Voyager 1 עזב את מערכת השמש... - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Voyager 1 עזב את מערכת השמש...

Dark_Phantom

Recommended Posts

גם לחללית, זה לא משנה.

זה בערך כמו שתישב בסלון ותישאל את החבר שלך איפה הסופרמרקט הכי קרוב והוא ישאל "הכי קרוב אלי או אליך?"

אם אתה תהיה כדוה"א והחבר שלך יהיה וויאג'ר1 ותעמדו במרחק 1מ' אחד מהשני, הסופר (שמייצג את אלפא סנטאורי) יהיה 2ק"מ מהמיקום שלכם.

אסף, מה אם החללית טסה לכיוון ההפוך מאלפא סנטורי?

אז הכוכב יהיה קרוב יותר לכדה"א אבל רחוק יותר מוויאג'ר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה הקשר?

אז גם אם זה ככה, אז כדור הארץ יהיה במרחק 3שנות אור והחללית תיהיה במרחק 3שנות אור ו25 שעות אור.

ה25 שעות האור האלה לא ממש משנות כי במרחקים כאלה של שנות אור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהירויות של חלליות מודרניות מגיעות למהירויות של 50000 ק"מ בשעה נדמה לי ועדיין לוקח כמה שנים טובות

עד שהם מגיעות לכוכבי לכת במערכת שלנו, וזאת בגלל המרחקים העצומים..

בכל מקרה לכל אלה שאומרים בוא נמציא משהו שיאריך חיים או יטיס אותנו במהירות האור, קצת חולמים בסרטים

יש להגיד כי זה לא קסם, אי אפשר להגיד יאללה בוא נמציא איזה טלפורטר או חללית שטסה במהירות האור בנקישת אצבע.

גם את רומא לא בנו ביום אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא באמת לא טסה בכיוון של אלפא סנטאורי, זה היה רק כדי להמחיש את המרחקים העצומים.

העצם מעשה ידי אדם הרחוק ביותר עדיין לא מתקרב אפילו לכוכב הקרוב ביותר אלינו - 3 שנות אור.

הגלקסיה הקרובה ביותר אלינו למשל היא במרחק 2.5 מיליון שנות אור.

אם אנחנו מתכוונים להגיע לכוכבים אחרים זו לא השיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cryogenic suspention...... ;D

בסופו של דבר, האדם יפתח לדעתי דרך לנוע מרחקים עצומים בגלקסיה בזמנים שיאפשרו חקר הגלקסיה בחיים אנושיים ללא אמצעי השהייה למינהם.

בין אם זה יהיה ע"י יצירת קרעים במרקם החלל (דוגמת חורים שחורים, על רגל אחת) או בין אם זה בWarp speed המומחש במסע בין כוכבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה לכל אלה שאומרים בוא נמציא משהו שיאריך חיים או יטיס אותנו במהירות האור, קצת חולמים בסרטים

יש להגיד כי זה לא קסם, אי אפשר להגיד יאללה בוא נמציא איזה טלפורטר או חללית שטסה במהירות האור בנקישת אצבע.

גם את רומא לא בנו ביום אחד.

אחי אני אמרתי את זה בציניות כדי לצחוק על ההוא שרשם את ההודעה המפגרת הזאת לפני אני לא באמת התכוונתי לזה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

לגבי הטיסה במהירות האור...

במצב הנוכחי של הטכנולוגיה אין מצב שבני האדם יתיישבו בכוכבים (אולי מקסימום מאדים וגם זה בקושי) כיום אנחנו משתמשים בטכנולוגיה פרימיטיווית של דחיפה - כלומר כדי שהחללית תתקדם קדימה אחנו פולטים משהו אחורה (שריפת דלק וכדומה) כדי לנוע במהירות גבוהה בצורה כזו נצטרך כמויות אדירות של דלק והרבה מאוד זמן כדי להאיץ למהירות שבה אפשר לחשוב על טיסה בין כוכבית (ובמקרה ומחר נגלה איך לטוס במהירות האור בסופו של דבר גם זה לא מספיק, כמו שאמרו מקודם הכוכב הקרוב ביותר הוא במרחק של 3 שנות אור ככה שזו תיהיה טיסה של 3 שנים).

