חיבור מחשב נייד למקור חשמל וסוללה. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור מחשב נייד למקור חשמל וסוללה.

dupo

Recommended Posts

שלום לחברים,

1 רציתי לדעת האם חיבור באופן קבוע לחשמל יכול לפגוע בסוללה שמחוברת באופן למחשב הנייד.

2 כיצד ראוי לטפל באופן ראשוני בסוללה חדשה (פריקה וטעינה וכו)

תודה לעונים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החזקת הסוללה ריקה או קרובה לריקה הורס אותה בצורה משמעותית

החזקת הסוללה טעונה ב 100% לתקופות ארוכות גם כן לא מומלץ

החזקת הסוללה בטמפ' גבוהה מקצרת את אורך החיים שלה

ושימוש רגיל בסוללה לוקח מאורך החיים שלה (בהתאמה)

מסקנות ?

אם המחשב עומד במקום 1 תקופה ומחובר לחשמל, עדיף מבחינת אורך חיי הסוללה שהיא תהיה בחוץ

אם מוציאים את הסוללה לשמירה בצד, רצוי שהיא לא תהיה טעונה ב 100% אלא להוריד אותה קצת. 80% עדיין משאיר בה מספיק טעינה כדיי שניתן יהיה לקחת ולהשתמש בה, 50% משאיר פחות טעינה. לא לשכוח לבדוק אחת לתקופה כמה מטען עדיין יש כדיי שלא תרד נמוך מידי

והוצאת הסוללה מהמחשב מרחיקה אותה מהחום של המחשב - גם זה יתרון

זה לא בקטע של פגיעה בסולה, היא תהיה בסדר גם אם היא תעמוד בתוך המחשב, פשוט ניתן לשפר לה את התנאים במידה מסויימת אם מוציאים אותה

אבל לא צריך להיסחף - הוצאה/הכנסה של הסוללה כל הזמן שוחקת את המגעים וזה מקור לבעיות, חוצמזה כשהסוללה בחוץ המגעים חשופים לפגיעה בהם בטעות או לכלוך (ולכלוך מביא איתו קורוזיה) - לכן לא להוציא כשהמחשב עומד במקום לא ממש נקי או אם לחות גבוהה באוויר

משטח קירור מוריד את הטמפ' של המארז של המחשב (הוא לא משפיע על טמפ' מעבד) ולכן גם כן משפר את התנאים שבהם המחשב עובד - במיוחד למחשב שיש לו פנימיץ שלא ניתן להוציא

פריקה לרמה נמוכה הורסת את הסוללה בצורה הכי משמעותית בהשוואה ליתר הפקטורים - רצוי להקטין את כמות הפעמים שהסוללה יורדת ל 0 או קרוב ל 0, ואם זה קורה אז להטעין אותה בהקדם

טעינה/פריקה של חדשה לא נותנות כלום חוץ מלקצר את אורך החיים של הסוללה בטעינה ופריקה אחת..... מיותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המפורטת!

הפחדת אותי קצת עם העניין של הלכלוך... הוצאתי כבר את הסוללה (אני בבית ואעשה את זה רק בבית) ואני לא מאמין שהשולחן מלוכלך אבל עדיין יש אבק שיכול סתם ככה להגיע ולהיכנס וזה לא משהו שאני רוצה. יש משהו שאפשר לכסות איתו את האזור שאליו נכנסת הסוללה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל דבר שיכסה אותם, אפילו פתק נייר....

כשהמחשב עומד במקום נקי ויבש לא אמורה להיות יותר מידי בעיה, חוץ מבעיה אחת אפשרית והיא אם המאאוורר של משטח הקירור מעיף אוויר (ואבק) על המגעים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה, רציתי לתעקב על זה :

"והוצאת הסוללה מהמחשב מרחיקה אותה מהחום של המחשב - גם זה יתרון

זה לא בקטע של פגיעה בסולה, היא תהיה בסדר גם אם היא תעמוד בתוך המחשב, פשוט ניתן לשפר לה את התנאים במידה מסויימת אם מוציאים אותה"

כמה זה חשוב? ובמה זה יתבטא בפועל? , חשבתי להוציא את הסוללה באופן קבוע כל עוד המחשב מחובר לחשמל אבל ישנה הבעיה שאאבד חומר לא שמור אם המחשב יכבה לפתע (הפסקת חשמל), מצד שני לא הייתי רוצה להשאיר את הסוללה כל הזמן בתוך המחשה כאשר הוא מחובר לחשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש יתרונות ויש חסרונות - אתה בוחר....

אם זה מחשב מדגם נפוץ אתה יכול לבדוק אם למישהוא יש מאותו דגם ישנה שלא מחזיקה זמן ארוך ושלא צריך לשמור עליה, ולשים אותה. היא תיתן בדיוק את הגיבוי של הכמה שניות/דקות לנפילות מתח, והיא גם תגן על המגעים של המחשב מפגיעה של לכלוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...