CD-Rom רגיל לשמיעת מוזיקה מחוץ למחשב - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

CD-Rom רגיל לשמיעת מוזיקה מחוץ למחשב

VBMaster

Recommended Posts

שלום לכולם!!

היום סוף סוף בדקתי שאלה שמאוד עניינה אותי זמן רב:

האם אפשר לשמוע דיסקים בסידירומים רגילים של מחשב, בלי שהם יהיו מחוברים למחשב

אז התוצאה היא - כן! וזה עובד אפילו ממש טוב!

רק בעייה קטנה..

כשהפעלתי את הסידי הפעלתי אותו עם ספק ישן שלי... ניסיתי לפעיל אותו על שני שנאים - אחד נתן 12 וולט והשני נתן 5 וולט (כמובן לכניסות המתאימות) אך ללא הצלחה!

אני מאמין כי הבעיה היא בחוסר זרם... השנאי של ה- 12 וולט מסוגל לספק 1A והשנאי של ה- 5 וולט מסוגל לספק רק 600MA, והסידי צורך 1.5A - 12V

900MA - 5V

האם זו באמת הבעיה?

אם כן - האם יש דרך להגביר את המתח של השנאים כדי שאני אוכל להפעיל אותו ללא ספק רגיל?

(אני מעונין לשים את הסידי במכונית שלי..כמובן שמצבר זה משהו הרבה יותר "חייתי" משנאי וכמובן אני אצטרך הרבה יותר אלקטרוניקה על מנת שיעבוד שם בצורה בטוחה)

תודה לכולם!

נדב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו בהחלט הבעיה אצלך עד כמה שאני רואה את זה אבל

עלולה להופיע לך בעיה של השראות כי ברכב יש אמפר די גבוה וכל מיני

מעגלים/חלקים שיוצרים השראות גבוהה ועלולים להריע לך לשמוע

כמו שצריך אני לא יודע דע כמה אתה יודע אבל במערכות לרכב יש תכנולוגיה מאוד

מפותחת כדי למנוע בעיות אלה ותרשה לי לשאול ??

1. אתה מוציא אות אודיו מיציאת האוזניות או מהחיבור של הכבל ???

2. למה לא להשתמש ברדיו דיסק פשוט ולגמור את הסיפור ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אתה מוציא אות אודיו מיציאת האוזניות או מהחיבור של הכבל ???

2. למה לא להשתמש ברדיו דיסק פשוט ולגמור את הסיפור ???

תודה על התשובה המהירה :)

1. אני אוציא כנראה את האות מהחיבור של הכבל, כי הוא לא Pre-Amped ולא יגרום ל-Peaks כשאני אחבר אותו לרדיו

2. כסף ידידי :)... אם כל החלקים נמצאים אצלי בבית וכל שעלי לעשות הוא להרכיב אותם בצורה טובה, אין סיבה שאני אקנה רדיו-דיסק ב~ 700-900 שקל...

בכל מקרה, התפתחות אחרונה שכנראה הוכיחה לי כי אתה צודק:

לקחתי את השנאי של ה1A וחיברתי אותו עם 5 וולט לכניסה של ה-5V.

בשלב זה הסידיקום עבד (הלד נדלקה כי היא נמצאת על המעגל של ה-5V) אבל הדלת לא נפתחה הוא סירב לנגן (כי זה נמצע על המעגל של ה-12V)

בכל מקרה, אני אבדוק את הענין..

יש איזשהוא רכיב/מעגל שיכול לעזור לי בעניין לחבר את זה לרכב (שקע המצית). יש לי שנאי לשקע המצית אך הוא רק 800MA...

תודה לכולם!

נדב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חשבתי על זה בהתחלה אבל יש כאן כמה בעיות שלא חשבת עליהן:

1. יציאות ה AUDIO של CD ROM לא מוגברות ולכם תיהיה חייב מגבר (בניגוד לרדיו דסק שהיציאות כן מוגברות)

2. סידירום לא מותאם לתילתולים, הוא מתאם לשבת בשקט במחשב, ושאתה נוסע באוטו יש לך כל הזמן תילתולים והדיסקים יקפצו לך.

3. לסידירום הרבה פעמים קשה לקרוא באופן רציף, רדיו דיסק ממוחה בזה (כי הוא במהירות כפול 1) ולכן הוא לא ניתקע.

