האם מת ה-SSD לבדו? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מת ה-SSD לבדו?

jupiterian

Recommended Posts

שלום,

מאז אתמול התחילו בעיות עם המחשב (אולי בגלל בעיות מתח שנבעו מהסופה, למרות שלא היו פה הפסקות חשמל).

בהתחלה זה התבטא ב2-3 תקיעות מלוות במסכים כחולים ואחרי ריסט הכל חזר לעבוד, אבל מאוחר יותר המחשב הפסיק לזהות את כונן הSSD עליו מותקנת המערכת (הכוננים האחרים נמצאו כרגיל).

אחרי כמה ריסטים, מידי פעם הכונן פתאום "מתגלה" והווינדוס עובד לכשעה עד המסך הכחול הבא. צירפתי צילום מסך (מצטערת על ההבזק אבל לא נראה לי שזה מסתיר משהו רלוונטי).

שאלתי, האם זאת בהכרח בעייה של הSSD, שנמצא עדיין באחריות (למרות שלא ברור אם יכבדו אותה), או שיתכן שנגרמה בעייה ללוח אם/ ספק / רכיבים אחרים שגורמת לכך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה אבל לא נראה לי שזה קשור, הSSD בן שנתיים והבעיות התחילו רק אתמול בזמן הסופה (ולא מההתחלה, כמו בתוצאות). כנראה שאכן היו בעיות חשמל כי באותו זמן גם האורות בדירה קצת הבהבו. ובינתיים המחשב כבר בכלל לא מוצא את הSSD... :(

יש מה לעשות? יש סיכוי שהבעייה נגרמת ממקור אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כדאי שתוסיפי מפרט מחשב לפרופיל המשתמש, כדי שכשתפתחי דיון על תקלה כלשהיא אנשים יוכלו לבדוק דברים שאת לא מודעת לקיומם(כמו למשל בעיה ידועה עם כונן שעלול בשלב מסוים להפסיק להיות מזוהה או להיעלם ולחזור).

באופן אישי אני לפעמים נמנע לגמרי מלעזור כשאין מפרט מחשב.

כי האנרגיה שמובילה אותי לפעמים לחיפוש בעיה בגוגל על בסיס חומרה, או להסקת מסקנות מתוך נסיון על פי העובדות הקיימות(שאינן קיימות למרבה הצער), נעצרת ומעדיפה להתפוגג כשמערימים קשיים בדרכה.

דבר שאמור לקחת רגע או כמה רגעים, הופך להיות ניהול משימה בשלבים, והספונטניות נאבדת.

לפעמים גם כשאני טורח ומבקש פרטים על החומרה, פותח הדיון לא טורח לענות עד שלא נשאל כמה פעמים.

או בגלל שהוא לא שם לב לשאלה, או בגלל שהוא לא מוצא בה הגיון, שהרי אם היה חושב שהמידע נחוץ היה נותן אותו מראש בהודעה הראשית(אם לא בפרופיל המשתמש).

וכך גם כשרוצים לעזור, וטורחים שוב ושוב, יש אנשים שלא עוזרים לאחרים לעזור להם, והם מקבלים כתף קרה מהרבה אנשים מנוסים שפשוט נסים(או נמנעים מלהיכנס) מהדיון באותה הספונטניות בה הם מעוניינים לזרום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אני נוטה להסכים אותך - הגם שהדבר רשום בחוקי הפורום

http://hwzone.co.il/community/threads/489130-%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%94%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%97%D7%95%D7%91%D7%94-%D7%9C%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%90!

מה שכן אנחנו מנסים לסייע ככל האפשר ולפעמים כדאי קצת "להחליק" ולנסות בכ"ז לסייע

פותחת הדיון - נא הדביקי מפרט - כל טוב

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, תודה שהפנתם את תשומת ליבי, המפרט:

Intel i5 2500 / 1155 Tray

Scythe Cooler Katana 3

Gigabyte PA-P67X-UD3-B3

DDR 3 4GB/1333 Kingston X 2

Sparkle GTX460 2048 GDDR5 PCI-E

Crucial SSD M4 64GB

Samsung HDD 500 GB

Western Digital HDD 1TB

Samsung -RW

Seasonic 620W active PFC 80

Cooler for case raidmax 120mm

Thermaltake V3 Black

Windows 7 Pro

על הווינדוס 7 לא הותקנו service packs כי ניסיתי מיליון פעמים, הן בupdate והן אחרי שהורדתי ISO מהאתר של אבל כל עדכון SP תמיד נגמר בFailure.

עכשיו הווינדוס שוב עלה וצירפתי את התוצאות של הchkdsk

(ניסיתי גם את הchkdsk /r שבוצע בדוס אבל לא נראה שזה עזר...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי גם לציין שהמסך הכחול לא תמיד מכיל את אותה הודעה. צירפתי צילום מסך קצת שונה שקיבלתי עכשיו.

השאלה בסופו של דבר, האם מדובר בכשל של ה-, שאומר שאפשר לנסות לבקש מהחנות לתקן או להחליף אותו, מאחר שהוא עדיין באחריות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הSSD לא היה נעלם לך, הייתי מניח שמשהו נדפק במערכת הקבצים, אולי כמה קבצים מסויימים נדפקו שגורמים למסכים כחולים.

