שימוש בכונן חיצוני ממש כמו בDOK, האם אפשרי? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש בכונן חיצוני ממש כמו בDOK, האם אפשרי?

ShiriV

Recommended Posts

שלום חברים,

אני מעוניינת לרכוש חיצוני ולהשתמש בו כדי לאחסן ולגבות את כל הקבצים החשובים שיש לי על המחשב (מוסיקה, , מסמכים וכו').

עד כה השתמשתי במספר DOKים כדי לעשות זאת, אבל הדברים הקטנים והחמקמקים האלה כל כך שבריריים ולא יציבים שזה פשוט פחד אלוהים לסמוך רק עליהם בתוך גיבוי, מה גם שגודל הנפח שלהם קטן ולא מספיק מה שיוצר בלאגן גדול. גם כל שירותי הענן למיניהם לא באים בחשבון מבחינתי, מאחר והשימוש בהם לרוב עולה כסף והרבה (ולא, אני לא רוצה להשתעבד לניסוי החינמי של בזק שאלוהים יודע מתי הוא יפסיק להיות כזה ויצריך אותי לשלם ביוקר על כל ג'יגה) ומה גם שאין לי באמת צורך בשיתוף קבצים. המטרה שלי כאמור היא וגיבוי בלבד.

ברצוני "לעלות כיתה" ולעבור לכונן חיצוני טוב ואיכותי. השאלות שלי הן:

1. האם אפשר להשתמש בכונן כזה ממש כמו שמשתמשים בDOK? כלומר: לחבר ולנתק אותו מהמחשב בצורה חופשית, לנייד אותו ללא חשש ממקום למקום ולחבר אותו למחשבים אחרים בעת הצורך?

2. האם ההתעסקות עם כונן כזה היא מסובכת או שמדובר סך הכל בלחבר למחשב ולהשתמש (חיבור USB)?

3. איזה סוג כונן מומלץ לי לקנות (3.5 או 2.5)?

4. מהי החברה המומלצת ביותר ועל אילו דברים בכללי עליי לשים לב לפני קנייה?

הרבה שאלות אמנם אך כל אחת ואחת חשובה לי, אודה לכם אם תוכלו לענות על כולן.

תודה רבה ושבת שלום לכולם :cheesy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם כל שירותי הענן למיניהם לא באים בחשבון מבחינתי, מאחר והשימוש בהם לרוב עולה כסף והרבה (ולא, אני לא רוצה להשתעבד לניסוי החינמי של בזק שאלוהים יודע מתי הוא יפסיק להיות כזה ויצריך אותי לשלם ביוקר על כל ג'יגה) ומה גם שאין לי באמת צורך בשיתוף קבצים. המטרה שלי כאמור היא אחסון וגיבוי בלבד.

http://hwzone.co.il/community/threads/536542-10TB-%D7%A9%D7%9C-%D7%90%D7%97%D7%A1%D7%95%D7%9F-%D7%A2%D7%A0%D7%A0%D7%99-%D7%97%D7%99%D7%A0%D7%9D-%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%AA-%D7%90%D7%97%D7%A1%D7%95%D7%9F-%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%AA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה Ivan, למרות שהייתי שמחה לקצת יותר פירוט בתשובה בכדי להבין עד הסוף..

כוננים בגודל 3.5" זקוקים למקור מתח של 12V ואת זה שקע ה- לא מסוגל לספק. לכן בנוסף לחיבור הכונן למחשב באמצעות ה-, יש צורך לחבר אותו גם ישירות לשקע חשמל. דרישה זו מגבילה כמובן את הניידות והנוחות של כונן חיצוני שכזה ולכן כונן 2.5 שאינו דורש חיבור למקור מתח חיצוני עדיף.

כדאי לשים לב גם שאלה כוננים מכניים (כלומר עם חלקים נעים) ולכן ברגע שהם מחוברים אסור לטלטל אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוננים בגודל 3.5" זקוקים למקור מתח של 12V ואת זה שקע ה- לא מסוגל לספק. לכן בנוסף לחיבור הכונן למחשב באמצעות ה-, יש צורך לחבר אותו גם ישירות לשקע חשמל. דרישה זו מגבילה כמובן את הניידות והנוחות של כונן חיצוני שכזה ולכן כונן 2.5 שאינו דורש חיבור למקור מתח חיצוני עדיף.

כדאי לשים לב גם שאלה כוננים מכניים (כלומר עם חלקים נעים) ולכן ברגע שהם מחוברים אסור לטלטל אותם.

אוקיי, הבנתי עכשיו את ההבדל בין 3.5 ל-2.5. זה בהחלט קריטי הצורך של ה-3.5 במקור חשמל מהשקע, מה גם שראיתי שהם הרבה יותר גדולים ומגושמים מה-2.5 ואכן קשה לנייד אותם..

כמובן שכשהכונן יהיה מחובר למחשב אניח אותו בשקט ואתן לו לעבוד, מי חושב לטלטל דבר כל כך עדין..

כתוצאה מחיפוש נרחב שעשיתי בעקבות הכונן המבוקש, מצאתי את הכונן הזה שעשה עליי את הרושם הכי טוב וקיבל ביקורות טובות:

http://ksp.co.il/?store=ksprishonlezion&uin=13197

הוא גם לא יקר ויש לו מן מעטפת בולמת זעזועים כזאת שזה ממש נחמד, גם הנפח מספיק לי בהחלט.

מה אתה חושב עליו? מומלץ?

אה ושאלה אחרונה: הבנתי שיש כל מיני תוכנות סינכרון כאלה שצריך להפעיל לפעמים על הכונן.. אפשר להסתבך עם זה? זה חובה בכלל?

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיה בלחבר כונן גם למקור חשמל? הבעיה העיקרית עם כונינם שהם פחות עמידים. להפיל כונן שבדיוק כותב (פועל) משמע הכונן מת (ברב המקרים). בהיאמר זאת, אני כבר שנים מגבה על כונן אחד את כל הקבצים ומשתמש בעוד מספר כוננים כמקומות אכסון (למעשה אין לי כ מעט מקו אכסון במחשב, אני מוריד משהו ולרוב מעביר ישרותצ לכונן חיצוני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-transcend מעולה, יש לי את הגרסה הסגולה (חמישה שקלים יותר ומרגיש יותר עמיד).

כן ראיתי גם את הכונן הסגול והאמת שלא מצאתי שום הבדל בינו לבין הירוק.. מה זה הקטע הזה? ולמה יש ביניהם הבדל מוזר של 5 שקלים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסגול כולל שכבת הגנה נוספת. לא יודע כמה זה קריטי, היה שווה לי 5 שקלים.

עוד שכבת הגנה ב-5 שקלים. מה רע בעצם?

אני אקנה את הסגול ואקווה לטוב מבחינת עמידות ואיכות.

תודה לכולם על העזרה :cheesy:

אגב, הסמיילים פה פשוט מזעזעים חחח..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...