הדיסקים הכי כדאיים מבחינת מחיר ביחס לנפח - עמוד 4 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיסקים הכי כדאיים מבחינת מחיר ביחס לנפח

yitshak

Recommended Posts

• 3 שבועות מאוחר יותר...
  • תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אמין מבחינת ביקורות באינטרנט. זה לא אומר שדיסק קשיח מיצרן אמין לא יפול וגם לא אומר להפך. כמו כן אני לא מומחה בתחום. בשורה התחתונה, מכיוון שאין אפשרות לדעת, עדיף להסתמך על ביקורות.

עדכנתי כעת את המחירים, בפוסט הראשון של אשכול זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
  • 3 שבועות מאוחר יותר...

סיגייט החברה הכי גדולה לייצור הרדיסקים.

הכוננים שלה מאותה סדרה נמכרים בכמויות העולות פי כמה מול סדרות של חברות אחרות.

הם מיוצרים בכמה מפעלים, ברוויזיות שונות, ואפילו חלקים שונים ממפעלים שונים.

אם יש סדרה שהכוננים בה יוצאים קצת כמו מגשי לחמניות במאפיה, זו הסדרה הזו של .

לכן אי אפשר להשליך ממקרים נקודתיים בזמן מרחב על כל הכוננים המיוצרים, אך כן אפשר להעלות את נתון חוסר הוודאות לגבי הכוננים בסדרה שלהם.

סיגייט מוכרים כוננים זולים ומהירים בעלי אחריות מוגבלת ואיכויות משתנות.

זאת התוצאה של מערך הייצור שלהם והיקפו בהתאם לדרישה הגוברת.

הגיוני להניח שבאופן סטטיסטי כן יש ירידה באמינות.

אך מכיוון שמדובר בים ענק של מגשי לחמניות, הכללות, אפילו שהן נכונות, נמצאות גם הן באי וודאות לגבי כל מגש ומגש בתקופה ומשלוח כזה או אחר.

במציאות שכזו הגיוני שיהיו נתונים מנוגדים לגבי אמינות הכוננים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א' - אם תקרא בעיון , תראה שהשיקולים של החברה הם שונים משיקולי הצרכן הביתי.

ב' - אותה חברה, על אף מה שאמרה, מתכוונת לרכוש שוב .

ג' - והכי חשוב, התנאים הפיזיים שבהם שרויים הכוננים ( אותם "פודים" אאל"ט ) הם שונים לגמרי

מאלו ששוררים ברוב רובם של המחשבים הביתיים, ולהתעלם מהנקודה / נתון זה ,זה בפירוש

לטמון את הראש בחול.

א- השיקוליים שלהם לא רלוונטים. מדובר בנתוני אמינות.

ב- זה שוב נוגע בשיקולים. אולי הם מתכננים שוב לקנות כי למרות הכל, זה עולה להם הרבה יותר זול מהמתחרים.

ג- הכרזה סתומה כמו הרבה מההכרזות שלך. נא הסבר לי מדוע כוננים שנמצאים בתנאים אידאלים יחסית ולמרות זאת לא שורדים (יחסית לאחרים), ישרדו יותר טוב בתנאים ביתיים פחות מאידיאלים.

וכן, אפשר לצאת מנקודת הנחה שגם הכוננים האחרים ישרדו פחות בתנאים ביתיים. אך בהינתן זה שאין לנו נתונים מדוייקים לגבי השוק הבייתי, אז מסתפקים מנתונים הללו שיש.

להגיד "זה לא משליך" מבלי להביא שום נתונים הפוכים ובזה לסגור עניין - סורי, אבל אני עדיין ימשיך להתיחס לסיגייט ככוננים פחות אמינים עקב המון סקרים כגון זה שמפורסמים ברשת.

זה עדיין לא יפריע לי לעיתים להמליץ עליהם עקב שיקולי מחיר - הם הזולים ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד והבחירות שלו בקטע הזה, כמובן שיש מי שיכול לתת את הדעת. יבואנים וחנויות לא ימהרו כמובן לפרסם סטטיסטיקה כי זה יפגע להם במוצרים. אם שואלים אותי, אמשיך לרכוש סיגייט ללא היסוס בכל פעם שאצטרך . זאת, בשעה שממשיך לרדת גשם כחול, שחור ואדום של כוננים אחרים שחוזרים לתיקון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי תנאי המשלוח ותנאי העבודה במחשב, אחריים לשרידת הכונן - באופן סטטיסטי, יותר מאיכות ההרכבה במפעל.

במשלוח: זעזועים, לחות, טמפרטורה.

במחשב: זעזועים(נדיר שזה בכלל קיים אבל ניחא), טמפרטורה, איכות החשמל המסופק, ועומס עבודה.

15 שנה כבר לא התקלקל לי הרדיסק.

הם כולם פורשים בשיבה טובה כתרומה לנזקקים, כשהרדיסק חדשים מהירים וגדולים הרבה יותר הופכים אותם ללא רלוונטים בשבילי.

אני מאמין שעוד כמה שנים גם הרדיסקים 500MB ו1TB/1.5TB ואפילו 2TB יתחילו להיות חסרי משמעות כשכונני 6TB ימכרו כמו לחמניות ואולי גם 10TB יהיו משתלמים במחיר פר גיגה.

כמה כבר כוננים אפשר להכניס במארז, המקום בדרך כלל מוגבל, ומספר חיבורי החשמל והSATA גם הם לפעמים עלולים להגביל.

למה צריך את החום והחשמל והרעש רק כדי להגדיל את הנפח הכללי במחשב ב5%?

סתם מחשבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...