מתלבט- מקלדת ארגונומית או מכאנית - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט- מקלדת ארגונומית או מכאנית

IDOnoach

Recommended Posts

המטרה היא משולבת- מעט גיימינג והרבה הקלדות. רציתי לקנות ארגונומית אבל הבעיה היא שאני עדיין אקליד הרבה עם הלפטופ- תוהה אם יהיה מוזר חלק מהזמן על ארגונומית וחלק על לפטופ.

ההתלבטות המרכזית היא בין 4000

לוג'יטק k350

ומיקרוסופט x4

האם יש פה מקלידים כבדים על מכאנית? דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כותב כאילו ארגונומית זה ההפך ממכנית. אין שום קשר בין הדברים (למעשה רוב המקלדות המכניות הינן ארגונומיות מאוד).

רוב המקלדות המכניות שאני ראיתי מעוצבות בצורה של מקלדת "פשוטה". יש לך דוגמאות אחרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך ארגונומיה קשורה לעיצוב?

דוגמאות לפיצ'רים שמוסיפים לארגונומיה: משענת לפרק היד, תאורה אחורית, רכזת , מקשי מקרו, יכולת אלחוטית, כפתורי מולטימדיה, מסך ועוד ועוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך ארגונומיה קשורה לעיצוב? דוגמאות לפיצ'רים שמוסיפים לארגונומיה: משענת לפרק היד, תאורה אחורית, רכזת , מקשי מקרו, יכולת אלחוטית, כפתורי מולטימדיה, מסך ועוד ועוד...

אתה צודק

בארץ ארגונומיה נתפסת לרוב כמרכיב פיזיולוגי בלבד (אפשר להאשים את חברות הפרסום בכך), אך למעשה זהו מושג כולל שמכיל כל מה שעשוי להגביר תפוקה מעבודה על "מערכת" כלשהי (גם אמצעים ויזואלים, כלומר אפשר להגיד שמסך גדול יותר הוא יותר ארגונומי למשתמש) , עכשיו אין מדד שמאחד את כל זה ויוצר קו מנחה לגבי מה יותר ארגונומי מהאחר , אני הייתי קודם כל עושה חושבים לגבי מה עשוי להגביר לי את התפוקה ומשם יוצא לחפש ולא מנסה להתאים ההפך ,

לדוגמא : אני אוהב להצמיד את העכבר תלת מימדי שלי לNOSOTROMO כדי לא להרים את היד ועדיין להיות נגיש לכפתורים וע"י להגביר תפוקה

ממה שראיתי אין דבר כזה , והדבר הכי קרוב שיש עולה 1000 שקל יותר וגם אז הסידור הוא אנכי ולא אופקי (אבל כן יש מסך)

טוב חפרתי =)

ביי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך ארגונומיה קשורה לעיצוב?

דוגמאות לפיצ'רים שמוסיפים לארגונומיה: משענת לפרק היד, תאורה אחורית, רכזת , מקשי מקרו, יכולת אלחוטית, כפתורי מולטימדיה, מסך ועוד ועוד...

בטח שארגונומיה קשורה לעיצוב. אולי אתה צריך לרענן את פירוש המונח עיצוב אצלך (עיצוב בהחלט לא קשור רק ל"יופי", לצורך העניין).

אתה מותח את גבולות המונח ארגונומיה הרבה יותר מדי. נכון שזה לא קשור רק ל"נוחות" (אם נרדד את המונח) - אבל לא כל פיצ'ר שקיים הוא "ארגונומיה". היו לי שני קורסים בנושא בלימודים, כך שאיזשהו מושג בתחום יש לי כנראה.

