יש איזה מכשיר לשחק עם המתח - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש איזה מכשיר לשחק עם המתח

Tzion

Recommended Posts

בטח לא הבנתם מה אני רוצה, אז ככה, יש לי מאוורר שצריך 12V 0.14A ומה שאני רוצה לעשות זה לחבר לו פחות מתח כדי שהוא יפעל יותר לאט.

בשביל שזה יהיה יותר ברור תחשבו על דוושה של אוטו. ככל שלוחצים עליה יותר חזק הגלגל עושה יותר סיבובים.

אז מה שאני רוצה זה לעשות אותו דבר למאוורר- לדוגמא איזה כפתור מסתובב (כמו של ווליום) שאפשר לכוון באמצאותו את המתח שילך למאוורר ולפי זה את המהירות של המאוורר (יש לי רעיון בראש לעשות משהו יפה...)

הסבר די צולע, מקווה שהבנתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קוראים לזה ראו-באס. פאן-באס זה מתג למצבים קבועים.

יש באתר -SPOT מדריך לבניית אחד כזה.

יש מצב לקישור?

ומישהו בנה דבר כזה, ויכול לתת לי טיפים?

כי אני לא מבין כמעט כלום בחשמל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לבנות איזה משהו כזה מהר הנה לך מדריך מקוצר

לך לחנות לרכיבי אלקטרוניקה כלשהי וקנה פוטנציומטר פשוט

הלחם חוטי קצר לשלושת הרגליים שלו

את אחת הרגלים הצדדיות הלחם לחוט האדום(בצבע כלשהו לא שחור) היוצא מן המאוור

את האמצעית לחוט האדום שיוצא מן ספק הכוח

ואת הצדדית השנייה לחוט השחור שיוצא מן הספק (אם אני לא טועה השלב הזה הוא לא חובה...)

את החוט השחור היוצא מן המאוור הלחם גם כן לחוט שחור היוצא מן הספק

וזהו... על ידי סיבוב הפוטנציומטר (יש לו מן ידית מסתובבת ..) אתה מעלה ומוריד את מהירות הסיבוב

לידיעתך... ברגע שתבנה את זה מהירות הסיבוב המקסימלית של המאוורר שלך תרד... ישנן דרכים להעלות את המהירות המקסימלית אך היא לאנשים שמבינים אלקטרוניקה טיפה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לבנות איזה משהו כזה מהר הנה לך מדריך מקוצר

לך לחנות לרכיבי אלקטרוניקה כלשהי וקנה פוטנציומטר פשוט

הלחם חוטי קצר לשלושת הרגליים שלו

את אחת הרגלים הצדדיות הלחם לחוט האדום(בצבע כלשהו לא שחור) היוצא מן המאוור

את האמצעית לחוט האדום שיוצא מן ספק הכוח

ואת הצדדית השנייה לחוט השחור שיוצא מן הספק (אם אני לא טועה השלב הזה הוא לא חובה...)

את החוט השחור היוצא מן המאוור הלחם גם כן לחוט שחור היוצא מן הספק

וזהו... על ידי סיבוב הפוטנציומטר (יש לו מן ידית מסתובבת ..) אתה מעלה ומוריד את מהירות הסיבוב

לידיעתך... ברגע שתבנה את זה מהירות הסיבוב המקסימלית של המאוורר שלך תרד... ישנן דרכים להעלות את המהירות המקסימלית אך היא לאנשים שמבינים אלקטרוניקה טיפה יותר

למה שהיא תרד לו? כי זה מוסיף עוד התנגדות למעגל?

וזה באמת הפתרון הכי פשוט וקצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין עוד פתרונות ... יש רק תוספות... הפוטנציומטר הוא חובה של מנת לשלוט במתח..

אם הם מבינים קצת אלקטרוניקה הם ידעו שאפשר להוסיף טרנזיסטור על מנת להגביר את הזרם.. צריך לתכנן מעגל כזהו לערוך סדרה לא קטנה של חישובים שאין לי ממש כוח לערוך כרגע... אולי בעתיד אוסיף אותם

תוספת קצת יותר פשוטה וגם קצת פחות יעילה היא לחבר שני פוטנציומטרים כאלה במקביל (קיצור בין הרגליים המתאימות ביניהם)... כך תוכל גם לשלוט במהירות בדיוק גדול יותר... ולהגיע למהירות גבוהה קצת יותר(עדיין לא מעבר למה שהיה עד עכשיו)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה השטויות האלה? עם פוטנציומטר המאורר לא יגיע למהירות המקורית שלו?!

כשתשים את הפוטנציומטר על המינימום ההתנגדות שלו תהיה 0 ובמצב הזה המאורר יפעל במהירות המקסימלית שלו.

אין שום סיבה לחבר שני פוטנציומטרים במקביל, זה מיותר, מכוער, לא נוח ולא נותן שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תגיב בנימוס!! אלו הם לא שטויות...

גם כשתוריד את ההתנגדות של הפוטנציומטר למינימלית היא לא תהיה 0 אלא בסביבות ה 100 אום.....

אלא אם כן אתה מתכוון לקנות פוטנציומטר כזה 10-20 שקל כשיש לך פשוטים בשקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא הבנת נכון.... אתה יכול לקנות פוטנציומטר שהוא יותר מדויק ב 10-15 שקל וכך לשמור על המהירות המירבית כרגע...

על ידי תכנון מעגל מסוים (עם טרנזיסטור) תוכל להגדיל את המהירות המירבית אפילו יותר ממה שהיא כרגע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...