אוהב מחשבים ופשוט מיואש לחלוטין, מה כבר אפשר לעשות? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוהב מחשבים ופשוט מיואש לחלוטין, מה כבר אפשר לעשות?

elellad

Recommended Posts

תודה על התגובה וההבנה,

בנוגע לשלוש הכוכביות שציינת: "לצערי" כל הדברים הנ"ל מעניינים אותי באותה מידה.

להיות מסוגל לכתוב בשפת תכנות ולפתח תוכנה נשמע לי מרתק מאוד,

לבצע בדיקות מעמיקות בתוכנה על מנת לקחת תוכנה ולהביא אותה לרמת שיא גם כן מרתק מאוד,

וגם כל מה שקשור להבנה מעמיקה של מערכות הפעלה ורשתות ושרתים מעניין גם כן.

החשש שיש לי קצת מפיתוח תוכנה זה הדרישה לרמת משכל גבוהה מאוד, יכולת ריאלית ורמה גבוהה במתמטיקה. שאלו הדברים שנמצאים אצלי בגדר חולשה יחסית לשאר הדברים. וזאת הסיבה שלהתקבל לתואר במדעי המחשב אני לא יכול, וגם אחרי ניסיון של שיבור מתמטיקה לא הצלחתי. אפילו הפסיכומטרי שלי בינוני מאוד ונמצא כרגע כמו שאר הממוצע הארצי.

ואלו מן הסיבות שירדתי מתואר במדעי המחשב וחשבתי פשוט לעשות קורס שמתמקצע במשהו מסויים. לצערי אני לא יודע מה כדאי.

לא רק שאני לא יודע, הפחד שלי הוא גם לבצע קורס (ולא תואר) ובדיעבד להבין שזאת הייתה טעות, מהסיבה שתואר נחשב הרבה יותר מקורס "פשוט".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה שלא תתחיל ללמוד לכתוב קוד עצמאית?

ככה גם תוכל לקבל מושג האם זה מעניין אותך וגם אם יש לך מספיק יכולות להתקדם.

ציינת שאין לך יכולת ראלית ורמה נמוכה במתמטיקה. מהיכן אתה יודע? פסיכומטרי ובגרות לא תמיד משקפים כמו שצריך את היכולות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי בעבר ללמוד לכתוב קוד עצמאית אבל תמיד פרשתי בשלב מאוד מוקדם היות ולא הבנתי מה אני קורא/עושה וכד'.

אני יודע על יכולת ריאלית ומתמטית נמוכה מניסיון עבר של החיים שלי. תמיד היו לי קשיים בתחום הריאלי. מאוד התקשתי במתמטיקה מאז ומתמיד וכנ"ל גם בפסיכומטרי.

אני מבין שפסיכומטרי ובגרות לא תמיד משקפים, אבל אני מאמין שבמקרה שלי כן. יצא לי להתקל בכמות עצומה של אנשים שעברו והצליחו בקלות לעומתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי , ממה שאני רואה יהיה הכי טוב עבורך פשוט להתנסות

לך לאוניברסיטה הפתוחה :

ביחס למתמטיקה , קח את הקורסים :

מבוא למתמטיקה .

מתמטיקה בדידה .

(אתה אמור לעבור אותם די בקלילות)

ביחס לתכנות :

קורס Java (אחד או מחולק לשני קורסים)

תתחיל מהקורס Java וכך תדע אם אתה אוהב לכתוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לשלוש הכוכביות שציינת: "לצערי" כל הדברים הנ"ל מעניינים אותי באותה מידה.
זה לא מפתיע ולא אומר שום דבר רע עליך. די קשה להבין באמת עד כמה אתה מתחבר לתחום לפני שהתעסקת בו קצת / למדת אותו באיזושהי רמת עומק.

מהסיבה הזו גם אמרתי מראש שלא משנה מה תגיד, זה לא אומר שום דבר חד-משמעי.

