התייעצות בנוגע לUPS למחשב חדש - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות בנוגע לUPS למחשב חדש

1nstall

Recommended Posts

אהלן,

בימים הקרובים אני מבצע הזמנה למפרט חדש, המפרט עצמו לא סגור לגמרי - אבל את את העיקרון אתם יכולים לראות כאן.

מכל מה שקראתי ברחבי האינרנט הבנתי שאני צריך UPS עם מינימום 1000va כדי שיחזיק את המערכת.

אבל אני לא מצליח להבדיל בין הסוגים הרבים, ישנם UPSים עם גל ריבועי (זול יותר) לעומת גל סינוס (יקר יותר)

ובנוסף יש הפרשי מחירים משמעותיים בין החברות השונות.

סה"כ הדרישות שלי מהאל-פסק הם כיבוי מסודר של המחשב בעת הפסקת חשמל.

התקציב הוא נמוך ככל האפשר, כלומר אני רוצה את הדגם המינילי שיעשה את העבודה.

תודה מראש,

ייטב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

prpc1050

UPS בסיסי זול שנותן גל modoified, אבל מתגובות של משתמשים בפורום (הוא דיי נפוץ) נראה שהספקים מסתדרים איתו

prd1050

זהה לחלוטין ל prpc רק שאתה משלם עוד 100 שקל על מסך LCD שכתוב עליו "220v"

sv1000

החליף את ה sl1000 שהיה הדגם שהייתי ממליץ עליו. אבל ה sv נראה קטן יותר ואני לא בטוח שהוא באותה רמת איכות - לא חושב שצריך לדחוף אותו סתם לפחות עד שאהני אראה על מה מדובר. בכל מקרה לתקציב שלך קח את ה prpc

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

UPS של איתן 500VA כמעט שרף קרוואן בבסיס שבו שירתתי. אני ממש לא בטוח שהדגמים האחרים בטוחים יותר לשימוש

חברות אחרות : יש את ה FSP EP1000 שגם הוא 600W כמו ה prpc, וחברות אחרות שה UPSים שלהם יכולים להיות טובים אבל אני לא מכיר אותם. אם אתה יכול להשוות UPS אחר ל prpc1050 לפי משקל זה לפחות יתן לך הערכה של כמה סללות יש בו (למרות שחלק מהמשקל זה השנאי והוא שונה משמעותית בין סוגים שונים של UPS)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, יכולות להיות בעיות אם גל שהוא לא סינוס ולכן הדבר "הנכון" הוא לחבר אותם ל UPS שמוציא סינוס

במציאות להרבה חברי הפורום יש את ה prpc1050 אם ספקיי PFC ונראה שהם מסתדרים איתו (לא היו תלונות על בעיות איתו) למרות שהם "לא אמורים" לעבוד ביחד אז כנראה שגם אצלך לא תהיה בעיה איתו - בתקציב נמוך ככל הניתן נראה לי שעדיף לוותר על זה ולא למצוא איזה שהוא UPS שנותן סינוס אמיתי אבל זול בצורה קיצונית בגלל משהוא אחר שבו חתכו בעלויות ייצור

בתקציב לא מוגבל (שבו מחפשים UPS איכותי ללא פשרות) בעבר הייי ממליץ על ה sl של אדוויס ומאז שהפסיקו לייצר אותו כנראה שאמליץ על ה sua של APC - אבל הם הרבה יותר יקרים ממה שניתן לקנות ב "תקציב מינימלי"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי דווקא שהספקים של seasonic כן עובדיםן עם גל ריבועי, השאלה האם פתאום יכולה לצוץ בעיה בעתיד עם מערכת עתידית? או שספקי מחשב לא שונים יותר מידי אחד מהשני..

ובנוסף, מה אורך החיים של המכשירים הללו? (בתנאי כמובן שקונים משהו איכותי apc\advice)

ואם אני מצליח לשים את ידי על SL, אז ללכת עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה "לא אמור" לעבוד - יכול להיות שהוא עובד בצורה גבולית ויפסיק בכל רגע נתון כך ש "אין אחריות", בכל מקרה לא היו תלונות מהסוג הזה בפורום אם ספקים של חברות שונות (הרוב seasonic אבל גם אחרים כמו cwt, אנרמקס וכו) במשך כמה שנים אז כנראה שהספקים מסתדרים

