עזרה - האם הלוח אם Z68X מתאים לכרטיס מסך PCI E 3.0 ? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה - האם הלוח אם Z68X מתאים לכרטיס מסך PCI E 3.0 ?

GrimReaper

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני שוקל לקנות כרטיס מסך חדש.

הגעתי למסקנה ש-Gigabyte GTX760 זה הכרטיס שלי.

בפרטים שלו פה: http://ksp.co.il/?uin=20015

כתוב שיש לו ממשק PCI-E 3.0

ובפרטים של הלוח אם שלי GA-Z68X-UD3P-B3:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3850#sp

כתוב:

1. 1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16)
    * For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot.
  2. 1 x PCI Express x16 slot, running at x8 (PCIEX8)
    * The PCIEX8 slot shares bandwidth with the PCIEX16 slot. When the PCIEX8 slot is populated, the PCIEX16 slot will operate at up to x8 mode.
  3. 3 x PCI Express x1 slots (All PCI Express slots conform to PCI Express 2.0 standard.)
  4. 2 x PCI slots

האם הם תואמים???

כי כתוב בסעיף 3 שזה PCI E 2.0

מישהו מבין בזה? תודה לכל מי שיכול לעזור....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משתמש במעבד Sandy Bridge אז זה יעבוד במצב PCI-E 2.0 X16 ,אבל אם יש לך מעבד אז יש לך PCI-E 3.0 X16 , בכל מקרה גם אם יש לך Sandy , יש תאימות מלאה לאחור בין כל דורות הPCI-E , אתה יכול לחבר כרטיס מסך PCI-E 3.0 ללוח PCI-E 1.0 .. ככה שאתה יכול לקנות את הכרטיס בשקט ,לא תפסיד ביצועים אם אתה מחבר לPCI-E 2.0 X16 ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון, תלוי בריוויזיה של הלוח, עם מעבד אייבי (3XXX) בגרסה הראשונה יהיה 2.0, בגרסה החדשה יותר יש רכיב שמאפשר תאימות עם 3.0.

אבל אין באמת הבדל ביצועי בין 2.0 ל-3.0

יעבוד בובה, אצלי עובד 780 על 2.0 ואין הבדל ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה חבר'ה,

בזמן שעניתם לי חיפשתי עוד מידע. מצאתי את זה:

http://www.hardocp.com/article/2012/07/18/pci_express_20_vs_30_gpu_gaming_performance_review/2

עשו השוואה בין 680 PCI 2.0 ל- 680 PCI 3.0 ברוב המקרים ההבדלים זניחים אבל היה שני משחקים עם השפעה של 4-10 אחוז.

אומרים שזה יכול להיות בגלל שמעבד IVY יותר מהיר ולסיכום אין הבדל משמעותי ביניהם.

סתם רציתי לשתף.... תודה לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון, תלוי בריוויזיה של הלוח, עם מעבד אייבי (3XXX) בגרסה הראשונה יהיה 2.0, בגרסה החדשה יותר יש רכיב שמאפשר תאימות עם 3.0.

אבל אין באמת הבדל ביצועי בין 2.0 ל-3.0

יעבוד בובה, אצלי עובד 780 על 2.0 ואין הבדל ביצועים.

ללוח הזה אני רואה רק גרסה אחת ,ומצוין שהיא תומכת ב3.0 .. אז לא כתבתי שום דבר לא נכון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר משתמשים בחריץ הX16 העליון בלבד (או בלוח שיש רק חריץ כזה) אז עם מעבדי תמיד מקבלים PCIE 3.0.

חריץ הPCIE הראשון (או היחיד) מחווט ישירות לאפיק הPCIE שבמעבד - אם הוא 3.0 אז החריץ יהיה 3.0.

הבעיה היא כאשר עובדים עם שני חריצים וזקוקים למפצל שיפצל את הנתיבים מהמעבד - אם הוא מפצל דור 2 אז החריצים יהיו 2.0 ואם הוא דור 3 אז הם יהיו 3.0

PCIeGen3-Z68E4-Desc2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימוש בממשק מדור 2 במקום דור 3 יוריד ביצועים, כמה ? כל מקרה לגופו !

אני עצמי משתמש בלוח אם מבוסס צ'יפסט P67 ומעבד 2600K ואם הייתי רוצה לקנות כרטיס מסך עם ממשק pci-e 3.0

לא הייתי מחליף את יתר החומרה הקיימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...