מה שזה כן אומר, שאתה צריך קצת להתנסות כדי להבין את עצמך טוב יותר.

החשש שיש לי קצת מפיתוח תוכנה זה הדרישה לרמת משכל גבוהה מאוד, יכולת ריאלית ורמה גבוהה במתמטיקה. שאלו הדברים שנמצאים אצלי בגדר חולשה יחסית לשאר הדברים.

לא יודע איך מגדירים "רמת משכל גבוהה מאוד" ולא עיינתי במחקרים על רמות משכל של מפתחי תוכנה.

"יכולת ריאלית" היא מושג מאוד כללי. הייתי אומר שכן צריכים אותה (או משהו ממנה) כדי להיות מפתחי תוכנה טובים. אבל לאו דווקא אותו חלק של "חשיבה ריאלית" נחוץ כדי להיות מתמטיקאי טוב או פיזיקאי טוב או מתכנת טוב. אז אני לא מציע לך לשים על עצמך פס מראש כי לדעתך אתה חלש באותה "חשיבה ריאלית.

לגבי מתמטיקה - כאמור, הצורך במתמטיקה גבוהה נחוץ באמת רק בתחומים מאוד מסוימים בפיתוח תוכנה. רוב מפתחי התוכנה לא מוצאים עצמם מתעסקים במתמטיקה מעבר לחשבון פשוט. להם, המתמטיקה נחוצה רק כתחום שמפתח את אותה חשיבה ריאלית.

ואלו מן הסיבות שירדתי מתואר במדעי המחשב וחשבתי פשוט לעשות קורס שמתמקצע במשהו מסויים. לצערי אני לא יודע מה כדאי.

לא רק שאני לא יודע, הפחד שלי הוא גם לבצע קורס (ולא תואר) ובדיעבד להבין שזאת הייתה טעות, מהסיבה שתואר נחשב הרבה יותר מקורס "פשוט".

מה שכדאי הוא מה שיעזור לך להבין יותר טוב את הדברים שאתה באמת חזק בהם לעומת אלה שלא וגם את אלה שמושכים אותך יותר. הצלחה מקצועית מתקבלת כשיש שילוב טוב של רצונות ויכולות. אם אתה טוב בעבודה שאתה לא אוהב, או אוהב עבודה שאתה לא טוב בה - לא תגיע בה רחוק.

לכן ההמלצה לקחת קורס באוניברסיטה הפתוחה היא המלצה טובה (אם כי לאו דווקא לקחת כמה במקביל). כמו כן כדי לבדוק קצת את התחומים האחרים, אתה יכול לחפש קורס מבוא בבדיקות תוכנה, ו/או בניהול .

החשש שלך שקורס כזה "יהיה טעות" נובע מהתסכלות לא נכונה (לטעמי) על המצב. כי מצבך כפי שאתה מתאר אותו הוא מצב של בלבול. המטרה שאתה צריך להשיג בשלב זה מקורס זה לא שתעשה קורס אחד ותהפוך למקצוען וישר תקבל את עבודת חלומותיך, כי זה יקרה. זה לא קורה כך אף פעם. המטרה היא להבין קצת יותר טוב את עצמך. ואם השקעת אפילו שנה, עשית כמה קורסים, והבנת איפה אתה עומד ומה אתה רוצה, מבחינתך - הצלחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מפתיע ולא אומר שום דבר רע עליך. די קשה להבין באמת עד כמה אתה מתחבר לתחום לפני שהתעסקת בו קצת / למדת אותו באיזושהי רמת עומק.

מהסיבה הזו גם אמרתי מראש שלא משנה מה תגיד, זה לא אומר שום דבר חד-משמעי.

מה שזה כן אומר, שאתה צריך קצת להתנסות כדי להבין את עצמך טוב יותר.

לא יודע איך מגדירים "רמת משכל גבוהה מאוד" ולא עיינתי במחקרים על רמות משכל של מפתחי תוכנה.

