בעיה קטנה עם ראוטר... - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה קטנה עם ראוטר...

puNani

Recommended Posts

אוקיי יש לי ADSL רגיל, ואבא שלי קנה HUB שהוא גם ROUTER אלחוטי, כדי שיוכל לעבוד עם המחשב הנייד.

התקנתי את העסק לבד, יש לנו שני מחשבים שולחניים ומחשב נישא.

עכשיו כמו שאני מבין את זה, מעכשיו הHUB עצמו מבצע את האותנטיקציה והחיבור לאינטרנט, כי נכנסתי להגדרות שלו (דרך הכנסת הכתובת שלו בדפדפן) וקבעתי שם את צורת ההתחברות.

ועכשיו לבעיה: המחשבים עובדים בסדר, יש רשת ויש אינטרנט, אבל אתרים מסויימים בחו"ל פשוט לא עובדים לי, למשל tripod.com

אם אני מנסה להיכנס אליו, הוא לא מוצא אותו ומביא אותי לעמוד החיפוש של (משום שיש לי את הGOOGLE TOOLBAR) ושם הוא מראה שהאתר אכן קיים, אבל בלחיצה על הלינק האתר פשוט לא עובד.

בנוסף, באתרים ישראלים כמו וואלה!, האתר עולה, אבל חלק מהתמונות באתר לא עולות. זו בעיה ממש מוזרה.

בדקתי בהגדרות של הראוטר ואין שום FIREWALL מופעל או משהו שאמור לגרום לכך שחלק מהאתרים לא יעלו... אם למישהו יש רעיון למה זה ככה, או אם אולי עשיתי משהו לא נכון בצורה שבה חיברתי, אשמח לשמוע!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל הנראה זו בעית DNS,הגדר סטטית את ה DNS של הספק שלך על כרטיס הרשת.

אם זה לא עוזר,תבצע בדיקת MTU.

שהולכת ככה:

ping www.one.co.il -l 1472

אם התשובה שמתקבלת היא ו TTL= 246 TIME =36 REPLY וכו'... תעלה את הערך קצת,בערך ב10 עד שיפסיקו להגיע תוצאות של REPLY ויגיעו תוצאות של:

Packets need to be fragmented but DF set

תנסה להגיע לערך המקסימלי שבו יש תשובה מהאתר,ברגע שהגעת לערך המקסימלי שגובל ב1(זאת אומרת שכשאתה משאיר את זה ככה יש תשובה וכשאתה מעלה ב1 יש תשובה של PACKETS NEED TO BE ...)

תוריד את התוכנה DRTCP מפה:

http://www.dslreports.com/front/DRTCP021.zip

ותבחר את ה כרטיס רשת ותמלא ב MTU את הערך שהגעת אליו.

בנוסף,כדאי לעשות בדיקת חיבור פה:

ולמלא אחר הוראותם והצעותם .

www.dslreports.com/tweaks

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה! מצאתי שהמספר הכי גבוה שאני יכול לשלוח כדי לקבל תגובה הוא 1464... הורדתי את התוכנה, הכסנתי את המספר ולחצתי על SAVE.

אני אבצע עכשיו את הבדיקה ואראה מה התוצאות, נקווה שזה ייפתר.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הבדיקה הראתה שהכל בסדר

וביצעתי אתחול אבל עדיין יש בעיות, בעמוד הראשי של וואלה! לא עולות כמו שצריך, וכנ"ל לגבי אתרים מסויימים כמו TRIPOD וLYCOS שלא עולים בכלל.

עוד רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שהטעתינאותך מעט,שכחתי לרשום שלערך הסופי שהתקבל צריך להוסיף 28!

תעשה זאת,תוסיף ל 1464 28 וייצא לך 1472....ושים אותו בתוכנה.

ואל תשכח את העניין עם ה DNS.

בנוסף הייתי מציע גם לסרוק ל SPYBOT על הדרך.

ולהוריד פיירוואלים זמנית עד לניטור הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה אניאעשה זאת

אבל מעבר לכך, הנה פרט ממש מוזר: אני כרגע על המחשב השני שמחובר ברשת (בחיבור זהה לחיבור של המחשב שלי), והוא גולש מצויין! כל האתרים שלא עובדים במחשב השני עובדים בסדר גמור במחשב הזה... וההגדורת זהות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי!

אז ניסיתי בהתחלה את הקטע עם הMTU וזה לא שינה דבר, ואז הגדרתי ידנית את הDNS, וזה עובד!

דבר ראשון תודה רבה על כל העזרה! :)

דבר שני מעניין אותי לדעת למה במשחב אחד זה עובד בסדר, (ז"א זה כנראה מקנפג אוטומטית כמו שצריך את הDNS) ובמשחב אחר זה לא עובד כמו שצריך?

נפלאות הטבע, אני מניח.

שוב, תודה רבה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...