כמה לא חוקי להתקין ווינדוס פיראטי? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה לא חוקי להתקין ווינדוס פיראטי?

Track

Recommended Posts

• תגובות 149
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שרת (אם חומרה יעודית לשרת) או workstaion כבד, או לעומתם "צעצוע" כלשהוא אם חומרה חלשה במיוחד שמגיע אם מארז של מחשב רגיל ("מחשב ל starter" אם נרצה לקרוא לזה כך), הם דוגמה למחשב לא "רגיל"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, למה צריך למכור מחשבים "רגילים" (ניידים, דסקטופים "רגילים") רק בהתאמה לקהל הרחב ולא אם אופציות גם למשתמשים המתקדמים ? או שעדיין לא הבנתי נכון ?

פשוט מאוד -הרוב המאוד גדול של השוק ,לא מיתקדם

המתקדמים יכולים לקנות רכיבים ולהרכיב לבד ,עם מדובר על מחשב ניח ,ואז אין מערכת הפעלה מותקנת

או להזמין במיוחד ניד בלי מערכת ההפעלה

רוב השוק לא צריך לסבול בגלל מיעוט קטן יחסית ,אני לדוגמה גימר

ואני לא ילך ליתלונן שכרטיסי מסך לגימר עולים הרבה ,וזה כי רוב השוק קונה OB של

זה פשוט המצב בשוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מחשבים כאלה...

בדיוק

בודדים מאוד

עד כמה שאני זוכר ,היה משפט לפני כמה שנים

שמישהו זכה ,וקיבל אפשרות לקנות מחשב בלי WIN

העניין שזה טירחה ,וההבדל במחיר לא היה גדול במיוחד ,הרשיונות האלו שמגיעות עם הנידים ,כניראה לא עולים הרבה כסף ליצרנית לרישיון

זה לא שיצרנית תשלם 400+ לרישיון

אז נגיד יורידו לכם מהמחיר 100 שקל ,לצורך הדיון

על מחשב של אלפי שקלים ,זה מה שיציק לכם ?

תמחקו את הWIN עם זה לא מתאים ,ותתקינו משהו אחר

לדעתי זה יהיה דבילי ,כי נידים זה "הכל בקופסא" ,והמערכת מגיעה מוכנה עם הדריברים והתוכנות לרכיבים כמו ופיצרים אחרים

זה גם יותר קריטי מבחינת מערכת שיודעת להפעיל את הקירור בניד בזמן

לדוגמה להוריד מהביצועים של המחשב שחם מידי ,עם אין מערכת טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממליץ לי גם לקנות לפטופ אם 2G , לשדרג אותו ל 8G ולזרוק את הסטיק (התקין) של 2G לפח ?

כי קח לדוגמה מקרה מהבית שלי : אני קונה מחשב ומשדרג אותו ללינוקס, אבל אני לא רוצה לזרוק את הוינדוס, אני רוצה להעביר אותו למחשב של ההורים למשל. אם מתייחסים לוינדוס כאל מוצר, חלק מהמחשב, אז אני אמור להיות יכול לעשות איתו (ובצורה חוקית כמובן) דברים כמו להעביר אותו למחשב אחר

זה ממש לא שאלה של וינדוס vs vs העדפה אישית של משתמשים, זה שאלה של קיבלתי וינדוס אם המחשב ואני עוד אוכל הגבלות על מה מותר ומה אסור לי לעשות איתו (ואני לא מדבר על לעשות ממנו עותקים) ? - מה זה צריך להיות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יצא לי האמת להעביר הרדיסק עם מערכת הפעלה מותקנת למחשב אחר, בגדול ב 98 לא היה עם זה בעיה,

המערכת הייתה מתקינה לך את כל ה PCI וכל רכיבי החומרה שלו מסביב מחדש והמערכת הייתה עובדת, מנסיון,

ב יש דבר כזה שנקרא "פרופיל חומרה" שצריך ליצור פרופיל חומרה חדש ולהתקין את כל המנהלי ההתקנים מחדש

ב וויסטה ו 7 עד כמה שידוע לי זה שחזרו כמו שהיה ב 98.

עד כמה זה חוקי מבחינת מיקרוסופט לעשות כזה דבר גם.. אין לי מושג

בגדול אם קנית רשיון retail ואתה חייב פורמט אתה יכול לעשות זאת, (אולי גם אפילו על מחשב אחר)

רק תוודא שהמערכת הקודמת לא פעילה כדי שלא יהיה שימוש באותו מפתח

מה הבעיה עם מחשבים ניידים שמגיעים עם מערכת הפעלה?

