ההסכם של אובמה ואירן אשר נדחה בינתיים - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ההסכם של אובמה ואירן אשר נדחה בינתיים

Roger That

Recommended Posts

• תגובות 163
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה שקורה עם הצבא הוא פשוט פארסה ענקית שמתרחשת כול שנה.

אם תדברו עם קצת אנשים(אולי אבא) ששירתו במערך הלוחם בעבר אתם תקבלו טיפה מושג על סדרי הגודל של הכוחות שהצבא החזיק בעבר, ועל האיומים.

הצבא החזיק הרבה יותר אוגדות וחטיבות, הוא היה מוכן(בחלק גדול מהזמן לפחות) למלחמה שעלולה לפרוץ בכול יום ב4 חזיתות.

מאז השתנה הרבה נסגרו המון חטיבות ואוגדות, ועדיין התקציב ממשיך לגדול.

עם מה צה"ל מתמודד היום?

צבא מצרים אומנם גדול, אבל יש למצרים כול כך הרבה בעיות שאנחנו הדבר האחרון שמעסיק אותם, הם יעדיפו לשמור את הכסף להאכיל את העם שלהם או להלחם על הנילוס. בנוסף הצבא הזה מורכב מנשק אמריקאי. טנקים ומטוסים בלי חלקי חילוף לא שווים כלום.

סוריה מתעסקת עם מלחמת אזרחים, וכבר שנים לא מהווה איום ברמה הצבאית על צה"ל (אני לא מדבר על טילים).

על ירדן אני בכלל לא מדבר.

חיזבאללה לצערי הוא איום שנוצר מהאימפוטנטיות וחוסר היכולת לקבל החלטות במהלך השנים, אבל הוא עדיין לא איום קיומי(אין להם את היכולת לכבוש).

עזה. מהי עזה בעצם? עזה היא משחק ילדים לא הרבה יותר גרועה מעיו"ש תרום "חומת מגן". הסיבה היחידה שהמצב שם הוא כפי שהוא היא שוב חוסר יכולת לקבל החלטות או החלטה שהתקבלה.

לגבי איראן. היה המון זמן לקבל החלטה, ומי שהיה בשלטון לא קיבל אותה. אנחנו מאשימים פה הרבה את אובאמה, וגם עליי הוא עושה את הרושם של תימהוני גדול כמעט כמו שר החוץ שלו, אבל גם הטקסני לפניו לקח החלטות שגויות מהיסוד.

מישהו פה חושב שסאדם חוסיין היה נותן לאיראנים לבנות בחופשיות כורים על ימין ועל שמאל? ההחלטה לתקוף בעיראק הייתה טיפשית לחלוטין. הורידה מהאיראנים את כול החסמים, ומהעם האמריקאי את כול הסבלנות.

עכשיו מה שנותר לעשות הוא לחכות בסבלנות ולראות מה מתפתח באגף המדיני.

אם מה שהתקבל לא יתאים אז שתי אופציות:

1. או שנשתגע לחלוטין ונפיל שם מה שצריך כדי לפתור את העניין.

2. או שנסתום את הפה.

כול ברברת אחרת לא תועיל.

אז נחזור לתקציב. אם סגרו המון חטיבות ואוגדות(ובטוח אפשר לסגור עוד), ומגוון האיומים עלינו הצטמק איך בדיוק התקציב ממשיך לתפוח וזה לא מספיק.

איך בדיוק בכול שנה הסרט הזה חוזר, מודיעים שמבטלים אימונים וטיסות מבצעיות.

זה פשוט בושה! בושה וחרפה! הצבא פשוט עושה שביתה כדי להגן על הפנסיה לא פחות ולא יותר.

אם למישהו זה לא ברור לצבא אסור על פי חוק לשבות, אז הוא לא משתמש במילה שביתה אלה במילה "בוטלו".

הרמטכ"ל משתתף כרגיל בפארסה, ולא נדבר בכלל על שר הביזיון(ביטחון) הנוכחי.

אם הייתי חייל והייתי מודיע לתקשורת שטיסות מבצעיות בוטלו או אימונים מחוסר תקציב הייתי עף על טיל לכלא.

איך זה הגיוני שבכול פעם שמגיעים למצב הזה הדבר הראשון שמבטלים זה אימונים וטיסות.

למה לא תקנים לרכבים?

