התלבטות בין מחשב לנובו למק-אייר - תקציב עד 5000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין מחשב לנובו למק-אייר - תקציב עד 5000 ש"ח

over23

Recommended Posts

אהלן לכולם,

אני מחפש לרכוש מחשב בארה"ב בשבועים הקרובים, כרגע אני מתלבט בין מק-אייר ללנובו X1 CARBON

אני משתמש בתוכנות פוטושופ, אילוסטרייטר ואחרות בעבודה כמעצב ומפתח אתרי לכן אני מחפש מחשב שיוכל להריץ תוכנות זוללות משאבים בלי קושי.. כרגע אני משתמש במחשב LATITUDE E6400 ואני זקוק לשדרוג.

ההתלבטות בין המחשבים נובעת מהמעבד של מק (HASWELL) לעומת מעבד דור 3 אצל ומהעובדה שאי אפשר לשדרג את ה"אייר" אחרי הקנייה.

מה אתם הייתם עושים? האם הלנובו יכול לעשות את עבודה או שעדיף לי ללכת על המק?

נייד לנובו קרבון עם מעבד להבנתי ייצא רק בינואר

הנה לינק לדגמים:

מק-אייר-

http://store.apple.com/us/buy-mac/macbook-air?product=MD760LL/A&step=config

לנובו קרבון (השני שמאל)-

http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/x-series/

מפרט למחשב הנייד הרצוי:

מסך - גודל של 13.3 - 14.1 אינץ' ורצוי ברזולוציה של 1440X90 ומעלה

עכבר ומקלדת - רצוי שתהיה נוחה ורספונסיבית, רצוי מלאה אבל לא חובה

משקל - 2 ק"ג ומטה

זמן - 6 שעות ומלאה

יציאות - HMDI או לפחות MINIDP

USB 3.0

* - רצוי אבל לא כדאי

כונן קשיח - מיני' 128GB SSD

כונן אופטי לא חובה

אחריות בינ' של 3 שנים

מערכת הפעלה -לא חובה

* יש לי ניסיון טוב מאוד עם השירות של בארץ ובכלל עם הניידים שלהם, אבל אין לי בעיה לקנות כל מחשב שיש לו שירות מעולה בארץ :)

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת נתונים יבשים ה

CARBON פשוט חזק יותר ומהיר יותר ומתוך הנחה שלא התכוונת לבצע לאפל שידרוג למעבד + שידרוג לזיכרון לך על הקרבון

אבל אני במקומך ההיתי מוסיף עוד 160 דולר. המחשבים שלהם לדעתי (אפילו הקטנים) בליגה אחרת. מה גם שהדעות בקשר ללנובו קצת חלוקות

ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QUOTE]אם יש לך מחשב כרגע, למה לא לחכות לינואר?[/QUOTE]

יש לי אופציה להביא את המחשב מארה"ב בשבועיים הקרובים, מי יידע מה יהיה עוד שלושה חודשים. חוץ מזה שהמחשב חצי מתפרק כבר..

מבחינת נתונים יבשים הCARBON פשוט חזק יותר ומהיר יותר ומתוך הנחה שלא התכוונת לבצע לאפל שידרוג למעבד + שידרוג לזיכרון לך על הקרבון

אבל אני במקומך ההיתי מוסיף עוד 160 דולר. המחשבים שלהם לדעתי (אפילו הקטנים) בליגה אחרת. מה גם שהדעות בקשר ללנובו קצת חלוקות

ו

קצת בלבלת אותי, אתה מתכוון הוספת כסף כדי לשדרג את המעבד במק-אייר ?

ההתלבטות העיקרית עם ה'אייר' היא אם לשדרג את המעבד ו/או את הזיכרון כי אחרי הרכישה כבר אי אפשר (הכל מולחם ללוח אם)

לגבי הקרבון, איפה ראית דעות חלוקות, אני קבלתי את הרושם שמדובר מחשב מעולה.

אם לעוד מישהו יש דעות נוספות בעניין אני אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

אני מאוד ישמח לשמוע את דעותיכם, מעבר למה שנכתב פה.

האם החומרה בלנובו יותר מהירה מהמק? זה מה שנכתב למעלה מאחד המגיבים אבל לפי מה שידוע לי המעבד יותר מתקדם, המהירות של הדיסק קשיח יותר גבוהה והכרטיס מסך יותר חזק. ומבחינת value for money מה עדיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם אין לי נסיון גדול עם המערכת הפעלה של הMAC אבל מנסיון שכן יש לי עם לינוקס יש מצב גדול שגם אם יש הבדל ביצועים לא גדול במיוחד מבחינת החומרה, אז המערכת הפעלה תפצה ותעקוף אפילו. ווינדוס ממש גרוע ובכל מערכת אחרת הדברים זורמים הרבה יותר טוב, ככה שאני הייתי מעדיף את הAPPLE כנראה. ולא רק בגלל זה - גם אני בתחום של הפיתוח אתרים כרגע יש לי דיי דק וסבבה אבל ראיתי אצל אנשים אחרים מהתחום את הAPPLE וזה פשוט רמה אחרת, גם החומרה (מארז וכאלה)

מאוד ברמה וגם המערכת הפעלה הרבה יותר מסודרת ואיכותית. זה שווה את הכסף האיכות הזאת לפי דעתי.