1) לוקחים לנו את הזכות הבחירה, כל פעם שיוצא מערכת חדשה אם נרצה או לא נקבל את המערכת הזו.

כי מיקרוסופט קבעה שנקבל את זה נרצה או לא, כמו כן קובעים לנו את הגרסה של אותו המערכת

לדוגמה HOME, PRO וכו' ומה אם בא לי להתקין על זה לינוקס?

2) אולי אנחנו חושבים שאנחנו מקבלים מחשב מוכן, ממש לא, המערכת המוכנה הזאת מגיעה ללא אנטי וירוס,

המחשב חשוף לכל הוירוסים הקיימים, בנוסף לכך דחפו לנו תוכנות שאנו לא רוצים להשתמש בהם.

כמו נורטון ואופיס 2010 בגירסת התנסות שמציפים אותנו בהודעות רכישה לתוכנות הללו,

שיטה שיווק מגעילה ללא ספק.

3) המחשב מגיע מוגן, קשה מאוד לפתוח אותו אחרי שקורה משהוא וצריך לעשות פורמט באופן רגיל

והיו דברים מעולם, חבר איתי בקורס MSCA רצה להתקין סרבר 2012 על מכונה ווירטואלית

רק שהוא עשה את זה על המחשב הפיסי וכתוצאה מכך גם השחזור של 8 לא עבד.

2) גם 100 ש"ח זה כסף! יש משפט שאומר "מי שמזלזל ב 5 אגורות לא שווה 5 אגורות"

ב 100 שאפשר לעשות קניות במכולת, אם 1000 אנשים ישלמו סתם לחברות 100 ש"ח

זה 100 אלף ש"ח שלוקחים לנו סתם, וזה כמובן לא 100 ש"ח זה הרבה יותר כמו כן גם 1000 יחידות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכולתי להתאפק..

המערכת המוכנה הזאת מגיעה ללא אנטי וירוס,

המחשב חשוף לכל הוירוסים הקיימים, בנוסף לכך דחפו לנו תוכנות שאנו לא רוצים להשתמש בהם.

כמו נורטון

רגע, נורטון זה לא אנטי וירוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בWIN8 יש חומת אש מובנת במערכת ,ויש עדכוני מערכת

זה לא אנטי ווירוס ,אבל זה מרחיק חלק מהצרות

אנטי ווירוס אתה יכול להשיג בחינם היום ,כמו גם הרבה תוכנות אחרות

בעניין ה100 שקל ,נגיד לצורך הדיון קניתה ניד זול ב3000 שקל

ה100 שקל האלו זה מה שבאמת יציק לך ? ,עם כן אז תבקש את אותו הניד בלי הWIN

ותמצא ברשת את הפסיקה בעניין הזה

זה יקח זמן מסוים ,אבל היבואן ישיג לך לפטופ בלי WIN מותקן ,עם ליצרנית יש כזה באותו הדגם

תזכור שיצרניות בלי נציגות רישמית פה ,לא מחויבות לחוקים בארץ

אולי חלק גם יסכימו להוציא את הארד דיסק הקים ,ולתת לך אחד בלי WIN

אישית אני חושב שזה קטנוני ברמת המחירים הזאת ,יחסית לשכר בישראל

זה לא שדוחפים לך איזה או במחיר מלא

אפילו המערכת עצמה במחיר מאוד מוזל ככה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כל כך מתכוון להעברת הדיסק הקשיח (צפויות בעיות), יותר לזה שאני אתקין מדיסק רגיל וינדוס (שניתן להוריד בצורה חוקית מהאתר של מיקרוסופט, או לפחות היה ניתן) ואשתמש ברישיון שהגיע אם הלפטופ. היי, בשורה התחתונה יש רישיון 1 והוינדוס מותקן על מחשב 1, זה הוגן. רק לא חוקי בגלל רשיון ה OEM

עכשו בניידים יש גם 2 קטעים אחרים שכבר עלו ולא פעם אחת כאן בפורום :

1

הוינדוס מגיע מותקן על המחשב, והשחזור של הוינדוס משתמש בהגדרה מיוחדת של ה boot loader. כלומר כשמדליקים את המחשב ולוחצים על מקש כמו access ibm או F כלשהוא וכו' כדיי להפעיל את השחזור, משהוא ב boot loader שמותקן על הדיסק יודע לקבל את הפקודה (מה ?) ולהיכנס למחיצת השחזור

