הגדרת SSD ככונן BOOT והתקנת WIN7 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדרת SSD ככונן BOOT והתקנת WIN7

Discover

Recommended Posts

היי לכולם.

רכשתי כונן תוצרת , דגם 840 EVO בנפח 250GB.

שיניתי בBIOS את הכונן הראשי ל , ואני מנסה להגדיר אותו ככונן BOOT ראשי ולהתקין עליו ,

אבל מסיבה לא ברורה מסרב להיות מותקן על הכונן הזה ודורש ממני (ממש בתחילת ההתקנה) איזה שהוא דרייבר.

אני מניח שאני נדרש לדרייבר הזה כיוון ומדובר בלוח אם יחסית ישן?

ניסיתי לחפש בפורומים, באתר של סמסונג ובאתר של ג'יגהבייט - אבל אני לא מצליח למצוא דרייבר שקשור לכונן .

אשמח לסיוע כיצד לגרום לווינדוס להסכים להתקנה על הSSD.

מצ"ב תמונה המציגה את המפרט הקיים אצלי היום.

ד"א, הבנתי מחבר שכדאי באחד מכונני ה HDD ליצור מחיצה שתשמש כתיקייה TEMP, כך שהווינדוס לא יבצע שימוש מוגבר ברישום ומחיקה על גבי הSSD.

אז יצרתי את המחיצה הזו (הגדרתי את הכונן כ-T וקראתי לו TEMP), אשמח לקבל הסבר כיצד להמשיך מפה.

תודה רבה!!! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאן הכונן מחובר - לחיבורים של ערכת השבבים או של גיגהבייט? איזה אתה מנסה להתקין?

אין לי מושג מה זה "חיבורים של ערכת השבבים"...

הוא מחובר בכבל SATA2 לחיבור רגיל על הלוח אם.

מנסה להתקין WIN7 Ultimate 64bit.

מה דגם הלוח?

כתוב בתמונה שצירפתי.

לוח ג'יגהבייט, דגם H55M-USB3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי זה:

ד"א, הבנתי מחבר שכדאי באחד מכונני ה HDD ליצור מחיצה שתשמש כתיקייה TEMP, כך שהווינדוס לא יבצע שימוש מוגבר ברישום ומחיקה על גבי הSSD.

אז יצרתי את המחיצה הזו (הגדרתי את הכונן כ-T וקראתי לו TEMP), אשמח לקבל הסבר כיצד להמשיך מפה.

מיותר לחלוטין.

כבר הרבה שנים שאין שום סיבה לדאוג מ"בלאי מוגבר" על כונני . כל מי שטוען אחרת או מעודכן לשנת 2009, או מתבסס על מיתוסים שהופרכו.

הדבר הנכון לעשות הוא ההיפך המוחלט. קנית כדי להרגיש שהפעולות היומיומיות והתדירות מתבצעות מהר יותר. לכן כדאי מאוד שדברים מסוג temp ישבו על ה-.

הדברים היחידים שהייתי מעביר ל-HDD הם קבצים גדולים מאוד שאין הרבה תועלת בגישה מאוד מהירה אליהם, כמו למשל וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוודא שאתה מחבר את ה- לאחד מחמשת הפורטים של הצ'יפסט sata2 0-4 (רצוי לראשון שמספרו 0) ותוודא בביוס שהמוד עבודה הוא AHCI ולא IDE ורק אז תיגש להתקנה של מערכת ההפעלה.

עוד משהו שאני ממליץ לך לעשות לטובת הנוחות זה לנתק את כל הכוננים מלוח האם לפני התקנת מערכת ההפעלה ולהשאיר מחובר רק את ה- ולחבר בחזרה את הקשיחים אחרי סיום התקנת מערכת ההפעלה על ה- .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר לחיבור הסאטא שנקרא SATA2_0, הוא בצבע תכלת מצד שמאל העליון ביותר והבודד שם

תודה רבה.

רק כדי לוודא, אתה מתכוון לחיבור שסימנתי בעיגול בתמונה המצורפת?

תוודא שאתה מחבר את ה- לאחד מחמשת הפורטים של הצ'יפסט sata2 0-4 (רצוי לראשון שמספרו 0) ותוודא בביוס שהמוד עבודה הוא AHCI ולא IDE ורק אז תיגש להתקנה של מערכת ההפעלה.

עוד משהו שאני ממליץ לך לעשות לטובת הנוחות זה לנתק את כל הכוננים מלוח האם לפני התקנת מערכת ההפעלה ולהשאיר מחובר רק את ה- ולחבר בחזרה את הקשיחים אחרי סיום התקנת מערכת ההפעלה על ה- .

תודה. אני באמת אנתק את כל האחרים.

נבדוק את נושא ה AHCI.

תודה לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז ניתקתי את כל הכוננים האחרים. וידאתי שה מחובר ל SATA2_0 המדובר. הBIOS אכן מוגדר על

AHCI.

ועדיין, הווינדוס לא מזהה את הSSD. בכלל (מצ"ב תמונה).

יש אולי עוד רעיונות?

ד"א, הSSD עצמו כן עובד. כשאני מריץ את הווינדוס שכבר מותקן על HDD אחר, הווינדוס מזהה את הכונן, איפשר לי לפרמט אותו ונותן לשמור עליו דברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב זכרוני הוא מופיע, אני די בטוח שסימנתי אותו ככונן BOOT ומה שהיה קורה לאחר עליית המחשב זו הודעה שאין bootmngr.

בכל מקרה, זה מחשב בבית של ההורים, אז אני אצלם כשאהיה אצלם שוב רק בעוד מספר ימים.

אם יש עוד כמה דברים שכדאי שאצלם, אשמח לקבל רשימה כדי שאוכל לטפל בהכל במקביל, פשוט עוברים מספר ימים בין ביקור לביקור.

תודה רבה! (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...