מחשב נדלק לשנייה ונכבה מיד - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נדלק לשנייה ונכבה מיד

Guy950

Recommended Posts

היי,

כשקניתי את המחשב החדש העברתי מהישן את הSSD+HDD ואת הקירור של המעבד.

הנה המפרט:

Q9550

GA-EP43-DS3L

8GB RAM

( שני סטיקים של 4 של קרוסייר ושני סטיקים של A-DATA)

corsair 550w

ו WB blue 500GB

HD6970 2GB

עקרונית, לא הדלקתי את המחשב כבר חודש, היום אני רוצה להחיות אותו כדי להעביר אותו אבל כשאני מדליק אותו נדלקת נורית אדומה על הלוח אם והמחשב נכבה מיד. קשה להגיד אם המעבד מתחמם או משהו אחר כי אין לי הזדמנות לבדוק משהו. המחשב נכבה באופן מידי.

יש רעיונות?

עריכה:

בדקתי את הזיכרונות, אחד אחד, המחשב לא נדלק.

בדקתי עם ובלי הHDD, המחשב לא נדלק.

בדקתי את החוטים, אין משהו שאמור לקצר. זה משאיר את המעבד.

לא עשיתי למעבד דבר חוץ מלנקות את המשחה הקודמת ולשים קירור BOX.

ייתכן שהמעבד קוצר?

צירפתי תמונות של המעבד בלי הקירור שתראו מסביב, האם יש משהו מסביב. בנוסף בדקתי - אין קבלים מנופחים, אני אפילו ריח של משהו שרוף.

בנוסף הנה סרטון שבעצם מתאר מה קורה ברגע שאני לוחץ על הכפתור על המארז:

http://www.youtube.com/watch?v=k6UKi0NHeZk&feature=youtu.be

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי על הכבלים של הספק כוח, אף אחד מהם לא נראה פגום.

הסתכלתי דרך הרשת, לא רציתי לפתוח את הספק, ולא ראיתי קבלים מנופחים\שרופים וגם לא הרחתי ריח חריג מהספק.

לצערי אין לי ספק אחר להביא, אוכל לקנות אבל אני רוצה קודם לוודא שזה הספק.

שאלה, הסוללה של הלוח אם יכולה למנוע הדלקה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שידוע לי היא אחראית רק על השעון (שישאר מכוון גם עם הפסקת חשמל) ועל חלק שמבקר על ניתוק זרם (כדי שהוא יוכל להדליק / לכבות את המחשב [לפי מה שהגדרת הBIOS] אחרי שהזרם חוזר)

אבל אני לא לגמרי בטוח...

כך או כך הספק זה בדרך כלל הבעיה. (לפחות אצלי, קרו לי תקלות כאלה כבר כמה פעמים)

קרה לי כמה פעמים שזה היה הזכרונות, אבל אחרי חיבור/ניתוק זה עובד, וכבר עשית את הצעדים האלה.

חוץ מזה, אם זה כן הזיכרונות או המעבד בדרך כלל סתם נדלקים המאווררים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב,

עברתי על כל ס"מ בפנים המארז והגעתי לשתי מסקנות:

1) אני צריך לנקות את המחשבים שלי לעיתים קרובות יותר.

2) האשם הוא הספק.

לא מצאתי שום עדות למעגל שרוף על הלוח אם (מקדימה ומאחור) אם כי בזמן הבדיקות מצאתי פגיעה די רצינית בחלק האחורי, איפה שממקמים את המקבע של הקירורים. הניחוש שלי שאני או חבר שלי עשינו את הפגיעה בזמן שניסינו להוציא את הקירור.

בנתיים הזמנתי ספק חדש, כשהוא יגיע אני אראה אם זה היה הספק או הפגיעה, אם זאת תהיה הפגיעה נחפש כבר לוח חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה התנהגות של קצר, חבל שהזמנת ישר ספק ... אין לך אחריות על שלך ? אין מצב לבדוק עם ספק אחר?

תנסה להוציא הכל מהלוח, לא להשאיר כלום, להוציא כרטיס מסך, כל הכבלים האפשריים, אפילו כפתור ריסט ולדים של המארז, להשאיר רק סטיק אחד+מחבר 24 פינים והמחבר 4/6/8 פינים של המעבד. ואם זה לא עובד לנסות עם הזכרון השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסוף עדיין לא הזמנתי ספק, תוכניות השתנו. אבל לא, אין כבר אחריות על הספק, וגם כן החנות פשטה רגל ממזמן אז היו עושים לי הרבה כאב ראש גם ככה.

לצערי אין לי אפשרות לבדוק עם ספק אחר.

