מזה (150Mbit).

אני מקבל 130Mbit

]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...