למה לא תקצוב משלחות?

למה לא סבסוד נופשים?

למה לא תקני קבע?

למה לא שנות פנסיה?

למה לא עדכון קריטריונים באגף השיקום?

הבהרה- כשאני מדבר על פנסיות אני מדבר על אנשים שעושים תפקיד אזרחי לחלוטין.

אני לא מדבר על לוחמים. מג"ד שבגיל 30+ נמצא בקו מבצעי יוצא פעם בשבועיים במקרה הטוב, ושהמשפחה שלו מפסידה אותו מגיע כול אותם תנאים שהוא מקבל כיום אם לא יותר.

איש אפסנאות בקריה לא שונה מכול פקיד אחר באזרחות, ואין שום סיבה שיצא לפנסיה בגיל 45.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

6 צוללות . חיל אוויר גדול . 2 מטוסי תדלוק (למה אתה צריך מטוסי תדלוק ? לביבי הפתרונים .. (להזכירכם , התקיפה באיראן לא הייתה אמורה לצאת משטח ישראל)) .

הטבות מפליגות לחברי מועדון חבר . (שמרוב הרגשת השליחות לא הסכימו שמילואים יצטרפו אליהם , כי אז התקציב יחולק על יותר חברים .)

ושומנים , שומנים , שומנים ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז נחזור לתקציב. אם סגרו המון חטיבות ואוגדות(ובטוח אפשר לסגור עוד), ומגוון האיומים עלינו הצטמק איך בדיוק התקציב ממשיך לטפוח וזה לא מספיק.

אבל למה לשקר? אחרי מלחמת יום כיפור, כלומר בתקופה שאתה מדבר עליה כשאתה אומר "תשאלו את אבא", תקציב צה"ל היה מחצית מכלל תפקיד המדינה. לפני שנים בודדות הוא היה שביעית מהתקציב. היום זה כבר ירד לשמינית.

ואגב, אומרים "לתפוח".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה תקציב המדינה כיום ביחס לאותה תקופה? האם הירידה של תקציב הביטחון כאחוז מהתקציב הוא כי התקציב גדל או כי תקציב הביטחון קטן?

מה קרה לתקציב הביטחון בשנים האחרונות? עלה או ירד? מה השתנה במפת האיומים בשנים האחרונות?

למה רק עכשיו נזכרו לסגור חטיבות של טנקי טיראן ומרכבה 1?

כמה אחוז מהתקציב הצבא מוציא על משכורות ופנסיות(וזה שחלק לא קטן ממנו משרתים בסדיר במשכורת רעב)?

תוסיף את תקציב המשטרה, השב"כ, המוסד, מיגון, תוספות מיוחדות שהצבא מקבל במהלך מבצע(הרי התקציב לא כולל תסריט של לחימה)/סתם נגמר הכסף כי לא יודעים לנהל, כסף שהצבא משיג ממכירת ציוד למדינות אחרות. מה התקציב של הצבא עכשיו?

נניח ואתה צודק, למה במקום לעצור אימונים(אני משרת מילואים ביחידה קרבית וכבר שנתיים לא עשיתי מילואים!), ולהשבית טייסות, לא חותכים בנופשים/הטבות/תקנים/בסיסים/פנסיה?

כי כותרת בעיתון של "הושבתו טיסות מבצעיות" הרבה יותר מפחידה מ"בוטלה משלחת לכנס חרטה", ואז אפשר להצדיק עוד 4 מיליארד שקל לתקציב הביטחון.

תודה על התיקון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה רק עכשיו סגרו? כי רק עכשיו אנשי קבע שטיפלו במרכבה 1 יצאו לפנסיה (תקציבית). עוד עשר שנים "יזכרו" להוציא מהשירות מרכבה 2, מרכבה 3, מערכת טילי נ"מ הוק (מערכת מיושנת מאוד משנות ה-60) ועוד ועוד.

אנשים אטומים כמו ויק שרואים את העולם רק בגוונים של שחור ולבן לא מבינים שרוב תקציב הביטחון זורם למשכורות ופנסיות. מעט מאוד כסף מחלחל למקומות שבאמת צריך - אימונים, ציוד תקין, תנאים טובים יותר לחיילים בסדיר ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצה"ל יש המון שומן. כל מי ששירת בצבא ועושה מילואים יודע את זה. השומן הזה מתבטא, למשל, בהמון אנשי קבע מיותרים, שיוצאים לפנסיה בגיל צעיר (20 שנה לפני שאר המשק!) ומקבלים הטבות כלכליות משמעותיות לשארית חייהם. הוא בא לידי ביטוי גם בהחלטות עסקיות וניהוליות שגויות מול קבלנים חיצוניים, שעולים הון תועפות למדינה.