"יכולת ריאלית" היא מושג מאוד כללי. הייתי אומר שכן צריכים אותה (או משהו ממנה) כדי להיות מפתחי תוכנה טובים. אבל לאו דווקא אותו חלק של "חשיבה ריאלית" נחוץ כדי להיות מתמטיקאי טוב או פיזיקאי טוב או מתכנת טוב. אז אני לא מציע לך לשים על עצמך פס מראש כי לדעתך אתה חלש באותה "חשיבה ריאלית.

לגבי מתמטיקה - כאמור, הצורך במתמטיקה גבוהה נחוץ באמת רק בתחומים מאוד מסוימים בפיתוח תוכנה. רוב מפתחי התוכנה לא מוצאים עצמם מתעסקים במתמטיקה מעבר לחשבון פשוט. להם, המתמטיקה נחוצה רק כתחום שמפתח את אותה חשיבה ריאלית.

מה שכדאי הוא מה שיעזור לך להבין יותר טוב את הדברים שאתה באמת חזק בהם לעומת אלה שלא וגם את אלה שמושכים אותך יותר. הצלחה מקצועית מתקבלת כשיש שילוב טוב של רצונות ויכולות. אם אתה טוב בעבודה שאתה לא אוהב, או אוהב עבודה שאתה לא טוב בה - לא תגיע בה רחוק.

לכן ההמלצה לקחת קורס באוניברסיטה הפתוחה היא המלצה טובה (אם כי לאו דווקא לקחת כמה במקביל). כמו כן כדי לבדוק קצת את התחומים האחרים, אתה יכול לחפש קורס מבוא בבדיקות תוכנה, ו/או בניהול .

החשש שלך שקורס כזה "יהיה טעות" נובע מהתסכלות לא נכונה (לטעמי) על המצב. כי מצבך כפי שאתה מתאר אותו הוא מצב של בלבול. המטרה שאתה צריך להשיג בשלב זה מקורס זה לא שתעשה קורס אחד ותהפוך למקצוען וישר תקבל את עבודת חלומותיך, כי זה יקרה. זה לא קורה כך אף פעם. המטרה היא להבין קצת יותר טוב את עצמך. ואם השקעת אפילו שנה, עשית כמה קורסים, והבנת איפה אתה עומד ומה אתה רוצה, מבחינתך - הצלחת.

שוב, תודה רבה על התגובה.

אני ממש מבין את הכוונה שלך ב"יכולת ומחשבה ריאלית". אני מבין את הקטלוג ברמת המתמטיקה וברמה אחרת.

אני עדיין חושב שהמחשבה והיכולת הריאלית שלי גם ברמה שהיא לא מתמטיקה לא גבוהה. אני לא חושב שאני בור ועם הארץ אבל אני לא חושב שהיכולת הריאלית שלי ברמה גבוהה מדי גם כן.

לדעתי לעשות איזה קורס באוניברסיטה הפתוחה במתמטיקה יהיה ממש מיותר. גם מבחינת כסף, גם מבחינת זמן וכל זה רק בשביל לבדוק את היכולת האמיתית שלי.

אני כל החיים שלי לא נוצץ בתחום המתמטי ובשאר התחום הריאליים. תמיד יש לי את הקשיים האלו.

גם בבית ספר עשיתי 5 יחידות מתמטיקה והוצאתי ציון של 55. נשים בצד את העובדה שהתקבלתי ל-5 יחידות מתמטיקה ולא 4 רק בזכות קשרים וכו'..

לכן לדעתי האישית לבצע קורס באוניברסיטה הפתוחה בתחום המתמטי הוא לדעתי טיפה מיותר.

ואני מבין את הקטע שקורס לא אמור לפתוח לי את החיים עכשיו לקריירה ברורה. אני פשוט לא יודע האם קורסים כיום שווים כמו תואר.

