אפשר לקחת כבל של 5 מטר ולחתוך אותו להשחלה במקום לקנות 50 מטר? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפשר לקחת כבל של 5 מטר ולחתוך אותו להשחלה במקום לקנות 50 מטר?

Aviv943

Recommended Posts

אין לי מה לעשות עם 50 מטר.

אני רוצה להשחיל בתעלה כבל כדי שאוכל להשתמש לסטרימר.

הכבל בגלילים הוא יקר. ואין לי מה לעשות עם יותר מ 5-6 מטר.

אפשרי לקחת כבל לחתוך אותו משני הקצוות ולהשחיל?

בנוסף, אפשרי להשחיל גם כבל כבלים של יס וכבל cat5e ביחד?

אביב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה לחתוך כבל ,אבל הבעיה היא שיכול להיות שהוא לא מסוכך בכלל ואז זה מאד בעייתי.

ומאיפה לך שאתה צריך "רק" 5 מטר?

המרחק בתוך הקיר הוא שונה ממה שנראה מבחוץ וצריך תוספת ביטחון.

cat 5e עולה בערך 1.5 ש"ח למטר בחנויות.

אפשר לקנות לפי מטר בהרבה מקומות.

מבחינת הפרעות , אין בעיה להשחיל יס (קואקס) וcat ביחד , אבל מבחינת המקום בצינור זה יהיה , ברוב המקרים , בעייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הדרך הקלה ביותר להשחיל את שניהם? יש לי חוט בלאי (מי שמכיר מהצבא) בשתי היציאות בשביל למשוך את הכבלים.

במדיה אפשר לקנות כבל בידיעה שהוא כבר מסוכך ואני להגזים ולקנות 10 מטר- לא תהיה עם זה בעיה, נכון? הם לא עבים יותר או קשים יותר להשחלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון לחבר בקצות של הכבל שקעי ethernet, או להשאיר כבל בולט מהקיר וללחוץ תקעים ישר עליו ?

חוץ מההבדלים של מסוכך או לא, יש הבדל חשוב נוסף :

כבל שמיועד להשחלה בקיר הוא כבל שיש לו מוליכים קשיחים. הוא מיועד אך ורק לחיבור של שקעי ethernet. אם תלחץ עליו תקע, אתה יכול לקבל חיבור לא אמין

כבל שמיועד ללחיצה לתקעים הוא כבל שיש לו מוליכים גמישים. הוא מיועד אך ורק ללחיצה של תקעים. אם תנסה לחבר עליו שקע ethernet תקבל בוודאות חיבור לא אמין

לכן עליך להשתמש אם כל אחד מהם למטרה שלו בלבד

כבל מסוכך/לא מסוכך ומל אחד מהסוגים cat5, cat5e, cat6, cat7 יש גם קשיח וגם גמיש, זה לא ההבדל ביניהם. ל 1000baseT מספיק cat5e, אבל אם אתה יכול לשים cat6-7 למה לא (חוץ מהמחיר). הבעיה היחידה האפשרית אם cat6-7 היא אם אתה מושך אותו לתעלה שכבר עובר בה כבל אחר, הוא עבה וקשיח יותר וזה יכול להיות סיבוך למשוך אותו לשם

יש חנויות שמוכרות כבל קשיח לפי מטר אז תקנה משם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל שמיועד ללחיצה לתקעים הוא כבל שיש לו מוליכים גמישים. הוא מיועד אך ורק ללחיצה של תקעים. אם תנסה לחבר עליו שקע ethernet תקבל בוודאות חיבור לא אמין

זה לא נכון.

אין שום בעיה לחבר לשקע קורונה כבל גמיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלהבים של הקרונה (או חיבור דמוי קרונה) מיועדים להחזיק חוט קשיח יחיד תוך כדיי שהם חותכים לתוך הנחושת שלו ויוצרים אזורי מגע גדולים, ולא 20 סיבים דקים (שפשוט מסתדרים בצורה מוארכת בין הלהבים ולא באמת נחתכים על ידי הלהבים)

אם הפלסטיק של החוט נפגע על ידי הלהב יהיה מגע בין הלהב לחוטים פנימיים, אבל המגע יהיה בנקודה קטנה הרבה יותר ממה שאמור להיות אם החוט הקשיח, הלהב לא מתוכנן לעבוד במצב כזה ונוצר חיבור לא אמין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...