לדעתי, ביטול האימונים נובע משני דברים:

1. ניסיון הפחדה של צה"ל ומשרד הביטחון. הרי כל שנה זה עובד להם. מספיק להגיד "איראן" והם כבר מקבלים עוד כמה מיליארדים. זה פשוט פופוליזם זול ומביש.

2. חוסר יכולת של צה"ל להתייעל באופן משמעותי: לקצץ בכוח האדם העודף, להשוות גיל פרישה לשאר המשק, להתנהל כמו חברה עסקית ממולחת בכל הקשור לעסקאות רכש חיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים אטומים כמו ויק שרואים את העולם רק בגוונים של שחור ולבן לא מבינים שרוב תקציב הביטחון זורם למשכורות ופנסיות. מעט מאוד כסף מחלחל למקומות שבאמת צריך - אימונים, ציוד תקין, תנאים טובים יותר לחיילים בסדיר ועוד.

הו, אני מבין את זה מצויין. מה שאני לא מבין זה למה אתה נטפל למערכת הבטחון ספציפית, למרות שזה המצב (ואף גרוע מכך) בכל גוף ממשלתי. יתרה מכך, הרי ברור שאף אוכל חינם לא יוותר על התנאים שלו ללא מלחמה - אם תוריד מתקציב הבטחון, עיקר הפגיעה תהיה דווקא בדברים "שבאמת צריך". איזה מנגנון אתה מציע בשביל למנוע מצב שכזה? או שמבחינתך זה בסדר, כי שום דבר בצבא לא באמת צריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין חוסר יכולת, לחוסר רצון.

הצבא הפך לחברה ממשלתית לכול דבר, והעובדים הממשלתיים בו רוצים לשמור על התנאים בכול מחיר.

אם צריך לקצץ בתנאים אז שובתים.

אחרי שאתה יוצא לאזרחות אתה מבין שאנשי הקבע מחזיקים את המדינה בביצים לא פחות מעובדי הנמלים.

הם פורשים בתנאים מפליגים שאתה רק יכול לחלום עליהם, וגם אחר כך מחכה להם הג'וב שהחבר מהיחידה סידר.

אנשים מדברים על ביטול מוסד הנשיאות כי מדובר בג'וב פרישה, אבל על האגודה למען החייל אף אחד לא מדבר.

בדוק מי הם בכיריה לאורך השנים, וכמה כסף הם מקבלים, כולם תאל"ים ואלופים במילואים שמקבלים עשרות אלפי שקלים בחודש בנוסף לפנסיה תקציבית שמנה.

אני לא נכנס בכלל לשלל מכרזים שגם בהם זוכים אנשי קבע על סמך "כישוריהם" בלבד

אין גבול לחוצפה של מערכת הביטחון ואנשי הקבע.

vic אני נטפל למערכת הביטחון מכמה סיבות.

הסיבה הראשונה היא שבניגוד להרבה חברות ממשלתיות אחרות הצבא הוא לא חברה ממשלתית, ולכן הציפיות ממנו שונות.

אם אתם מתנהגים כמו חברה ממשלתית לפחות תגידו "הפכנו לחברה ממשלתית", ואל תפחידו אותי עם כותרות של "ביטלנו אימונים כי אין כסף".

אם כבר הטענה שלך להיותו של הצבא גוף ממשלתי רק ממחישה כמה הוא גדל יתר על המידה ויש לקצץ.

יש לקצץ לא רק בתקציבו אל גם בכוחו. הרמטכ"ל הקודם עשה מיני הפיכה אפשר להגיד. מזמן השתן שלהם עלה לראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הו, אני מבין את זה מצויין. מה שאני לא מבין זה למה אתה נטפל למערכת הבטחון ספציפית, למרות שזה המצב (ואף גרוע מכך) בכל גוף ממשלתי. יתרה מכך, הרי ברור שאף אוכל חינם לא יוותר על התנאים שלו ללא מלחמה - אם תוריד מתקציב הבטחון, עיקר הפגיעה תהיה דווקא בדברים "שבאמת צריך". איזה מנגנון אתה מציע בשביל למנוע מצב שכזה? או שמבחינתך זה בסדר, כי שום דבר בצבא לא באמת צריך?