מה גם, לאחר חיפוש ארוך באינטרנט, ראיתי שכמות הקורסים של מחשבים היא עצומה. ולמרות שהורדתי כבר את קורסי העיצוב, עדיין הכמות עצומה בשביל לדעת במה לבחור.

ואני חוזר לשאלה - האם לעשות קורס יכול להיות תשובה במקום תואר? מי יסתכל עליי בתור אחד שעשה סך הכל קורס לעומת בנאדם אחר שעבר תואר במדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב?

כמו שאמרתי, אומנם אני ממש לא יודע מה לבחור ומה לעשות, אבל סתם ככה עלו לי כמה רעיונות. וכמו שאתה אמרת ששום דבר כרגע לא וודאי והכל יכול להשתנות אז זה גם משהו שצריך לקחת בחשבון כשאני שואל את הדבר הבא:

מה עם קורס QA? לקחת קורס בודק תוכנה בנניח HackerU או משהו דומה? אני מבין שזה כן להתעסק בכל מה שקשור לתכנות אבל ברמה די בסיסית וזה די מכובד.

מה עם תואר של "ניהול מערכות מידע"? האם זה משהו שווה?

האם לקחת קורס תכנות ב- HackerU יכול להיות פיתרון טוב במקום ממש תואר במדעי המחשב?

לפי השאלות אפשר לראות שאני די אבוד.. :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כדאי לשבור איזה מיתוס: אין שום קשר בין תואר במדעי המחשב לקריירה בתחום המחשבים. אין ספק שאתה תהיה מתכנת נהדר אם יהיה לך תואר במדעי המחשב, אבל אתה יכול להיות מתכנת נהדר לא פחות גם בלי תואר. במיוחד בתקופה היום שאפשר ללמוד בקלות מהאינטרנט באותה רמה. למעשה תארים במדעי המחשב בכלל לא מקנים לך יכולת תכנות. מה שהם מקנים לך זה ההבנה הבסיסית של העקרונות. שפות ודברים כאלה ממילא צריך ללמוד לבד כל החיים.

אתה זורק פה הרבה תחומים ואתה לא מבין שאין קשר ביניהם. אין קשר בין ניהול מערכות מידע ל QA, כמו שאין קשר בין תוכנה לטכנאי מחשבים. אין קשר בין אם עשית קורס או לא עשית קורס. בעולם הטכנולוגיה מה שמשחק תפקיד זה רק היכולת וטכנולוגיות ביצוע. יש סטראפים מאוד מוצלחים שהוקמו על ידי אנשים שלמדו לבד, כמו שיש סטרטאפים שכשלו שהוקמו על ידי אנשים עם תארים שניים ושלישיים במדעי המחשב.

בגלל שאתה מבולבל כל כך אני מציע לך להכנס לחברה גדולה בתפקיד זוטר ולנסות להבין מה עושים שם בתחום. אתה שואל הרבה שאלות וחושב מחשבות במקום פשוט לנסות ולטעות. זה לא נורא לטעות אתה יודע. ככה אתה תדע בדיוק מה אתה לא רוצה.

אני מוכרח להודות שלא ברור לי מה זה אוהב להתעסק במחשבים אם אתה גם לא אוהב מתמטיקה ואין לך יכולות אנליטיות לפי מה שאתה מתאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה כזה חכם "נסות ולטעות". בכל זאת בקורסים מסויימים מדובר בהרבה מאוד כסף וזמן.

שלא נדבר על זה שאם אני אלך על תואר זה כבר 3 שנים.

הבחירה שלי צריכה להיות חכמה. ולכן אני מתייעץ פה איתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא דיברתי על תואר ואני לא דיברתי על קורסים. כמו שאמרתי לטעות ולנסות אתה יכול גם מללמוד בעצמך כל מיני תחומים, זה קל היום יותר מתמיד. זה לא עולה יותר מאשר מחשב + חיבור לאינטרנט שאני מניח שיש לך כבר.

