זקוק להמלצה לכרטיס SATA + RAID - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק להמלצה לכרטיס SATA + RAID

ha

Recommended Posts

כרגע יש לי שני זהים (840 PRO של SAMSUNG) והייתי שמח לנצל את שניהם בו זמנית. לוח האם שלי ישן יחסית ואינו תומך ב SATA3, גם הגדרות ה RAID שלו לא ממש מובנות לי כך שחשבתי על פיתרון של כרטיס RAID0 חיצוני.

-האם זה חיוני להשתמש בכרטיס בעל SATA3 כדי לנצל את מהירות ה שלי?(ממה שהבנתי אני מוגבל כרגע בגלל ה SATA2 הקיימים על לוח האם ולא ע"י הSSD)

-האם יש צורך ב PCIe או שכרטיס בחיבור PCI רגיל יאפשר לי את מהירות העברת הנתונים?

אשמח להמלצה לכרטיס מתאים בעל RAID0 ושניתן להעלות ממנו את מערכת ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה מפרט המחשב לפני הכל?

אני עובד עם בקר 9220 של lsi שנותן 8 ערוצי סאטא 3 מלאים בחיבור pcie8 כדי לקבל רוחב פס אמיתי.

שווה לך? לא בטוח

כונן יחיד אצלך כן ייתן את השיפור המורגש, מערך ייתן לך ביצועים על הנייר.

אם זה שווה לך את ההשקעה- בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח האם הוא P755D עם I5 מואץ ל 3.7 ג'יגה. טוב ששאלת כי הצצתי במפרט וגיליתי כי אכן מדובר ב SATA2

Intel® P55 Express Chipset built-in

6 xSATA 3.0 Gb/s ports

Matrix Storage Technology Support RAID 0,1,5,10

JMicron® JMB363 PATA and SATA controller

1 xUltraDMA 133/100/66 for up to 2 PATA devices

1 xExternal SATA 3Gb/s port (SATA on-the-go)

1 xSATA 3Gb/s port (black)

למה אני צריך זה? כי יש לי שני שאחד מהם מבוזבז, בתור אחד שהשקיע לא מעט בלהאיץ את המחשב אשמח אם אוכל להאיץ את הדיסקים...

ראיתי את ה Controller Highpoint RocketRaid 1720 RR1720LF (ב"וולקום") ומה שמשך אותי היה המפרט הזה שנראה כי היה חוסך לי חלק גדול מהטיפול ב RAID:

[TABLE]

[TR]

[TD=align: left]Online capacity expansion (OCE) and Online RAID level migration (ORLM)

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]RAID Array Roaming [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Unplug/Remove RAID array [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Hot key (ctrl-h) boot-up RAID manager via BIOS

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Firmware update while running the Operating System

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Verify RAID Array for Bad Sectors and Parity Check

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Task Scheduler

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Automatic RAID rebuild

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Automatic drive (insert / removal) detection

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Hot Spare Disk [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Staggered Drive Spinup[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Rebuild Priority (Low - Highest) [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Spin Down Idle Mode [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Hot Swap and Hot plug[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Bad sector repair and remapping to reduce dropped drives

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Multiple RAID array [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]Multiple Logical Drive

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: left]64bit LBA support greater than 2TB per volume[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

אלא מה... הוא PCI ו SATA2. הייתי שמח לבקר דומה ללא החסרונות האלה. בכל מקרה אני לא זקוק לו במיידית כך שהזמנה מחו"ל תהיה גם פיתרון.

בקר 9220 של lsi נראה מדהים לפי המפרט אך לא מצאתי אותו בזאפ. אפשר לקבל הפניה לאתר בארץ או חו"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס, אני לא חייב את זה.

אבל הייתי שמח להעלות את המחשב מעט יותר מהר.

