רעיון "גאוני" של החרדים למיטוט הבנקים ... - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רעיון "גאוני" של החרדים למיטוט הבנקים ...

stone cold

Recommended Posts

[h=2]לאחר פסיקת בג"ץ נגד המשך תקצוב תלמידי ישיבות שלא התגייסו ועצירת התקציבים על-ידי משרד האוצר בראשות יאיר לפיד, התכנסו בירושלים מספר רבנים יחד עם כלכלנים ומשפטנים וגיבשו הסכמה להכריז על 'מרי כלכלי'. ראש "וועד הפעולה" ל"כיכר השבת": "נוריד את משרד האוצר לברכיים" (חרדים)[/h]

http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%97%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A2%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%A7%D7%AA-%D7%91%D7%92%D7%A5-%D7%A0%D7%A6%D7%90-%D7%9C%D7%9E%D7%A8%D7%99-%D7%9B%D7%9C.html

[h=2][/h]בקיצור הם מטומטמים מספיק ,לחשוב שזה רעיון טוב

נניח שהם יצליחו לגיס את כל החרדים לעשות חרם משכנתה ומיסים ,שזה בספק גדול מאוד מאוד גדול

הם בכלל חשבו על זה שהם צריכים כסף לאוכל ?

הם חשבו על ההשלכות לטווח ארוך ? ,שהם לא יקבלו שרותים והלוואות יותר כציבור ?

שחילונים לא ירצו למכור להם כלום בלי לקבל כסף ישר ?

שחילונים לא ישלמו להם כלום מראש לפני הספקת המוצר \שרות ?

אבל לא לדאוג ,רובם לא מטומטמים כאלו ,הציבור החרדי גדול ,נכון

אבל הרבה פחות מאוחר ממה שהם חושבים

וההשפעות של זה יפגעו הרבה יותר בחרדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני דיי לא בטוח בכך. אותם כלכלנים ומשפטנים בטוח לא חיים מהיד לפה. וזה לא מפריע להם לתת עצות אחיתופל להמונים שכן חיים מהיד לפה, ולהשתמש בהם בתור חומר אנושי בשביל מימוש התרגיל שלהם מול המדינה (בהנחה שניתן לסחוט את המדינה על ידיי "אם לא תחזירו אנשים ימותו מרעב")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנק: הוצאה לפועל שלום, צריך לפנות את X, הוא לא שילם משכנתא במשך חודשיים.

כן, אני יודע שזה לא כזה פשוט, אבל זה יכול לקרות, והחרדים הם מיעוט יחסי בעלי משכנתא נמוכה יחסית והבנקים לא יפגעו ברמה קשה במקרה וזה המהלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כזה פשוט שמדובר בהמוני אנשים ,אבל המדינה יכולה להכריז על מצב חירום במצב כזה

לישתמש בצבא לעשות פינוי המוני של מתחמקי תשלום

ולמכור את הדירות הפנויות ל"יושבי גדר " כמוני בזול יחסית ;)

זה יכניס המון כסף לבנקים והמדינה ,בבום אחד גדול

כל בית כזה במקום המשכנתה אלפים בודדים כל חודש ,מאות אלפים לבית בבום ,והרבה גם יקחו משכנתה ,ובעצם יחליפו את החרדים בתשלום

בקיצור המדינה לא תיפול ,הבנקים לא יפלו ,החרדים יפלו ובגדול ,ויתחילו ליתעורר לחברה שלא יהיו להם כבר תקציבים

בהתחלה בטח יקימו שכונות גדולות של פחונים ,אבל צריך לאכול=עבודה

בקיצור המדינה נותנת להם סולם להתחיל לרדת מהעץ בהדרגה ,וחלקם כניראה מחוסר הבנה ,רוצים לקרות את הענף הגבוה שהם יושבים אליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופטימיות משהו, למרות שהם ממוטטים את הכלכלה הישראלית עוד קצת בכל יום שעובר, לא נראה לי שהם יכולים למוטט את הבנקים וגם לא להזיז למשרד האוצר. אין הכנסות מיסים מהם כי או שהם עובדים בשחור (כלומר, לא מדווחים על כלום או משלמים מע"מ), או שהם לא עובדים בכלל ומקבלים קצבאות, ככה שמשרד האוצר לא רואה מהם כסף. בקשר לבנקים, לחרדים גם ככה מערכת בנקאית משלהם כמו הגמ"חים או מה שזה לא אמור להיות ותמחור מוצרים משלהם (כזה שאין בו מע"מ למדינה, כמו אילת, יא כיף להם או דירות נחמדות ב600 אלף שקל), אז הם לא יכולים לפגוע בבנקים, כי כמעט ואין להם קשר לבנקים.

בנימה פסימית יותר, למרות שאני יודע שאין שום סיכוי שמשהו טוב יקרה פה אבל אולי אני עוד אופתע (לא, סביר להניח שלא), אולי החרדים יעשו טובה לאחיהם החילוניים שעל גביהם הם חיים, ויתחילו לצאת לעבוד. לא אכפת לי במה, מבחינתי שינקו רחובות ויסעדו קשישים, אבל שיתחילו לעבוד ולתרום לפחות במיסים.מילא , אבל למה אני צריך לשלם גם את הארנונה שלהם פה בעיר המתקדמת של רחובות שמסתבר שמפוצצת בבתי כנסת, ישיבות וחרדים שמהווים בערך שליש מהאוכלוסיה שמקבלים פטור מהארנונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקריטריון להנחה הוא מספר הנפשות יחסית להכנסה ובכך תמיד מובטחות לחרדים הנחות

באופן כללי מבחני ההטבות מבוססים על נתונים שרלוונטים בעיקר לחרדים.