אתה מחכה שמישהו יתן לך נוסחת קסמים שתעבוד בדיוק ותביא את התוצאות שאתה רוצה. זה לא יקרה כי זה בלתי אפשרי. רק אתה יכול לדעת מה מתאים לך, רק אתה יכול לנסות ולראות מה יעבוד בשבילך. כל נסיון של מישהו אחר לא יעבוד עליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא באמת מחפש נוסחת קסמים ממישהו. אני מחפש כיוון ואולי מישהו עם ניסיון מספיק רחב שיוכל להגיד לי מה מי מו.

אפילו אם אני מעוניין לנסות לתכנת, אני אפילו לא יודע לאיזו שפת תכנות לפנות, מה כדאי, למה כדאי.. וכו'.

אני מחפש פשוט מישהו שיודע בתחום לעומק ויידע להגיד לי לאיזה כיוון כדאי לי אישית לפנות לפי האישיות והיכולות שלי.. ולמה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לעשות איזה קורס באוניברסיטה הפתוחה במתמטיקה יהיה ממש מיותר. גם מבחינת כסף, גם מבחינת זמן וכל זה רק בשביל לבדוק את היכולת האמיתית שלי.

יכול להיות שזה נכון לגבי קורס במתמטיקה, אבל מה לגבי קורס בתכנות?

ואני חוזר לשאלה - האם לעשות קורס יכול להיות תשובה במקום תואר? מי יסתכל עליי בתור אחד שעשה סך הכל קורס לעומת בנאדם אחר שעבר תואר במדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב?
התשובה לשאלה שלך ברורה.

מובן מאליו שקורס לעולם לא ייחשב כמו תואר.

זה נראה לך אפשרי שבקורס בודד של כמה עשרות שעות (אולי אפילו 100-200 שעות) על פני כמה חודשים אפשר ללמוד מה שלומדים בתואר של 3-4 שנים שבמהלכו עושים 30-40 קורסים?

זה נראה לך הגיוני שהיחס וההערכה לאדם שעשה קורס אחד כזה תהיה כמו היחס וההערכה לאדם שעשה תואר אקדמי?

נראה לי שאתה בעצמך מבין שלא.

בוא נצא מנקודת ההנחה שאתה מנסה להעביר לנו בדיון הזה והיא שאתה לא מסוגל לעשות תואר אקדמי בתחום המחשבים.

המטרה של לעשות קורס או כמה קורסים בודדים, ממוקדים, היא לא לנפח לך את קורות החיים כדי שמעסיקים פוטנציאליים יתייחסו אליך כמו אדם שעשה תואר, כי זה לא יקרה.

המטרה היא להקנות לך מעט ידע בסיס בתחומים שאתה חושב שיכולים להיות רלוונטיים עבורך, מה שיאפשר לך גם להבין יותר מה מושך אותך ומה מתאים לך וגם לתת לך איזשהו רקע בסיסי שממנו תוכל להתפתח לבד.

לדוגמה, תגלה שאתה מתחבר לתכנות / QA / ניהול מערכות / מה שלא יהיה, ושזה הולך לך טוב.

תיקח אולי עוד כמה קורסים (עדיין מבחינת השקעת זמן וכסף זה לא משתווה לתואר שלם).

במקביל תתחיל ליצור לעצמך הסטוריית עבודה (אולי קצת עבודות על פרוייקטי קוד פתוח / פרילנסר באינטרנט / מנהל באיזה סופר שכונתי / אחר (בהתאם לתחום שהחלטת להתמקצע בו).

ייתכן בהחלט, שאם יש לך הכישורים המתאימים, ושאם תשקיע ותעבוד, אז על פני מספר שנים תצבור גם ידע וגם ניסיון וגם רקורד עבודה שיהפוך את קורות החיים שלך למעניינים למעסיק פוטנציאלי בדיוק כמו קורות חיים של בחור שהלך במסלול הסטדנרטי ועשה בזמן הזה תואר ראשון במדעי המחשב / הנדסה.

