|חוות דעת| שני מפרטים - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

|חוות דעת| שני מפרטים

Adun

Recommended Posts

^

אם כבר אתה שופך כסף על דברים שלא תנצל (לוח אקסטרים מוגזם, ספק מוגזם, זכרון מוגזם, כ.קול בנוסף לזה שעל הלוח), לפחות תקנה דברים שכן תוכל לראות בהם שיפור (SSD דגם פרו, GTX780Ti).

אה, ולקחת מעבד שכבר כולל אוורור + מאוורר נוסף למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על חוות הדעת,

לגבי הלוח האם, כשאתה אומר שהוא אקסטרים, לאיזה פיצ'רים אתה מתכוון? כלומר, תמיד תהיתי מה יש בלוח כזה שלא באמת אשתמש בו?

לגבי הספק, אני לא בטוח כמה וואט יצרוך כל המחשב. 750 יהיה מספיק?

זיכרון ראם, 16 זה באמת מוגזם?

בנוגע לכ. קול, חשבתי שזאת תהיהי תוספת טובה, מאחר ואיכות מוזיקה\סאונג דבר שמאוד חשוב לי. כדאי לוותר?

לגבי המאוורר של המעבד... אני יודע שהוא מגיע עם אחד, אבל חשבתי שאולי כדאי לשדרג לאחד טוב יותר... לא? המאוור שמגיע איתו יעמוד בחום? (המחשב מיועד לגיימינג, אני מניח שהוא מתחמם במיוחד בגרפיקות גבוהות..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תיקח את המפרט שעידן בנה לך ואת מה שאתה בנית ותעשה השוואת ביצועים - הם יהיו זהים ב-99%.

אין סיבה לשלם יותר.

לוח אקסטרים מדבר על תוספת חיבורים נוספים (כגון עוד כרטיסי מסך \ כוננים קשיחים \ חיבורי USB3) מעל הלוחות הסטנדרטים הנפוצים. לוח כזה גם בנוי לתמיכה טובה יותר בביצועי OC .

אתה לא עושה OC, לא צריך הרבה חיבורים מעל הסטנדרט מבחינת הדרישות שלך. למה לחפש אקסטרים?

משחקים לא מנצלים ולא מגיעים ל-8GB. אין צורך לקנות כפול.

מעבד שלא נמצא ב-OC לא צריך קרור חזק מדי. למרות שגם המאוורר המקורי מספיק, הוא בד"כ רועש יותר ומומלץ להחליף למאורר צד שלישי שלא יקר מדי.

לגבי הסאונד. קודם תשמע ותראה אם מספיק לך מה שמגיע עם הלוח המקורי. אם לא ישמע לך טוב ולא תהיה מרוצה, אז תלך לחפש כרטיס קול יעודי.

קח את המפרט של עידן. יש ל-TMS סניף בירושלים. תקנה שם.

אתה רוצה הכל אסוס? תחליף מהמפרט של עידן לחלקים מקבילים של . זה לא ישפר ביצועים רק יתן לך הרגשה טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר למה שאמר cozic בקשר לכרטיס הקול אני בספק אם תשים לב להבדלים באיכות הצליל, במיוחד ללא מעולות ומגבר יעודי.

קרטיסי הקול המובנים היום בלוחות מעולים ומספקים אחלה איכות.

אני למשל קניתי ביד 2 ב180 שקלים כרטיס קול חיצוני בסיסי, אך ורק כדי לשמוע חזק יותר.

גיליתי שהעוצמה שמספקים כרטיסי קול אונבורד לא מספיקה לי וכרטיס חיצוני כדוגמת הכרטיס שיש לי(מופיע במפרט בצד) נותן עוצמה גבוהה הרבה יותר, זה היה השיקול היחיד כיוון שאני אוהב ששומעים חזק(גם מוזיקה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם :)

cozic, לצערי הרב אין ל TMS חומרה של . אני שמתמש במחשבי מאז ומתמיד בערך.. כל המחשבים שלי היו , לכן אני רוצה להמשיך במשהו שאני מכיר וטוב לי איתו. לכן אני חושב להזמין ממקום אחד. הבעיה היא שאני לא ככ סומך על הרשתות המובילות בארץ שירכיבו לי את המחשב (KSP, אייבורי), בגלל זה אני חושב להזמין מהם רק את החלקים בנפרד, ולהרכיב לבד בבית.

- מה דעתכם על הרעיון?

- הייתי רוצה לדעת בערך של כמה וואט הספק צריך להיות? 750W גם מוגזם?

- משהו שחשוב לי, הוא לשחק משחקים בגרפיקה מקסימלית, FHD. האם מפרט כמו שעידן בנה לי, יצליח להריץ את המשחקים החדשים ביותר ברזולוציה הגבוהה ביותר בFHD?

- ועוד שאלה חשובה: האם זה מסובך ככ להרכיב את המחשב לבד בבית? (אין לי נסיון בזה, אבל אין לי גם זוג ידים שמאליות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להרכיב לבד זה נחמד, אם אתה יודע מה אתה עושה. אם אתה מכיר את החלקים, יודע לאיפה הם מתחברים ואין לך בעיה להבריג ברגים, למרוח משחה ולחבר כבלים. יש ספרות הדרכה שמגיעה עם החלקים ויש סרטוני הדרכה בנושא ביו-טיוב.

אבל יש כאן כמה חסרונות בעניין:

הרכבת לבד וגרמת לנזק פיזי, אפילו קל שבקלים - סיכוי טוב שהלכה האחריות.

הרכבת לבד וגילית תקלה חשמלית\פגם מכני באחד הרכיבים שלא אתה גרמת להם - לך תממש אחריות מול החנות (כבר היו כאן סיפורים שהחנות האשימה את הקונה בנזק וסירבה לממש אחריות, למרות שהקונה היה צודק).

בקיצור, אם לא התעסקת בזה אף-פעם, לא כדאי שתתחיל עכשיו, במחשב כזה יקר.

ספק טוב ומספיק צ"ל 500-600W, לא מהזולים אלא באזור 300 ש"ח בערך ומעלה.

יכולתי לכלול כרטיס חזק יותר כדוגמת GTX780 TI:

http://www.tms.co.il/product/13120

אך לדעתי זה ביזבוז כסף, במיוחד לאור העובדה שבקרוב(כמה חודשים) תצא סדרת הכרטיסים החדשה של , בכללי הדרך הנכונה לשמור על ביצועי המחשב היא

לשדרג אותו ולא לקנות בבת אחת את המקסימום שמציע הדור הנוכחי.

GTX780 הוא אחד הכרטיסים החזקים כיום. הוא אמור להספיק. אתה רוצה אקסטרה? תיקח דגם Ti שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...