לא הייתי שם כזה לשרת חשוב אבל מחשבים ביתיים עובדים איתו ללא בעיה מיוחדת

אורך החיים של הסוללות בתנאים טובים הוא כ 2-4 שנים וכשמגיע הזמן ניתן לפרק אותו ולהחליף רק את הסוללות (2 סוללות שעולות כ 300 שקל ביחד). בהפסקות חשמל קבועות אורך החיים יהה קצר יותר בהתאמה

ה UPS עצמו יכול להישרף אם הוא מתחמם בצורה קיצונית וזה יכול לקרות ב 2 מקרים :

- אם הוא עומד באיזה שהיא פינה חמה - הוא אמור לעמוד על רצפה במקום שבו יש זרימת אוויר חופשית, ולא תקוע בין המארז של המחשב והקיר למשל

- אם המחשב מאמץ אותו בצורה מקס' לזמן ממושך כשה UPS עובד על סוללה. לכן אם מתחילה הפסקת חשמל באמצע משחק רצוי לסגור את המשחק (לא קורה נזק מידי אלא ה UPS מתחמם במהירות כשהוא מתאמץ)

במקרה שלך :

כ מסך - לפי http://hexus.net/tech/reviews/graphics/57133-gigabyte-geforce-gtx-760-windforce-3x/?page=10 לוקח 232 (נניח 250W במקרה שהמשחק שהם בדקו ל מאמץ עד הסוף)

מעבד - 84W

כל יתר המחשב - 100W (בהגזמה)

כל המחשב ביחד כולל ספק - (250+90+100)*1.25 = 550

זה לא 600W ולכן ה UPS אמור להתמודד אם זה - אם זאת אם יש הפסקת חשמל (לא נפילה קצרה שאחריה החשמל חוזר) כשאתה בזמן משחק רצוי שתסגור אותו כדיי להוריד את המאמץ על ה UPS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, שתי שאלות אחרונות שאני מקווה שאחריהן אני אוכל לעשות את ההחלטה.

1. האם הprv זהה לprpc?

2. בעצם אתה לא ממליץ על הsv בגלל היותו חדש? בהינתן העובדה שאני אצליח להשיג אותו במחיר סביר יותר (באזור ה1200) עדיף ללכת עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסתכלות על נתוני הגודל / משקל במפרט שלהם מראה כמה הבדלים מעניינים :

prpc 650-850 : משקל 6kg, גודל רגיל ל UPS שיש לו אחת

prpc 1050 : משקל 13kg, גודל של UPS שיש לו 2 סוללות

prd 650-850 : משקל 6kg, גודל רגיל ל UPS שיש לו אחת

prd 1050 : גם הוא 6kg ואותו גודל - 600W מסוללה אחת ??? - עוד סיבה למה לא הייתי קונה אותו

prv 650-850 : משקל 4kg, גודל רגיל ל UPS שיש לו אחת

prv 1050 : משקל 8kg, גודל של UPS שיש לו 2 סוללות

אני לא מכיר את ה prv אבל מהנתונים כאן הוא נראה קל יותר משמעותית ועדיין אם 2 זהות ל prpc - זה מעניין. מצב 1 שבו זה אפשרי הוא אם ה UPS מבוסס על שנאי קטן שעובד בתדר גבוה - ולא כמו ה prpc שנאי גדול וכבד בתדר נמוך (כשלעצמו זה לא יתרון ולא חיסרון, 2 השיטות לגיטימיות)

את ה sv אני לא מכיר - אני לא יודע מה הוא נותן ואם הוא שווה את המחיר שלו. אם למשל הוא לא יותר מ prv בתוספת מסך, אז עדיף כבר prv - אותה הגנה בדיוק במחיר נמוך יותר. אם הוא טוב יותר מהאחרים אז הוא עדיך עליהם ורצוי שתיקח אותו. אני לא יודע מה הוא ומה להמליץ עליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל העיקרי בין הPRV לSV הוא גל הסינוס - אני קצת חושש לקנות ריבועי שכן אף אחד לא יכול להתחייב שיעבוד עם ספקיים עכשווים ובטח שלא עם עתידיים.וממה שאני מבין,תכלס הPRV והPRPC זהים מבחינת הגנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי. המחשב הוזמן ואמור להיות מוכן בעוד כשבוע וחצי.

ועכשיו בעניין על האל-פסק-

1. הגיע לידי advice prv650 שאני מבין אין מה לעשות איתו...

2. אבל הגיע גם eitan JP-1500, למרות הסלידה מ״איתן״ - מה כן ניתן להגיד עליו? יעשה את העבודה? לא יעשה את העבודה? כמה הוא מסוכן? והאם שווה איש להוציא 1800 שקל על apc במקומו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...