ואיך בכול זאת שומרים על החלום של טיסה כמו בסדרות בידיוני?

יש תיאוריה (שרובה הוכחה מדעית, ואני לא מתיימר אפילו לפרט מה ההוכחות) שנקראת מכניקת הקוואנטים שבה אנחנו צריכים להיפטר מכול מה שידענו על העולם מסביבינו ואז להגדיר אותו מחדש בצורה שמתארת יותר במדיוק את היקום שלנו.

ולעניינו, בתיאוריה הזו קיימים מימדיים רבים (חוץ מ4 המימדים שכולנו מכירים - 3 למרחב ואחד לזמן) ואז אפשר להשתמש בהם כדי לעבור ממקום למקום, לדוגמא: הדרך בין נקודה A לנקודה B היא לא בהכרח קו ישר כמו שאנחנו מכירים ורגילים אלא פשוט "לעקם" את המרחב ולמצב שבו נקודה A תיהיה בנקודה B כלומר במקום שהחללית תנוע במובן שאנחנו מכירים היא פשוט תעבור מנקודה לנקודה ברגע אחד ובלי הפרש זמנים.

אם משהו מכיר את הסדרה / סרט STARGATE אז שם זה בהחלט מקביל בהרבה מהמובנים למה שניסיתי להסביר פה

אבל (תמיד יש אבל) אנחנו עדיין רחוקים להבין את כול התאוריה ולכן יעבור עוד זמן רב עד שבאמת יהיה דבר כזה (אם התאוריה נכונה כמובן ולזה אין שום הבטחה) עד אז נמשיך לראות סדרות בידוני (בבילון 5 בהחלט אחת מהטובות, וSTARGATE פשוט מעולה)

אני מקווה שהבהרתי לאנשים בהסבר המאוד מתומצת הזה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך בין נקודה A לנקודה B היא לא בהכרח קו ישר כמו שאנחנו מכירים ורגילים אלא פשוט "לעקם" את המרחב ולמצב שבו נקודה A תיהיה בנקודה B כלומר במקום שהחללית תנוע במובן שאנחנו מכירים היא פשוט תעבור מנקודה לנקודה ברגע אחד ובלי הפרש זמנים.

אם משהו מכיר את הסדרה / סרט STARGATE אז שם זה בהחלט מקביל בהרבה מהמובנים למה שניסיתי להסביר פה.

היה גם סרט ובו מתוארת ספינת נסיונית שביצעה את זה - לסרט קוראים Event Horizon (כמה מפתיע - זה גם שם הספינה) והיא, כביכול, ביצעה בדיוק את מה שכתבת, אך אבוי - במקום שהספינה תגיע ליעדה המבוקש, הגיעה ככל הנראה לגיהנום וחזרה לאחר מס' שנים כשכל אנשי הצוות נכחדו ואז מתחיל הזבלאך האמריקאי והנפצות בדיוניות נוספות.

אני מאמין שבמידה ונמצא את הדרך לטיסה בין-כוכבית (דרך יעילה כמובן), זו תיהיה השיטה ולא מנוע ה"על-חלל" המטורף של זפראם קוקראן ממסע בין כוכבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח voodooman

מעניין אם במאה הזאת כבר יהיה לנו איזה ספינת או משהו...

או כבר במאה הבאה :)

אהה הלואי עליי לחיות למצח ולראות את כל זה כל הדברים החדשים שיבואו כל ההמצאות שישנו את העולם :)

לראות איך נחיה במאדים ואני מאמין שגם על הירח יהיה לנו מושבות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח voodooman

חחח אבל יהיה נחמד לראות את זה :)

אולי נראה את זה בבית אבות חחח :P ;D ;D

את הספינה הראשונה שלנו ומעניין אם יהיה דבר כזה הנעת :)

כן כן אני מושפע ממסע בין כוכבים :)

אני חולה אל זה ;D ;D ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...