המלצה למשחק FPS ל PC (עדיף שעושה שימוש בג'קויסטיק) - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למשחק FPS ל PC (עדיף שעושה שימוש בג'קויסטיק)

Gal&Gal

Recommended Posts

המשחק מיועד לחברה שלי שממש רוצה גם להתחיל לשחק אחרי שראתה מה זה

אבל אין לה קורדינציה בכלל.. כלומר היא ממש newbieית בכל הנושא.

מאיפה מתחילים? אשמח לקישורים לSTEAM , פשוט אתן לה לבחור מה שנראה לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג לגבי ג'ויסטיק, אבל לדעתי Portal הוא משחק מעולה להתרגל באמצעותו ל-FPS. אמנם הוא לא shooter אבל ברובו הוא לא מלחיץ ויתן לה זמן להתרגל לתלת מימד, ובלי קשר הוא משחק מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

shooters משחקים בד"כ עם עכבר ומקלדת. לגמרי במקרה אלה גם שני התקני הקלט שרוב האנשים מכירים מהיום יום. נראה לי שגראף הלימוד לשליטה בסיסית לא צריך להיות תלול מדי...

ניסינו עכבר ומקלדת היא לא הסתדרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היא ממש חדשה בתחום של משחקי מחשב, אני חושב שיש מקום לשקול להתחיל מסוגה אחרת ולא ישר לקפוץ לFPS

אפשר למשל להתחיל ממשחק הרפתקה כמו botanicula או windowsill שבאמצעותם היא תתרגל (מלשון תרגול) שימוש בעכבר.

אח"כ הייתי נותן לה פלאטפורמר כמו braid או trine או and yet it moves או switchball שבאמצעותם היא תתרגל שימוש במקלדת (כולם אגב משחקים מקסימים ומומלצים)

אח"כ אפשר לראות אם היא אוהבת משחקי sandbox כדוגמת sims שמאד פופולאריים אצל נשים. אפשר גם לנסות משחקי ניהול כמו sim city או startopia

ואחרי זה, יהיה לה הרבה יותר קל להתחיל עם FPS או RPG

תשובה כמו שתשובה צריכה להיות.

שפיץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק משחקי דו-מימד יעזרו לתרגל שימוש במקלדת+עכבר עבור משחקי תלת-מימד?

אם רוצים להתחיל מז'אנר אחר כדי להתרגל, אפשר לחשוב בכיוון של משחקי "פעולה-הרפתקאות" (או איך שלא קוראים לזה).

דוגמאות למשחקים כאלה שנראים לי מתאימים:

סדרת Batman: Arkham

Prince of Persia וגם The Forgotten Sands

Mirror's edge

Tomb Raider

Prototype

וכמובן גם Portal שהציע שניצל מתאים בהחלט (וגם מאד מומלץ).

כמו כן, עד כמה שידוע לי, כל הנ"ל תומכים ב XBOX360 Controller או גיימפד תואם (אני מניח שהכוונה לא היתה לג'וייסטיק ממש, לא נראה לי שאפשר לשחק עם זה FPS). למרות זאת, נשארת ההמלצה לנסות להתרגל בכל זאת למקלדת+עכבר.

מכל אלה, הייתי ממליץ להתחיל מBatman:Arkham Asylum כי הוא נראה לי הכי קל לשליטה עבור מתחילים (במיוחד אם מתעקשים על גיימפד), או Portal מהסיבה שבו לא רודפים אחריך אויבים ואפשר לקחת את הזמן ולעשות דברים לאט עד שמתרגלים (חוץ מהעובדה ששני אלה משחקים טובים מאד שכדאי לשחק בהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה לא תציע לה לצייר בצייר ולהקליד בword? זה יעזור באותה מידה. אתה יכול לשחק כל החיים במשחקי דו מימד שדורשים רק מקלדת או רק עכבר, זה לא יעזור לך בכלום להתרגל לשילוב של שניהם שדרוש עבור משחקי FPS. כל אדם בוגר שניגש לעבוד עם עכבר או מקלדת אפילו בפעם הראשונה, יכול להתרגל להשתמש בכל אחד בנפרד במידה מספקת בתוך דקות (אלא אם כן הידיים שלו רועדות). זו לא הבעיה אלא הצורך להתרגל לשילוב, ואת זה אפשר רק ע"י תירגול של השילוב, ולא שום דבר אחר.

המשחק Portal שהוצע למעלה הוא האפשרות העדיפה בשביל זה, מהסיבה שהסברתי (זהו משחק "פאזל" שלא דורש תגובות מהירות בד"כ).

וגם אם רוצים לעבוד עם גיימפד, אני לא רואה למה זה סיבה לקנות קונסולה (אם אין עדיין) ומשחקים שיקרים יותר בקונסולות באופן כללי. כל משחק למחשב שתומך בקונטרולר יעבוד איתו לא פחות טוב מאשר בקונסולה, ויש מספיק כאלה כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסינו עכבר ומקלדת היא לא הסתדרה

הפתרון הוא לא לוותר אלא לנסות להבין מה בדיוק לא מסתדר לה. מהירות גבוהה מדי או יותר מדי אוייבים? משחקים בטוטוריאל או ברמת הקושי הכי נמוכה, ובשלב הראשון של משחק. סיבוב לא מדוויק? מורידים את הרגישות של העכבר ולא מנסים ללמוד לעשות strafing

בהתחלה. וכך הלאה עם בעיות אחרות...

אם אין לה בעיות מוטוריות, אין שום סיבה שהיא לא תצליח להתגבר על השימוש במקלדת ועכבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם !

אני ארחיב קצת , יש שלט XBOX 360 ל זה שמקבלים איתו מקלט.

היא פשוט לא אוהבת את השליטה עם מקלדת ועכבר , ואם זה מה שעוצר אותה אז אני לא אדחוף לה בכוח , ניסינו את שניהם.

קניתי לה את portal ו portal2 ב ואלו עובדים עם השלט יפה ,

פשוט אין לה את התפיסה המרחבית הזו של איך אפשר לזוז ולאן אפשר להסתכל , איך לעשות דברים בו זמנית , אני אתן דוגמה : נגיד היא רוצה להגיע לדלת שנמצאת בפינה הימנית הרחוקה של איזשהו מקום , אז היא תלך עם ג'יסטיק עד שתגיע למקום קרוב , תסדר את המצלמה , תמשיך ללכת , תסדר את המצלמה , וכו...

אולי אקליט אותה בסתר עם shadowplay ואראה לכם על מה אני מדבר חח =)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...