כיצד מחברים דימר ונורות לד? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד מחברים דימר ונורות לד?

Elad128

Recommended Posts

שלום!

אני מעוניין לחבר דימר לשתי נורות לד עם תושבת MR16.

משיטוט קצר באיביי הבחנתי שרוב הנורות שמוכרים הם ל 12v

כשמשתמשים בשנאי אלקטרוני, מה הסדר שמחברים את הציוד? דימר -> שנאי -> לדים?

או שאולי יש דרכים אחרות..?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דימר רגיל של 240V נמצא בצד של ה 240V של הספק

כן יכולה להיות בעיה אם הלדים + ספק אלקטרוני :

חלק מהספקים האלה מוציאים 12V RMS כשה peak הוא באיזור ה 30V.... ומנורות לד שבנויות בצורות מסוימות יכולות להידפק

חלק מהספקים האלה צריכים עומס מינימלי כדיי לעבוד בצורה תקינה (אחרת אתה תקבל פליקר) והלדים לא לוקחים מספיק חשמל

ואם יש מנורת לד אם דרייבר PWM בלי קבל סינון יכולות להיות תופעות אחרות....

וכול להיות שהכול יעבוד מושלם להרבה שנים

אני בכל מקרה הייתי מעדיף שנאי (מגנטי) ולא ספק אלקטרוני לדברים האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכל מקרה הייתי מעדיף שנאי (מגנטי) ולא ספק אלקטרוני לדברים האלה
דימר לפני שנאי לא גורם לזמזומים והתחממות?

ונורות לד שבסופו של דבר עובדות על סוג של DC, לא יקבלו אחרי השנאי סוג של AC נמוך, יעשו ממנו DC מיושר ו... לא ידלקו בכלל, או ידלקו על חלק קטן של הסקאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השנאים המגנטיים עובדים אם leading edge dimmer, השתמשו בהם שנים בדרך הזאת בדיוק אם מנורות הלוגן. בנושא הרעש - נקודה שלא חשבתי עליה, אבל אם כבר, גם הדימר עצמו מכיל סליל שיכול לפלוט רעש וכן ראיתי דימרים שמזמזמים בשקט כשהם עובדים....

מנורות לד יכולות להיות בנויות בצורה שונה - נגד ולדים (ולאלה יהיו בעיות גדולות אם peak של 30v - ההספק שנופל על הלדים יהיה גבוה מידי), מעגל PWM (לאלה לא אמורה להיות בעיה מיוחדת, חוץ מאם יש שם קבל אלקטרוליטי למתח נמוך יותר), או משהוא ליניארי מיוצר (שכנראה יתחמם יותר אבל לא יעמיס יותר מידי את הלדים)

וגם הספקים האלקטרוניים האלה יכולים להיות בנויים בצורה שונה - יש כאלה שנותנים peak של 17v וזה האפשרות הטובה ביותר, ויש כאלה אם peak גבוה יותר והם הבעיה

ניתן אוליי לקוות לזה שיצרני הלדים יודעים שספקים אלקטרוניים נפוצים ולא בונים את הלדים לעבוד רק על שנאי מגנטי, אבל לא יודע מה הם יכולים לחשוב לעצמם ולא הייתי רוצה שמשהוא יישרף אחריי חודש בגלל שיצרני הלדים ציפו לשנאי מגנטי ויצרני הספק האלקטרוני מצידם ציפו למנורת הלוגן שלא ממש אכפת לה מ peak voltage....

בונשא העמסה לא מספיקה, לשנאי מגנטי לא תהיה בעיה, לספק אלקטרוני לפעמים יש ורוב התיאורים של הבעיה שמצאתי באינטרנט (מאת משתמשים שהחליפו הלוגנים ללדים והבעיה התחילה) הספק מתחיל לשחרר פולסים בודדים במקום לעבוד ברציפות - נראה קשור לאספקת מתחח פנימית לא מספיקה למעגל בקרה או משהוא. הפתרון המומלץ ברוב המקומות האלה הוא להשאיר מנורה אחת הלוגן כדיי שהספק יראה עומס מינימלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...