מסגרת אשראי - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסגרת אשראי

uber101

Recommended Posts

אני לא יודע אם זה רלוונטי לפורום הזה.

אני רוצה לרכוש פלאפון שעולה בערך 1500 ש"ח, בחשבון יש לי מספיק כסף אבל מסגרת האשראי שלי היא 1000 ש"ח בחודש.

אני יכול לשלם עליו באשראי ולקנות אותו בשני תשלומים או שאין לי ברירה ואני חייב להוציא מלא מזומן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לשלם עליו באשראי ולקנות אותו בשני תשלומים

לא.

מסגרת האשראי היא על כל העסקה, אתה לא יכול לקנות משהו ב-36 אלף שקל ב-36 תשלומים עם מסגרת אשראי של 1,000 שקל.

אתה כן יכול לבקש אישור מיוחד - במקרה כזה מתקשרים טלפונית לחברת האשראי (רק בשעות הפתיחה של הבנק!) והוא מוודא את מצב החשבון ומחליט אם לאשר או לא את העסקה באופן ידני ולמרות החריגה מהמסגרת.

כמובן שהוא לא חייב לך כלום, אבל אפשר לנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה "לא באופן רשמי".

הם יכולים להיות ערבים (באופן רשמי מאוד) למסגרת גבוהה יותר, בהנחה שיש להם את הערבויות שיצדיקו אותה כמובן, אבל שום דבר הוא לא "לא באופן רשמי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון אבל קשה לקנות במזומן באינטרנט :)

אצלי בלאומי קארד איכשהו עשיתי עסקה פי 2 מהמסגרת שלי בלי לשים לב וקיבלתי הגדלה למסגרת ל3 חודשים בחינם אוטומטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה "לא באופן רשמי".

הם יכולים להיות ערבים (באופן רשמי מאוד) למסגרת גבוהה יותר, בהנחה שיש להם את הערבויות שיצדיקו אותה כמובן, אבל שום דבר הוא לא "לא באופן רשמי".

אני יודע מאשתי, שהיתה בסניף של ההורים שלה (שהיו ותיקים שם), ונתנו לה תנאים יותר טובים ממה שהיו נותנים לאדם אחר, בגלל שההורים אמרו להם שהם מגבים אותה. בלי חתימות ובלי כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות, אני מניח שאבחר באפשרות של למשוך את כל המזומן ):

אם יש לך מספיק כסף אז אל תשתמש באשראי.

שימוש באשראי כדי לרכוש דברים בכסף שאין לך זה מתכון מוצלח להסתבכות כלכלית.

כן, אני מודע לזה שזאת טעות. אני מעדיף להשתמש באשראי כי רציתי להזמין אותו מהאינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע מאשתי, שהיתה בסניף של ההורים שלה (שהיו ותיקים שם), ונתנו לה תנאים יותר טובים ממה שהיו נותנים לאדם אחר, בגלל שההורים אמרו להם שהם מגבים אותה. בלי חתימות ובלי כלום.

יש הבדל גדול מאוד בין "אנחנו מכירים אותך אז קח תנאים טובים יותר" כמו עמלות פחותות, ריביות נמוכות יותר וכו' (חדש לך שבנקים פועלים כמו שוק?) ובין לתת הלוואה (מסגרת אשראי זאת למעשה הלוואה) ללא בטחונות. שום בנק לא יתן לך הלוואה ללא בטחונות/ערבים.

אם אתה כן בכל זאת מדבר על מסגרת אשראי, אז מה שאולי קרה זה שמראש המסגרת שלך היתה נמוכה "מדיי" לעומת מה שבד"כ הבנק מוכן לתת לשכירים (עד פי-3 מהמשכורת החודשית), ואז הם הציגו את זה כאילו שהם "עושים לך טובה" ומעלים לך אותה כי "הם מכירים אותך" - כאשר בפועל זה מה שהם נותנים כסטנדרט ואולי לפני זה פשוט הם לא סמכו עליך בכלל ולכן נתנו לך מראש מסגרת נמוכה יותר מהסטנדרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

זה דווקא כן אותו דבר, זאת מסגרת משותפת ובד"כ אפשר לשחק בחופשיות בין שתיהן (כלומר להקטין את מסגרת כרטיס האשראי על חשבון המסגרת בעו"ש, ולהיפך).

אבל אני מקווה בשבילו שהוא בכלל לא נמצא במינוס, לא של אלף שקל ולא של שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמיד זה אותה מסגרת

לי יש כרטיס חוץ בנקאי שהמסגרת שלו גבוהה משמעותית מהמסגרת בחשבון

הסיכון במקרה הזה הוא על חברת האשראי ולא על הבנק (מבחינת הבנק זו עוד הוראת קבע שמקסימום לא תכובד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה בדיוק אומר "חוץ בנקאי", אבל את כרטיס האשראי שלי קיבלתי מהבנק (הם הציעו לי אותו, וכתוב עליו בגדול "דיסקונט") ויש לו מסגרת אשראי שונה ונפרדת מזו של חשבון הבנק עצמו. למעשה, באותו הזמן שקיבלתי את הכרטיס לא היתה לי בחשבון עצמו מסגרת אשראי בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...