אז כדאי שתשקיע איזה 500 שקל ותיקנה רדיו דיסק, זה מה שאני עשיתי אחרי מחשבה מעמיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שלא ראיתי את זה עד עכשיו

לי יש סידי באוטו והוא עובד ממש טוב, אפילו צבעתי בשחור וממש יצא יפה, אם למישהו יש דיגיטלית באיזור הקריות הוא מוזמן ליצור קשר ונעלה תמונות.

ככה, בקשר לשאלות ששאלת.

כן הבעיה שלך היא זרם לא מספיק. הספק של האוטו (מצית) נותן 12V, מה שכן, אתה תיהיה צריך לבנות מייצב מתח מ12 ל5 (זה מעגל ממש ממש זול) שמורכב משני קבלי סינון, מייצב (ועדיף גם גוף עליו) וכבלים. מה שכן, מייצב פשוט שעולה 5 שקלים, מסוגל לתת רק 1A, וזה אומר שאתה צריך למצוא סידי שעובד על 1A בכניסה של ה5.... לי יש כמה סידים ישנם, והראשון שניסיתי איתו לא הסכים לעבוד כשהוא מוגבל ל1A כי הוא היה צריך 1.2 נדמה לי. (חבל, דווקא בהוא היו גם כפתורים להרצת השיר ולא רק למעבר).

אני גם חיברתי את הLINE-OUT דרך הכבל האחורי, חיברתי את זה לרדיו של הרכב.... אפשר עם קלטת כזאת של דיסקמן אם אתה רוצה...

ואז הרכב הוא המגבר של המערכת.

הסידי אצלי לא קופץ בכלל בשירים, וזה ממש נחמד, סידרתי לא מעמד על הדשבורד מחובר לשימשה במי כזאת בועה נצמדת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MoRtZkInG: תודה על התגובה שלך.

אני מחפש דרך להגביר את הזרם ביציאה (אמפר) ל-1.5..

אני לא מאמין שאני אצליח למצא סידי של פחות מאמפר, חוץ מזה, שאני ממש רוצה להשתמש בסידי שיש לי כי יש לו את כל הכפתורים שאני צריך :)

יש דרך להגביר את האמפר דרך מעגל פשוט? (יש לי ידע דיי נרחב באלקטרוניקה, אבל לא בתחום הזה...)

חשבתי אולי על טרנספורמטור, אבל אם רק ידעתי את יחס הסיבובים...

אחרי שאני אגביר את האמפר בעזרת דרך כלשהי מ-800MA ל-1500MA, אני אחבר כמה נגדים חזקים כדי להקטין את הזרם חזרה ל-5V גם..

נ.ב: חיברת את הסידי שלך בעזרת 5V בלבד? כשאני בדקתי את שלי הוא צרך את שניהם... (גם 12 וגם 5)

תודה,

נדב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אתה בונה מייצב מתח, בכנסה שלו אתה נותן לו שני חוטים (+12 וGND), ומקבל שני חוטים (+5 וGND).

חוץ מזה אתה נשאר עם אפשרות למשוך שני חוטים נוספים מהכניסה בשביל לחבר לסידי גם 12V.

בחוטים של ב5V אתה יכול לקבל עם מייצב פשוט רק 1A (אני מאמין שזה יספיק לך.).

בחוט של ה12 אתה יכול לקחת כמה שאתה רוצה.

מייצב מ12 ל5 נקרא 7805

זה ג'וק עם 3 רגליים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואללה תודה!

את המתח הכללי לקחת מהחוטים של הרדיו? אתה יודע אולי במקרה אם עובר שם אמפר גבוה מדי אולי? (אני יודע שמצבר של אוטו זה בסביבות ה-50-60 אמפר) אבל אולי האמפר בכניסת חשמל של הרדיו הרבה יותר נמוך...?

תודה,

נדב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואללה...

תודה תודה רבה לכול מי שניסה לעזור (ובאמת הצליח בסוף ;))

מחר אני אקנה את כל החלקים למעגל (בעקרון יש לי את כולם בבית אבל אין לי גשר דיודות) ואני אבנה אותו וארכיב את הסידי מחר

תודה רבה לכולם, עזרתם לי מאוד

נדב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם היה לי איזה מעגל של יישור וייצוב מתח ל-5 וולט עם 7805, אבל בסוף ויתרתי עליו

עשיתי את המעגל הזה אבל עוד לא בדקתי אותו:

http://www.aaroncake.net/circuits/cdsupply.htm

רק ששיניתי את ה-7809 ל-7805

תודה לכולם

נדב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...