המלצה על מכונית יד שניה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה על מכונית יד שניה

שניצל

Recommended Posts

שלום לכולם!

זוגתי ואני החלטנו להיפטר מהליסינג היקר ובמקומו לקנות מכונית יד 2. אנחנו חושבים על מכונית סופרמיני אוטומטית עד 60000 ש"ח.

אנחנו צריכים אותה רק לנסיעות קצרות יחסית (ת"א-הרצליה ביום יום, פעם בשבוע-שבועיים לכפר סבא ופעם בהרבה זמן נסיעות ארוכות).

הייתה לנו בעבר יונדאי I10 והיה הייתה יחסית קטנה ולא כל כך נוחה, ובגלל זה אנחנו מעדיפים סופרמיני ולא מיני. חשבנו על יונדאי I20 או דייהטסו סיריון, הבעיה היא שאנחנו לא מבינים ממש בתחום ככה שאין לנו מושג מה לחפש. כמובן הדרישות הסטנדרטיות שהמכונית תהיה נוחה, בטיחותית וחסכונית בדלק.

תודה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יותר מרגישים את המעבר של ההילוכים (כי ממש עובר הילוך, כמו בידני, רק שיש מנגנון שעושה את זה במקומך). בהתחלה זה קצת מציק. אחרי זה מתרגלים וזה לא משנה יותר.

כמובן שכמו בכל דבר, זה תלוי בגיר המסויים שיש ברכב. הבנתי שיש פעמים שבהן היישום של זה ממש על הפנים. אצל אמא שלי, בפונטו EVO, זה די סבבה לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את האתר icar , ששם אתה יכול לראות את הצריכה של הדלק , והדגשת נקודות על הרכב.

הצריכת דלק היא כמובן לא אמינה , ותוריד מזה איזה 5 קילומטר לליטר.

ביד 2 כדאי לקחת רכבים אמינים , ואני מאד אוהב את פולו , אבל לכל אחד יש את הדברים שחשובים לו יותר או פחות.

נקודות שחשוב לשים לב אליהם (לפי דעתי) ברכבים כאלה הם גודל התא מטען והאם המושבים האחוריים יכולים להתקפל , מספר כריות אוויר , 4 או 2 חלונות חשמל , אם יש usb או aux במערכת המובנת , צריכת דלק כמובן , אמינות , עלות חלפים , גובה הגחון (גחון נמוך במיוחד מקשה על עלייה על המכשולים הרבים שיש בכבישים בארץ) , וביקוש בשוק למכירה עתידית.

http://www.icar.co.il/קטגורית_רכב_יד_שניה/מכוניות_קטנות/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה.

קיבלתי עכשיו הצעה (ממישהו שאני מכיר בעקיפין) למאזדה 2, שנת 2009 יד ראשונה עם 40000 ק"מ ב-60000 ש"ח. זה נשמע סביר? איך הרכב הזה?

ובלי קשר, אני רואה בלוחות יד 2 שדיהטסו סיריון נוטה להיות יותר זולה מיונדאי i20 (בכ-5000 עד 10000 ש"ח אפילו). יש סיבה לזה? היא משמעותית פחות טובה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתקרב לפיז'ו 107 , סיטרואן C1 וטויוטה אייגו

נסעתי כחצי שנה על פיז'ו 107 בעבודה והוא ממש גרוע. בניה ברמה מאוד נמוכה, גיר בעייתי, כיסא ששובר את הגב.. אני יכול להמשיך עד מחר

סיטרואן C1 וטויוטה אייגו מבוססות על אותו . שלושתם מיוצרים באותו מפעל

אחרי זה החליפו לקיה פיקנטו, שהוא מדליק! מאובזר ומפנק הרבה יותר.. חווית הנהיגה השתפרה בעשרות מונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 הערות

יש לנו כרכב משפחתי (זוג + 2 ילדים קטנים) סיריון - 2007 - אוטו נהדר - די חסכוני (1 ל-13 פחות או יותר), לא יקר לטיפול\ביטוח ומאוד אמין - אם אני לא טועה מכלולי ההינע מיוצרים על ידי טויוטה (שמעתי משהו על זה).

סיריון סובלת מ-2 מחלות - היא לא הכי יציבה בסיבובים חדים במהיריות גבוהות ותא הנוסעים נוטה להיות רועש מעל 110 - חוצמזה - בובה של אוטו. נסענו עליה כבר יותר מ-70000 ק"מ.

לגבי פיקנטו - יש לחמותי את הדגם האוטומטי - לא אוהב אותו - הוא נחמד לנסיעות קצרות אך לנסיעות ארוכות (מעל 50 ק"מ) רחוק מלהיות נוח.

מעבר הכח בו בעייתי - מאוד מרגיש לא יציב על הכביש.

חבל שלא מביאים יותר את הסיריון - זה נחמד מאוד.

בהצלחה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביררתי קצת עוד לגבי המאזדה ובאמת היא לא נראית משתלמת, לפחות לא ביחס ליונדאי i20.

avilavi - כל המכוניות שדיברת עליהן הן מיני, זה קצת מתחת למה שאנחנו מחפשים בכל מקרה. אבל תודה בכל זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיסרון בi20 זה הנוחות נהיגה.

הבידוד רעשים הוא נוראי , המושבים לא נוחים , ואתה מרגיש כל פגם קטן בכביש.

מבחינת נוחות נהיגה המזדה 2 לוקחת בקלות.

יש סיבה למה אתה לא שוקל לקחת מכונית ידנית חדשה?

במחירי הדלק הקיימים , מכונית ידנית יכולה לחסוך לך הרבה כסף בטווח הרחוק , וגם הרכב משמעותית זול יותר מאוטומטי.

בפולו הידנית שלי יש צריכה ממוצעת של 16 ק"מ לליטר (צריכה אמיתית , ולא מה שהיצרן כותב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם קיה פיקנטו? הצריכה דלק שלו סבבה ויחסית לרכב מיני הוא המושבים שלו מרווחים והנהיגה עליו טובה (מנוע חזק).

לא יודע מה איתם אבל אני לא מפסיק לראות את הפיקנטו על הכביש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר שמעתי הרבה המלצות פה ושם על קיה פיקנטו (אמרו לי שלמרות שהיא קטנה היא מרווחת), אני באמת אשקול את זה.

איך פורד פיאסטה, דרך אגב?

יש סיבה למה אתה לא שוקל לקחת מכונית ידנית חדשה?

לא רוצה ידנית, נקודה. לא אוהב ולא נוח לי (וגם לחברה שלי לא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להורים שלי יש פיאסטה 2010 (אוט') אני מופתע ממנו מאוד לטובה

הרכב בפנים מאוד מרווח, גם לנוסעים מאחורה, במיוחד אם אלה ילדים קטנים

נוח לנסיעה ומרגיש יציב על הכביש. הגה מאוד מדוייק ומנוע מגיב מהר

דבר אחד די מוזר זה שאין לה שעון חום מנוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...