אף פעם לא תמצא קריטריונים שמיטיבים עם חילונים

אפילו בביטוח רכב יש הנחה של לא נוסע בשבת למרות שהחרדים נוהגים ממש גרוע על הכביש.

הכלכלה שלהם בעיקר שחורה, בכל בית יש דירות שהם חנויות וכל מכולת היא בנק אפור

ככה שהיכולת שלהם להשפיע על מערכת הבנקאות הלגיטימית מועטה ביותר ולאיומים אין תוקף מעשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כזה פשוט שמדובר בהמוני אנשים ,אבל המדינה יכולה להכריז על מצב חירום במצב כזה

לישתמש בצבא לעשות פינוי המוני של מתחמקי תשלום

ולמכור את הדירות הפנויות ל"יושבי גדר " כמוני בזול יחסית ;)

זה יכניס המון כסף לבנקים והמדינה ,בבום אחד גדול

כל בית כזה במקום המשכנתה אלפים בודדים כל חודש ,מאות אלפים לבית בבום ,והרבה גם יקחו משכנתה ,ובעצם יחליפו את החרדים בתשלום

בקיצור המדינה לא תיפול ,הבנקים לא יפלו ,החרדים יפלו ובגדול ,ויתחילו ליתעורר לחברה שלא יהיו להם כבר תקציבים

בהתחלה בטח יקימו שכונות גדולות של פחונים ,אבל צריך לאכול=עבודה

בקיצור המדינה נותנת להם סולם להתחיל לרדת מהעץ בהדרגה ,וחלקם כניראה מחוסר הבנה ,רוצים לקרות את הענף הגבוה שהם יושבים אליו

בוא לא נחיה בסרט, לצבא תפקיד משלו ושום מצב חרום לא יוכרז עקב זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו נדפק לכם המוח? החרדים אומרים נעשה כזה בלאגן שנוריד את האוצר לברכיים, אתם אומרים לא נורא מקסימום נזמין את הצבא לפינוי המוני. זה בדיוק מה שהחרדים רוצים: לעשות בלאגן. ומה זה בלאגן אם לא לקרוא לצבא לעשות את השיט הזה?

חוץ מזה, שהחרדים יכולים בקלות לפרק את הכלכלה של מדינת . הטענה המטופשת שבגלל שלאינדיווידואל חרדי יש כוח כלכלי נמוך אז לכל החרדים יש כוח כלכלי נמוך היא פשוט מטופשת. נכון סביר שאם אותה כמות חילונים הייתה עושה את החרם אז הנזק היה גבוהה יותר, אבל לחרדים יש עדיין מספיק כוח כדי לעשות נזק שהמדינה תתקשה לטפל בו, ברמה שיכולה להביא לכדור שלג שלא ברור איך עוצרים אותו.

אנחנו מדברים על חרם של כעשירית מאוכלוסיית , אין לכם מושג איזה כוח קנייה עצבני יש להם.

נ.ב

אני לא חושב שזה יקרה כי החרדים מפסידים מזה בדיוק כמונו, אני חושב שהם יעשו משהו שפוגע יותר בצורה סמלית אם כבר, למשל "הפגנת המיליון" (או ינסו לשרוף את בית המשפט העליון...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון סביר שאם אותה כמות חילונים הייתה עושה את החרם אז הנזק היה גבוהה יותר

עשו, ולא נגרם שום נזק!

ולדעתי לחרדים תהיה יותר השפעה, לא משנה מה תהיה הפעולה שלהם.

כי אנחנו חיים במדינת היהודים, וחסר לנו אם לא נתמוך בחלק מעמדות החרדים.

* לא לעשות לי לינץ', אמרתי חלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדוגמה ?

לדעתי צריך לרדת מהעניין של גיוס חרדים.

אני לא מבין מה בדיוק זה יתרום?..ואנשים לא מבינים את ההשלכות הכלכליות של זה.

אתה מבין שהצבא יצטרך לעשות הרבה מאוד שינויים בתוך הבסיסים על מנת לאפשר לחרדים לשרת שם.

ואז יקום שד חדש..אחרי שהם יגויסו יקומו עוד כמה בעלי דעה ויגדו "למה צריך X בבסיסים"... ועוד מיליון ואחד דברים שהצבא יצטרך לעשות.

לדעתי התרומה הכי גדולה יכולה להיות בשרות לאומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוני , שירות לאומי זה גן עדן בהשוואה לצבא , למשכורת , לתנאים , לזמן בבית ועוד ..

עזוב אותך עכשיו תורם למדינה או לא , כחייל זה פשוט מתסכל אותך שאתה טוחן ומגזר כזה גדול מקבל קצבאות מטורפות על כלום ושום דבר.

וגם היום יש מלא גובניקים שבאים , נותנים כיף למפקד וחוזרים הביתה , אז כל הקטע של בזבוז לא כזה משנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...