פרופ' שביט: להחזיר עברית לשלטי עסקיים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרופ' שביט: להחזיר עברית לשלטי עסקיים

Dark_Phantom

Recommended Posts

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עם כל הכבוד לאנגלית שהיא שפה בינלאומית(ויש כבוד) בארץ עברית היא שפה שבה מדברים וכמו שאומרים לרוסים

"בישראל מדברים עברית" אולי עדיף גם שבעלי החנויות השונות יפעילו קצת תאים אפורים ויקראו לחנויות בשמות עבריים יצירתיים

מאשר עוד "סנטר..." או "מגה...." ודומגאות לא חסרות.......

ותאמינו שאפשר ליצור שם איכותי גם בעברית ושגם יהיה קליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטעמי מדובר לא יותר משטויות , הרי אנחנו בתקופה של גלובליזציה - תקופה של מסחר עם מדינות אחרות מה שאומר שחברות מחו"ל משווקות את עצמן בארץ וחברות מהארץ משווקות את עצמן בחו"ל, על מנת שזה יעבוד צריך את המכנה המשותף של השפה האנגלית.

חבל שיש פשוט אנשים עם תסביכי נחיתות לגבי תרבותם. מה לעשות אבל השפה העברית עוד לא נעלמה, מה שאולי יותר מטריד היא שהשפה התדרדרה בכמה רמות.

מה שבהחלט מעט מרגיז זה המותגים והחברות עם השמות המטופשים באנגלית - כאשר אני חושב שהמובילה שבניהן היא HOT, שלי לפחות אין שום מושג איך הם הגיעו לשם המופלץ הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד לאנגלית שהיא שפה בינלאומית(ויש כבוד) בארץ עברית היא שפה שבה מדברים וכמו שאומרים לרוסים

"בישראל מדברים עברית" אולי עדיף גם שבעלי החנויות השונות יפעילו קצת תאים אפורים ויקראו לחנויות בשמות עבריים יצירתיים

מאשר עוד "סנטר..." או "מגה...." ודומגאות לא חסרות.......

ותאמינו שאפשר ליצור שם איכותי גם בעברית ושגם יהיה קליט.

:xyxthumbs:

ההודעה הכי קולית בפרמטר. ;)

אנשים התרגלו לחיים קלים, שמות קצרים וקליטים, וכולם חוזרים על אותם שמות רדודים(אבל קליטים.) כי הם יודעים שיהשראלים המתקדמים הם כמו יתושים, הם נמשכים שלא מדעתם לדברים נוצצים.

ויתירה מכך, בעברית לדעתי יש תיאורים יפים יותר מבאנגלית. ובכלל העברית שמדברים בארץ, היא אפילו לא 50 אחוז מהעברית האמיתית והיפיפיה שאני מכיר מהספרים.

נ.ב

מאבריק והאפור, אתם כאחראים בפורום צריכים לתמוך בתוכנית בלהט, אחרי הכל אתם רואים לא מעט טעויות כתיב קשות בפורום.

לא נימאס לכם להעיר? :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה למיכאל בט(חרף חילוקי דעות בתחום הפוליטי... :P)

אני רק רוצה להביא כאן מספר דוגמאות לשמות עבריים של חנויות:

עלית, אסם, חצי קופה, מתאים לי, המשביר למחסני אופנה עוד רבים.....

בעוד שחברות היי טק, שמשווקות את מוצריהם בחו"ל ולכן יש סיבה מעשית לקרוא באנגלית(למרות שעם קצת יצירתיות

כמו שאמרתי אפשר לקרוא גם בשם עברי קליט שיתורגם יופי לאנגלית) הרי שבעלי רשתות , חברות בינוניות וסתם חנויות

קטנות אין שום סיבה להתחיל לקרוא לעצמם בשמת אנגליים. אתה יורד למטה ואתה רואה "מגה סופר" ויש לך הרגשה שאתה לא

בישראל אלא באיזה עיירה בארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

או ללכת ברחוב ולראות שלטים בשפה אחרת לגמרי מהשפות הרישמיות בישראל.

המבין יבין, מי שלא, חיים יבין. וזאת בעצם גם הכוונה שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק רוצה להביא כאן מספר דוגמאות לשמות עבריים של חנויות:

המשביר למחסני אופנה עוד רבים.....

שכחת לציין פרט קטן שלחברה קוראים H&O. אם זה לא אנגלית אז מה כן???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...