עוד סיבה זה 8 והכיוון שמייקרוסופט לוקחים, לקנות מחשב עם זה להתקע במשהו שתעשה כמה שיותר דומה לווינדוס 7 (או שאפילו תתקין 7) וכנראה בלי כיוון לשדרוג נורמלי בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל משתמשים בזה פעם ב..., יש פוטושופ, יש כרום, יש תוכנות לעריכת קוד.. הוא כמובן יצטרך מכונה ווירטואלית בשביל לבדוק את האתרים שהוא בונה על אקספלורר, אבל זה כמו עוד תוכנה במחשב, זה שיש שמה שלם שלא משתמשים בו לא אמור להפריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל משתמשים בזה פעם ב....

פעם ביום?

פעם בשעה?

פעם בדקה?

יש לי איזה עשרה מקיסטים בלימודים אף לא אחד מקליד באופיס שנמצא במק, כולם עובדים עם פרללס.

חבר אחר שהוא מתכנת עובד עם פרללס.

מק זה כמו דוגמנית, יותר יפה מחברה שלך אבל לא היית מתחתן איתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, אני לא מזלזל בכם אבל טרם קיבלתי תגובה הולמת לנושא המקורי.

אני מתלבט מאוד לגבי שתי הדגמים ואמור לבצע את הרכישה ממש ביום הקרוב.

אני אשמח לחוות דעת מקצועית מניסיון או ידע ענייני.

רוב תודות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בוודאות הייתי הולך על המק אייר. מערכת ההפעלה של אפל היא עולם אחר, במיוחד כשמשתמשים בה עם touchpad. הממשק הרבה יותר הגיוני וחוויית השימוש הרבה יותר זורמת. נכון שלפעמים נאלצים לעבוד עם במכונה ווירטואלית, אבל גם מי שהעדיף פיירפוקס לפני כמה שנים טובות היה נאלץ להידרדר לאקספלורר מדי פעם - זה לא הפך את פיירפוקס לדפדפן פחות טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה היה פעם.

היו היה !

מאז זרמו הרבה מים בירדן, וראה איזה פלא, נהיתה

לא פחות טובה ונוחה מ - OS. אבל עדיין הרבה יותר נפוצה.

שמח שאתה מרגיש ככה, אבל אני לדוגמה לא הצלחתי להתרגל לחלוטין אפילו לממשק של 7 אחרי כמה שנים של שימוש. יותר מדי פעמים אני נעצר לחשוב לאן לכל הרוחות הם דחפו אופציה כלשהי שאני מחפש בממשק המסורבל הזה. בפעמים המעטות שאני משתמש ב- אני לא יכול שלא להעריך כמה הסידור שם היה הרבה יותר הגיוני.

Windows 8 זה בכלל זוועה בשבילי, ומבחינתי מסתכם בניסיון פתטי להפוך את המחשב לטעבלט. במק הסידור כל כך הגיוני ואינטואיטיבי שהתרגלתי אליו כמעט מיד.

אז מה? תקלות קורות לכל היצרנים, וכבר קרה שיצרנים שהתנערו מתקלות ולא רצו לטפל בהן (במיוחד בדיסקים קשיחים). פה נותנים לך כלי שאומר בבירור האם יש לך תקלה במחשב או לא, ואם כן החלפה בחינם. לדעתי שירות ללא דופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת בלבלת אותי, אתה מתכוון הוספת כסף כדי לשדרג את המעבד במק-אייר ?

ההתלבטות העיקרית עם ה'אייר' היא אם לשדרג את המעבד ו/או את הזיכרון כי אחרי הרכישה כבר אי אפשר (הכל מולחם ללוח אם)

לגבי הקרבון, איפה ראית דעות חלוקות, אני קבלתי את הרושם שמדובר מחשב מעולה

סליחה. התגובה שלי לא נוסחה כאוי. אבל כן זה בדיוק מה שהתכוונתי תשדרג את הmac ותיקח אותו בלי פקפוק. לגבי הקרבון : ההערה שלי התייחסה באופן כללי ללנובו ומצד אמינות לטווח ארוך לכן ביקורות מקצועיות שבד"כ נעשות מייד אחרי רכישה לא רלוונטיות. ולעומת שנחשבת ובצדק לאחת החברות האמינות ביותר.

וכמו שכתב לירוי ,(10#) המערכת הפעלה של מקדמת את המחשב ברמה אחרת, לא נתקעת הרבה יותר מוגנת מוירוסים ושגיאות וכו'

ובתור גרפיקאי ההמלצות של אדובי מאז ומעולם היו על (וכמו גם הרבה מאוד גרפיקאים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...