תפוחים תפוחים - - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תפוחים תפוחים -

Second Edition

Recommended Posts

עשו מזה סיפור גדול מידי סתם. השאלה בסופו של דבר היא כמה רווח כללי יש להם.

עסק צריך לעבוד על אחוז רווח מסוים, אחרת לא ישרוד. אם העלאת אחוז הרווח במוצר מסוים (למחיר שאנשים עדיין מוכנים לשלם ולא מכביד עליהם) מאפשר להוריד מחירים במוצרים אחרים ולמכור אותם ברווח אפסי/שלילי, אך בסה"כ לשמור על אחוז רווח תקין - אני לא רואה בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא ימכור מוצר ברווח שלילי "כי הרווח הכללי בסדר גם ככה", אלא בשביל:

1. לפרסם "מבצעים" ולמשוך לקוחות שיקנו הרבה מוצרים אחרים, ברווח חיובי.

2. להרוג מתחרים ע"י הורדה זמנית למחירי הפסד באופן שיחנוק את המתחרים הקטנים.

3. להפטר ממלאי ישן שתוקפו עומד לפוג, שאי-מכירתו במחירי הפסד תגרור הפסד מלא של ההשקעה בהם.

ממה שאני רואה, שופרסל לא מוכרת שום דבר במחירי הפסד באופן שוטף. יצא לי להשוות מחירים עבור סל הקניות הטיפוסי שלי בין סניף בינוני של שופרסל לסניף מעט יותר קטן של "מחסני להב", הממוקמים במרחק של כרבע שעה הליכה זה מזה. כל המוצרים פרט לאלו שבפיקוח היו יקרים יותר בשופרסל, חלקם בעשרות אחוזים. כולם ללא יוצא מהכלל, וזה כולל את מחלקת הפירות והירקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ זה נראה לך תקין שאחיך הקטן ישרת בצבא בתפקיד קרבי שלוש שנים .

ומתי שהוא ישתחרר כולם ינסו לעקוץ אותו ?

זה לבדו (התפוחים) , לא יגרום לאף אחד לפשוט רגל , אבל ביחד עם המחירים שמאמירים כמעט בכל ענפי המשק כבר מהווה בעיה כלשהי .

יש הרגשה כללית (לפחות לי) שפשוט מאז שהשתחררתי כולם מנסים לעקוץ : נהגי מוניות , בתי עסקים , סופרים ועוד ..

כאילו כל שנייה אנשים עוסקים באיך לשונרר ממך כמה שקלים ..

אני דווקא בנאדם שלא מתבכיין על מר גורלו .. אבל WTF , כמה אפשר ? לא היינו "אור לגויים" לפני כמה עשורים ?

מעבר לבעיה ה"ערכית" שבטח יהיו לה מתנגדים רבים , יש פה חמדנות ותאוות בצע במידה מסויימת .

בעלי עסקים , תעשיינים , יבואנים ועוד , מעלים מחירים כי הם פשוט יכולים , ללא הצדקה עסקית מסויימת .

לדוגמא הסלולר והקפה :

שנים אנשים שילמו חשבונת מופקעים , בטענה שיש להם הוצאות והם לא יכולים להוריד מחירים ואפילו הם העלו מחירים כל כמה חודשים ..

ואז בא מיכאל גולן וחשף שהם פשוט שיקרו ..

הקפה : שנים ששילמנו X שקלים לכוס קפה , בדיעבד מתברר שלבעל המקום העלות לכוס היא פחות משליש בערך ממה שהוא גובה .

זה פשוט אנשים שהרוויחו ורצו עוד . אף אחד לא היה בהפסדים ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מאשרים ייבוא בלי מיסים זה צריך להיות בגלל שאין תוצרת בארץ או שהתוצרת כאן יקרה מדי.

במקרה שיש תוצרת בארץ, צריך להיות חוק שמוצרי ייבוא בלי מיסים יותנו במכירה קמעונאית זולה יותר מזו של מוצרים בייצור מקומי.

כמה זולה יותר? לא יודע, שיגדירו 20-50%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה זנים מאוד טעימים כמו פינק ליידי וכל שאר הוורודים שמהונדסים להיות עמידים קשים ועסיסיים ומתוקים.

הם כולם נראים פחות או יותר אותו גוון וורדרד אדום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון

ראיתי יבוא גדול של תפוחים בחצי חינם ושופרסל דיל (שופרסל)

קל לזהות אותם. לכל תפוח יש מדבקה עם השם המסחרי.

האיכות מעולה אבל זה כנראה בגלל שהם תפוחים מיובאים.

אני מניח שגם יש גידול מקומי שהוא מעולה אבל הולך ליצוא

האבסורד שהאיכות הטובה מגיעה רק ביבוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...