זוהי דרך ארוכה, אך כל דרך ארוכה מתחילה בצעד אחד.

מה עם קורס QA? לקחת קורס בודק תוכנה בנניח HackerU או משהו דומה? אני מבין שזה כן להתעסק בכל מה שקשור לתכנות אבל ברמה די בסיסית וזה די מכובד.
זה לא משנה אם זה "די מכובד" או לא. מה שמשנה היא רק אם זה מקצוע שמתאים לך ואתה מתאים לא. וזו בהחלט אפשרות שלפי התיאור שלך שווה לבדוק.
אני מחפש פשוט מישהו שיודע בתחום לעומק ויידע להגיד לי לאיזה כיוון כדאי לי אישית לפנות לפי האישיות והיכולות שלי.. ולמה..
אז בוא נחזור לעניין האישיות והיכולת שלך. עד עתה לא ממש דיברת על מה אתה יכול, אלא בעיקר על מה לא. :)

אם נחזור להודעה הראשונה שלך, כתבת כך:

כל חיי אני מתעסק באהבה לטכנולוגיה שמתפתחת, גאדג'טים, וכל נושא המחשבים. אין לי שום ניסיון מקצועי ולא למדתי שום דבר באופן מקצועי. כל הדברים שאני יודע הם מניסיון אישי ואפשר להגיד שאני יודע קצת מעל הממוצע.

מה בעצם הדברים שאתה מתעסק איתם כל חייך? מה הדברים שלמדת ומה אתה מרגיש שאתה יודע מעל הממוצע? איפה זה בא לידי ביטוי וכיצד אתה מיישם את הידע / חושב שתוכל ליישם את הידע?

אם אפשר, עם דוגמאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שזה נכון לגבי קורס במתמטיקה, אבל מה לגבי קורס בתכנות?

התשובה לשאלה שלך ברורה.

מובן מאליו שקורס לעולם לא ייחשב כמו תואר.

זה נראה לך אפשרי שבקורס בודד של כמה עשרות שעות (אולי אפילו 100-200 שעות) על פני כמה חודשים אפשר ללמוד מה שלומדים בתואר של 3-4 שנים שבמהלכו עושים 30-40 קורסים?

זה נראה לך הגיוני שהיחס וההערכה לאדם שעשה קורס אחד כזה תהיה כמו היחס וההערכה לאדם שעשה תואר אקדמי?

נראה לי שאתה בעצמך מבין שלא.

בוא נצא מנקודת ההנחה שאתה מנסה להעביר לנו בדיון הזה והיא שאתה לא מסוגל לעשות תואר אקדמי בתחום המחשבים.

המטרה של לעשות קורס או כמה קורסים בודדים, ממוקדים, היא לא לנפח לך את קורות החיים כדי שמעסיקים פוטנציאליים יתייחסו אליך כמו אדם שעשה תואר, כי זה לא יקרה.

המטרה היא להקנות לך מעט ידע בסיס בתחומים שאתה חושב שיכולים להיות רלוונטיים עבורך, מה שיאפשר לך גם להבין יותר מה מושך אותך ומה מתאים לך וגם לתת לך איזשהו רקע בסיסי שממנו תוכל להתפתח לבד.

לדוגמה, תגלה שאתה מתחבר לתכנות / QA / ניהול מערכות / מה שלא יהיה, ושזה הולך לך טוב.

תיקח אולי עוד כמה קורסים (עדיין מבחינת השקעת זמן וכסף זה לא משתווה לתואר שלם).

במקביל תתחיל ליצור לעצמך הסטוריית עבודה (אולי קצת עבודות על פרוייקטי קוד פתוח / פרילנסר באינטרנט / מנהל באיזה סופר שכונתי / אחר (בהתאם לתחום שהחלטת להתמקצע בו).

