500W יספיק למפרט הבא? - עמוד 3 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

500W יספיק למפרט הבא?

FlyHigh

Recommended Posts

ה ripple הוא ניתן לאמר הנתון היחיד שבאמת קובע את הגורל של המחשב. ספק יכול להוציא 14V במקום 12V ולא יקרה כלום. ספק אחר יכול להוציא 12V אם ripple של 200mV ולשרוף לוחות וכ מסך

אלא מה

גובה ה ripple תלוי במאמץ על הספק באותו רגע. ככל שהספק במאמץ נמוך יותר, ה ripple יהיה נמוך יותר בהתאמה

ה ripple תלוי בעיקר בסינון המתח ביציאה מהספק - סלילים (אם זה לא ספק ממש גנרי שבו אין אותם) וקבלים שעומדים על המסילות. היאכות של הקבלים היא קריטית - לקבלים לא איכותיים יש אורך חיים קצר מה שאומר שה ripple של הספק יעלה משמעותית אם הזמן, ואז יתחילו הבעיות האמיתיות של שריפת חומרה וכו

הספק יכול להיות סביר לשימושים מסוימים, אם הוא מספיק איכותי כדיי שה ripple לא יחמיר אם הזמן ואם הוא במאמץ נמוך מספיק כדיי לא לקבל ripple גבוה. בפרט הרבה מהספקים הבסיסיים הם מספיקים בשביל מחשב משרדי שבכל מקרה לא עובר את ה 150W (ורוב הזמן גם את ה 100W)

לכן גם חשוב לקחת מקדם ביטחון גבוה כשבוחרים ספק - לא 50-100W יותר אלא 1.4-1.5x מההספק המחושב.... ככל שהספק מתאמץ פחות (בהשוואה למקס' שלו) ה ripple יורד ואורך החיים של הקבלים עולה - מה שאומר שהספק יישאר תקין לשנים הבאות

יעילות (efficiency) - משפיע על חשבון החשמל ועל איכות הסביבה, לא משפיע על ביצועים. ספק של 400W אמור להוציא את אותם 400W בין אם הוא 80plus או לא, ההבדל הוא כמה W הוא ימשוך מהשקע כשהוא מוציא 400W. יש קשר סטטיסטי, בכך שספקים יעילים יותר הם בדרך כלל גם איוכתיים יותר. אבל זה בכללי, וממש לא מחייב שכל ספק שהוא 80+ או דירוג גבוה יותר הוא בהכרח טוב יותר

ורק להשוואה, הביקורות כאן לא אוהבות את ה HEXA שמוציא ripple של 105mV (כשמותר עד 120mV לפי התקן). ספקים גנריים כמו cidev מוציאים גם 400mV בעומס של 100W (על ספק שאמור להיות 500)......

גרמתה לי ממש להבין את כל העסק :)

אבל אם בבקשה תוכל לעזור לי עוד טיפה ולהמליץ לי על ספק טוב למפרט שהצגתי:

(אם תוכל תסתכל על המבחר של TMS ותגיד לי מה לקחת משם)

Intel i5 4570 3.2Ghz (3.6Ghz Turbo) LGA1150

Sapphire R9 270X DUAL-X OC Boost 2GB GDDR5

Hynix Original 8GB 1600

Intel Original LGA1155-1150 ליבת נחושת - עד 95W

Gigabyte GA-B85M-DS3H לוח אם

WD 1TB Sata3 Caviar Blue 1TB Platter

שוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...