ועשיתי מראש את מה שהצעת, ניתקתי כל רכיב אפשרי מלבד ומעבד, זה מגיב בדיוק כמו שזה מגיב בסרטון שהעליתי.

בדקתי את זה עם כל הזכרונות, אחד אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לקחת מברשת צבע חדשה (ממליץ אחד רכה ושאין לה "נשירה" יותר מדי) ולהוציא לגמרי את הלוח מהמחשב, לעבור איתה על כל הלוח טוב טוב, ולנסות שוב להדליק כשהלוח לא בתוך המארז. לדעתי תוציא גם את הקירור של המעבד, אתה יכול להחזיר אותו אחר כך בלי משחה כדי לבדוק לכמה שניות במנוחה אם המחשב נדלק, ורק אחר כך לשים.

אפשר לנסות כבל 8/6 פינים אחר מהספק (ליד המעבד)

אם יעבוד לך מחוץ למארז, אולי יש לך תופסן מיותר במארז לברגים של הלוח, בנקודה שאין בלוח שלך חור והוא מקצר...

תנסה גם לעבור עם שואב אם לפחות מברשת על כל היציאות של הלוח (USB וכו), אם נתקע באחד הUSB איזה פירור מאלומיניום של קרמבו או משהו זה מספיק כדי לקצר לך את הספק ולגרום לכיבוי ...

תשים לב גם שכל החוטים המיותרים מנותקים מהספק, שאף מאוורר לא מחובר, אפילו המתאם מהMOLEX ל2 פינים של המאוורר, שלא ישאר שום דבר כזה מחובר לספק

בכל אופן אם לא עזרתי לך, תלך לחנות עם המחשב ותבקש מהם לנסות עם איזה ספק כלשהו, או מינימום תיקח את הספק שלך אל החנות ותראה אם יש להם את המכשיר שבודק ספקים... אל תהיה משוכנע שזה לא הלוח, חבל שסתם תקנה ספק.

אצלי הייתה הבעיה הזאת בלוח P55 של גיגהבייט והיה אזור כזה חום בצד האחורי של הלוח ליד הRAM. תסתכל טוב על הלוח שלך אחרי שתוציא מהמארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סיבה לא לקנות ספק, כי זה דבר מאוד שימושי (לפחות למי שיש לו יותר ממחשב אחד בבית...)

ואם אתה לא צריך אותו עכשיו תהיה צריך אותו אחר כך, כשתשדרג את המחשב שלך או תבנה עוד אחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

|:

על הדרך תקנה גם מארז ואולי אפילו מעבד וכמה ... זה דבר שימושי, שיהיה בבית.

וברצינות , לא קונים דבר שאתה לא צריך, כלל פשוט לחיים. האחריות היא לזמן מוגבל למשל - זאת תהיה טעות גדולה מאוד לבזבז אותה על התקופה שהספק לא בשימוש.

הטכנולוגיה מתקדמת (C STATES למשל חדשים שהופיעו בהאזוול) , הוא לא יודע כמה הספק הוא יצטרך לעתיד (אין כלל אצבע - אם הוא יתכנן על SLI?) , אם הוא עובד עם מחשב ראשי אחד או כמות מסויימת קבועה של מחשבים , וכל פעם שהוא קונה חדש הוא מחליף את הישן, הוא יקח את הספק ממנו אם הוא יתאים , וכו' .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די בטוח שהוא לא ידלק בלי או בלי מעבד. אולי זה תלוי בלוח אבל P55M-UD2 לפחות אני יודע שלא נדלק בלעדיהם. אפילו אם מוציאים את החיבור 6\8 פינים של המתח למייצבים של המעבד\זכרון , זה לא ידלק ברוב הלוחות אני חושב.

סתם משהו מגניב - אצל אסוס, לא יודע ממתי זה התחיל אבל יש את זה אצלי בP8Z77-V PRO ואני חושב שזה בכל לוח בסיסי שלהם אפילו, אפשר לשדרג ביוס בלי לחבר את המעבד והזכרון אפילו. יש פורט מסויים שאליו מכניסים דיסק און קי שיש עליו רק את הקובץ של הביוס, ולפי איזה מנורה שיש בלוח אפשר לראות אם הוא מעדכן או שהוא סיים. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידלק ?? זה מנוגד לכל הגיון חשמלי ולכל הגיון מחשבי, ולנסיון שלי במחשבים.

למה בכלל לכבות ? הגנה על מה ?

אין ? יהיה צפצוף של הפוסט.

אין מעבד ? אין בכלל פוסט !

ומה בדיוק מכבה אותו כשאין בכלל מעבד ?

קשה לי להאמין שמישהו תיכנן דבר כזה בלוח אם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...