ראשית, צה"ל זה הגוף היחיד שמקבל כספים מקופת המדינה ולא מחוייב לדווח לאן הכספים מוזרמים. שנית באף גוף אחר העובדים לא יוצאים לפנסיה בגיל 45 על חשבון משלם המיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושאר הגופים, אלו שחייבים בדיווח תיאורטית, מדווחים? והאם בשאר מוסדות המדינה, שבהם לא יוצאים לפנסיה מוקדמת, אין "עובדים" שכבר לא עושים כלום וסתם מחזיקים אותם על תקן פיקטיבי?

ורק כדי להכניס קצת פרופורציות, גם אם נניח ששכרם הממוצע של 40,000 אנשי הקבע שיש בצה"ל הוא 30,000 שקל (בממוצע, כן? זה המון), נקבל שרבע מתקציב הבטחון הוא משכורות. אז כן, יש גם פנסיות, אבל להגיד שזו ההוצאה העיקרית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תשקלל במרכיב השכר שלהם גם את שווי ההטבות שהם מקבלים תגיע בקלות לשכר ממוצע שקרוב לזה שציינת.

השווי של רכב צמוד+שירותי רפואה בחינם+נופשים בכמעט חינם+הטבות של "חבר" ברכישת רכב+הטבות של "חבר" ברכישת דירה כול אלה שווים המון כסף.

מי אתה חושב מסבסד את כול ההטבות האלה? מי מסבסד את הנופשים הזולים, ההנחות בדירות ורכב? אתה ואני.

לגבי מרכיב השכר בתקציב צה"ל קרא בבקשה את הכתבה הבאה. מובאים שם נתונים שגם שר הביטחון מאשר "אלו הוצאות קשיחות שאי אפשר לגעת בהם". מצויין שם שההוצאות האזרחיות בצה"ל הם 40% מהתקציב!

http://www.themarker.com/news/1.2077764

מצויינים שם גם שלל נתונים על פנסיות והמספרים מדהימים.

תראה מה אחוז החוב למערכת הביטחון מכלל חובות המדינה לפנסיות. הנתונים פשוט הזויים ורק גדלים משנה לשנה.

לגבי עובדים בחברות ממשלתיות אחרות:

1. הפנסיה שלהם לא מתקרבת לפנסיה של יוצאי מערכת הביטחון.

2. אכן יש שם המון עובדים מיותרים שמושכים, אבל מה עדיף? לתת למישהו זכיה בלוטו באמצע החיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבחור מעליי צודק.

זו בכלל לא שאלה של מדיניות ביטחון ואין לקשור אותה לנושאים כאלה. ברור שכל מי ששכל בראשו רוצה צה"ל חזק ככל האפשר.

אבל צה"ל היום, יותר משהוא , הוא הסתדרות של עשרות אלפי עובדים, שפורשים לפנסיה 20 שנה לפני הזמן, עם מצנח של זהב שכל הציבור מממן.

מעבר לכך, כמו שציינתי קודם, מערכת הביטחון עובדת בשיטה של יד רוחצת יד: יוצאי המערכת מתמנים פעמים רבות לבכירים בתעשיות אזרחיות-בטחוניות (רפאל, אלתא, אלביט וכו'). הם סוגרים מכרזים וכורתים חוזים בתנאים שאף אחד לא מבקר אותם ברצינות, וכתוצאה מכך מבזבזים מיליונים מכספי הציבור.

צריך לעשות בצה"ל מהפכה כלכלית. אם הרמטכ"ל לא מסוגל לעשות זאת, ומחליט באיוולתו לבטל אימונים ותרגילים למילואימניקים, עליו לשים את המפתחות על השולחן ולפנות את המקום למי שכן מסוגל.

היום, יותר תמיד, צריך בראש הצבא מנהל מוכשר ולאו דווקא לוחם מעוטר.

ברור שיש שומן וסיאוב גם במשרדי ממשלה אחרים. אבל אי אפשר להשוות את זה לריכוז השומן המחריד שקיים במערכת הביטחון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...