נייח מרסטט - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נייח מרסטט

shaithebest

Recommended Posts

שבוע טוב יש לי תקלה מוזרה מאוד במחשב נייח מעבד כפול ליבה סוקט 775 עם לוח גיגהבייט G31 DDR2

אז הוא עושה ריסטרט בזמנים לא קבועים

פירמטתי 7 לא עזר

החלפתי דיסק קשיח חדש לא עזר

החלפתי כרטיס חדש מהקופסא לא מחשב אחר וגם לא עזר

בעיה בספק זה לא יכול להיות כי תקול גורם רק לכיבוי המחשב ולא לריסטרט

בעיה במעבד לא יכול להיות גם.

האם זה בעיה בלוח? מישהו נתקל פעם בלוח שמרסטט את המחשב? אולי הסלוטים של הזכרון שניהם לא טובים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - ספק כח לא תקין יכול לגרום לבעיות כאלו, אז אי אפשר לשלול אותו.

בגדול, בעיות כאלו בד"כ נובעות מלוח האם או מספק הכח, אבל אי אפשר מייד לשלול גורמים אחרים.

אפשרות פחות סבירה, אבל עדיין לא בלתי אפשרית, היא שהבעיה היא בכפתור ה reset עצמו - אולי הוא מקצר וזה מה שגורם לאיתחולים.

תנסה לבצע את הדברים הבאים:

1. איפוס הביוס. אולי משהו השתבש בהגדרות ולכן המחשב לא עולה/נתקע. אם ניתן לגשת לביוס אז בד"כ מומלץ לטעון את ערכי ברירת המחדל ואם לא - בד"כ יש ג'מפר על הלוח. האיפוס הזה גם ייבטל כל OC שנעשה (לא כולל OC שאולי נעשה לכרטיס המסך, שגם אותו רצוי לבטל).

2. בדיקה פיזית של המחשב - יש לבדוק שכל חיבורים תקינים ומחוברים היטב, שאין קבלים מפוצצים/מנופחים, ושכל המאווררים מסתובבים בחופשיות. אם יש קבלים נפוחים/מפוצצים על לוח האם או כרטיס המסך (או כל רכיב אחר שיש עליו קבלים) - יש להחליף את הרכיב. אם יש מאוורר שלא מסתובב בצורה חופשית - יש לנקותו (ואולי גם לשמן אותו), ואם זה לא עוזר - יש להחליף אותו.

3. בדיקת הזיכרון - בד"כ עם +memtest86. אם יש שגיאות בזיכרון, סביר להניח שאחד מרכיבי הזיכרון הם הגורמים לבעיה (אבל אי אפשר לשלול בעיה בלוח או במעבד).

4. בדיקת הטמפרטורות של המעבד והלוח - טמפרטורות גבוהות בד"כ גורמות לבעיות. אם הטמפרטורות גבוהות, ייתכן ויש צורך בריענון המשחה הטרמית בין המעבד וגוף הקירור - אולי המעבד פשוט מתחמם, דבר שגורם למחשב ל"קפיאות" או לכבות את עצמו (או איתחולים במקרה שלך).

5. הפעלת המחשב עם מינימום רכיבים - לוח, מעבד, מודול אחד, כרטיס מסך (אם יש כרטיס מסך מובנה - עדיף להשתמש בו ולא בכרטיס מסך חיצוני) וספק כח. במקרה זה תשאיר גם מקלדת ואת הדיסק הקשיח הראשי, אבל את כל השאר הרכיבים תנתק., כולל כל מיני התקנים שאולי מחוברים למחשב. אם הבעיה לא חוזרת - הרי שהיא נובעת מאחד הרכיבים שניתקת, אבל לא ניתן לשלול בעיה בספק הכח.

6. החלפת רכיבים בסיסיים עד לאיתור הרכיב הבעייתי - ספק כח, , מעבד ולוח אם. מומלץ לבדוק רכיבים תקינים במחשב הבעייתי, או לחילופין - רכיבים מהמחשב הבעייתי במחשב תקין, עד למציאת הרכיב הבעייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה.\

לא אין מסך כחול לפני ריסטרט ובדקתי סקטורים לדיסק תקינים וגם MEMTEST לזכרון תקין.

אין קבלים נפוחים

מאווררים טובים

איפסתי ביוס פיזית עם הסוללה

טמפרטורות טובות 30-40 מעלות

ניתקתי את כבל RESET ואת הכל ואין כרטיס מסך

ניסיתי היום מעבד ממחשב אחר DUAL גם ממשיך הבעיה

מה שנשאר לי זה ספק כוח או לוח אם על מה להמר?

לעולם לא נתקלתי בספק כוח שמרסטט אלא מכבה בלבד יותר הגיוני שסלוט אחד של בלוח מתוך 2 תקול ומקצר את החבר שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זיכרון לא תקין או חריץ הרחבה לזיכרון שלא מתפקד כמו שצריך אמור לגרום לשגיאות בזיכרון, ואז היית רואה מסכים כחולים. האפשרויות הן אכן או ספק כח. מכיוון שיש לך מחשב אחר, פשוט קח ממנו את ספק הכח ותראה אם הבעיה ממשיכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאם הספק היה הבעיה הוא כבר היה נשרף מהריסטרטים החוזרים הלוח שלך ישן וכנראה הבעיה לריסטרטים החוזרים הבעיה שאין דרך לבדוק לוח שאין כבר מה לשלול הבעיה היא בוודאות הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב טעיתי והטעתי

לא שמתי לב שהמאוור 12 של הספק לא מסתובב בכלל רק היום ראיתי אני צריך להגדיל את המספר שלי אז החלפתי ספק והכל בסדר עכשיו.

אבל עם ספק דפוק אתה מצפה שיכבה ולא ירסטט בגלל זה התבלבלתי

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...