ייתכן בהחלט, שאם יש לך הכישורים המתאימים, ושאם תשקיע ותעבוד, אז על פני מספר שנים תצבור גם ידע וגם ניסיון וגם רקורד עבודה שיהפוך את קורות החיים שלך למעניינים למעסיק פוטנציאלי בדיוק כמו קורות חיים של בחור שהלך במסלול הסטדנרטי ועשה בזמן הזה תואר ראשון במדעי המחשב / הנדסה.

זוהי דרך ארוכה, אך כל דרך ארוכה מתחילה בצעד אחד.

זה לא משנה אם זה "די מכובד" או לא. מה שמשנה היא רק אם זה מקצוע שמתאים לך ואתה מתאים לא. וזו בהחלט אפשרות שלפי התיאור שלך שווה לבדוק.

אז בוא נחזור לעניין האישיות והיכולת שלך. עד עתה לא ממש דיברת על מה אתה יכול, אלא בעיקר על מה לא. :)

אם נחזור להודעה הראשונה שלך, כתבת כך:

מה בעצם הדברים שאתה מתעסק איתם כל חייך? מה הדברים שלמדת ומה אתה מרגיש שאתה יודע מעל הממוצע? איפה זה בא לידי ביטוי וכיצד אתה מיישם את הידע / חושב שתוכל ליישם את הידע?

אם אפשר, עם דוגמאות.

קודם כל, מודה לך שוב על כל התגובות והעזרה. עד עכשיו חיפשתי עזרה בנירות בכל מקום ואף פעם לא קיבלתי עזרה ממקודת כזאת, אז תודה.

אני מסכים איתך לגמרי בנוגע להשוואה בין קורס לתואר. זאת הסיבה בעצם שאני קצת חושש לגשת ולהשקיע כסף וזמן בתואר שבסופו של דבר לאף מעסיק זה לא ישנה.

זאת הסיבה בעצם שעד עכשיו לא פניתי לקורס בתכנות. להבדיל מתואר במדעי המחשב, לפי מה שהבנתי, קורס בתכנות מתמקד רק על אופן התכנות וזהו זה, מבלי חשיבה ריאלית מתוחכמת ברמה המתמטית.

זאת בהחלט אופציה שחשבתי עליה הרבה זמן, אבל כמו שאמרתי - לא ביצעתי אותה בגלל החשש של הנחיתות לעומת תואר.

מצד שני, קצת לא ברור לי העניין. התואר היחידי שמתקשר לתחום המחשבים זה אך ורק מדעי המחשב, אבל אם אני רוצה להתמקד יותר בתחום של רשתות, אני אהיה מחוייב לעשות קורס של ניהול . מאותה הסיבה שאין תואר של ניהול .

עכשיו אם חוזרים לאישיות ולידע שלי, אני חושב שקצת אתקשה בלהסביר אבל אנסה בכל זאת:

אין לי ידע מקצועי כלשהו. לא למדתי אף פעם לבד איזה מקצוע לעומק ולא למדתי בשום מקום אחר (אפילו לא בבית ספר ברמת ה-5 יחידות במדעי המחשב).

העניין הוא שמאז ומתמיד אני זוכר את עצמי מול מחשב. תמיד קורא באינטרנט ללא סוף, תמיד מתעדכן בכל תחום בקדמת הטכנולוגיה וככה בעצם למדתי מה שאני יודע היום.

אני חושב שאני יודע לעבוד עם מערכת של ווינדוס קצת מעל הממוצע, מתמקצע לעומק במערכת ה- והאנדרואיד.

יודע איך להרכיב מחשב מאפס, יודע פחות או יותר איך מחשב עובד וכמובן מה כל רכיב .

יודע להמליץ לאנשים מה כדאי לקנות בהתאם לתקציב שלהם..

יש לי גם חוש ממש טוב בללמוד תוכנות חדשות, איך עובדות, מה עושות.. וכו'.

סוג כזה של ניסיון רחב שנים בתחום המחשבים.

