מסכים כחולים במחשב שקיבלתי - עמוד 4 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסכים כחולים במחשב שקיבלתי

Rockstatement10

Recommended Posts

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

א. קניית לוח מתאים דורשת השקעה כספית...

ב. מה הדגם של הלוח הנוכחי?

אם מדובר בסוקט 775, עוד קיימת אפשרות שתצליח למצוא לוח מתאים. אם מדובר בסוקט ישן יותר (478 למשל) - הסיכוי הוא עוד יותר קלוש.

ג. גם אם תקנה לוח חדש, אתה לא יכול לדעת ששאר הרכיבים תקינים, ובפרט המעבד, הזיכרון וספק הכח. בסופו של דבר ייתכן ותשלם יותר עבור רכיבים מיושנים (וכנראה משומשים ובלי אחריות) מאשר על מחשב חדש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הלוח P4P800 הוא לוח לסוקט 478, וכאמור - מדובר בלוח מאד ישן. הלוח הזול ביותר המתאים שיש ב ebay עולה כ-200 ש"ח, דבר שלא משתלם בעליל. יש לוחות אחרים לסוקט 478, אבל צריך לבדוק את התאימות של המעבד אליהם ובכל מקרה הלוח הזול ביותר לסוקט 478 שראיתי עולה כ-120 ש"ח, שהוא עדיין סכום מאד לא משתלם.

2. אני לא הייתי סומך על בדיקת הזיכרון בלוח שאני יודע שהוא לא תקין, אבל לצורך הדיון נניח שהזיכרון כן תקין.

3. אתה עדיין לא יודע האם המעבד תקין ומה מצב שאר הרכיבים. אתה בוודאות יודע שהדיסק הקשיח לא תקין.

4. אני לא מבין מה אתה רוצה לעשות וכמה אתה מוכן להשקיע. האם אתה רוצה "להחיות" את המחשב הזה? אם כן - אתה חייב לוח חדש לכל הפחות, אבל כאמור - זה ממש לא משתלם.

5. שים לב שבמידה ואתה קונה לוח מודרני, אתה תצטרך כנראה גם ספק חדש - הלוח הזה משתמש בחיבור 20 פינים ולא בחיבור 24 פינים, ומזה אני מסיק שכנראה לספק הכח אין חיבור של 24 פינים ללוח.

6. תגיד לאבא שלך את האמת - קיבלת מחשב מאד מאד ישן ומאד מאד תקול. מחשבים בד"כ לא מחזיקים מעמד כל כך הרבה זמן וכנראה שהגיע זמנו של המחשב הזה. האפשרויות שעומדות בפניך (או למעשה בפני החבר של אביך) הן:

א. לקנות מחשב חדש, שכולל לכל הפחות לוח, מעבד, זיכרון, דיסק קשיח וספק כח. מחשב כזה יהיה הרבה יותר חזק מהמחשב התקול, גם אם אתה קונה את החומרה הכי בסיסית שקיימת.

ב. לקנות לוח משומש לסוקט 478. הבעיה - קשה למצוא לוחות כאלו, וגם אם מוצאים - המחיר לא משתלם.

ג. לקנות מחשב משומש, שכולל לפחות לוח, מעבד וזיכרון. זה אולי הפתרון הסביר ביותר. שים לב שיש פה באתר מדור יד שניה, שבו ניתן למצוא מחשבים/שילושים זולים (לדוגמא, בעמוד הראשון ראיתי את זה ב 220 ש"ח).

ד. להישאר בלי מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי יד2 ב-120 שקל ככה.. אבל אמרת שזה לא משתלם.

ולא משנה מה הוא מחליף, ספק הוא חייב להחליף ולקנות אחד נורמאלי.

ניסיתי קשיחים אחרים וגם בהם ההתקנה של הווינדוס לא עלתה והיה מסך כחול.

מה לדעתך יהיה הכי טוב? צריך גם ספק מן הסתם.. שיהיה נורמאלי.

ובשילוש שהבאת זה לוח רק עם SATA, אז כנראה שצריך גם קשיח חדש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לדעתי לוח משומש לסוקט 478 לא משתלם לקנות, ובטח שלא במחיר של מעל 100 ש"ח. גם עם נעזוב את עניין האחריות (שאין על רכיב משומש כזה ישן), מדובר בלוח בן 8-10 שנים לפחות, מה שאומר שסביר להניח שהוא קרוב לסוף חייו גם ככה. אתה לא יכול לדעת כמה זמן לוח כזה יחזיק מעמד ואם בכלל הוא תקין. במקרה שלך אתה גם לא יודע אם המעבד או הרכיבים האחרים תקינים (כבר אמרתי שנניח והזיכרון תקין) - זה ייגרור הוצאה נוספת (אם כבר קנית לוח ומסתבר שהמעבד לא תקין - לא תקנה גם מעבד מתאים?). זה פשוט לא משתלם כי בפחות מ-700 ש"ח אפשר לקנות לוח, מעבד וזיכרון 4GB חדשים, עם אחריות, שיהיו פי כמה וכמה יותר טובים מהשילוש הקיים.

