Samsung 840 EVO 250GB SSD תוצאות מבחן ביצועים - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Samsung 840 EVO 250GB SSD תוצאות מבחן ביצועים

Sting

Recommended Posts

שלום חבר'ה, אז קניתי את ה 840 EVO Series MZ-7TE250BW 250GB SSD לאחר שהקודם שלי הלך לעולמו (מה גם שהוא היה דגם מאוד ישן שלא מממש את הפוטנציאל של ה SSD)

אבל עדיין אין ספק שלאחר שבוע עם ארד-דיסק רגיל אי אפשר להאמין איך הסתדרנו בלעדי ה SSD

בכל אופן רציתי להראות לכם מבחנים ביצועים, אומנם המבחנים בוצעו עם התוכנה שסמסונג מספקת אך מה שמעניין בהם הוא השיפור הגדול בתוצאה לאחר מספר Tweaking בעזרת התוכנה של סמסונג, שחלקכם זנחו אותה אך נראה שהיא אכן מביאה מספר שיפורים משמעותיים, כמו כן רציתי לקבל חוות דעת על התוצאות.

תודה

מפרט תמונות

1. תוצאה לפני חלק מה- Tweaking (ה up to מציין לדעתי את מה שה- SSD אמור להגיע אליו לפי הדגם)

2. תוצאה אחרי ה Tweaking

3. תוצאה של אותו מבחן עם כונן קשיח רגיל אך חדיש 3TB Barracuda Sata III ST3000DM001

4. גרף שיפור

מקווה שחידשתי לכם משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפעלתי מספר

Tweaking

performance optimization

os optimization

over provisioning (גונב לך 23GB מה SSD)

וכן... RAPID mode (עובד גם על SSD אחד וזמין רק לגרסת ה EVO ומעלה)

הנה ביקורת על התוכנה

http://www.tweaktown.com/articles/5638/samsung-magician-4-2-first-look-new-ssd-toolkit-adds-rapid-mode/index.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש! אני גם בקרוב מתכנן על רכישה של הכונן....רציתי לשאול אותך לגבי התוכנה data migration האם יצא לך להשתמש בה, ואם כן האם היא הצליחה להעביר את כל תוכן ההרדיסק שלך בהצלחה וסתם חוות דעת כללית עליה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני רכשתי את הכונן הנ"ל אבל במבחנים אני מגיע לניקוד הרבה יותר נמוך משלך אני לא מבין מה לא עשיתי נכון (ראו תמונות)

Trim פועל

ביטלתי קובץ החלפה

ביטלתי שירות אינדקס של הכונן

הפעלתי מטמון כתיבה

prefetch and superfetch אלו הדברים היחידים שלא נגעתי בהם (אין לי צורך לחסוך במקום כרגע)

(בקיצור פעלתי לפי המדריך באתר פה )

מבחינת Magician

performance optimization

os

optimization (High Perfomance

over provisioning פועל

וגם Rapid Mode עובד

אני מפספס פה משהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני רכשתי את הכונן הנ"ל אבל במבחנים אני מגיע לניקוד הרבה יותר נמוך משלך אני לא מבין מה לא עשיתי נכון (ראו תמונות)

Trim פועל

ביטלתי קובץ החלפה

ביטלתי שירות אינדקס של הכונן

הפעלתי מטמון כתיבה

prefetch and superfetch אלו הדברים היחידים שלא נגעתי בהם (אין לי צורך לחסוך במקום כרגע)

(בקיצור פעלתי לפי המדריך באתר פה )

זאת טעות גדולה! (שמישהו כבר יערוך את המדריך או ימחק אותו)

הדבר היחיד שצריך לעשות זה לוודא ש-TRIM עובד (בקיצור AHCI בביוס).

מעבר לזה אתה סתם פוגע בביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art Tatum אתה מתכוון שהביצועים של הכונן שלי מספיק טובים? איך זה הגיוני שאני מקבל כמעט חצי בבדיקה מאשר Sting ?

המחשב שלי הוא laptop vostro v131 בדקתי כל אופציה אפשרית והתקנתי כל דרייבר אפשרי שיש באתר של שקשור לchipest וsata

אני מתחיל לחשוד שהבעיה היא בכונן עצמו ... יש לכם עוד רעיונות לפני שאני נאלץ לחזור לחנות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שהבילבול הזה נוצר קשורה לכמה דברים.

1) LAPTOPS תמיד יהיו פחות מהירים מDESKTOP MID-HIGH RANGE.

2) הEVO משתמש בCACHE כדי להאיץ את פעילות הכונן ותוצאות הביצועים מושפעות מכך.

יכול להיות שבבדיקות חוזרות התוצאה תהיה גבוהה משמעותית בגלל אותו הCACHE.

כמות הזיכרון , וביצועי הזיכרון/לוח תשפיע על גודל הCACHE ובתורו גם על תוצאות הבדיקות.

הטעות שלך שאתה חושב שאלו ביצועי הכונן.

גם אצלך וגם אצל אחרים עם הEVO התוצאות שאתה רואה הם תוצאות הCACHE בעיקר.

תוצאות הכונן עצמו נטו נמוכות משמעותית בכל מקרה.

אם תפעיל FANCYCACHE או בשמו החדש PRIMOCACHE(אאל"ט) ותקדיש 4GB לSSD עם WRITE DEFER, התוצאות יכולות להגיע בבדיקות גם לכמה אלפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...