5k מפרט ומסך לגרפיקה במארז mini-itx - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

5k מפרט ומסך לגרפיקה במארז mini-itx

rubus

Recommended Posts

לחברי הפורום שלום!

אני מנסה לעזור לידידה שלי לקנות מחשב שישמש אותה ללימודים. הסיבה למחשב במארז mini-itx הוא שאין לה מקום בשולחן עבודה למחשב בגודל mid/full tower.

1. מה התקציב המקסימאלי? 5000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנסות ולחסוך

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? כן, עד 300 ש"ח בערך

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? עריכה גרפית

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). שימוש ללימודים (ופרנסה) תוכנות Adobe Photpshop, Illustrator, inDesign

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: לא

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. מסך

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? אני לא חושב שנכנס כונן דיסקים למארז mini-itx. אין צורך בכל אופן.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 6

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? רצוי הרכבה בחנות, צריך גם מערכת הפעלה.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אילת, בשביל המחירים המוזלים.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא.

בינתיים הרכבתי את המפרט הבא, ורציתי לקבל עליו חוות דעת אם הוא מספיק טוב:

מ-ivory באילת, סה"כ 5148

[TABLE=align: right]

[TR]

[TD]רכיב[/TD]

[TD]דגם[/TD]

[TD]מחיר[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מארז[/TD]

[TD]Fractal Design Node 304 USB 3.0[/TD]

[TD]403[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]SSD[/TD]

[TD]SSD Samsung 840 EVO Series 120GB[/TD]

[TD]466[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מעבד[/TD]

[TD]Intel Core i5-4570 Box[/TD]

[TD]864[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מאוורר למעבד[/TD]

[TD]Scythe Big Shuriken 2 Rev.B[/TD]

[TD]157[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]כרטיס מסך[/TD]

[TD]Gigabyte NVIDIA GeForce GTX650 TI 1GB[/TD]

[TD]581[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]זיכרונות[/TD]

[TD]G.Skill 16GB DDR3 1333MHz[/TD]

[TD]555[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]דיסק קשיח[/TD]

[TD]Western Digital Caviar Blue 1TB[/TD]

[TD]275[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]לוח אם[/TD]

[TD]Asus H87I-Plus Mini ITX[/TD]

[TD]542[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]ספק כוח[/TD]

[TD]Seasonic SS-400ET 400W[/TD]

[TD]199[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מערכת הפעלה[/TD]

[TD]Microsoft Windows 8 64Bit OEM Hebrew[/TD]

[TD]377[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מסך[/TD]

[TD]Dell IPS U2312HM[/TD]

[TD]729[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

כדאי ללכת על ספק מודולרי במקום, כמו CX430M? השאלה היא אם הרבה כבלים במארז קטן יכולים להוות בעיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מאוד.

דווקא במארזים מאוד קטנים, ספקים מודולרים יכולים להוות מגבלה עקב המחברים של הכבלים הנתיקים, שמוסיפים כמה סנטימטרים לספק.

לדעתי הסיסוניק אחלה, הקורסאיר יהיה בסדר גם כן.

אבל הלוח, האם הוא נחוץ? יש לגיגבייט לוחות ITX זולים משמעותית, יש פיצ'רים מיוחדים שאתה צריך מלוח?

גם הקירור על הצד היקר, המארז הזה מתוכנן טוב, לא חייבים פרופיל נמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה!

מסכים אתך לגמרי בנוגע ללוח והמחיר שלו, באמת אין צורך בפיצ'רים מיוחדים. הסיבה שבחרתי אותו היא שהוא הלוח mini-itx הכי זול ב-ivory: http://eilat.ivory.co.il/catalog.php?act=cat&id=2653&orderBy=priceLow&filters%5B1957%5D%5B%5D=1958

יש לוח זול יותר בקיי אס פי: Asus H81I-PLUS LGA1150 שעולה 373 (חסכון של 169- די משמעותי). הבעיה היא שאם אני קונה ב-KSP, לפי מה שהם מפרסמים באתר, אין להם מעבדה באילת - אפשר לקנות רק את הרכיבים ולהרכיב בעצמך. לבונה לא מיומן אני לא בטוח שזה שווה את זה (למרות שזה גם די כיף, לפחות בהתחלה :)) או שאני יכול להביא את הרכיבים למעבדה במיוחד, ואז זה יעלה לי פחות או יותר אותו דבר.

אולי מסתובב לו אי שם באילת איזה מקום שמשתלם לי יותר לקנות בו, אני עוד מחפש.

בנוגע לקירור למעבד אני באמת מתלבט. איזה קירור היית מציע במקום? לפי מה שהבנתי, מארזים קטנים נוטים להתחמם יותר. אז חשבתי לסגור את הפינה עם קירור שקט ואיכותי (הוא קיבל editor's choice ב- silent pc review) אבל יכול להיות שאני מגזים, ואני יכול לחמוק עם להשתמש פשוט במאוורר BOX. יש יתרון בשימוש בקירור שהוא לא פרופיל נמוך?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אולי אפשר לוותר על קירור נפרד? הסטוק לא כזה נורא, השתמשתי בו זמנית ולא סבלתי מבחינת רעש (הסבל היחיד היה שלא יכולתי להפעיל את האוברקלוק שלי)

היתרון בקירור לא פרופיל נמוך הוא הגודל - יש יותר שטח מגע עם האוויר וביצועי הקירור טובים יותר.

בנוסף, בגלל שיש יותר שטח קירור פסיבי, אפשר להסתפק במאוורר שקט וחלש יותר.

היתרון של פרופיל נמוך זה תאימות - לא מפריע לכלום (זיכרון, , כרטיס מסך וכד')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...