אין פה שום דבר יוצא דופן. עוד יותר סביר להניח כל מה שרשמתי עכשיו מתגמד מאוד בפורום הזה שיש פה תותחי על שבשבילם זה כמו ללמד מישהו את ה-א'-ב'.

באותה מידה אני יכול להגיד שהידע שלי במחשב נרחב אפילו הרבה יותר ממה שרשמתי כי לא פשוט לי להסביר.

מה שחשוב לי להדגיש פה, זה שאין לי איזשהו ידע מקצועי. וזה פחות או יותר מה שהייתי רוצה לעשות. לאו דווקא ברמת התכנות, אלא הייתי רוצה ללמוד ברמה גבוהה משהו מסויים, איזה משהו טכני שדורש ניתוח שקשור למחשבים. כמו שאני רואה אנשים רושמים קודים על גבי קודים ומתכנתים ובונים תוכנה, ככה הייתי רוצה גם כן להכנס לעומק ולרמה טכנית של משהו מסויים שקשור למחשבים.

ופה הבעיה.. שאני לא יודע מה.

מהסיבה שכל החיים שלי התעסקתי במחשבים, תמיד חשבתי שכדאי לי והכיוון שלי זה אך ורק מדעי המחשב. רק לאחרונה שהבנתי עד כמה המתמטיקה שם גבוהה, הבנתי שזה לא בשבילי ומאז אני מחפש את עצמי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גם שלעבודה הזו לרוב לא דורשים תואר אקדמי.

אגב, זה לא מדויק שהתואר היחיד שקשור במחשבים הוא תואר במדעי המחשב. קיימים גם תארים במערכות מידע, וכן ההנדסות למיניהן - תוכנה, מחשבים, חשמל. יש חפיפה לא מעטה בין כל התארים האלה, כאשר הדגשים שונים, ולפעמים שונים מהותית. עם זאת, בשביל לעבוד בתחום המחשבים (או לפחות התוכנה), כל אחד מהם מהווה תואר רלוונטי.

מה שכן - בכולם מלמדים מתמטיקה ברמה גבוהה כחלק מהתואר.

ונכון גם שלא ממש מלמדים שם כלים בשביל להיות מה שנקרא אצלנו איש סיסטם/IT. וזה גם לא נחוץ, כי כאמור, לעבודה כזו לרוב לא דורשים תואר, אלא יותר נסיון/ידע ספציפי שאותם ניתן לקבל גם בקורס הסמכה מסוים, וגם פשוט מנסיון והתעסקות ולמידה עצמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם על התגובות האחרונות.

כמו שאמרתי, מתמטיקה זה הצד החלש אצלי. גם כן התחום הריאלי שמתקשר למתמטיקה חלש אצלי. לכן כל תואר שקשור למחשבים די בעייתי בשבילי.

על המונח IT שמעתי רבות, אבל לעולם לא ברמה מפורטת:

מה זה, מה צריך לדעת בשביל זה, מה צריך ללמוד, איפה אפשר ללמוד, כמה זמן לומדים, מה לומדים, האם יש לזה ביקוש, האם אפשר להתפתח עם זה לקריירה לעתיד הרחוק, האם השכר טוב?

אם כבר פתחנו את נושא ה-IT, ולפחות לבינתיים(!) זה נראה כמו משהו שמתאים לי, אשמח לשמוע על זה פרטים לעומק.

אפילו בחיפוש באינטרנט לא הצלחתי למצוא תשובות מדוייקות על כל השאלות שלי בפסקה הקודמת.

אגב, בתחום של מנהל הייתי מעדיף לוותר. שמעתי רבות על התחום הזה ולא התרשמתי.

הבנתי שההיצע הרבה יותר גדול מהביקוש והבנתי שזה מקצוע יחסית פשוט. ובכל זאת הייתי רוצה ללמוד משהו ברמה גבוהה יחסית.

והאם איש סיסטם/IT זה לא בעצם תואר של "ניהות מערכות מידע"? יכול להיות שאני מתבלבל?

(שוב, תודה!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...