עכשו המשתמש מנסה לסדר דואל בוט אם מערכת הפעלה נוספת (לינוקס, OS X, סתם משחק אם ה BCD) ודופק את זה. עכשו, הכול יעבוד לו בכיף. מתיי הוא יגלה שיש בעיה ? ביום שבו הוא דפק את הוינדוס ומנסה להיכנס לשחזור, ומגלה באימה שאין אפשרות כזאת - המחשב פשוט לא מגיב למקש שנלחץ אלא ממשיך לעלות (או לנסות לעלות) את מערכת ההפעלה כרגיל

המשתמש לא יאשים את יצרן המחשב (שעשה סידור לא סטנדרטי אם ה boot loader ולא דאג אפילו לצרף למחשב CD לשחזור, כמו שהיו מצרפים דיסקט DOS בעבר וזה היה נחשב לנורמה). במקום זה הוא יאשים את המערכת הפעלה השניה שהוא התקין (לינוקס, OS X) שהיא "דפקה לו את השחזור". תשמע, תקרא טובמה אתה בוחר בהתקנה לפניי שאתה לוחץ next....

2

מצב אפשרי : נדפק הדיסק הקשיח של המחשב, קונים דיסק קשיח חדש ו...... אין איך להתקין עליו וינדוס

נניח שניתן להתקשר למיקרוסופט ולהפעיל איתם וינדוס "רגיל" אם הרישיון דרך הטלפון. זה לא פתרון מלא - מה אם בינתיים הם כבר הפסיקו לתמוך בוינדוס הזה ? (היי, דיסק קשיח אכן נדפק אחריי כמה שנים של שימוש ובזמן הזה מערכת וינדוס יכולה להספיק לסיים את תקופת התמיכה שלה). ומצד שני, הי אני יכול להמציא את הסיפור ולהתקשר למיקרוסופט לקבלת סיריאל חוקי + אקטיבציה להתקנת וינדוס צרוב במחשב שני, כשהלפטופ בכלל תקין ועובד........

ונניח שהשגתי את דיסק ההתקנה של היצרן (נראה לי שניתן - בתשלום נוסף). אם אני מעלה אותו, הוא אמור להחזיר את המחשב למצב חדש מהמפעל - מחיצת שחזור ומחיצת וינדוס. ונניח שאני רוצה לתקן איתו את הבעיה של מקרה 1. עכשו, האם זה אומר שמערכת ההפעלה השניה, מחיצת D (כל קבצי המשתמש), וכל דבר אחר שיש על מחשב חייב להימחק ? הם אמיתיים - לגבות ולשחזר 500GB של חומר מהמחשב (ועוד צריך שיהיה לאן) כשכל מה שהיה נדרש הוא תיקון של 512KB ל boot loader ?????

זה בדיוק מה שנקרא "חוסר תמורה מלאה לכסף". כשאתה קונה וינדוס לבד אתה מקבל את כל התמורה המלאה למחיר - מות לך להתקין אותו על כל מחשב (מחשב יחיד), יש לך דיסק התקנה - שיעבוד תמיד גם אחריי 10 שנים, יש בדיסק התקנה אופציה ל repair, וגם אם הוא לא יודע לסדר boot loader למערכות הפעלה נוספות הוא לפחות לא מוחק אותן ולא מעלים מחיצות של קבצי משתמשים בכל ניסיון התקנה מחדש

ובנושא אנטיוירוס, סיפור ממני - מישהיא ש "סידרתי לה את המחשב" לפניי כמה ימים : התלוננה שקופצות לה הודעות "אזהרה המחשב שלך בסיכון". חדש (לא ה thinkpad) הגיע אם מקאפי 2012. ההודעות שקופצות הן מהמקאפי, הוא מתריע שהוא לא מעודכן. כבל , DHCP, עדכון, הוא חושב קצת ואז אור שהגרסה לא נתמכת יותר, יש לשדרג לגרסה החדשה של מקאפי כדיי להוריד עדכונים, ופותח דף מהאתר של מקאפי אם גרסאות שונות במחירים שונים. כלומר היא שילמה על אנטיוירוס במחיר של המחשב אבל לא יכולה לשתמש איתו אפילו (אוליי ניתן להוציא מלנובו קופון לקניית האנטיוירוס החדש אבל אין לי שמץ, מחקתי את המקאפי ושמתי MSE)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...