חוצמזה, אני מאמין כי RAID0 מבוסס גדול מספיק ומהיר ככל האפשר ימשיך לשמש אותי להרבה זמן בעתיד (אם הדיסקים לא יתקלקלו אני לא מוצא שום סיבה להחליף אותו כל זמן שלא נכנסת חדשנית הרבה יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן הטעות שלך.

להיפך, העלייה הופכת איטית יותר, בשל מסך נוסף לאחר הפוסט - והוא המסך של הבקר - בו ניתן להכנס לביוס של הכרטיס ולראות את התצורות השונות של המערכים המותקנים עליו.

המסך יופיע בדיוק כמו בבקרי צד שלישי בנוסף לאלו שעל הלוח, לי לדוגמא - יש את הצ'יפסט, 2 בקרים על הלוח, ועוד בקר ייעודי . כל אחד מהם - גונב כמה שניות טובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי כרטיס. בזמנו היה לי כרטיס RAID IDE שנדרש ^F7 כדי להכנס לתפריט הראשי אחרת בזמן העלייה הייתה מהבהבת שורה עם שם הכרטיס ונעלמת מייד. בכל מקרה, עבודה עם WIN7 אצלי דיי טוחנת את הדיסק כך שהאצה בקריאה/כתיבה תהיה משמעותית.

שוב, אשמח להמלצה על בקר RAID אמין עם PCIe ו SATA3.במחיר של עד 600 ש"ח שניתן להשיג בארץ או בחו"ל מחנות/אתר השולחים לישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רציני? נראה לי המחשב שלי מספיק מהיר מבחינת ביצועי מעבד וזיכרון (כבר הגעתי ל 4 ג'יגה הרץ ללא מאמץ רב). בכל מקרה, מה שעדיף לי מבחינת ביצועים/עלות הוא שיפור מהירות הדיסק.

ד"א, דיסקים קשיחים מהירים במערך RAID0 יעלו הרבה יותר ולא יתקרבו למהירות של RAID0 מבוסס PCIe עם שני מהירים ב SATA3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית טעות כשקנית את הSSD, כי החומרה שלך לא מנצלת את כל הפוטנצייל שלהם. כרטיס רייד זה לא השדרוג שאתה מחפש.. כרטיס רייד משמש לריידים מורכבים כמו רייד 5 ו6, על מנת שלא לאמץ את המעבד (על פני מס' רב של כוננים) .

לרייד 0, 1 ו10 של 2 כוננים אין צורך לקנות כרטיס יעודי, זה סתם בזבוז כסף.

אם אתה רוצה לשדרג לSATA 3 עדיף לך לעשות כמו שהציעו לך כאן ולקנות ומעבד חדש ולנסות למכור את הישנים ביד2.. התמורה שתקבל לכסף שלך תהיה הרבה יותר גדולה מלקנות כרטיס רייד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון שהייתי משדרג לוח אם המטרה היא להוסיף RAID 0 בSATA III.

כי כרטיס RAID יעודי הוא יקר ואין בו צורך לRAID 0 על לוחות מודרנים.

ולהוא שמעלי, הוא לא עשה טעות כשקנה את הSSD, לי יש עם בקר SATA II, וזה שידרוג עצום בתגובתיות המחשב.

אז כמו שאתה רואה אני אפילו לא טורח עם SATA III בשלב זה.

למרות שאם היו לי שני זהים יש מצב שהייתי עושה RAID 0, אבל לא הייתי מוסיף כרטיס SATA III וודאי לא כרטיס RAID יקר בשביל זה.

לוחות מה4-5 שנים האחרונות יודעים לעשות RAID 0 יפה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הרעיון, אכן החלפת לוח האם תהייה פיתרון זול יותר מכרטיס RAID. אך עולות לי מספר שאלות:

האם כל ה RAID בלוחות אם שונים נבדלים אחד מהשני או שהם זהים ומובנים בצ'יפסט?

האם יש לוחות אם בעלי 8 קונקטורים של SATA?

ותודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...