בגלל שהוא נעלם ומופיע אני נאלץ לחשוב גם על האפשרות שאולי יש בעיה חשמלית או חומרתית.

דבר ראשון הייתי בודק איך הוא מחובר בתוך המארז, ומוודא שהוא מקבל חשמל ללא פיצול, ומחליף לו גם כבל DATA(ורצוי לשים לב שהכבל יתחבר לערוץ 0 בלוח בשביל הסדר הטוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שבהודעה הראשונה הכוונה ב"המחשב הפסיק לזהות את כונן הSSD" היא שהכונן לא זוהה בביוס.

סביר מאד להניח שהבעיה שגורמת לכונן פעם להיות מזוהה ופעם לא היא זו שגורמת למסכים הכחולים (הכונן כנראה מתנתק באמצע העבודה). נכון, החשוד העיקרי הוא הכונן הקשיח (ה SSD במקרה הזה), אבל אם נתעלם מכך שמדובר בכונן SSD (דבר שמגדיל את "פוטנציאל הבעיות"), הרי שייתכן ומדובר בבעיית חומרה אחרת, ובפרט - זיכרון, ספק כח, לוח או/ו מעבד.

בקשר לזיכרון - מומלץ להריץ memtest86 במשך כמה סיבובים בכדי לוודא שאין בעיות.

בקשר למעבד - מומלץ להריץ בדיקת מאמץ, כמו תוכנת OCCT, שיכולה לאמץ גם את הספק.

בקשר ללוח - ייתכן שהבעיה נובעת מחיבור ה SATA - אפשר לנסות כבל מידע אחר, כמו ש Art Tatum הציע, ואני גם הייתי מנסה לחבר את הכונן לבקר SATA אחר - אולי הבעיה היא בחיבור הספציפי בלוח, ולו רק בכדי לראות אם יש השפעה על זיהוי הכונן בביוס.

כמובן שאם ניתן לבדוק את הכונן במחשב אחר הדבר יהיה מומלץ. אם בעיית הזיהוי חוזרת על עצמה גם במחשב אחר, הבעיה היא ככל הנראה בכונן ויש לממש אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art Tatum:

קודם כל תודה על העצות...

כבל החשמל שהיה מחובר לSSD היה מחובר גם לכונן HDD הרגיל שמעליו. הפרדתי את הכבלים, כך שהSSD יקבל חשמל מכבל בלעדי שלו...

כבל DATA מחובר לערוץ 0 לדעתי, החלפתי בינו לבין לאחד הכבלים האחרים כדי לבדוק אם הכבל תקול.

במשך כחצי שעה המחשב עבד וכבר כמעט שמחתי, אבל עכשיו שוב, מסך כחול :( (מצורף)

אני מצרפת גם תמונה של הפנים, קצת קשה לראות אבל כבל הDATA שהולך מהSSD (שמעוגן לתחתית המארז) מתחבר לחיבור הלבן שכתוב עליו SATA3_0, בכניסה היותר פנימית שלו.

האם אפשר לראות משהו חשוד בתמונה?

smalul:

עניתי לפני שראיתי את ההודעה שלך. אני אנסה את הmemtest וOCCT , אבל לצערי אין לי כאן מחשב אחר עם חיבורי SATA כדי לבדוק בו את הSSD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תמיד לוקח בחשבון שיש יותר מבעיה אחת.

הרבה פעמים בעיה אחת יכולה לגרום לבעיה אחרת.

מה אם יש בעיה בכונן שהוא מדי פעם נעלם, ובגלל זה נפגעו קבצים.

מה אם המערכת לפעמים קורסת בגלל הסיבה הראשונה, ועכשיו גם בגלל הבעיה השניה.

אני מציע לנתק את הכונן, ולהתקין וינדוס על ההרדיסק.

בכך נבודד גם את הSSD שאולי לא תקין, וגם את האפשרות שמערכת הקבצים נפגעה.

אומנם מדובר בקצת עבודה, אבל אי אפשר להמשיך ככה עם מערכת קורסת, ואני מניח שאת רוצה קצת וודאות בדרך לפיתרון.

אחר כך לפני שאת מחברת את הSSD חזרה, נדבר על הצעדים הבאים.

אם למישהו יש רעיון שיחסוך את כל העבודה, בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art Tatum:

לצערי שני הHDDים האחרים מלאים בקבצים חיוניים, בזה של ה1TB יש כ70GB פנויים וב-500GB רק 39GB פנויים.

האם אפשרי להתקין ווינדוס על אחד מהם בלי לפרמט? או לחילופין להתקין ווינדוס על כונן בלי לפרמט אותו? (עליו יש כ-200GB פנויים).

כולם NTFS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, לא צריך לפרמט כדי להתקין וינדוס.

אם יש לך כונן נייד הייתי מתקין וינדוס דווקא עליו(אחרי ניתוק הSSD כמובן), כי בהמשך יהיה יותר קל לעשות את המעבר חזרה לSSD ולנטרל את הוינדוס שעל הכונן הנייד.

כי כשוינדוס עולה אחר מותקן על כונן אחר שמחובר, הוינדוס הפעיל מנטרל את פונקציית עליית המערכת בכונן וינדוס הלא פעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...