כך או כך, ברור לחלוטין שפותח הדיון התכוון פה לפן הפיזי/פיזיולוגי של הנדסת האנוש של המוצר ובאופן מסויים - למוצר שעוצב באופן שממזער עומס על מערכת השלד-שריר. אז לא צריך להתחכם בכוח. :)

- - - תגובה אוחדה: - - -

אתה צודק

בארץ ארגונומיה נתפסת לרוב כמרכיב פיזיולוגי בלבד (אפשר להאשים את חברות הפרסום בכך), אך למעשה זהו מושג כולל שמכיל כל מה שעשוי להגביר תפוקה מעבודה על "מערכת" כלשהי (גם אמצעים ויזואלים, כלומר אפשר להגיד שמסך גדול יותר הוא יותר ארגונומי למשתמש) , עכשיו אין מדד שמאחד את כל זה ויוצר קו מנחה לגבי מה יותר ארגונומי מהאחר , אני הייתי קודם כל עושה חושבים לגבי מה עשוי להגביר לי את התפוקה ומשם יוצא לחפש ולא מנסה להתאים ההפך ,

לדוגמא : אני אוהב להצמיד את העכבר תלת מימדי שלי לNOSOTROMO כדי לא להרים את היד ועדיין להיות נגיש לכפתורים וע"י להגביר תפוקה

ממה שראיתי אין דבר כזה , והדבר הכי קרוב שיש עולה 1000 שקל יותר וגם אז הסידור הוא אנכי ולא אופקי (אבל כן יש מסך)

טוב חפרתי =)

ביי

גם בארה"ב המונח "Ergonomics" קשור בעיקר לזה. קראתי במהלך לימודי לא מעט חומר בנושא - באופן טבעי מאתרים אמריקנים. אז לא צריך להמציא שטויות.

בטח ובטח שיש מדדים לטיב הארגונומיה של המוצר. אתה מוזמן לעיין בחומרים בנושא. אין לי כוח לחפש בשבילך.

לא כל תכנון ארגונומי נועד לצורך הגברת תפוקה או יעילות (אם כי זה בהחלט קיים, אתה צודק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שארגונומיה קשורה לעיצוב. אולי אתה צריך לרענן את פירוש המונח עיצוב אצלך (עיצוב בהחלט לא קשור רק ל"יופי", לצורך העניין).

אתה מותח את גבולות המונח ארגונומיה הרבה יותר מדי. נכון שזה לא קשור רק ל"נוחות" (אם נרדד את המונח) - אבל לא כל פיצ'ר שקיים הוא "ארגונומיה". היו לי שני קורסים בנושא בלימודים, כך שאיזשהו מושג בתחום יש לי כנראה.

כך או כך, ברור לחלוטין שפותח הדיון התכוון פה לפן הפיזי/פיזיולוגי של הנדסת האנוש של המוצר ובאופן מסויים - למוצר שעוצב באופן שממזער עומס על מערכת השלד-שריר. אז לא צריך להתחכם בכוח. :)

גם בארה"ב המונח "Ergonomics" קשור בעיקר לזה. קראתי במהלך לימודי לא מעט חומר בנושא - באופן טבעי מאתרים אמריקנים. אז לא צריך להמציא שטויות.

בטח ובטח שיש מדדים לטיב הארגונומיה של המוצר. אתה מוזמן לעיין בחומרים בנושא. אין לי כוח לחפש בשבילך.

לא כל תכנון ארגונומי נועד לצורך הגברת תפוקה או יעילות (אם כי זה בהחלט קיים, אתה צודק).

על מה אתה מדבר לא המצאתי כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היתה במבנה שאינו מעמיס עומס מיותר על שורש כף היד ומעודד כתיבה ממושכת.

קראתי ביקורות טובות על המיקורוסופט 4000 והלוג'יטק אבל החשש שלי שיהיה לי קשה לשלב אותם עם הקלדה על הלפטופ שלי- בגלל העיצוב הכל-כך שונה

מצד שני הX4 ממש עושה לי את זה אבל לא נראה שהיא מתאימה לשימושים שציינתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת ארגונומיה:

1. אם אתה רוצה להשקיע בארגונומיה אז קודם כל תשקיע בכיסא נוח עם ידיות שניתן לכוון (כיסא טוב עולה כ-1000 ש"ח).

2. תראה את

, הוא יעזור לך יותר מכל מקלדת.

מבחינת מקלדת, ממליץ על מקלדת מכאנית, תחפש עם סוויצ'ים כחולים או חומים (פחות רעש).

אבל מומלץ להתנסות לפני זה (מקלדות מכאניות יקרות), נמכרים קיטים עם 4 סוגי סוויצ'ים, הנה לינק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...