2. אני לא בטוח שיש היום ספקי כח עם חיבור של 20 פינים או חיבור של 24 פינים שניתן להפריד ל-2 חיבורים - אחד של 20 פינים ואחד של 4 פינים (אני חושב שפעם היו ספקים כאלו, אבל אני לא בטוח אם ספקים מודרניים מאפשרים פירוק כזה). זה אומר שגם אם אתה משיג לוח חלופי למעבד הקיים, תהיה לך בעיה להשיג לו ספק כח.

הערה: יכול להיות שספק הכח הקיים תקין לגמרי ואפשר לחברו ללוח החלופי, אבל אני לא הייתי לוקח סיכון כזה - כתבת שיש מספר קבלים לא תקינים על הלוח, דבר שבהחלט יכול להיגרם מספק כח לא תקין, ולכן יהיה חבל לסכן גם את הלוח החלופי. יש כמובן גם אפשרות שהקבלים פשוט לא מספיק איכותיים ולכן הם התפוצצו (לי זה קרה 5 פעמים ברצף לפני מספר שנים ובכל פעם החליפו לי את הלוח במסגרת האחריות, עד שבסוף נתנו לי לוח מדגם אחר) ולכן אין כל קשר לספק הכח.

3. היום כבר לא קיימים לוחות אם שתומכים בחיבור PATA, שמוכר יותר כ IDE (למעשה כ EIDE) - כל החיבורים לדיסקים הקשיחים והכוננים האופטיים הם חיבורי SATA בלבד. אין בכלל טעם לחשוב להשתמש בדיסק קשיח בעל חיבור IDE במחשב מודרני (אם ממש חייבים, אני מניח שאפשר למצוא בקר IDE שניתן לחבר לחריץ הרחבה).

4. כבר אמרת שהדיסק הקשיח לא תקין - נמצאו בו שגיאות, אז על מה בדיוק יש לחשוב? צריך דיסק קשיח חדש (או לפחות אחד תקין).

5. עדיין לא הבנתי מה אתה רוצה לעשות עם המחשב הזה - פעם אתה מדבר על לוח משומש, פעם על מחשב חדש, מצד אחד אתה אומר שבעל המחשב לא מתכוון להשקיע בו אבל מצד את מדבר על קניית רכיבים... פשוט תדבר עם בעל המחשב (או שאבא שלך ידבר איתו) ותשאל אותו מה הוא רוצה לעשות. אם הוא רוצה מחשב חדש - יש את פורום מפרטי מחשב. אם הוא רוצה שילוש משומש - אפשר לשאול לגבי כדאיות בפורום מעבדים, לוחות-אם וזכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהו הפתרון שהכי נראה לך לנכון ויישתלם? ושיהיה הכי זול..

עריכה: אבא שלי אמר שהוא דיבר איתו, אבא שלי אמר שזה בערך 300 שקל התיקון והוא הסכים..

הבאתי לאבא שלי את מספר הפלאפון של הבנאדם שמוכר את השילוש של 775 שהצעת לי..

הבנאדם שאל אותו אם הוא בטוח שזה לוח האם.. ומה יקרה אם נקנה את השילוש וזה לא יעזור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בקשר לשילוש במדור יד שנייה - הבאתי אותו כדוגמא בלבד. שיהיה ברור - ללוח הזה יש צורך בספק כח עם חיבור של 24 פינים, ואני מניח שלספק הנוכחי יש חיבור של 20 פינים בלבד.

2. איך אבא שלך הגיע לסכום של 300 ש"ח?

3. הפתרון הכי טוב לדעתי יהיה לקנות שילוש חדש ביחד עם ספק כח. זה הכי זול שמצאתי:

מעבדים - Intel Socket LGA1150

BX80646G3220 - Intel - Intel Pentium G3220 Dual core CPU - LGA1150 - 3 GHz - 3MB cache - 22nm - 54W TDP - Integrated HD Gra...

כמות: - 1 - 261/256

לוחות אם - Intel LGA1150

H81M-HDS - ASRock - Socket LGA1150 cpu support- Intel H81 chipset - Dual channel DDR3 1600MHz memory - Integrated Graphi...

כמות: - 1 - 236/231

זכרונות - DDR3 - לנייח

KVR16N11S8-4 - Kingston - 4GB - 1600Mhz - DDR3 - CL11 - Low Profile - KVR16N11S8/4...

כמות: - 1 - 171/168

ספקי כח - ATX

S12II-330-OEM - Seasonic - 330W - 80Plus Bronze certified - Over Voltage, Over Power, Short Circuit Protection - 120mm ball bea...

כמות: - 1 - 187/183

855.00 / 838

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=1667

כנראה שתצטרך להוסיף עוד דיסק קשיח בעלות של כ 250-300 ש"ח מכיוון שהדיסק הקשיח הקיים לא תקין, וגם אם הוא היה תקין - לפי מה שהבנתי ממך מדובר בדיסק IDE, שלא ניתן לחברו גם כך.

הסיבה שזה הפתרון הכי טוב לדעתי היא שיחס התמורה לעלות היא הרבה יותר גבוהה מאשר החלפת הלוח או כל השילוש במשהו משומש. במחשב חדש אתה מקבל אחריות לכמה שנים ומחשב הרבה יותר חזק ממה שקיים עכשו או ממה שתוכל לקנות משומש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי לאבא שלי 300 ש"ח, עכשיו נקפוץ ל-800? הוא לא יאהב את זה.. ולא יהיה נעים לו להגיד את זה לבנאדם.

השילוש שהבאת לא יהיה טוב? מה שכן, צריך ספק וכנראה קשיח גם כן.. ככה שזה עולה 450 ככה. אולי 500..

יש במחשב הזה קשיח IDE וקשיח SATA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מרגיש שאני חוזר על עצמי שוב ושוב, אבל אני אחזור שוב, בתקווה שההסבר שלי יהיה ברור ומובן יותר הפעם.

1. זה לא שהשילוש הספציפי הזה לא טוב - הוא בטוח יותר טוב מהשילוש הנוכחי, שהוא לא תקין, אבל לדעתי, כמו שכתבתי כבר מספר פעמים, שילוש חדש ייתן יחס של תועלת לעלות יותר טוב.

2. שיהיה ברור - אני כתבתי שאם אתה קונה מחשב או שילוש משומש, אז לפחות שיהיה זול. הבאתי את השילוש הזה שבמדור יד שניה פה באתר בתור דוגמא.

3. בשילוש הנ"ל שבמדור יד שניה יש לוח מחברה בשם Jetway, שאני לא ממש מכיר ואני לא יודע עד כמה היא איכותית. מצד שני מדובר פה על חומרה משומשת ומיושנת גם כך, והמחיר לא רע, אז אם כבר קונים שילוש משומש, זאת לא תהיה בחירה רעה. אני הייתי מציע לחפש עוד קצת ולראות אם יש משהו יותר משתלם (או לנסות ולהוריד קצת את המחיר).

4. אם אתה קונה את השילוש הנ"ל, אתה חייב ספק כח אחר, שכן סביר להניח שספק הכח הנוכחי לא יתאים - כנראה אין לו חיבור של 24 פינים ללוח, אבל תבדוק את זה.

5. בלוח שבשילוש הנ"ל (קישור לאתר היצרן) יש 4 חיבורי SATA וחיבור IDE, כך שתוכל להשתמש בדיסק ה IDE אם תרצה בכך.

6. כבר בדקת את הדיסק הקשיח והגעת למסקנה שהוא לא תקין (אני לא יודע אם זה הדיסק שבעל חיבור ה IDE או הדיסק בעל חיבור ה SATA). אם הדיסק הקשיח השני תקין ומספיק גדול, תוכל להשתמש בו.

7. לפי החישוב שלך אתה צריך להשקיע 500 ש"ח במחשב הזה. למה אמרת לאבא שלך 300 ש"ח? ואם כבר אתה משקיע 500 ש"ח, לא תוסיף עוד 300 ש"ח בכדי לקבל מחשב הרבה יותר טוב (בנוסף להיותו חדש ועם אחריות)?

8. חוץ מזה, איך הגעת ל-500 ש"ח? נניח אתה קונה את השילוש הנ"ל ב-200 ש"ח (נניח והורדת את המוכר מ-220 ש"ח), ספק כח גנרי לחלוטין ב-100 ש"ח (לא מומלץ בכלל), הדיסק הקשיח החדש בנפח 500GB הכי זול שראיתי עולה מעל 200 ש"ח (לידיעתך - דיסק קשיח של 1TB משתלם הרבה יותר מאשר דיסק קשיח של 500GB, ומדובר בתוספת של 30-50 ש"ח בלבד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...